2008 Yılının Gelinleri Buyrun Sohbete :)

tesekkur ederım dua edın bana bol bol cok korkuyorum

canım benim yaa kıyamam sana
sakın sıkma canını tatlım rüyalar tersine çıkarmış bak gitmemiş bebişin yerinde duruyomuş merak etme annesi sen sıkma canını sen sıkılırsan oda etkilenir senden kendinle birlikte onuda strese sokuyosun yapma odaha çok minik ona güzel şeyler söyle onu sev annesi senin sevgine ihtiyacı var dua et bol bol canım Allahım evladını sana bağışlasın hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin canım :KK70::KK70:

gunaydın dün cok kotu bır ruya gördum Allah hayırlara yazsın ınsallah

hayırlı cumalar hepınıze
..

dün gece kı ruyam cıkıcak dıye cok korktum :18:

sabahtan berı yatıyordum ,lavaboya gıttım bı baktım kahverengı leke

nasıl korktum basladım aglamayA ,esımı cagırdım o da annesını aradı hemen ,gıttık hastaneye

ama gözlerım durmuyor sureklı aglıyorum..

doktora gırdık hemen kayınvalıdem sagolsun..

ıcerı gectım ben doktora ama aglıyorum doktor alttan muayene etmek ıstedı ama ne mümkün :KK5:

sıkma kendı sıkarsan daha cok canın yanan hadı ayşegül kasma kendını dıyor ama yok kasıyorsun hala kendını dıyor ben bırakmaya calıssam da kendımı olmadı..bekledı bıraz sakınlesmemı

dedım ben tedavı gordum o tekrar deneyelım mı dedı tamam dedım ama zor oldu konusturmaya calıstı benı ne tedavısı fılan derken oldu hemen kısa surdu zaten

bı de ultrasyonla bakalım dedı,

aktıf bı kanama degıl dedı aglama dedı..

ben yattım karnımdan baktı bak burada dedı düzgün mü dedım aglayarak düzgün dedı
kalbı dedım daha cok küçük dedı..

aglama ama bak iyi dedı ,bız zor sahıp olduk dedım aglayarak

saglam mı dedım evet dedı senın üzüntün gecsın dıye demıyorum ama üzülürsen düşük riskin artar dedi..

ölçtü,biçti..

bi iğne verdı bı de hap yat dınlen dedı..

iğne cok yaktı cokkkk,sonra hastanenın her yerıne kustum :KK52:

cok korktum cok agla agla helak oldum ne olur bırsey olmasın :KK43: ne olur :KK43:

canım çok geçmiş olsun.. içini ferah tut allahın izniyle hiçbirşeycik olmaz.. dualarımız seninle.. üzülme ağlama canım.. sen de fasulyen de allaha emanet olun..

dün gece kı ruyam cıkıcak dıye cok korktum :18:

sabahtan berı yatıyordum ,lavaboya gıttım bı baktım kahverengı leke

nasıl korktum basladım aglamayA ,esımı cagırdım o da annesını aradı hemen ,gıttık hastaneye

ama gözlerım durmuyor sureklı aglıyorum..

doktora gırdık hemen kayınvalıdem sagolsun..

ıcerı gectım ben doktora ama aglıyorum doktor alttan muayene etmek ıstedı ama ne mümkün :KK5:

sıkma kendı sıkarsan daha cok canın yanan hadı ayşegül kasma kendını dıyor ama yok kasıyorsun hala kendını dıyor ben bırakmaya calıssam da kendımı olmadı..bekledı bıraz sakınlesmemı

dedım ben tedavı gordum o tekrar deneyelım mı dedı tamam dedım ama zor oldu konusturmaya calıstı benı ne tedavısı fılan derken oldu hemen kısa surdu zaten

bı de ultrasyonla bakalım dedı,

aktıf bı kanama degıl dedı aglama dedı..

ben yattım karnımdan baktı bak burada dedı düzgün mü dedım aglayarak düzgün dedı
kalbı dedım daha cok küçük dedı..

aglama ama bak iyi dedı ,bız zor sahıp olduk dedım aglayarak

saglam mı dedım evet dedı senın üzüntün gecsın dıye demıyorum ama üzülürsen düşük riskin artar dedi..

ölçtü,biçti..

bi iğne verdı bı de hap yat dınlen dedı..

iğne cok yaktı cokkkk,sonra hastanenın her yerıne kustum :KK52:

cok korktum cok agla agla helak oldum ne olur bırsey olmasın :KK43: ne olur :KK43:

çok geçmiş olsun canım yat dinlen bak doktorda demiş iş miş yapma işte çok şükür bişey yokmuş bak üzme kendinide

Topikte bir ben mi kaldım bebişsiz :KK5:

Bende varım bibişşsiz

yapmayin oyle kizlar...

rabbim en kisa zamanda sizede de hayirlisini nasip eylerrrr:KK70::KK70:

bu yazıyı okudum okudum okudum ,agladım agladım agladııııım

oyle cok yasadım kı bunları ,dibine kadar ..

Anne olamamak…
09.02.2009
Anne olmak isteyen bir kadın için, anne olamamak demek; baktığın her bebekte yüreğinin kalması demek…

Başın ağrıdan çatlasada,her ihtimale karşı ilaç içmemek demek...ağır kaldırmamak demek...!

Geceleri uyanıp sabaha kadar senden sonra evlenip, senden önce çocuk sahibi olanları saymak demek…

Hiç sebep yokken iki de bir ‘belki hamileyimdir’ deyip gidip test yaptırmak demek…

Her test için gittiğinde seni gören sağlık personelinin sana acıyarak bakması demek…

Gördüğün hamile kadınlara gözlerinin takılıp kalması, nazarının değeceğinden korkup bir sürü dua etmek demek…

Çocuk tedavisi görürken ‘ben kısır mıyım, neden ben burada tedavi görüyorum’ diye gözyaşı dökmek demek…

Aşılanıp aşılanıp düş kırıklığına düşmek demek…

Etrafındaki yakınlarının, komşularının, büyüklerinin durmadan ‘çocuk yok mu?’ diye sorup, yaranı kanatması demek…

Türbelere gidip “Rabbim burada yatanın yüzü suyu hürmetine hayırlı, sağlıklı bir evlat nasip et” diye gözyaşlarıyla dua etmek demek…

Yastığı karnına koyup gizli gizli aynada kendini seyretmek demek…

Aynada kendini seyrederken yakalandığın eşine karşı mahcup olup, saatlerce ağlamak demek…

Doğmamış çocuğun için her gün mektuplar yazmak, ‘hadi gel artık tükeniyorum’ diye yalvarmak demek…

Anne olmak isteyip de anne olamamak demek; kendini yarım kalmış, eksik bırakılmış, unutulmuş hissetmek demek…

Çocuklarını döven insanlara ,sinirlenip onlarla kavga etmek demek...!

Kimselere içindeki yangını,belli etmemek demek...

Kimselerin seni anlamaması,demek...!

Bir ortama girdiğinde,sana o soruyu soracaklar diye huzursuz olmak demek...!

AMA EN GÜZELİ OLDUĞUNDA, DEĞERİNİ HERKESLERDEN ÇOK BİLMEK DEMEK...!SIKI SIKIYA ONA SARILMAK DEMEK...!

Yıllarca bekleyip anne olabilmek demekse; gülümseyerek ölmek ve yavrunla yeniden doğabilmek demek…

Çocuk sahibi olmak isteyip de olamayan tüm annelerimize, ne olur umut etmekten vazgeçmeyin demek istiyorum ve herkese sevgilerimi gönderiyorum…

Figen Öcal Güneş

tüm isteyenlere o kadar dua edıyorum kııı ,ınsallah kabul olur

ins.canim...

rabbim olmayan herkese nasip eder ins...:nazar::nazar::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

ayşegülcüm çok geçmiş olsun üzüntü stres yapma canım dinlen bolca dua et canım bizimde dualarımız sizinle rabbim korusun bebişini

bende de var uykusuzluk
çağan mı uyutmadı?

yok canım çağan çok şükür deliksiz uyudu ama kocam uyutmadı aksam karnımda sancı vardıı zaten yatamıyodum eşimde horladı yorganın hepsini üstüme attı uca sıkıştırdı azcık git dedim gitmedi bende koltukta yattım her yerim tutulmuş basım ağrıyo

yok canım çağan çok şükür deliksiz uyudu ama kocam uyutmadı aksam karnımda sancı vardıı zaten yatamıyodum eşimde horladı yorganın hepsini üstüme attı uca sıkıştırdı azcık git dedim gitmedi bende koltukta yattım her yerim tutulmuş basım ağrıyo

geçmiş olsun canım

merhaba nasılsınız kızlar

selam tatlım
iyiyim şükür sen nasılsın?

selam kızlar artık aglamıyorum :KK54:

selam canım
ha şöyle :KK34:
nasılsın iyi misin?

ben de iyiyim sağol canım
önceden yoktu tickerım
bugün estiler koyayım dedim :KK1:
yakında da bir bebiş tickerım olur inşaallah seninki gibi :KK31: