2008 Mayıs Anneleri

Herkese çok çok selamlar canlarım...Hepinizi çoook ama çook özledim...Biliyorsunuz uzun zamandır yoktum..Uzuuuunca bir tatil sonunda okulların açılması dolayısıyla evime döndüm çok şükür...Annemin yanında memleketteydim..eşim de iki hafta kadar yanımda kaldı sonrasında hafta sonları geldi...
Kızlar nasılsınız hepinizi ayrı ayrı merak ettim akrabalarıma buradan öğrendiğim birşeyi söyleyeceğimde hep burdan bahsettim..:) her zaman aklımdaydınız...Ya kızlar bebişler nasıllar umarım hepsi iyidir...Mesaj yazmayı bile özlemişim valla...Gittiğimden bu yana o kadar çok mesaj birikmiş ki okumak için fırsatım olurmu bilmiyorum ama ara ara göz gezdiricem...

Ridacım, elifcim, murgizcim, ebrucum, kardelencim, yarencim, yasemincim, tülaycım, canancım, deryacım, hepinizi ayrı ayrı öpüyorum...umarım bundan sonra aksatmadan mesajların arasına katılırım..malum okullarda açıldı..Oğlum bu yıl 3. sınıfa gidiyor öğretmenimiz geçen yıl olduğu gibi ödevleri yığınla vermez inşallah çünkü bu yıl bebişimde var...Haa teyzeleri bebişim çok iyi şükürler olsun...Pazartesi ikinci karma aşısını yaptırdım çok şükür önceki gibi ateş olayı olmadı..Kilosuna baktılar 7500 gr. şimdiye kadar hep emzirdim ama artık doymuyor gibi hissediyorum..Bebişler nasıllar umarım hepsinin sağlığı yerindedir...Bu arada bebişimin doymadığını hissettiğim zamanlarda mama versem mi diye düşünüyorum ama şimdiye kadar hiç mama almadığım için bilemiyorum çeşit olarak yada marka olarak nasıl alsam diye...Neyse artık buralardayım sırası geldikçe yine yazışırız...Heyecanımı bağışlayın ne yazdığımıda takip etmeden acele yazıyorum bebişim huysuzlanmaya başladı...Hepinizi öpüyorum görüşmek üzere...:):eek:

nazecim hoşgeldin seni görmek ne güzel.biz de seni öpüyoruz..valla ben de heyecanlandım..bebişler büyüyor..çalışmaya başladık..benim oğlum anneanede..17 eylül de de bizim aşımız olacak inşallah..benim olan en son 5690 kg idi..bakalım biraz aldı gibi ama çok zayıf görünüyor yine de..
oğlunun kilosu maşallah iyimiş..:nazar::nazar:artık doymadığına kanaat getirdiysen, aptamil 2 veriyorum ben 4.aydan itibaren yazıyor üzerinde..
senin 3.sınıfa giden bir oğlun olduğunu bilmiyordum..ALLAH zihin açıklığı versin..sen de bu arada iki çocukla çok yorulmazsın inşallah..Kendine iyi bak ve bizi habersiz bırakma canım..

canancım bizi aldatmıyorlar aslında betül bir link vermişti burdan devam edelim diyeeeeee..linki tıkladım ben de..baktım bir kaç tanıdık isim de orda..üye oldum. bir mahsuru olduğunu düşünmemiştim ama alışkanlık işte burasının yerini tutmuyor..bir daha girmedim..

Son düzenleme:
yasemincim bu kadar yoğunlukta oruç tutsan hiç iflah olmazdın valla.ben dün hastalandım eşim ve ailem artık tutma dediler şu an oruç değilim..bir de sütü sağdığımda yalnızca birkaç damla gelmeye başlamıştı..açıkçası oruç tutamamak beni çok üzdü, istemeye istemeye yedim..oğlum gece öyle bir huysuzlandı ki..emiyor ama süt gelmiyor..nasıl kızıyor nasıl ağlıyor görseniz içiniz parçalanırdı..anneme gittim mamayı getirdim 90 cc kadar yaptım öyle bir içti ki, içerken huzurla uyuyuverdi...o zaman oğlumun hakkına girmekten çok korktum işte..sonuçta Allah bana böyle bir hak vermiş, sağlığımı bozduğum yetmiyor gibi oğlumu da aç bıraktım..tarifsiz üzüldüm..

yasemincim yazdıklarım ulaşmıyor, sayfada sorun var sanırım mahmud hastalanmış geçmiş olsun,kıyamam..Allah şifa versin canım..
mert gibi benim oğlum da yapınca dolduruyor artık bezini..sanırım mamadan kaynaklanıyor dediğin gibi..sağlıkları yerinde olsun da ne isteriz ki başka değil mi...?
ALLAH evlatlarımızın acısını göstermesin (amin)

Ridacım çok teşekkür cnm..Sizleri çok özlemiştim burada yazışmak gerçekten çok anlamlı ve güzel oluyor...Bebeğinin zayıf göründüğünü yazmışsın, canımm bir anne için dünyanın en büyük zenginliği sağlıklı bir bebeğinin olması hiç önemseme bile sağlıklı mı herşeyden önemlisi o... yeterki iyi olsunlar bizlere gülücükler saçsınlar daha ne isteriz değil mi... Cnm benim iyi bak kendine...

Anaseri cnm...Bizim prensesler adaşlarmış evet...Nazlıcan isminden son anda vazgeçtik çok sıradan olmasını istemedim..Ecrin ismini kime söylesem çok beğeniyor...İsimleriyle yaşasınlar inşallah...

elifcim ben hiç sevmiyorum böyle şeyleri..ramazan ramazan sinirlendim..bu kadının ne kadar cahil olduğunun bir göstergesi..aklı sıra arkadaşını överek senin moralini bozmaya çalışıyor..'dediğin kadar iyi biri olsaydı eşim boşamazdı' diyeceksin ağzına tıkayacaksın lafı..hiç konuşturmayacaksın...her geldiğimde başka mevzu yokmuş gibi eski defterleri karıştıracaksanız bir daha görüşmeyelim diyeceksin..tavrını koyacaksın..yada o her ağzını açtığında lafı ağzına tıkayacaksın..ilgilenmeyeceksin, dinlemeyeceksin, bir süre sonra kendiliğinden pes ettireceksin
canım yaa sen ne yapacağını daha iyi bilirsin, kusura bakma sinirlendim de..:çok üzgünüm:

Ridacim canim arkadasim,beni benim gibi duusndugunu iyi biliyorum ve seni gercekten seviyorum..Cok haklisin soylediklerinde ,Bend easlinda arayi cok sogutmustum ama gecen sene dr ihmali yuzunden hic yok yere esini kaybetti genc yasinda...2 tane kucuk cocugu var,dogru duzgun ing cesi yok...Bize bile bu ani olum sok etkisi yapti.Kadin hala psikolojik destek aliyor..Her isine mecbur esim kosuyor..Esinin o kadar buyuk bir hatiri var ki bizde.Dunya da bu kadar iyi insanlar var mi diyeceginiz kadar mukemmel bir insandi.Allah gani gani rahmet eylesin,,,Tam gecen sene ramazan bayramninin sonunda kaybetmistik....
Kizlar allah hic bir seyi kaybetmeden kiymetini bilmeyi nasip etsin herkese.Kadin kocasini nasil hor gorur,asagilamak iiocn hic bir firsati kacirmazdi...Adamim ona sundugu imkanlar mukemmeldi.Maddi ve manevi cok lix bir hayat yasiyordu,Buna ragmen bunlari yapiyirdu,,Simdi basini duvara vuruyor....Dun yine basima agrilar girerek eve geldim....Kocasiyla cekildigi butun resimleri bir album yapmis onlar bakiyoruz....Esimle ,eski esinin de yuzlerce resmi var tabi...Hepsinde sarmas dolas,opusurken falan...Niye simdi bunlari cikardi diye sinirden kopurdum ama belli edip sevindirmek istemedim...Biizmde tam tersine toplasan 10 resmimiz yoktur esimle beraber..Ya o ceker ya ben..nasil olsun ki...
Kizlar siz olsanz ne yapardiniz.Esimin bir baska kadinla gecmiisi oldugunu tabi ki bilip kabulleniyorum.Ama resmini gorunce hala sinir oluyorum :eek:klava::eek:klava:

merhaba kızlar bildiğiniz gibi pek katılamıyorum aranıza işler çok yoğum öğlen arası bile ve gidip oğlumu emziremiyorum süt iznim bile arada kaynıyor eve gitmem 4,30 buluyo bugün neyseki askideyim başkana söyledim sabahtan çıkarsak akşama gelincek bi iş var ben gitmeyim dedim sağolsun izin verdi.mahmud hasta dünde kreşe gitmemişti bugünde gitmedi evde öksürüyo boğazı kızarmış gece öksürükten midesindekilerin hepsini çıkardı yavrum antibiyotik verdim bugün öğlende eve gidersem yine vericem artık.bakıcı kadın iyi çıktı çok şükür diğer kadın kendine iş bulmuş daha doğrusu eski patronu bulmuş kadın daha hamileymiş istersen sana başlarım dedi bende uygun bi dille anlattım artık umarım ALLAH yüzümüzü kara çıkarmaz...mert bugünlerde baya bi kaka yapıyo öğlen eve gidemezsem toplam 3 kere mama alıyor galiba ondan,eve gittiğimde tok olursa(ne zaman evde olucam belli olmadığından kadın mecbur acıkınca mamasını veriyo ben ararsam gelicem diyue vermiyo) pompayla sağıyorum iyi oluyo hemen sağılıyo iyiki almışım..mahmud iyileşip kreşe gitseydi iyi olurdu baştan kaytarmaya başladı tabi ord özgürlükleri kısıtlanıyo ondan pek istemiyo gibi zorlada götütmek istemiyorum ağlaya ağlaya giderse bende üzülüyorum zaten biri bakıcıda biri kreşte çok duygusalım bu konuda.eve gittiğimde yorgunluktan bithaf düşmüş vaziyette oluyorum mert uyursa bi yarım saat uyursam kendime geliyorum oda olmuyorsa baya kötü oluyo...

Yasemincim bende sana soracktim,okul nasil gidiyor,mahmut memnun mu?
Mercanda gider gitmez hastalandi.Bnede dun yollayamadim.Bizim ki zaten 3 saat gidiyor,Alissin onumuzde ki ay tam gun vereyim derken, simdi gitmiycem diye aglamaya basladi...Sabah gozunden sicim gibi yas akarak yolladim.Boyle olursa pteside yollamayi duusnmuyorum.Ne yapayim cocugum uzulecegine param yansin...

Nazecim hosgeldin.Seni cok ozlemistik.

Yasemincim bu arada gecmis olsun yazmayi unutmuusm.Acele acele yaziyorum ,mercani almaya cikiyorum.Donunce goruusruz bye

hoş geldin nazecim baya merak ettik seni....mercancım aynı mahmudda mercanda kalabalıklta hemen kaptılar mikrobu kışın nolcaksa?okul müdürü zaten söylemişti sık sık hastalancakalr diye birde okula ilça almıyorlar kendin ilacı götürüp içireceksin offff...mert durmuyo daha fazla yazmak sizlerle olmak istiyorum ama bu aralar çok zor bu kızlar öptüm.sevgiler..haa mercan sen tamamen haklıısn sinir olmakta çookk zor bir durum

Yasemin merak ettim neden okul müdürü böle bişe dedi hasta hasta çocuklar okula gelmiyodur heralde yada çok kalabalıkla hiç karşı karşıya kalmadıklarından mı yani ilerisi için bizede küpe olsun

Canancim bazi cocuklarda hastalik belli olmuyor ya cok hafif atlatiyor ya da tasiyici oluor farkedilmiyor,ondan sanirim...Bize de dr demisti.Okul icin dr rapaou almaya gidince.Sik sik hasta olacak hazir ol demisti..

naceciğim hoğş geldin çok merak ettik seni. ismin gri olmuştu kapsama alanı dışında yazıyordu. banlandın sandık bizde sebep arıyorduk neden diye:))) neyse şükür kavuşturana :)))

mercancığım valla sinir oldum ya çok terbiyesiz bi kadınmış o tamam sen kabullenmişolabilirsin ama o nun senin gözüne gözüne sokması anlamsız. eşinin eski eşinin en yakın arkadaşı olduğunu söylemiştin dimi? zaten demişlerya bana arkadaşını göster sana kim olduğunu söyliyeyim. kendinde ne meymenet varki arkadaşında olsun işte. insan saygı gösterir kaldırır onları burnuna burnuna sokmuş kasıtlı olarak resmen. sen yine sabret arkadaşım sabrın sonu selamettir.

drydeniss verdiğin linke baktım ama bişey anlıyamadım???

Canancim bazi cocuklarda hastalik belli olmuyor ya cok hafif atlatiyor ya da tasiyici oluor farkedilmiyor,ondan sanirim...Bize de dr demisti.Okul icin dr rapaou almaya gidince.Sik sik hasta olacak hazir ol demisti..

ay benim kızımında bağışıklık sistemi çok zayıf hemencik hasta oluyo demek okula gitimi yandık biz

kljlikt2gc3.gif

Canım deryanın gönderdiği linkte bu şiir vardı hakikaten çok anlamlı bi kez daha sorumluluğumu hatırlattı bana

kızlar mahmud iyice kötüleşti burnu aktı sonra tıkandı öksürüğü iyice arttı babası hastaneye götürdü bende evde bekliyorum moralim bozuldu sizlerle paylaşmak istedim.mert uyuduğu için ben gidemedim eşimede söyledim iğne yazdır daha çabuk etki ediyor birde boğazı acıdığı için hiç birşey yiyip içmek istemiyor öksürükten boğulacak nerdeyse değil ilacı bir yudum ılık su içmiyo bu gidişle ateşide çıkacaktı gece keşke dün götürseydi babası.aman geçer bişey yok dedi babası böyle oldu.yeni anne mayıs anneleri bebekler sağlıklıyken ne mutlu ve huzurlusunuz bunun keyfini çıkarın mercan ve naze beni daha iyi anlarlar...

of ya canım benim. çok geçmiş olsunya. küçücük yavrucak nasıl hasta olmuş kıyamam ben onaya. rabbim şifa versin bir an önce iyileşsin inş. yavrun yaseminciğim. geçer inş üzülme Allah daha büyük dert vermesin canım

Nazecim hosgeldin.Seni cok ozlemistik.

Cnmm hoşbuldum teşekkür ederim...Mercancım cnmm, eski mesajlara bakamıyorum benim prensesim pek fırsat bırakmıyor...umarım bebişlerin iyidir eminim küçük prenses Kayra da büyümüştür...Öpüyorum onu iyi bak cnm kendine....

Kocasiyla cekildigi butun resimleri bir album yapmis onlar bakiyoruz....Esimle ,eski esinin de yuzlerce resmi var tabi...Hepsinde sarmas dolas,opusurken falan...Niye simdi bunlari cikardi diye sinirden kopurdum ama belli edip sevindirmek istemedim...Biizmde tam tersine toplasan 10 resmimiz yoktur esimle beraber..Ya o ceker ya ben..nasil olsun ki...
Kizlar siz olsanz ne yapardiniz.Esimin bir baska kadinla gecmiisi oldugunu tabi ki bilip kabulleniyorum.Ama resmini gorunce hala sinir oluyorum :eek:klava::eek:klava:
Mercancım öncelikle seni alkışlıyorum çünkü öyle bir durumda ben kendimi tutamazdım..Sanmıyorum yani bu büyük bir sabır tebrik ederim seni...Ama hep annemin söylediği bir söz vardır ki ağır taşı yerinden kimse oynatamaz diye bence bu tavrınla hem karşındaki kişiye fırsat vermiyorsun hemde eşinin sana daha çok saygı duymasını sağlıyorsun...

hoş geldin nazecim baya merak ettik seni....

Yasemincim hoşbuldum cnm teşekkür ederim...Öncelikle Mahmuda geçmiş olsun diyorum üzüldüm...Geçen sene ve bir önceki sene bende oğlumda okula başlamasından dolayı sık sık hastalanma sıkıntıları yaşadım..Mikroba açık bir ortamda oldukları için birbirlerine de temas ettikleri için daha sık hasta olabiliyorlar...Canımm sana bir tavsiyede bulunucam ben geçen sene oğlumu bir doktora götürdüm yaşlıca bir bayan doktordu oğlumun düzenli olarak diş fırçalamadığını öğrendiğinde nerdeyse ağlayacaktı ve durup sağlık karnesindeki daha önce yazılmış ilaç listelerine baktı ve dedi ki sık sık hasta mı oluyor olmaz böyle vucud direnci düşük olabilir..Bende bunun üzerine okulu söyledim tabi...Neyse dediki bir ilaç yazıcam günlere mukabil olarak bana bir tanesini pazar günü diğerini de diğer pazar günü vereceksin..ilaç adını şimdi yazmıyorum ama doktorun anlatmasına göre bu ilaç kabak çiçeğinden yapılıyormuş ve tamamen doğal bir ilaçmış yani bildiğimiz üzere bir ilaç değilmiş..ama doktorlar bu ilacı bağırsaklardaki kıl kurdu içinde yazabiliyorlarmış...Ama bana yazma sebebinin bu olmadığını bu ilacı sadece vucud direncini arttırmak için yazdığını söylemiş ve kullanma şeklini dikkatlice anlatmıştı...Diyeceğim şu ki bu ilacı kullandıktan sonra şükürler olsun ki oğlum hiç hastalanmadı desem yeri...eğer istersen sonra ilacın adını yazabilirim...Kullanmanı tavsiye ederim çünkü tamemen doğal bir ilaç üstelik sadece birkaç tane kullanmıştık...Cnmmm öpüyorum görüşmek üzere iyi bak kendine...

X