2008 Yılının Gelinleri Buyrun Sohbete :)

bu yazıyı okudum okudum okudum ,agladım agladım agladııııım

oyle cok yasadım kı bunları ,dibine kadar ..

Anne olamamak…
09.02.2009
Anne olmak isteyen bir kadın için, anne olamamak demek; baktığın her bebekte yüreğinin kalması demek…

Başın ağrıdan çatlasada,her ihtimale karşı ilaç içmemek demek...ağır kaldırmamak demek...!

Geceleri uyanıp sabaha kadar senden sonra evlenip, senden önce çocuk sahibi olanları saymak demek…

Hiç sebep yokken iki de bir ‘belki hamileyimdir’ deyip gidip test yaptırmak demek…

Her test için gittiğinde seni gören sağlık personelinin sana acıyarak bakması demek…

Gördüğün hamile kadınlara gözlerinin takılıp kalması, nazarının değeceğinden korkup bir sürü dua etmek demek…

Çocuk tedavisi görürken ‘ben kısır mıyım, neden ben burada tedavi görüyorum’ diye gözyaşı dökmek demek…

Aşılanıp aşılanıp düş kırıklığına düşmek demek…

Etrafındaki yakınlarının, komşularının, büyüklerinin durmadan ‘çocuk yok mu?’ diye sorup, yaranı kanatması demek…

Türbelere gidip “Rabbim burada yatanın yüzü suyu hürmetine hayırlı, sağlıklı bir evlat nasip et” diye gözyaşlarıyla dua etmek demek…

Yastığı karnına koyup gizli gizli aynada kendini seyretmek demek…

Aynada kendini seyrederken yakalandığın eşine karşı mahcup olup, saatlerce ağlamak demek…

Doğmamış çocuğun için her gün mektuplar yazmak, ‘hadi gel artık tükeniyorum’ diye yalvarmak demek…

Anne olmak isteyip de anne olamamak demek; kendini yarım kalmış, eksik bırakılmış, unutulmuş hissetmek demek…

Çocuklarını döven insanlara ,sinirlenip onlarla kavga etmek demek...!

Kimselere içindeki yangını,belli etmemek demek...

Kimselerin seni anlamaması,demek...!

Bir ortama girdiğinde,sana o soruyu soracaklar diye huzursuz olmak demek...!

AMA EN GÜZELİ OLDUĞUNDA, DEĞERİNİ HERKESLERDEN ÇOK BİLMEK DEMEK...!SIKI SIKIYA ONA SARILMAK DEMEK...!

Yıllarca bekleyip anne olabilmek demekse; gülümseyerek ölmek ve yavrunla yeniden doğabilmek demek…

Çocuk sahibi olmak isteyip de olamayan tüm annelerimize, ne olur umut etmekten vazgeçmeyin demek istiyorum ve herkese sevgilerimi gönderiyorum…

Figen Öcal Güneş

tüm isteyenlere o kadar dua edıyorum kııı ,ınsallah kabul olur

Son düzenleme:

Anne olamamak…
09.02.2009
Anne olmak isteyen bir kadın için, anne olamamak demek; baktığın her bebekte yüreğinin kalması demek…

Başın ağrıdan çatlasada,her ihtimale karşı ilaç içmemek demek...ağır kaldırmamak demek...!

Geceleri uyanıp sabaha kadar senden sonra evlenip, senden önce çocuk sahibi olanları saymak demek…

Hiç sebep yokken iki de bir ‘belki hamileyimdir’ deyip gidip test yaptırmak demek…

Her test için gittiğinde seni gören sağlık personelinin sana acıyarak bakması demek…

Gördüğün hamile kadınlara gözlerinin takılıp kalması, nazarının değeceğinden korkup bir sürü dua etmek demek…

Çocuk tedavisi görürken ‘ben kısır mıyım, neden ben burada tedavi görüyorum’ diye gözyaşı dökmek demek…

Etrafındaki yakınlarının, komşularının, büyüklerinin durmadan ‘çocuk yok mu?’ diye sorup, yaranı kanatması demek…

Türbelere gidip “Rabbim burada yatanın yüzü suyu hürmetine hayırlı, sağlıklı bir evlat nasip et” diye gözyaşlarıyla dua etmek demek…

Aynada kendini seyrederken yakalandığın eşine karşı mahcup olup, saatlerce ağlamak demek…

Doğmamış çocuğun için her gün mektuplar yazmak, ‘hadi gel artık tükeniyorum’ diye yalvarmak demek…

Anne olmak isteyip de anne olamamak demek; kendini yarım kalmış, eksik bırakılmış, unutulmuş hissetmek demek…

AMA EN GÜZELİ OLDUĞUNDA, DEĞERİNİ HERKESLERDEN ÇOK BİLMEK DEMEK...!SIKI SIKIYA ONA SARILMAK DEMEK...!

Yıllarca bekleyip anne olabilmek demekse; gülümseyerek ölmek ve yavrunla yeniden doğabilmek demek…

Çocuk sahibi olmak isteyip de olamayan tüm annelerimize, ne olur umut etmekten vazgeçmeyin demek istiyorum ve herkese sevgilerimi gönderiyorum…

Figen Öcal Güneş

:KK5::KK5::KK5::KK5::KK5:

Anne olamamak…
09.02.2009

Figen Öcal Güneş

çok güzel yaa tıpkı beni anlatmış çok duygulandıım :KK43: :KK5: :KK14:

gunaydın dün cok kotu bır ruya gördum Allah hayırlara yazsın ınsallah

hayırlı cumalar hepınıze
..

sağol canım iyiyim sen ve fasulyede :) iyisiniz umarım.hava yağmurlu evde kaldık gelcek haftada çok soğuk olcakmış :KK43:

Günaydın kızlar,

Herkese hayırlı cumalar,

Nihayet geldi haftasonu yarın tatil yaşasınnnn

selam canım
sana da hayırlı cumalar

günaydın nasılsınızz kızlar dün pek giremedim :KK49:

selam tatlım
ben de yoktum dün
iyiyim şükür sen nasılsın?
minik cadı nasıl?

gunaydın dün cok kotu bır ruya gördum Allah hayırlara yazsın ınsallah

hayırlı cumalar hepınıze
..

hayırlı cumalar tatlım
Allah hayra çevirsin inşaallah

bizde iyiyiz hülyacım minik cadıda fenalık peşinde dün zehir etti bana oturamadım bile yine fena günleri üstünde

dün gece kı ruyam cıkıcak dıye cok korktum :18:

sabahtan berı yatıyordum ,lavaboya gıttım bı baktım kahverengı leke

nasıl korktum basladım aglamayA ,esımı cagırdım o da annesını aradı hemen ,gıttık hastaneye

ama gözlerım durmuyor sureklı aglıyorum..

doktora gırdık hemen kayınvalıdem sagolsun..

ıcerı gectım ben doktora ama aglıyorum doktor alttan muayene etmek ıstedı ama ne mümkün :KK5:

sıkma kendı sıkarsan daha cok canın yanan hadı ayşegül kasma kendını dıyor ama yok kasıyorsun hala kendını dıyor ben bırakmaya calıssam da kendımı olmadı..bekledı bıraz sakınlesmemı

dedım ben tedavı gordum o tekrar deneyelım mı dedı tamam dedım ama zor oldu konusturmaya calıstı benı ne tedavısı fılan derken oldu hemen kısa surdu zaten

bı de ultrasyonla bakalım dedı,

aktıf bı kanama degıl dedı aglama dedı..

ben yattım karnımdan baktı bak burada dedı düzgün mü dedım aglayarak düzgün dedı
kalbı dedım daha cok küçük dedı..

aglama ama bak iyi dedı ,bız zor sahıp olduk dedım aglayarak

saglam mı dedım evet dedı senın üzüntün gecsın dıye demıyorum ama üzülürsen düşük riskin artar dedi..

ölçtü,biçti..

bi iğne verdı bı de hap yat dınlen dedı..

iğne cok yaktı cokkkk,sonra hastanenın her yerıne kustum :KK52:

cok korktum cok agla agla helak oldum ne olur bırsey olmasın :KK43: ne olur :KK43:

Son düzenleme:
dün gece kı ruyam cıkıcak dıye cok korktum :18:

sabahtan berı yatıyordum ,lavaboya gıttım bı baktım kahverengı leke

nasıl korktum basladım aglamayA ,esımı cagırdım o da annesını aradı hemen ,gıttık hastaneye

ama gözlerım durmuyor sureklı aglıyorum..

doktora gırdık hemen kayınvalıdem sagolsun..

ıcerı gectım ben doktora ama aglıyorum doktor alttan muayene etmek ıstedı ama ne mümkün :KK5:

sıkma kendı sıkarsan daha cok canın yanan hadı ayşegül kasma kendını dıyor ama yok kasıyorsun hala kendını dıyor ben bırakmaya calıssam da kendımı olmadı..bekledı bıraz sakınlesmemı

dedım ben tedavı gordum o tekrar deneyelım mı dedı tamam dedım ama zor oldu konusturmaya calıstı benı ne tedavısı fılan derken oldu hemen kısa surdu zaten

bı de ultrasyonla bakalım dedı,

aktıf bı kanama degıl dedı aglama dedı..

ben yattım karnımdan baktı bak burada dedı düzgün mü dedım aglayarak düzgün dedı
kalbı dedım daha cok küçük dedı..

aglama ama bak iyi dedı ,bız zor sahıp olduk dedım aglayarak

saglam mı dedım evet dedı senın üzüntün gecsın dıye demıyorum ama üzülürsen düşük riskin artar dedi..

ölçtü,biçti..

bi iğne verdı bı de hap yat dınlen dedı..

iğne cok yaktı cokkkk,sonra hastanenın her yerıne kustum :KK52:

cok korktum cok agla agla helak oldum ne olur bırsey olmasın :KK43: ne olur :KK43:

canım benim çok geçmiş olsun
ne olur yapma böyle
Allaha tevekkül et, sabret, bol bol dua et
Rabbim yazmışsa geleceğini, bu dünyada yiyecek ekmeği var ise gelecek ki buna inanıyorum ben
pozitif düşün lütfen, negatiflikleri sil aklından
anneciğinin ruh hali onu da etkiliyor
her şey çok güzel olacak
hepimiz için inşaallah...

X