2008 Mayıs Anneleri

Doğru canım ilk saatleri aklımdaydı unuttum sanma
Nice mutlu yıllara hep sevdiklerinle beraber olman dileğiyle

of ya canım benim. çok geçmiş olsunya. küçücük yavrucak nasıl hasta olmuş kıyamam ben onaya. rabbim şifa versin bir an önce iyileşsin inş. yavrun yaseminciğim. geçer inş üzülme Allah daha büyük dert vermesin canım

yasemincim geçmiş olsun. en kısa zamanda iyileşir inşallah insanın morali çok bozuluyo onları öyle gördükçe.beimkinin de bademcikleri şişince çok kötü oluyodu.ii değil ama çok antibiyotik kullandık başka türlü ateşi düşmüyo çabuk düzelir inşallah

tuğbacım doğum günün kutlu olsun canım sevdiklerinle baraber nice mutlu yıllara iyiki doğdun:))))))))))))))))

burda rapor almak kolay değil.yani tanıdık doktor olması lazım.neyse eğer ikinci dönem ayarlayabilirsem alcam.

anladım canım hiçbi yerde kolay değil zaten benim hastane işlerim var gittiğim dra rica ediyorum verebilirmisiniz diye
inş sende ikinci dönem alabilirsin
yasemincim rapor yılda 40 gün alabiliyosun bunun haricinde heyet raporu ve yatış yapılabiliyo hastalık durumunda memur olmak güzel hakkatten
ama tabi keyfi kullanamıyosun bebek var diye sorun etmiyolar mesela ben önce idare ile konuştum bu sene gelmeyecem başta rapor alacam sonra ücretsiz izin alac am dedim bakan kimseye yok bebeğe diye konuşmuştum

Kizlar dun hic giremedim internete,yorgunluktan oluyorum..Iftar davetim vardi dun.Orucluyken yemegin tadi tuuz kaciyor diye bir gun onceden basladim pisirmeye..Cok zor oldu.Kayra cok mizmiz 2 gundur dogru duzgun hic bir sey yemedi.Aglamiyor ama tuhaf bir ses cikariyor acikli acikli..Hicde uymadi.Hem onla ilgilen hem isleri hallet zor oldu ama sonucta herkes yemekleri begendi evde piril piril oldu ama bugun sabah yine darmadaginik..Kafami hangi duvara vursam acaba?
Tugbacim nice guzel yaslarin olsun..Sevdiklerinle gecirdigin mutlu gunlerin hep cogunlukta olsun hayatinda..
Gizemcim allah kolayliklar versin,cocukla bir nasil basa cikiyorsun?Birine bedduami edeckesin,evin icindeyken tadilat gorsun diyecelmissin.Cok zor oluyor bilirim..
Yasemincim cok cok gecmis olsun canim ..Ayni sorun bizde de var,Mercanda ilk gun hasta olup geldi.Ama mercanda sadece kupkuru bir oksuruk var.2.kez dr goturdum.Bir ilac verdi cok dikkatli vereceksin ve sadece yatmadan once 1 kez dedi.2. icisinde oksuruk falan kalmadi...
Canim beni yanlis anlamazsan birsey soyliyecegim..Bizim ulkemizde en yanlis yapilan sey cok fazla antibiyotik kullanimi..Bize burada dr en son care olarak antibiyotik veriyor.Mumkun oldugunca ilacsiz cozuyorlar iis ve ilaci vermek zorunda kladiklarinda da ilk kullanimda bile cocuk ayaga kalkiyor...Gecen sene ilk kez mercanala turkiyeye geldigimizde cocuk 2 hafta da bir hasta oluyirdu atesi hic dusmiuyirdu 3 ay boyunca kullanmadigimiz ilaci kullandik.Orada ki dr en sonunda sordu siz baska bir ulke de mi yasiyorsunuz diye.Evet nerden anldiniz dedim.Adam dediki turkiyedeki mikoroplar fazla antibiyotik kullanimindan dolayi bagisikliklari degiisme ugruyor ve cok kuvvetleniyorlar.Bazen ilac fayda etmiyor.Baska ulkeden gelen cocuklar bu kadar bagisikligi yuksek mikroba alisik olmadigindan cok sik hasta oluyorlar dedi..Bunda en onemli faktor tabiki bazi kisilerin gidip eczaciya sorup kafadan antibiyotik kullanmasi,saatlerine duzenli uymamasi ve iyilesti deyip gunu dolmadan ilaci kesmesi..Yasemincim senin icin tabi ki bahsetmiyorum sadece antibiyotigin ilestirmenin yanisira yanlis kullanimda aksi tesirini hatirlatmak istiyorum herkese....Keske hic hasta olmasalarda bizde guzel seylerden bahsetsek hep..Aam cocuk hasta olmadan tabi ki buyumez ama gel sen onu anne kalbine anlat..Insallah bir an once merte bulasmadan ayaga kalkar mahmutcukta...Ben de mercan hasta oldumu uzuluyorum ama Kayaraya gececek diye daha bi odum kopuyor..

Kizlar dun hic giremedim internete,yorgunluktan oluyorum..Iftar davetim vardi dun.Orucluyken yemegin tadi tuuz kaciyor diye bir gun onceden basladim pisirmeye..Cok zor oldu.Kayra cok mizmiz 2 gundur dogru duzgun hic bir sey yemedi.Aglamiyor ama tuhaf bir ses cikariyor acikli acikli..Hicde uymadi.Hem onla ilgilen hem isleri hallet zor oldu ama sonucta herkes yemekleri begendi evde piril piril oldu ama bugun sabah yine darmadaginik..Kafami hangi duvara vursam acaba?
Tugbacim nice guzel yaslarin olsun..Sevdiklerinle gecirdigin mutlu gunlerin hep cogunlukta olsun hayatinda..
Gizemcim allah kolayliklar versin,cocukla bir nasil basa cikiyorsun?Birine bedduami edeckesin,evin icindeyken tadilat gorsun diyecelmissin.Cok zor oluyor bilirim..
Yasemincim cok cok gecmis olsun canim ..Ayni sorun bizde de var,Mercanda ilk gun hasta olup geldi.Ama mercanda sadece kupkuru bir oksuruk var.2.kez dr goturdum.Bir ilac verdi cok dikkatli vereceksin ve sadece yatmadan once 1 kez dedi.2. icisinde oksuruk falan kalmadi...
Canim beni yanlis anlamazsan birsey soyliyecegim..Bizim ulkemizde en yanlis yapilan sey cok fazla antibiyotik kullanimi..Bize burada dr en son care olarak antibiyotik veriyor.Mumkun oldugunca ilacsiz cozuyorlar iis ve ilaci vermek zorunda kladiklarinda da ilk kullanimda bile cocuk ayaga kalkiyor...Gecen sene ilk kez mercanala turkiyeye geldigimizde cocuk 2 hafta da bir hasta oluyirdu atesi hic dusmiuyirdu 3 ay boyunca kullanmadigimiz ilaci kullandik.Orada ki dr en sonunda sordu siz baska bir ulke de mi yasiyorsunuz diye.Evet nerden anldiniz dedim.Adam dediki turkiyedeki mikoroplar fazla antibiyotik kullanimindan dolayi bagisikliklari degiisme ugruyor ve cok kuvvetleniyorlar.Bazen ilac fayda etmiyor.Baska ulkeden gelen cocuklar bu kadar bagisikligi yuksek mikroba alisik olmadigindan cok sik hasta oluyorlar dedi..Bunda en onemli faktor tabiki bazi kisilerin gidip eczaciya sorup kafadan antibiyotik kullanmasi,saatlerine duzenli uymamasi ve iyilesti deyip gunu dolmadan ilaci kesmesi..Yasemincim senin icin tabi ki bahsetmiyorum sadece antibiyotigin ilestirmenin yanisira yanlis kullanimda aksi tesirini hatirlatmak istiyorum herkese....Keske hic hasta olmasalarda bizde guzel seylerden bahsetsek hep..Aam cocuk hasta olmadan tabi ki buyumez ama gel sen onu anne kalbine anlat..Insallah bir an once merte bulasmadan ayaga kalkar mahmutcukta...Ben de mercan hasta oldumu uzuluyorum ama Kayaraya gececek diye daha bi odum kopuyor..

canım çok zor oldu bitti işler sağolsun eşim benden çok yoruldu Şeniz
ardada bugün mızmızdı uyku saatinde yatmadı sürekli kucak ilgi istedi yırdu yaraamz beniii
:ecrin_bebek:
ne güzel iftara davet almışın zorlamışın ama ne güzel olmuş yorulmuşun ama değimişkaydirigubbakcemile2
antibiyotik konusunda haklısın ben,m kardeşimde dr oda hep aynını diyor her hastalıkta içmeyin ezberer diye bide zaten nezleyide antibiyotik geçirmez diyo vede eğer kullanılacaksada drun verdiği tedavi birtirimeli diye

yasemciğim geçmiş olsun,ne üzülmüşssündür..anlıyorum canım seni..geçen nehirsu ateşlendi 2 gün mafoldu bende eridim bittim üzüntüden..
mahmut tez zamanda iyileşir inş canım...

tuğbacığım doğum günün kutlu olsun..yeni doğum gününü oğluşunla kutladın bak bu sene ..kaydirigubbakcemile3

mercancığım,eline sağlık ,nazzar değmesin vallahi hem cocuklarla uğraşmak hemde iftara misafir almak hiç kolay iş değil..benim gözüm kesmiyor hiç ...artık cok yoruluyorum cok..şimdi birde ek gıdaya geçtik daha cok uğraşıp duracağım..

gizemciğim detay işlerin bitmesine sevindim canım..eşininde değerini bil..yardım ediyor bak sana nasıl..aman nazar değmesin..bizimki iş zamanı hizmet bekleyenlerden malesef..iş zamanı kahve yap,su getir..öyle alıştırılmış..
evlenmeden önce öyle görünmüyordu evlendikten sonra özelliklerini hediye verdilerı:mymeka:..
aman ince iş asıl yorucu olan,bana temizliğe kadın geldiğinde ince işi ben yapıyorum oakşam dahabir pestil gibi oluyorum..-tatlicadiarzu-

Son düzenleme:
sağol ayperin zaten ev kırılıp döküldüğü zaman eşim başlarındaydı biz evi terkettik kaba kirini almıştı temizlikçiyede ince işi yaptırdım mutfağı döktürdüm her taraf toz olmuştu kapılar vestiyer avizeler onları temzilettim koltuklarımı süs eşyalarımı toplayıp çarşaflamıştım yani az hasarla atlattım valla ben işe karışmama kadın geldiğinde ben yapacaksam niye kadını çağırayım derim ona yaptırırım ama yazın izmirde annemlere kadın çağırmıştık kadın yapmıyo sinir etti beni çoğu yapmıyo iş rastgele yaparmış gii görünüyo bende az mkazık yemedim bu temizlikçilerden yeni evliydim bilmiyodum beni çok kandırdılar artık gözüm açıldı yaptırıyom valla)
benim eşim boş olsa yardım eder yapar ama çok çalışıyo bide bu onun hatasıydı taşınırken yapmış kombinin yerinş yanlış yere koymuş diye bidaha inşaat oldu o yüzdeb gıkı çıkmadı

kıslar herkese günaydın
yasemin kuzuna geçmiş olsun canım ya
kızlar keyifler nasıl. ben iyi değilim yaa. bi doktora gitcem. sürekli uykum var uyusamda uyumasamda. birde koyduğum birşeyi bulamıyorum. moralim bozuk... off sizler ne alemdesiniz. naptınız iki gündür. ben yoktum. cumartesi pazar misafirlerim vardı yemeğe..

biz her haftasonu dışarlardayız.gezeriz,eğleniriz,yemek yeriz.dün de kızılayda yiyelim dedik.oğlan burnumuzdan getirdi.restorana girene kadar iyi.yemeklr gelince başladı ağlamaya.apar topar yiyip çıktık.sinir olduk ama yapcak bişey yok.hiç böyle yapmazdı biz rahat rahat yemeğimizi yiyip gezip eve gelirdik.sesi çıkmazdı.dün masaya oturduğumuzda karşı masada iki bayan Kuzey'e bakıp durdular.nazar mı deydiler ne anlamadım.

mercan,murgiz,ayperin hepinize teşekkür ederim iyi dilerleriniz içinde sağolun...:1hug:

mercancığım çok yorucu bi maroton olmuş ama işin içinden anlının akıyla çıkmışsın. gerçekten şu ev işi kedi'den dahada nankör valla bıktım ben ya bitmiyor gitti. benim eşim biraz dağnık. işi öğlene bitiyor geliyor eve gidicek yeri varsa gider yoksa evde yatar. günde 3 kere üstünü değiştirdiğini bilirim. adam akşam yatarken bile kokoş olucak. ay bu olmadı öbürü derken aldığınıda yerine koymayınca olan bana oluyor. arkasını topla topla anam ağlıyor en sonunda artık kriz geçiriyorum bende bırakıyorum. ozamanda başlıyor sen ne pis kadınsın biri gelse rezil olucaz vay anam vay sanki dağıtan benmişim gibi birde azar işitiyorum. eme ben evde olmuyayım biyere gitsem evi derler toplar süpürür bile ama evdeysem elim ayağım tuttuyorsa evin ağzına gözüne eder. yapma desem bahanede hazır ben çalışıyorum sen evde akşama kadar yatıyorsun işin ne der. gelde dövmeÇok üzgünüm çoook

gizemciğim senin işinde çok şükür bitmiş. bende bazen diyorum eve kadın alayım yemizlemeye amaeminim ben ondan daha çok iş yaparım diye cesaret edemiyorum. diyememki şurayı yap burayı yap diye. valla işten kaçan cins olursa dediğin gibi benide kullanmış olurlar. taktik versene biraz nasıl halettiriyorsun işini kız:uhm:
soruna cevapta vereyim. o dediğim kuru bi kutlamayla geçiştirdi günü. yatana kadar bekledim bişey yok. başıma ağrılar girdi tuttum kendimi yattım. sahurda bi kalktım hala başım çatlıyor. artık dayanamadım sordum. neden hiç bişey almadın diye. oda aldımda bişeyi yok boşver diye geçiştirdi. bugünde biara geldi dedim yine niya almadın bişey bi çiçek alsaydın bari hiç değerim yokmu diye. oda dedi. alıcağım yer cumartesi günü gittim akşam kapalıydı dünde kapalıydı dedi alamadım. bugün güya alıcakmış yarım yada 1 saat sonra işim biter gelirim demişti hala gelmedi almaya gitti belkide. tahminimce bu bi kuyumcu belki inci seti istiyordum oda olabilir başka bişeyde. ama yine yılan hikayesine döndü bu iş. yahu alacaksan bişey doğru düzgün zamanında alsana ille söyleticek beni hesap sorduracak. içim buruk bi şekilde bana hediye alsan ne yazar onun kağıttan bi farkı olmazki benim için. evlendim evleneli özel günlerde yüzümü güldürmedi bi. gecen evlilik yıl dönümümüzde bi aldı gezdirdi beni çamlıca tepesine kahvaltıya götürdü okadar bi ogünü güzel hatırlıyorum. oda yetmişti bana zaten. amaan neyse yaaa almasa bile umrumda değil artık. canım sıkıldı....

Tugbacim,senin su inci isi bence de yilan hikayesine dondu.Esinde dogumgunun belli sonradan ortaya cikmadi ki neden bastan almayip son gunue birakiyor.....Benim esimde bana hic hediye almaz sadece b dogumumda almisti...Aaaa birde gecen yil camasir makinami ve bulasik makina mi yeniledi.Ama ben bunlari hediyeden saymiyorum.Bu bana degil eve hediye dimi ama?Gecen yil bahama seyahati aldi sonra hamileligim girince kullanmadik,bu sene kullaniriz dedi ama hic ses seda yok....
Tugbacim herseyin listesini yapiyoruz ya...Bu eslerin daginikligini yapsak benim ki acik ara 1. olur...Ben neler cekiyorum,bir bilseniz...Bazen kafayi tirlatacak kadar oluyorum.Esime en cok soyledigim sey seni gunun birinde terkedersem sadece su daginikligin icin terkederim...Benim esim asiri terleyen bir insan..Isi dolayisiylada gunde enaz 5 kez ugrarar banyo yapar ve kiyafet degistirir..Cikan camasiri siz dusunun...Cikarttigi herseyi heryere atmasindan vazgectim,yedigi seylerin copunu usenir oraya buraya koyar,bazen koltuk altindan cikanlara bakip umraniye coplugune dondurmussun diyorum.Cay icmeye bayilir.Hergun 20 bardak cayi vardir.Evde dolana dolan icer heryere doker...Banyodayken bile birakmaz bardagini lavabonun kenari her dakika cay izi....Daha anlatsam akliniz durur...Arkadaslar onu tanidiklari iicn allah sabir versin diyorlar.Iisn kotu tarafi ogluda ayni daginik.Cocuk eve girer girmez doke doke ustunu cikarmaya basliyor donuna kadar.Kapi girisinden salona kadar heryerde bi esya.Olur muusn oldurur musun.AH TUGBACIM AHHHH YARAMA TUZ BASTIN.yok yok bosuycam ben bu adami...Boyle omur gecmez.Yap et 1 saat sonra ev yine darmadaginik.Eve kadin geliyor allah sabir versin diyo bana..Kadin gitti mi ev cicek.Yalvariyorum bazen lutfen yarina kadar daynasin bari..nerde?

elifciğim ya seninki benden de betermiş ya:1shok: Allah sana sabırların en büyüğünü versin canım..... bütün zor insanlarda seni bulmuş nedir senin çektiğin yahu

X