2008 Mayıs Anneleri

Yaaaa ben yine kacirdim ebrunun yazdiklarini.Ah su saat farki.....Bizde bu aksam iftara davetliyiz..Kizlarimi susleyip pusleyecgim...Gerci gidecegimiz yerden pek haz etmiyorum,o da benden....Kocisimin ,eski karisnin en iyi arkadasi...Her gittigimde laf sokuyor.Eski karisini ovuyor ya da esimin ona ne kadar asik oldugunu anlatiyor.Ama kadin akilli benim gibi salak degil.O biz yanlizken soyleyip zehirliyor beni,tabi bende cene durur mu...Ben kim var kim yok demeden soyluyorum.Esimde surekli bana kiziyor.Kadinin soylediklerini soyleyincede ne zaman soyledi bunlari,ben duymadim diyor...Ustelik kadin kiz cocugu olsun diye 2oglan yapmis.Biizm kizlari cok seviyor ama ondan sonra kizlara acaip nazr degiyor.Goz goz degilki...Simdi neden gidiyorsun diyeceksiniz...Gitmezsem kazanmis gibi olacak.Sanki ben kiskaniyrmuusm gibi.B u sefre esime soylenecek,kari sozuyle hareket ediyor,kadinin kendine guveni yok eskiler acilinca bozum oluyor falan filan......Ne yapalim artik,ramazan yuzusuyu hurmetine gidecegiz

Deryacım belki komik gelicek ama ilk yaptığım çif çizgiyi gördüğüm test halen duruyo soaklıyorum atamadım ne bilim içim bi garip oluyo onu görünce o heyecanlandığım gece gelio aklıma unuturmuyum o güzel günü

Mercancım yaa senin işinde çok zor sevmediğin bi insanlar bi akşam geçirmek bilirim çok zordur ama bazen insan haır için katlanıy

ya bide bu ara betül ve kardelennnnnn yoklar farındamısınız

Mercancığım git niye gitmiyorsun boşver hiç önemseme,önemsedikçe kendini birşey zannediyordur..keyfine bak canım sen bence:)

Canancığım testi bende saklıyorum,ilerde kzıma vereceğim:) biraz silik benimki gerçi,4 gün geçmişti onuniçin teste 2.cizgi silik cıktı tabi..cizgiyi görünce ben kesinci insan olduğumdan hamile olmadığımı düşündüm...taki kan tahlili yaptırana kadar,bir gün sonra poliki. sonuçları almaya gitmiştim,hemşire tebrikler dedi bende hiç tepki yok şaşmış vaziyette..hemşirede şaşırmıştı tepkime sırnaşık şeyöyle hayalet gibi olmuştum,arabaya bindim başladım ağlamaya sonrada eşimi aradım adam sesimi ağlamaklı duyunca telaş yapmıştı başıma birşey geldi zannetmiştisırnaşık şey

Gizemciğim izin alman iyi olmuş,bolca vakit geçir oğluşunla..kışın cok soğuklarda 2 gündür bir yıkama daha iyi olacak sanırım,tabi bizimkiler huysuzlanmazlarsa iyidir..alıştılar yıkanmaya:ecrin_bebek:..
doğalgaz pisliğide kötü oluyor neyseki temizlikçin gelecekmiş..sonrasında arda da sende rahatlarsınız canım..

Ebrucuğum yazın silinmiş??

demek testi tek saklayan ben değilmişim :) sevindim ne kadar garip dimi insan ağlıyo ama mutluluktan benim bide sesim kısılmıştı anneme ben hamileyim diyemiyordum :))) allahım isteyen herkesi evlat sahibi yap

Canancim agzimdan aldin lafi...Betulde de ayni nazedeki olmus....neden acaba?
Kizlar ne kadar guzel hamileleik haberini alinca yasadiklariniz...Bizim 2 hamileligimde de pek oyle olmadi.....Ben ogrendikten kac gun sonra esime soylemistim hatirlamiyorum.Ikna etmek bayagi bir zamanimi almisti....Pek taraftar degildi...Ogluyla olan sorunlari onu yildirmisti...Belki anlatmiismdir,ona kabul etmesi icin kucuk bir oyun oynadim.Allah affetsin ama hayirli bir is icin yaptim.Tam ramazanin basiydi ,aldirmak istemiyordum,Biizm buranin mescidin hocasini aradim.Ismimimi vermeden durumu anlattim.Esim cumalari kacrmaz ,mutlaka gider.Bu konuyla ilgili bir vaaz vermesini rica ettim ,o da seve seve yaparim dedi...Esimin yuzunu gorecektiniz.Aklina bile boyle bir sey gelmeyecgi iicn bunu bir isaret olarak kabul etti ama bana hic anlatmadi...Aksama iftara misafirimiz vardi.Onlara pat diye bebegimizin olacgini soyleyince...Kabul etmesine cok sevindim....Iste biizm hikayemizde boyle canlarim....Sonra Kayra dogduktan sonra hocamiz ismini okudu,Tam cikarken kulagina tekrar tesekkur ettim..Adamda icime dogmustu bu bebegin o bebek oldugu dedi...

ay oudum tüylerim diken diken oldu hoca nasıl anladı acaba ne güzel böyle bişeyin aklına gelmesi de güzel ben olsam kara kara düşünür çözüm bulamazdım ama belkide bulurdum insan isteyince herşeyi yapıo

Evet canim ya adam boyle bir aniisni asla unutmaz herhalde sik basina gelmiyordur.Ama allah razi olsun yardim etti bana.Esimin icinde dini duygulari yogun olmasa etkili olmazdi..O aralar beni gorseydin okumadim dua kalmamisti.Bi dua var adini unttum 4444 kere okunan onu bile okudum..Tabi tek degil..Turkiyeye haber saldim,bir iism var olmasi iicn yardim edr miisniz diyeSagolsun annem,babaannem ve cok eski bir komsumuz yardim etti okumama.Allaha siginan yolda kalmiyor arkadaslar...Bende hala bunu nasil akil ettigimi dusunuyorum
Birgun esime bunu anlatmayi duusnuyorum ama ne zaman onu bilmiyorum

Kardelennnnnnnn su yaprak dokumunun reklamini verirken newyor saati de yaziyor bana da soylesen de izlesem....Turkiyede gormustum ilk bolumunu ,bende istiyorum izlemek ,,,,
Kizlar sizin su meyve sebze olayiniza cok ozendim...Pazar gezmeye cocuklugumdan beri bayilirim,Burada nerde?Herzaman istedigimiz herseyi buluyoruz...Ama sera ve hormonlu...Tek guzel sey nerdeyse yilin 10 ayi karpuz yiyebiliyoruz ve cok guzel oluyor.Mercana hamileyken karpuzdan baska bisey yemezdim...
Atik turkiyeye gelirsem ,kardelencim sendeyim...Bakalim deepfreze de ne varsa cikaricam
mercancığım bakarım reklamında görürsem söylerim. taa ozamanmı başlamış ben yeni farkettim zannediyorum yeni başladıda çabuk ilerliyor:))) canım yaptığın şey çok zekice bu arada hocanında anlaması ço enteresan:uhm: acaba kafasında hesaplamamı yaptı o ara doğan çoçuk bitek seninkiydi heralde :))) iyiki yapmışsında yoksa biz seni mayıs annesi olarak tanıyamıcaktıktakaydirigubbakcemile3

canancığım ben geldim ama bugecede sen yoksun:sm_confused: bu hafta doluyum ful. dün annemdeydim orda kaldık. bu akşamda iftara ablamlardaydık. yarında buğrayı 4. ay kontürolüne götürüp ordan arkadaşıma geçicem bebek görmeye. iftarada kalıcam büyük ihtimal. cumarteside kaynanama misafir var iftara ordayız pazarada Allah Kerim bakalım.sıkıldım ama evimi özledim haftaya evde olmayı ve misafir çağırmayı düşünüyorum artık.hihoyyyt

biz istiyerek planlı yaptık oğluşumu. adetim hiç aksamazdı. baktık 4- 5 gün geçti anlamıştık biraz biraz.bisüre sonra eczaneye gitmiştim ilaç alıcağım diye eşim evdeyken. testte aldım yanı sıra. eve geldiğimde eşim uyumuştu. bende yaptım testi uykudan uyandırıp hamile olduğumu söylemiştim ama uyku sersemi olduğu için hiç bir reaksiyon göstermemişti güldü sadece. ben filimlerdeki gibi şöyle sarılıp kucaklayıp döndürür diye düşünmüştüm ama öyle olmadı. bidahakine süpriz olsa keşke. zaten bu koca anı olarak hatırlayacağım gün bırakmadı bana hiç.ne evlenme teklifi, ne ilk gecemi, ne doğum günleri, ne ilk senmi, ne tatilimi, ne oğluşumun haberini vermeyi hiç birine şöyle güzel bi anım yok sağolsun:mymeka: hepsini hatırladığımda içimde fırtınalar kopuyor gıcık oluyorum ona:eek:klava: ooooof ooooofff. 6 sene peşimizde dört dönelim evlenince foooooooosss.....

valla bizde hiç tepki göstermedik ne olduğunu anlamadıkki:)) evlendik ben hiç regl olmadım doğana kadar tuhaf geldi ikincisi beraber büyüsünler diye bide sünnet işi olduğundan planlı oldu

ya bide bu ara betül ve kardelennnnnn yoklar farındamısınız

canancım ben de 06 eylül de öğrenmiştim..çok garip gelmişti..iş yerindeydim..elim ayağım titriyordu..eşim izinden yeni dönmüştü (biliyorsunuz askerdeydi..) eşimi arkadaşları telefona çağırırken nasıl heyecanlıydım...nasıl söyleyeceğimi bile bilmiyordum..sen söyleyince ben de o günleri anımsadım..test çubuğunu ben de saklıyorum..:))
bu arada kardelennn ve betül başka bir sitede mayıs anneleri bölümüne takılıyorlar..ben de 2 hafta önce arada bakıyordum ama alışkanlık işte burdan vazgeçemiyorum..buranın minyatürü gibi geldi bana...

Yaaaa ben yine kacirdim ebrunun yazdiklarini.Ah su saat farki.....Bizde bu aksam iftara davetliyiz..Kizlarimi susleyip pusleyecgim...Gerci gidecegimiz yerden pek haz etmiyorum,o da benden....Kocisimin ,eski karisnin en iyi arkadasi...Her gittigimde laf sokuyor.Eski karisini ovuyor ya da esimin ona ne kadar asik oldugunu anlatiyor.Ama kadin akilli benim gibi salak degil.O biz yanlizken soyleyip zehirliyor beni,tabi bende cene durur mu...Ben kim var kim yok demeden soyluyorum.Esimde surekli bana kiziyor.Kadinin soylediklerini soyleyincede ne zaman soyledi bunlari,ben duymadim diyor...Ustelik kadin kiz cocugu olsun diye 2oglan yapmis.Biizm kizlari cok seviyor ama ondan sonra kizlara acaip nazr degiyor.Goz goz degilki...Simdi neden gidiyorsun diyeceksiniz...Gitmezsem kazanmis gibi olacak.Sanki ben kiskaniyrmuusm gibi.B u sefre esime soylenecek,kari sozuyle hareket ediyor,kadinin kendine guveni yok eskiler acilinca bozum oluyor falan filan......Ne yapalim artik,ramazan yuzusuyu hurmetine gidecegiz

elifcim ben hiç sevmiyorum böyle şeyleri..ramazan ramazan sinirlendim..bu kadının ne kadar cahil olduğunun bir göstergesi..aklı sıra arkadaşını överek senin moralini bozmaya çalışıyor..'dediğin kadar iyi biri olsaydı eşim boşamazdı' diyeceksin ağzına tıkayacaksın lafı..hiç konuşturmayacaksın...her geldiğimde başka mevzu yokmuş gibi eski defterleri karıştıracaksanız bir daha görüşmeyelim diyeceksin..tavrını koyacaksın..yada o her ağzını açtığında lafı ağzına tıkayacaksın..ilgilenmeyeceksin, dinlemeyeceksin, bir süre sonra kendiliğinden pes ettireceksin
canım yaa sen ne yapacağını daha iyi bilirsin, kusura bakma sinirlendim de..:çok üzgünüm:

merhaba kızlar bildiğiniz gibi pek katılamıyorum aranıza işler çok yoğum öğlen arası bile ve gidip oğlumu emziremiyorum süt iznim bile arada kaynıyor eve gitmem 4,30 buluyo bugün neyseki askideyim başkana söyledim sabahtan çıkarsak akşama gelincek bi iş var ben gitmeyim dedim sağolsun izin verdi.mahmud hasta dünde kreşe gitmemişti bugünde gitmedi evde öksürüyo boğazı kızarmış gece öksürükten midesindekilerin hepsini çıkardı yavrum antibiyotik verdim bugün öğlende eve gidersem yine vericem artık.bakıcı kadın iyi çıktı çok şükür diğer kadın kendine iş bulmuş daha doğrusu eski patronu bulmuş kadın daha hamileymiş istersen sana başlarım dedi bende uygun bi dille anlattım artık umarım ALLAH yüzümüzü kara çıkarmaz...mert bugünlerde baya bi kaka yapıyo öğlen eve gidemezsem toplam 3 kere mama alıyor galiba ondan,eve gittiğimde tok olursa(ne zaman evde olucam belli olmadığından kadın mecbur acıkınca mamasını veriyo ben ararsam gelicem diyue vermiyo) pompayla sağıyorum iyi oluyo hemen sağılıyo iyiki almışım..mahmud iyileşip kreşe gitseydi iyi olurdu baştan kaytarmaya başladı tabi ord özgürlükleri kısıtlanıyo ondan pek istemiyo gibi zorlada götütmek istemiyorum ağlaya ağlaya giderse bende üzülüyorum zaten biri bakıcıda biri kreşte çok duygusalım bu konuda.eve gittiğimde yorgunluktan bithaf düşmüş vaziyette oluyorum mert uyursa bi yarım saat uyursam kendime geliyorum oda olmuyorsa baya kötü oluyo...

yaseminciğim geçmiş olsun mahmuda. valla okurken ben yoruldum senin adına. yoğun bi koşuşturma içindesin. mahmud iyileşir biran öncede enazından için rahatlar biraz daha. bakıcı olayınında düzelmesine ve memnun kalamna sevindim. enazından kafan ordan rahatlamış.
buğrada 4- 5 günde bir yapıyordu kakasını bi kaç gündür hergün yapıyor nerdeyse. bende şaşırıyorum yapınca.
buarada dünde çeyrek şeftaliyi ezdim püre halinde yedirdim. biraz büzüştüre büzüştüre ağzını yedi. alışsın tatlara yavaş yavaş diyorum bakalım:))) bugün konturolümüz var 12de 11.30da çıkarım evden. yokumda evde doyamadan size ayrılıyorum yine. sizi özlicem öptüm hepinizi.............

kıslar ya ben böyle şeyleri hatırlayamıyorum. eşim beden iyi hatırlar... mutlaka tepki vermiştir amma velakin karısı hatırlamıyor...

dün akşam 11,30 da oturuverdim bamyaların başına.. saat 1 di bittiğinde... 2 kg bamyayı anca ayıkladım. pişirmeside yarına kalsın.ne yapam yaffuuu.
kardelen yasemin rida ansaneri ebru nasılsınız..
elif böyle insanları takma kafana canım böyle densizlerle dikkatli oynamak lazım. seni tehdit algıladığında eşine saçmalayabilir. benimde başımda var bidengesiz. ne zaman eşime yumurtlayacak diye korkuyorum ya. uykularım kaçyıor uyusam bile kabuslar görüyorum. nasıl davranacaımı nasıl olacak bilimorum.. Allah ım aklıma mukayet olsun...
yasemin bakıcının iyi olduğuna sevindim canım. kayınvalidem de ayaklarından rahatsız. bizim kız ayaklanınca bakamıyacak sanırım. napcaz bilmiyorum

Herkese çok çok selamlar canlarım...Hepinizi çoook ama çook özledim...Biliyorsunuz uzun zamandır yoktum..Uzuuuunca bir tatil sonunda okulların açılması dolayısıyla evime döndüm çok şükür...Annemin yanında memleketteydim..eşim de iki hafta kadar yanımda kaldı sonrasında hafta sonları geldi...
Kızlar nasılsınız hepinizi ayrı ayrı merak ettim akrabalarıma buradan öğrendiğim birşeyi söyleyeceğimde hep burdan bahsettim..:) her zaman aklımdaydınız...Ya kızlar bebişler nasıllar umarım hepsi iyidir...Mesaj yazmayı bile özlemişim valla...Gittiğimden bu yana o kadar çok mesaj birikmiş ki okumak için fırsatım olurmu bilmiyorum ama ara ara göz gezdiricem...

Ridacım, elifcim, murgizcim, ebrucum, kardelencim, yarencim, yasemincim, tülaycım, canancım, deryacım, hepinizi ayrı ayrı öpüyorum...umarım bundan sonra aksatmadan mesajların arasına katılırım..malum okullarda açıldı..Oğlum bu yıl 3. sınıfa gidiyor öğretmenimiz geçen yıl olduğu gibi ödevleri yığınla vermez inşallah çünkü bu yıl bebişimde var...Haa teyzeleri bebişim çok iyi şükürler olsun...Pazartesi ikinci karma aşısını yaptırdım çok şükür önceki gibi ateş olayı olmadı..Kilosuna baktılar 7500 gr. şimdiye kadar hep emzirdim ama artık doymuyor gibi hissediyorum..Bebişler nasıllar umarım hepsinin sağlığı yerindedir...Bu arada bebişimin doymadığını hissettiğim zamanlarda mama versem mi diye düşünüyorum ama şimdiye kadar hiç mama almadığım için bilemiyorum çeşit olarak yada marka olarak nasıl alsam diye...Neyse artık buralardayım sırası geldikçe yine yazışırız...Heyecanımı bağışlayın ne yazdığımıda takip etmeden acele yazıyorum bebişim huysuzlanmaya başladı...Hepinizi öpüyorum görüşmek üzere...:):eek:

Evet canim ya adam boyle bir aniisni asla unutmaz herhalde sik basina gelmiyordur.Ama allah razi olsun yardim etti bana.Esimin icinde dini duygulari yogun olmasa etkili olmazdi..O aralar beni gorseydin okumadim dua kalmamisti.Bi dua var adini unttum 4444 kere okunan onu bile okudum..Tabi tek degil..Turkiyeye haber saldim,bir iism var olmasi iicn yardim edr miisniz diyeSagolsun annem,babaannem ve cok eski bir komsumuz yardim etti okumama.Allaha siginan yolda kalmiyor arkadaslar...Bende hala bunu nasil akil ettigimi dusunuyorum
Birgun esime bunu anlatmayi duusnuyorum ama ne zaman onu bilmiyorum

Kayra evlenirken anlat bence yerimseniben

canancım ben de 06 eylül de öğrenmiştim..çok garip gelmişti..iş yerindeydim..elim ayağım titriyordu..eşim izinden yeni dönmüştü (biliyorsunuz askerdeydi..) eşimi arkadaşları telefona çağırırken nasıl heyecanlıydım...nasıl söyleyeceğimi bile bilmiyordum..sen söyleyince ben de o günleri anımsadım..test çubuğunu ben de saklıyorum..:))
bu arada kardelennn ve betül başka bir sitede mayıs anneleri bölümüne takılıyorlar..ben de 2 hafta önce arada bakıyordum ama alışkanlık işte burdan vazgeçemiyorum..buranın minyatürü gibi geldi bana...

demek bizi başka mayıs anneleriyle aldatıyorlar a.s

Yasemincim çok geçmiş olsun bakıcı olaynı halletmene sevindim Tuğbanın dediği gibi öle yoğunsun ki bunu anlamamak mümkün değil

Nazecim aramıza tekrardan hoş geldin Kızımın adaşının annesi siz ismi nazlıcan koyucaktınız sonradan vazmı caydınız.

X