2008 Mayıs Anneleri

son sayfayı okuyabildim ancak evde durumlar kötü mahmud 2 gecedir bizi uyutmuyor hasta öksürük geniz akıntıısndan mahfoluyo çocuk kusuyo birde üstüne bugün iş yerinde adamlar ne o yasemin hanım uykusuz kalmışınız galiba dediler...bugün mertin aşısııda vardı birazda burnu akıyordu abisi öpüp duruyor bulaşltırdı onada dr soğuk alğınlığışurubundan yarım ölçek ver dedi boğazı kızarmış.şimd iikiside uyuyo ama bu gece nöbetimiz ikiye çıktı mertte durmuyo aşı ateş yapmdı ama baya huzursuz uyuyamıyo sık uyanıyo off offffff bu gece çookkk uzun olacak :KK43:

Ah yasemincim biri hasta oldumu öbürüde hasta oluyo ister istemez allah sana kolaylık versin kuzularda biran önce iyileşsin inşallah

Ahh be kızlar konu kocaların dağınıklığına da geldimi bu konuda mercancım seni öyle iyi anlıyorum ki çünkü senin koca gibi benimkide anneme gidip kaldığımda eve döndüğümde odamız savaş alanı gibi geçen geldiğimde Ecrinin beşi bile yer değiştirmiş çocuğun beşiğinden de ne isterse çorap bi yerde atlet bi yerde pantolon bi yerde off ben düzen, temizlik hastası bi insanım sigara tütünleri komidinlerin üstünde geldiğimde ertesi gün sadece odayı ve çamaşırları yıkamakla geçiyo.. Ben evdeykende bi farkı yok kirlilerini çamaşır sepetine atamaz, su içti 5 dakika sonra susadı al yine aynı bardakla iç kim içtiki başka olmaz başka bardak kirletmesi gerek, üstünü giymek için dolabı açar ya bu dolabı açtında bi kapak vardı onları kapa dimi yok açık kalıcak uyku sersemi bile olsam o kapaklar açıkken uyuyamam kalkar kapatırım çünkü o öyle bırakıp gider. bayılır keşke giyiceklerini ben hazırlasam sabah giyse çıksa ee oldu bide çişe götüriyim.. Bide suç benim eskiden böyle değildim sen böyle yaptın dio iyide sanki evlenmeden önce onu odasını hiç görmedim.. Söylensem onu bile tınlamaz dağınıklık nefret ediyorummmmm

Valla canancim ben turkiyeye gidip geldigimde evde ki esyalarin cogu yoktu...tabaklar,canaklar,bardaklar...Arabya elinde bardakla gider,bir daha geri gelmez o bardak....Ya inanabiliyor musunuz..Suyu icr bombos siseyi dolaba koyar ,geri veya dolapta kabakli bisey var,dolabin icnde yer bombos tabaga koyar kapagi....Sinir oluyorum ,sinir....Bende duzen takintisi var.Annemle bile kavga ederim.Bardaklarim bile illa buykten kucuge olacak ,hepsinin yeri var.biri bile degisse giick olurum...Dolabin iicnde bile tshirtler bile renkelrine ve modellerine gore olacak..Gel gor ki benim gibi kadina boyle adam.Gecen gun (kutuphanemiz var cam kapakli raf raf) kutuphaneyi bi actim icinde yenmis seftali cekirdegi....
Tugbacim valla tek tek anlatinca butun problemelr beni bulmus gibi geliyor ama butunde duusnunce cok cok insana gore mukemmel bir hayat yasiyorum diyor ve allaha binlerce kez sukrediyorum..Allah tum sevdiklerime benim gibi bir hayat nasip etsin..
Esim tum daginikligina ragemen, hic bir seyime karismaz,kiskancligi yoktur,para hesabi sormaz,hic bir seyimiizi kismaz,yemek ayirmaz,hamileligimde dusuk riski olan donemde ben ayaga bile kalkamazdim o da oturup 1 kase yogurdu yiyip olsun benim karnim doydu demistir,Kahvalti hazirlasam hergun giki cikmaz, Yorgun argin gelse cok sikildik diye biraz da duygu somuursu yapsam uykuusz uykusuz gezmeye goturur,...ALLAH bana boyle bir koca nasip etmis,mukemmel 2 cocuk,sagligimiz yerinde (kilolara ragmen)allaha binlerce sukur maddi sorunumz yok...Sikayet etmek allaha isyan olur ama ne yapayim dayanamiyorum bazen.....Butun gun emek ver aksam 5 dakika da eski halinden beter olsun ismi bu.....

Yasemincim cok cok gecmis olsun....Kendimi senin yerine koydum ,allah yardimcin olsun.Umarim cabucak ayaga kalkar her ikiside ,yarin gune senin guzel haberlerinle baslariz umarim..

her güzelin bi kusuru varmış senin eşinin artıları çok fazla inan bana benimkide öyle olsa o dağınıklığı toplama bana koymazdı senağlama

Canancim yine cok hizliisin.....Ben cok uuzn bir calisma haytindan sonra ev hanimligina terfi ettimsenağlama Bu kadar cabayi hangi iste gostersem elimde somut bir sey olurdu ama ev isi oyle mi?Yaptigim gorunse neyse,gelen bi laf soyluyo,giden bi laf...Mercanin oyuncaklari ister istemez ortada,ev bir goz oda nereye sigdirayim ki....

kızlar hafta sonu kk ya giremedim dün de izinliydim giremedim 3 gündür ayrıyım sizden biraz göz attım yazdıklarınıza..
biraz geç oldu ama..iyi ki doğdun Tuğbacım nice yıllara..bu yıl bebeğinle kutladığın ilk doğum günün..çok özel bir gündü eminim...Rabbim yuvanızda eşin ve bebişinle kutlayacağın nice yaşlar nasip etsin...
yasemincim öncelikle geçmiş olsun, mahmud ve mert inşallah şu an iyidirler..Allah şifa versin kardeşim...kolay değil hem çalışıyorsun hem çocukların hasta...beynin kaça bölünüyor kimbilir...Allah yardımcın olsun..
elif, tuğba ve canan arasında geçen konuşmalardan en son eşlerin dağınıklıklarından bahsedilmiş...
utanarak söylüyorum ben de de tam tersi bir durum var..tabi bir bayan erkek kadar dağınık olamaz ama..düzen konusunda eşim beni uyarır...
temizlik yaptı mı en ince detayını atlamam...yeter ki o işin başına geçeyim....işten eve geldiğimde ilk işim evi toparlamak olur..ancak bazen (bu hamilelikten kaldı) ne hikmetse elim kolum bağlanıyor..bir iş yapasım olmuyor..kendimi çok yorgun hissediyorum ve sürekli esniyorum...
ütü yapacağım mesela..sepete bırakıyorum ütülenecekleri ama bir kaç gün o sepet öyle bekliyor sadece giyeceklerimi ütülüyorum..her sabah aynı telaş...hepsini birden ütüle tüm hafta rahat etsen ya yok..(gerçi her zaman olmuyor ama şu sıralar böyle devam ediyor) eşim ben karışmam yarın giyeceklerim hazır olsun dedi mi gecenin bir vakti olsun ütü yapıyorum..neden suçluyum çünkü..zamanında yapmadım..işte tüm kabahatim buuuu :))

Son düzenleme:
tuğbacım gerçektende senin inci set yılan hikayesi olmuş boşver ya bak bende bu yıl nevdoğum günmde nede evlenme yıldönümümde hediye almadım:KK43:eskiyos galiba
halbuki önceleri hem çiçek hem pırlanta gelirdi şimdi ya çiçek geliyo yada gelmiyo
ama bende burnundan getiriyom valla her fırsatta laf sokuyom zaten evlilik yıldönümü gecesi uykusu kaçmış aman unutmamayım yoksa gizemin dilinden kurtulalm diye ama yinede unutmuş
yasemin çok geçmiş olsun canım allah şifasını versin yavrularının
bende valla ne yalan diyim giripli biri olunca kaçıyom evlerine gitmiyom
benim eşimde dağınık ama zamanı olsa evde olsa bana kalkar iş yapar toplar seviyo düzeni
bende temizim hamaratım falan ama düzen çok bilmem düzensizlikte uykum kaçmaz valla çokda güzel yatarım:)
açıkçası ben bir yandan eşim bi yandan dağıtırız evei sonra zor topalarım etrafı
dolabımı sık düzeltirim ama bi klıyafet alınca yerle bir olur gene:)
ridacım güzel bi tatil olmuş sana da 3 gün ama çabuk geçmiştir şimdi

gizemcim, 3 günlük tatil iyi geldi diyemeyeceğim..her zamankinden daha çok yoruldum..iftara eşimin ailesi, evli olan kızkardeşleri ve benim ailem davetliydiler..menüde kıymalı pide, salata, çorba, tatlı, meyve olarak düşünmüştük...eşim sipariş vermeye gitti içini bizim hazırlamamızı istediler..gittik birlikte alışveriş yaptık eşim içini hazırladı götürdü..pideci bundan 13 tane pide çıkar 19:10 da gel al demiş..(ezan vakti) hem pide zamanında yetişmeyecek, hem de kimseye yetmeyecek..tekrar iç hazırlayalım dedim baktım eşim pek oralı olmuyor..kızdım söylendim iftara 3 saat vardı yoktu..başladım yemek yapmaya..yemeği fırına verdim eşim geldi iç hazırlayacaktık diye..ben de geç kaldın dedim...18:30 da da pideleri alması için gönderdim...pideler 25 tane geldi..yemek olunca pideler yenmedi..arttı..güler misin ağlar mısın? Ama Allah kabul etsin...iftar sonunda bir iç huzuru yaşıyor insan..
halaları oğlumu hiç bırakmadılar, sallıyorlar, gıdıklıyorlar, şekilden şekile sokuyorlar güya seviyorlar ama ağlatıyorlar da içim gitti..onlar gidince bi güzel yıkadım oğlumu..eşimin söylenmeme pek gönlü olmadı ama..
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
eşimle biz bir kere birlikte benim doğum günümü kutladık o zaman evli değildik yeni başlamıştık çıkmaya..aman Allahım neler neler yapmıştı..o yıl ağustosta evlendik..şubat ta askere gitti.. 4 nisan 2007 doğum günümdü...çiçek gönderdi..çok duygulanmıştım..nisan 2008de de askerdi ve yine çiçek gönderdi...evli olarak birlikte hiç doğum günü kutlamadık..umutlar 2009 Nisanına kaldı inşallah...
geldiğinde de hem doğum hediyesi hem evlilik yıldönümü hediyesi olarak tektaş bir yüzük alarak telafi etti durumu :))
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
yaa bu arada arkadaşlar, eşim asker dönüşü askerlik nedeniyle ayrıldığı işine tekrar döndü ancak şu sıralar çok sıkıntılı...hiçbir şey eskisi gibi değil diyor ve işinden ayrılmayı düşünüyor...hayırlısı olsun bakalım...dua edin arkadaşlar inş..ALLAH hayırlısıyla yeni rızık kapıları açar, isteyen herkesle birlikte bize de..

Son düzenleme:
eşimle biz bir kere birlikte benim doğum günü kutladık o zaman evli değildik yeni başlamıştık çıkmaya..aman Allahım neler neler yapmıştı..o yıl ağustosta evlendik..şubat ta askere gitti.. 4 nisan 2007 doğum günümdü...çiçek gönderdi..çok duygulanmıştım..nisan 2008de de askerdi ve yine çiçek gönderdi...geldiğinde de hem doğum hediyesi hem evlilik yıldönümü hediyesi olarak pırlanta bir yüzük alarak telafi etti durumu :))
eşim asker dönüşü askerlik nedeniyle ayrıldığı işine tekrar döndü ancak şu sıralar çok sıkıntılı...hiçbir şey eskisi gibi değil diyor ve ayrılmayı düşünüyor...hayırlısı olsun bakalım...dua edin arkadaşlar inş..ALLAH hayırlısıyla yeni rızık kapıları açar, isteyen herkesle birlikte bize de..

Canim allah isinizi umarim siizn istediginiz gibi yoluna koyar.Mink muhammed mutlaka rizkiyla gelmistir evinize...
Yasemincim seni merak ediyorum,saat suan burada gecenin 3u sahurumuuz yaptik ,son bir goz atip yatayim dedim.Belki seni gorurum diye.Umarim geceniz iyi gecmistir..Tekrar gecmis olsun.Iyi geceler...

kizlar hala yatmaya gidemedim ,aklim betule takildi...Hic ses seda yok.Ustelik mesajlarida silinmis...Bisey mi var acaba?Insallah kotu bisey yoktur..

kızlar az önce tv de izledim.erken ek gıdaya geçmek yani 6 aydan önce alerjik bünyeye neden oluyormuş.ayrıca bağışıklık sistemini de olumsuz yönde etkiliyormuş.bilginiz olsun.

kıslar günaydın.
dün iftara davetliydik o ara evimize hırsız girmiş. kapıyı kırmış, benim ziynet eşyalarım, eşimin takımlarına kadar almış.. uykusuzum, yorgunum, kırgınım... maddi olarak da geçtim. manevi olarak çok üzüldüm. birde evde olduğu için ihmalkarsızlıkla ithaf oldum..
sizlerde iyisinizdir inşallah... bebişleri öptüm

Deryacım çok üzüldüm çok büyük geçmiş olsun. Size bişey olmasın önemli olan siz ama işte insan üzlülmeden edemiyo mal canın yongasi derler. En korktuğum şey hırsız girmesi ve onunla karşılaşmak allahım sen bizi koru

geçmiş olsun ayy hayret valla yaa korkuyo insan.iyiki siz evdeyken girmemiş.epey kayıp var mı maddi?

derya geçmiş olsun canım ya çok kötü bişiy ya hemde bu aziz mübarek günlerde iftar saati olmaz böyle bişiy

gizemcim, 3 günlük tatil iyi geldi diyemeyeceğim..her zamankinden daha çok yoruldum..iftara eşimin ailesi, evli olan kızkardeşleri ve benim ailem davetliydiler..menüde kıymalı pide, salata, çorba, tatlı, meyve olarak düşünmüştük...eşim sipariş vermeye gitti içini bizim hazırlamamızı istediler..gittik birlikte alışveriş yaptık eşim içini hazırladı götürdü..pideci bundan 13 tane pide çıkar 19:10 da gel al demiş..(ezan vakti) hem pide zamanında yetişmeyecek, hem de kimseye yetmeyecek..tekrar iç hazırlayalım dedim baktım eşim pek oralı olmuyor..kızdım söylendim iftara 3 saat vardı yoktu..başladım yemek yapmaya..yemeği fırına verdim eşim geldi iç hazırlayacaktık diye..ben de geç kaldın dedim...18:30 da da pideleri alması için gönderdim...pideler 25 tane geldi..yemek olunca pideler yenmedi..arttı..güler misin ağlar mısın? Ama Allah kabul etsin...iftar sonunda bir iç huzuru yaşıyor insan..
halaları oğlumu hiç bırakmadılar, sallıyorlar, gıdıklıyorlar, şekilden şekile sokuyorlar güya seviyorlar ama ağlatıyorlar da içim gitti..onlar gidince bi güzel yıkadım oğlumu..eşimin söylenmeme pek gönlü olmadı ama..
eşimle biz bir kere birlikte benim doğum günümü kutladık o zaman evli değildik yeni başlamıştık çıkmaya..aman Allahım neler neler yapmıştı..o yıl ağustosta evlendik..şubat ta askere gitti.. 4 nisan 2007 doğum günümdü...çiçek gönderdi..çok duygulanmıştım..nisan 2008de de askerdi ve yine çiçek gönderdi...evli olarak birlikte hiç doğum günü kutlamadık..umutlar 2009 Nisanına kaldı inşallah...
geldiğinde de hem doğum hediyesi hem evlilik yıldönümü hediyesi olarak tektaş bir yüzük alarak telafi etti durumu :))
yaa bu arada arkadaşlar, eşim asker dönüşü askerlik nedeniyle ayrıldığı işine tekrar döndü ancak şu sıralar çok sıkıntılı...hiçbir şey eskisi gibi değil diyor ve işinden ayrılmayı düşünüyor...hayırlısı olsun bakalım...dua edin arkadaşlar inş..ALLAH hayırlısıyla yeni rızık kapıları açar, isteyen herkesle birlikte bize de..

gerçekten yorulmuşun canım bak rızkınız bol gelmiş bereketli olmuş sofranızkaydirigubbakcemile5
ridacım sen oğlunu gece mi yıkıyon aman dikkat et havalar serinlerse hasta olmasın
benim bıcırık saat 7 dedinmi yatıyor banyo saati ise öğle saati
eşininde allah yolunu açık etsin inş gönlüne göre iş bulur

ay bi rahatladım ki anlatamam geçen ayın 11 de regli olmuştum düzenli olmasını beklemiyordum ama insan yinede tedirgin oluyo korunma konusunda eşime bıraktım ne kadar güvenmeliyim bilmiyorum 2 günde bir 2. çocuk diyip duruyo çılgın neyseki bugün oldum bi rahatladımki anlatamam üstümden bi yük kalktı

X