2008 Yılının Gelinleri Buyrun Sohbete :)

Hadi hayırlısı :) Olsun geçsin, geç olsun güç olmasın. Bak ben 26 yaşındayım daha hamile kalacağım da doğuracağım nasip olursa.

oyle canim...

kiz ben 27 yasinda anne oldummm...
bende senin gibi dusunuyordum ama bak ...

o gelecegi zamani biliyor,hayirlisi...

hoşbulduk tatlım sende burcunu söylermisin aklımda takılı kalmasın...bu arada nette sorun var geç yazabiliyorum bugn nedense... bende normal doğum yapmıştım şimdide normal düşünüyorum kısmet olursa..bakalım nasip..:)))

bende aslan burcuyum canim...
hayirlisi...

çağanda iyi canım bugün uyumadı çok huysuz..bu arada hğlya kkya giremiyormuş sanırım sorun var selam söyledi herkese msnden yazdı bana

neden huysuzlaniyorki...op yerime olurmuuuuu:KK16:

26-aslan :)

Amin canım amin. Tüm acılara zorluklara değiyor değil mi...

Kızlar bu arada site çok yavaş bende, sizde de öyle mi?

kesinlikle canim,kucagina aldinmi kokusunu icine cektinmi hersey bitiyor...

yeniden dogmus hissediyorsun kendini...

site bende de yavas...

oooo aslanlar dolmuşsunuz buraya maş...valla aklımda kalıcanı bilsem bide yükselen sorarım..okadar yani...bendeki yükselende aslan...kızlar bu arada ünite almayı düşünüyoruz sizce boydan boyamı daha güzel parçalı olanlarmı fikri olan varmı şekerler..

benim yukselenim terazi....
bence boydan gosterisli oluyor...

benimde oyledeeeee:KK53:

oooo aslanlar dolmuşsunuz buraya maş...valla aklımda kalıcanı bilsem bide yükselen sorarım..okadar yani...bendeki yükselende aslan...kızlar bu arada ünite almayı düşünüyoruz sizce boydan boyamı daha güzel parçalı olanlarmı fikri olan varmı şekerler..

Canım evin kiraydı galiba. Bence kiradayken parçalı olanlar daha iyi. Kendi evin olduğunda dilediğince güzel bir ünite alırsın, tabi bu benim fikrim :26: Ben de bir odamda boydan boya kitaplık yaptırmak istiyorum ama kirada olduğum için şimdilik parça parça kullanıyorum. Allah bir ev nasip ederse istediğim gibi güzel bir şey yaptırmayı düşünüyorum.

oyle canim...

kiz ben 27 yasinda anne oldummm...
bende senin gibi dusunuyordum ama bak ...

o gelecegi zamani biliyor,hayirlisi...

bende aslan burcuyum canim...
hayirlisi...

neden huysuzlaniyorki...op yerime olurmuuuuu:KK16:

kesinlikle canim,kucagina aldinmi kokusunu icine cektinmi hersey bitiyor...

yeniden dogmus hissediyorsun kendini...

site bende de yavas...

benim yukselenim terazi....
bence boydan gosterisli oluyor...

benimde oyledeeeee:KK53:

banada biraz öyle gibi geldi daha derli toplu duruyor birde gördükten sonra daha bi ısındım..peki seninki nerenk...koyumu

zaten hamile kalmayı planladığın anda başlıyosun o daha çabuk hamile kalmanı sağlıyo 3 ay hamile kalmadan önce 3 ayda sonra kullanıyosun çocugun gelişimi içinde önemli...kilo problemi bende yok onu bilemicem şimcik:)) bende hamileliğimde 25 kilo almşı ve vermişimdir eski kiloma kavuştum sonra hiçbir çaba harcamadan..sende takma emzirirken paşa paşa veriyosun zaten kiloları:KK70:D

bende de yok aslında geçen seneye kadar 45 kilodum boy 160 şimdi ise 57 kiloyum kısa zamanda hızla kilo aldım aslında benim için çok önemli değil kilo şişkoda olsam olur boyum kısaya top gibi olurum herhalde :KK9::KK9::KK9:aslında doğru folik asit hamile kalmayı kolaylaştırıyor dış gebelikten önce 1 ay önce içtim bıraktığım ay hamile kaldım ama olmadı ay geri mi başlasım kız :KK9:

Canım evin kiraydı galiba. Bence kiradayken parçalı olanlar daha iyi. Kendi evin olduğunda dilediğince güzel bir ünite alırsın, tabi bu benim fikrim :26: Ben de bir odamda boydan boya kitaplık yaptırmak istiyorum ama kirada olduğum için şimdilik parça parça kullanıyorum. Allah bir ev nasip ederse istediğim gibi güzel bir şey yaptırmayı düşünüyorum.

ayyy sorma bizim sadece salon 3 oda kadar alıcamız evde en az 3+1 olmalı diye planlıyoruz eşim tutturdu böyle olunca alalım birtane ünite diye...napalım kendi evim olunca bir ünite bir masa koyarım artık..sen çalışıyomusun canm

kızlar ben kaçıyorum çağan acıktı sanırım durmuyo ağlıyo şimdilik hoşçakalın

kendinize iyi bakin canim.

gorusmek uzereee...

Hayırlı olsun kardeşinin evliliği de :) Allah bir yastıkta kocatsın. Annecin yakın zamanda gelir o zaman. Sorma ya çok güzel burası, hepinizi çok seviyorum :KK16: Evet ya güzel geçti çok şükür :) Eşlerimiz bile tanıştı :KK1: Vallahi uğurlu mu değil mi bilmiyorum :) Sumak da ne zamandır gelmiyor :26: Göğsünden neden tutmuyor acaba, zorlanıyor olabilir mi?

tsk.ederim.aminnnnn.
ins.canim...
biliyonmu boyle anlarda insan annesini o kadar cok ariyorki:KK50::KK43:
ohhh ohhh ne guzelll anlasmisiniz...her zaman oyle devam der ins...
sumakta masaldan zaman bulamiyordur,bebisler tum gunumuzu aliyor sayelerinde zamanin nasil gectiginin farkinda bile olamiyoruz...

almiyorrr,neler denemiyoruzki 1-2 cekiyor meme oldugunu anlayinca birakiyor...

hergun deniyorum tutar diye ama hala tik yokkkkk:KK50:

Aslında bu sizin konunuzla alakalı değil fakat paylaşacağım konuyla ilgli deneyimli olduğunuzu düşünerek birşey paylaşmak istiyorum :)) Benim yakında evde söz nişan bir olacak ve çok heyecanlıyım :) kahveyi ne zaman yapıcam kimden başlıycam dağıtmaya bir depastada kesicez yüzükler kesildikten sonra. pastadan sonrada servis yapılacak herkese ama cay mı mesrubat mı :))

bende de yok aslında geçen seneye kadar 45 kilodum boy 160 şimdi ise 57 kiloyum kısa zamanda hızla kilo aldım aslında benim için çok önemli değil kilo şişkoda olsam olur boyum kısaya top gibi olurum herhalde :KK9::KK9::KK9:aslında doğru folik asit hamile kalmayı kolaylaştırıyor dış gebelikten önce 1 ay önce içtim bıraktığım ay hamile kaldım ama olmadı ay geri mi başlasım kız :KK9:

başla sen başla boşver hamile kalınca kilo alıcaksın zaten hemen aldıgın kilolar nekadar olucak o bence 70 den yukarı olan insanlar içindir bende 55im ama 1.70 boyum olsun canm bizdeki kilo hamişe engel değil başlıyalım beraber..)))senn burcunne

ayyy sorma bizim sadece salon 3 oda kadar alıcamız evde en az 3+1 olmalı diye planlıyoruz eşim tutturdu böyle olunca alalım birtane ünite diye...napalım kendi evim olunca bir ünite bir masa koyarım artık..sen çalışıyomusun canm

İnsan kiradayken pek dilediği gibi döşeyemiyor ama kendi evin oldu mu istediğin gibi almak ya da yaptırmak imkanın var. Büyük eşyalar taşınırken falan çok zorluk çıkarıyor hem de hasar görüyor. 1 ay önce ayrıldım canım, şimdilik evde dinleniyorum.

banada biraz öyle gibi geldi daha derli toplu duruyor birde gördükten sonra daha bi ısındım..peki seninki nerenk...koyumu

evet oyle...

benimki siyah ile kahverengi...

bende 51 kilo ile hamile kaldim,hamileligim boyunca 13 kilo aldim...

63 kilo ile doguma girdim,dogumdan sonra cigu kilolarim gitti...

hayirlisi olsun canim...

bga, Sumak ve Sibel de olsaydı keşke, uzun zamandır böyle sohbet etmemiştik.

evet yaaa keske burda olsalardi...

Aslında bu sizin konunuzla alakalı değil fakat paylaşacağım konuyla ilgli deneyimli olduğunuzu düşünerek birşey paylaşmak istiyorum :)) Benim yakında evde söz nişan bir olacak ve çok heyecanlıyım :) kahveyi ne zaman yapıcam kimden başlıycam dağıtmaya bir depastada kesicez yüzükler kesildikten sonra. pastadan sonrada servis yapılacak herkese ama cay mı mesrubat mı :))

şöyleki...yengelerim yanımdaydı onlar söylemişlerdi şundan başla sonra gel buna vermeli vs.vs..ama önce kaynata sonra dünürler sonra kendi baban sonra aileler diye biliyorum..kalabalık olursa çokkk meşrubat daha iyidir şöyle kalitelisinden..zaten kalabalıkta kimse içtiği çaydan birşey anlamaz..

Öncelikle hayırlı olsun canım. Kahveyi misafirler geldikten sonra yarım saat içinde yaparsın. Aileler önce hoş beş ederler vs. Kahveleri dağıtmaya önce tabi misafirlerden başlayacaksın, sözlünün babasından önce dede gibi bir büyük varsa ilk ona verirsin sonra karşı tarafın erkeklerine sonra kendi ailendeki erkekleri ve sırayla kadınlara. Pastayla meşrubat olur sanırım :)

tsk.ederim.aminnnnn.
ins.canim...
biliyonmu boyle anlarda insan annesini o kadar cok ariyorki:KK50::KK43:
ohhh ohhh ne guzelll anlasmisiniz...her zaman oyle devam der ins...
sumakta masaldan zaman bulamiyordur,bebisler tum gunumuzu aliyor sayelerinde zamanin nasil gectiginin farkinda bile olamiyoruz...

almiyorrr,neler denemiyoruzki 1-2 cekiyor meme oldugunu anlayinca birakiyor...

hergun deniyorum tutar diye ama hala tik yokkkkk:KK50:

Kıyamam. O da öyle diyor, zaman kalmıyormuş. Ecem uyuyor mu? Yanında yardım edecek biri var mı? Ay inş tutar ya, sen bıkmadan tutmaya devam et canım.

İnsan kiradayken pek dilediği gibi döşeyemiyor ama kendi evin oldu mu istediğin gibi almak ya da yaptırmak imkanın var. Büyük eşyalar taşınırken falan çok zorluk çıkarıyor hem de hasar görüyor. 1 ay önce ayrıldım canım, şimdilik evde dinleniyorum.

çalışmayı çokisterdim ama kendi annem yok burda sırf eşimin ailesi var bu sebeple bırakamam..zaten kayınvalidemde bakma taraftarı değil bu yüzden malesef ihtiyaç duymadıkça çalışmıyorum...amaaan zaten benm lugatımda ye iç gez eğlen var bana göre değil sanırım çalışmak ben evimin muhasebecisiyim:KK70:Dd

hayirli olsun canim...
misafirler sohbeti biraz ilerlettikten sonra kahve yapimina baslayabilirsin...
once erkek tarafinin aile buyuklerinden baslarsin,sonra kendi aile buyuklerin diye devam eder...
karabalik olucagi icin en iyisi mesrubat canim...

çalışmayı çokisterdim ama kendi annem yok burda sırf eşimin ailesi var bu sebeple bırakamam..zaten kayınvalidemde bakma taraftarı değil bu yüzden malesef ihtiyaç duymadıkça çalışmıyorum...amaaan zaten benm lugatımda ye iç gez eğlen var bana göre değil sanırım çalışmak ben evimin muhasebecisiyim:KK70:Dd

Haha süpersin :) Ben çalışmazsan sıkılırım gibi geliyor. Şimdilik sorun yok ama bakalım ilerleyen zamanlarda nasıl olacak :)

X