2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

ışılcım öncelikle bebeğin hayırlı olsun. Allah bahtını da adı gibi güzel , ömrünü uzun ve hayırlı etsin... bu çiçekler de sana ve prenslerine a.s.

kızlar ben de bir kaç gündür çiş eğitimine başladım ilk gün gayet güzel geçti ikinci gün balkonda dizi dizi yıkanmış kilotlar :)) üçüncü gün idare eder dördüncü gün tekrar ipte dizi dizi kilotlar bugün süperdi akşam dörde kadar sadece 1 fire.. ama bu arada dışarıda o kadar işim oluyor ki dışarı çıkarken mecbur bez bağlıyorum bir de gece yatarken maalesef bağlıyorum :KK43: kendi evimde olsam mesele değil de annemlerde ister istemez çekiniyorum ama yine de zilli galiba kavradı çünkü bugün bir sefer dışında hep kendi haber verdi. gece işini eve gitsem yatağına yatak koruyucu serip halledeceğim de bir taraftan gece çişe kaldırmayı düşündüm ancak benim kız gece kaba bir tabir olacak kusuruma bakmayın ama resmen öküz gibi yatıyor top atsan uyanmıyor gece çişini nasıl yapsam ki ? CADIARZU bebekken de böyleydi bu :) ebe bana gece emzirmediğim için kızmıştı ama ne yapalım uyanmıyor ki zilli neler ettik uyansın da emsin diye ama bizim kızda tık yok:))

kızlar bugün hayatımın en anlamlı en güzel günlerinden birini yaşadım :) 2001 de izmitte ilk görev yaptığım okuldan iki öğrencimle facedeb birbirimiz bulmuştuk bugün onlarla yüz yüze görüştüm kocaman olmuşlar üniversite sınavına girdiler bu sene .... çok güzel bir duygu onları çocukken bıraktım (4. sınıfta ) şimdi ikisi de çok hoş birer genç kız olmuşlar ... onlar büyümüş ben yaşlanmışım :KK43: ama olsun en büyük hayalim öğrencilerimi iyi yerlerde görmek ....

gülhancım senin yakışıklı prenslerin isilik olmuş :KK43:( belki denemişsindir ama oldukça ılık bir suyla günde bir kaç kere yıkayıp özellikle pişecek yerlerine pudra veya bepanten krenm sürmeyi denesen belki bir işe yarar ...
helin sağolsun altına kaçırıp durduğu için gün içinde bir kaç kere bel altında çeşme suyuna tutuyorum o da onu ferahlatıyor izmit bu sene alev alev olmuş istanbulu düşünemiyorum ....

tubacım bazne sıcaktan nefes almakta zorlanır gibi oluyorum ilk aklıma gelen şey hamileliğin özellikle son aylarında nefes alamadığım zamanlar oluyor... Allah senin ve senin gibi bebek bekleyen tüm anne adaylarının yardımcısı olsun...

selmacım köyün serinliğin tadını çıkar ama tayinleri de ihmal etme gerçi yine ertelendi en son haber tayin başvuruları 10 ağustos saat 12.00 a kadar uzatıldı akşamına da tayinler belli olacakmış inşaallah ... hepimiz için hayırlısı olsun...

yazdıklarıma şöyle bir göz attım amma çok yazım hatası yapmışım gecenin bu saatinde yazarsam olacağı bu :) hepinize iyi geceler diliyorum:))

ridacim ya senin kizin nezaman buyudu de abla oldu yerim onu ben:)gece uykulari duzensiz sanirim napiyosun emziriyomusun:)

evet teyzesi çok tatlı bir abla oldu minik kızım..bugün tam 6. ayını doldurdu..geceleri emziriyorum..gündüzleri de iki öğünde artık ek gıdalara başladım bir haftadır hazır 125 gr lık kavanozlarda satılan bebelac ve herobaby meyve pürelerinden veriyorum..su, meyve suyu..yeni yeni veriyorum..bilmem doğru mu yapıyorum.. muhammed de onlarla büyüdü diyebilirim..henüz çorba yapmadım kızıma..muhammede neler yapardım neler..bir de gizem'in kulakları çınlasın..az yardımı dokunmadı bize..tariflerin çoğunu ondan almıştım..o bu konularda kendini aşmış birisi..ben çok tembelim..annem bana diyor sen çocuklara hiç bakmıyorsun diye..muhammed çok huysuz..bebekle ilgilenirken bazen muhammed aç mı susuz mu unutuyorum..gelip anne mama cuu, cüt demese hepten unutuyorum..

kadercim sen de şu sıralarda online görünüyorsun..en son yazdığın dikkatimi çekti..ilkokulda bıraktığın talebelerini 9 yıl sonunda birer genç kız olarak gördüğünden bahsetmişsin..ne büyük bir mutluluk ..daha gençsiniz her ne kadar yaşlandım desen de..hayata erken başlamış ve erkenden yol almışsın o kadar..bir sürü güzel ve ilginç şeyler göreceksiniz inşallah..öğretmenler asla unutulmaz..ben hiç birini unutmadım çünkü..

helini wc ye alıştırmışsın az kalmış nerdeyse bitmiş denilebilir..maşallah diyelim Allah nazardan esirgesin..minik cadıyı..:KK66:)

kadercim, bu arada mesajım yerine ulaşmış çok mutlu oldum..:))
ya bizim muhammed vücudundaki isilik allerji mi yaptı ne oldu anlamadım ama ateşleniverdi birden..ateş düşürücü filan verdim..ılık banyo yaptırdım ama bişey yüreğimi nasıl acıttı tarif bile edemem...muhammedin elleri resmen bembeyazdı..avuç içlerinde hiç kan yoktu..öyle korktum ve irkildim ki..gözlerinin altı morarıyor bazen...bişey yiyip içmiyor, ben de hemen pes ediyorum..yemiyor diye sütü dayıyorum çocuğa..kendimi inanılmaz kötü hissediyorum şu an..hemen sabah olsun kan değerlerini alayım inşallah rahatlayacağım yoksa diken üstündeyim şu an..ateşi de devam ediyor ara ara..bugün de niyetliyiz inşallah şabanın son günü :)

muhammed uyandı..iyi geceler arkadaşlar
hoşgelsin onbir ayın sultanı ramazan...

muhammed sustu..iyi geceler kadercim, helini öp yerime olur mu..

ışılcım iyi dileklerin için teşekkürler..
ALLAH hiç bir ailenin mutluluğunu bozmasın..
bir saat önce filan karşı komşumuzun evinden kavga sesleri yükseldi..çocuklar ağlıyor, anne bağırıyor..baba terör estiriyordu evde..belli ki sofrayı birbirine katmıştı..herkes balkona fırladı..o zaman ne düşündüm biliyor musunuz..insanlar sadece seyir ve dedikodu peşinde..kimsenin o insanların psikolojisi hakkında bir fikri yok..Rabbim kimsenin huzurunu bozmasın..

Tabi bir de anneler var hayatımızda.. anneler bambaşka bir güce sahip olan varlıklar..hayatın en anlamlı en mükemmel ve en değerli varlıkları..tüm annelerin ayakları altındaki cennetlerine kurban olayım..Rabbim başımızdan eksik etmesin..amin
benim annem de dualarla gönderdi beni ameliyathaneye..gözleri dolu dolu, ağlamamak için kendini zor tuttuğu kan çanağına dönmüş gözlerinden okunuyordu..ve çıkışta ilk annemi ve eşimi gördüm karşımda....arkadaşlar annem diyabet hastası..ve ayaklarına vuruyor şekeri..çok üzülüyorum..muhammedi o haliyle kucağından indirmiyor..annennesine çok düşkün oğlum..annem 3 aylıktan beri bakıyor muhammede..dualarınızı eksik etmeyin..Mü'minin mü'mine duası reddolunmaz..şifa dilekleriniz içime su serpecektir..

bu arada özlemcim sen de henüz iki ay önce kaybettin anneni..:KK43:( Rabbim mekanını cennet eylesin..Sizlere de sabırlar versin..öpüyorum canım benimmm..

selam ve dua ile..tekrar iyi geceler..

kızlar ben de bir kaç gündür çiş eğitimine başladım ilk gün gayet güzel geçti ikinci gün balkonda dizi dizi yıkanmış kilotlar :)) üçüncü gün idare eder dördüncü gün tekrar ipte dizi dizi kilotlar bugün süperdi akşam dörde kadar sadece 1 fire.. ama bu arada dışarıda o kadar işim oluyor ki dışarı çıkarken mecbur bez bağlıyorum bir de gece yatarken maalesef bağlıyorum :KK43: kendi evimde olsam mesele değil de annemlerde ister istemez çekiniyorum ama yine de zilli galiba kavradı çünkü bugün bir sefer dışında hep kendi haber verdi. gece işini eve gitsem yatağına yatak koruyucu serip halledeceğim de bir taraftan gece çişe kaldırmayı düşündüm ancak benim kız gece kaba bir tabir olacak kusuruma bakmayın ama resmen öküz gibi yatıyor top atsan uyanmıyor gece çişini nasıl yapsam ki ? CADIARZU bebekken de böyleydi bu :) ebe bana gece emzirmediğim için kızmıştı ama ne yapalım uyanmıyor ki zilli neler ettik uyansın da emsin diye ama bizim kızda tık yok:))

kadercim ne büyük mutluluk seninki ridanında dediği gibi öğretmenler hiç unutulmuyo bende keşke hepsiyle görüşsem özellikle ilkokuldakini görmeyi çok isterdim..lisede insan ilişkileri öğretmenimiz vardı bayan o zaman bekardı şimdi evlenmiş bi kzıı var hergün okula götürüyo bizim kapının önünden geçiyo bende bi zamanlar lise öğrencisiydim şimdi 2 çocuklu anneyim:)))))))))
kadercim, bu arada mesajım yerine ulaşmış çok mutlu oldum..:))
ya bizim muhammed vücudundaki isilik allerji mi yaptı ne oldu anlamadım ama ateşleniverdi birden..ateş düşürücü filan verdim..ılık banyo yaptırdım ama bişey yüreğimi nasıl acıttı tarif bile edemem...muhammedin elleri resmen bembeyazdı..avuç içlerinde hiç kan yoktu..öyle korktum ve irkildim ki..gözlerinin altı morarıyor bazen...bişey yiyip içmiyor, ben de hemen pes ediyorum..yemiyor diye sütü dayıyorum çocuğa..kendimi inanılmaz kötü hissediyorum şu an..hemen sabah olsun kan değerlerini alayım inşallah rahatlayacağım yoksa diken üstündeyim şu an..ateşi de devam ediyor ara ara..bugün de niyetliyiz inşallah şabanın son günü :)

muhammed uyandı..iyi geceler arkadaşlar
hoşgelsin onbir ayın sultanı ramazan...
ridacım Allah kabul etsin canım...isiliğe internette bakmıştım geçen ateş olunca iltihap olabilirmiş bence dr götür canım gerçi kan sayımı demişisn götürdünmü bilmiyorum..yemk konusu bizde de öyle hep aynı şeyleri düşünüyoruz özellikle dışarıya çıksak biyere gitsek aç kalıyolar..ellerine ekmek alınca anlıyorum bazen acıktıklarını ..genelde çorba yiyolar hiç tok tutmuyo galiba hemen acıkıyolar..ama yinede en ii anne bakıyo sen içini ferah tut canım..bikaç gün önce başım ağrıyodu yattım çocuklar geziniyo etrafımda babamız bilg tabi..dondurma almış onlara her yeri dondurma yapmışlar ağızları kolları batmış..Allah sağlık versin hepimize..muharremde dışarıya fena alıştı ben çıkmayınca göndermek isteiyorum bende çıkmak istemiyorum müsait yerimiz yok sokakta dikilmekte benim işme gelmiyo başımı yiyo dışarı gitcem diye herkesin annesi bakıyo ben sürekli baksam da yanındaki gibi olmuyo..çocukların her anı zor işte..
tuğbacım sende durumlar nasıl ..hızlı yazıcam diye hepsni birbirine kattımm..öptüm hepinzi

ridacım bu evdeki terör olayını çok ii bilirim babamda çok yapardı aynısıı..gece katça gelirse herşey sorun olurdu insanın aklından çıkmıyo hiç arada içiyo yine bırakmadı torun torba sahibi ama aynı tas aynı hamam erkek kardeşim çok ii dir hiçbir kötü alışkanlığı yok serseriliği yok ama geçenlerde üstüne yürümüş daha doğrusu anneme dayanamamış annem çok çekti bizim için başkası olsa bırakıp giderdi belki evet anneleriizin hakkı ödenmez ama evli olunca elin kolun bağlı oluyo bide eşin homurdanırsa moral daha çok bozuluyo..dün babamın maaşını çektirmek için gelmiş annen niye gelmiş kendi çekemiyomuymuş gibi laflar söyledi ..Allahım babalarımıza eşlerimize hidayet versin ne diyeyim

ooo ben girmeyeli baya kaynamış topik. ama unuttum bütün okuduklarımı:))) bakalım neler kaldı aklımda...

ridacığım rabbim şifa versin annene inş. tüm hastalara şifa bekleyenlerin Allah yanında olsun. geçen ay yengem memleketine gitmişti dedesiyle arasında olan bi konuşmayı anlattı bana okadar ince bir düşünceki çok hoşuma gitti. sağlığında bi problem varmış dizlerindemi neydi tam hatırlayamadım. yengem görünce sormuş dede nasılsın sağlığın nasıl diye. dedeside çok şükür yaradan beni unutmamış yoklamış hastalık vermiş hamdolsun çok iyiyim diye cevap vermiş. yani hastalığından dert yanmak yerine haline şükrediyor yaradanı onu untmadığı için. ne kadar güzel bi düşünce keşke hep öyle olabilsek. dertlerimize benide unutmadı diyerek şükretsek dimi:))

okadar büyük olmasada o kavgalardan bazen bizdede olabiliyor eşimin sesi gök gürültüsü gibi zaten genelde susan taraf olurum ama baktım susmuyor açarım ağzımı ben başlarım busefer anca öyle sustururum ama ilk evlendiğimiz zamanlar çok yapardık kavga şimdi okadar değil nadiren ama tabi buğranın yanında yapmamaya gayret ederiz çoçuklar çok kötü etkileniyor. bikaç kere tartışmamızda ben ağladım buğra küstü babasına çok üzüldü bana o yüzden yanındayken tartışmıyoruz yoksa başlıyor babasına saymaya deli, bokluu, giiit diye:)))

selmacığım negüzeldir şimdi oralar bütün kışın acısını çıkarttın sen maşallah. daha nekadar kalıcaksınız orada okullar açılana kadar devammı köy hayatı?

kadreciğim inş şu bez olayından kurtulursunuz bir an önce. yeni evine nezaman geçicektin söylemişmiydin hatırlıyamadım?

ışılcığım 2. doğumunun daha kolay olması sevindirdi beni. buğrada benimde kolay açılmam tamamlanmıştı. önce nişan 2 gün sonra akşamı hafif sancılar. sabahı 5 dk 1 e düşen sancılar gittiğimde dr 2 santim açıklık ve suni sancıyla 4-5 saate tamamlanmıştı. inş bundada dileğim öyle kolay olsun açılmam doğurayım busefer buğrada ıkınamadığım için acil sezeryan olmuştum. cahillikten hep ama doğru düzgün bişeyde öğretmiyorlar söylemiyorlar. kısmetse tekrar normal deneyeceğim inş dahada kolay olur busefer seni değin gibi benimde 2. doğum. :Saruboceq:

bugün evde temizlik olucak yengelerim gelicek. badana olayı yattığı için ramazana girmeden bitirelim diyorum. gerçi yengemin biride 7 haftalık hamile bende karnım burnumda yarım adamlık iş yaparız 2 miz:))))
diğerine kalıcak bütün işler malesef:)) 12de filan gelirim dedi bende yıkanıcak şeylerle filan uğraşıyorum tüller örtüler filan geldiğinde hazır yıkanmış olsun beklemeyelim onları diye.

buarada dr konturolümde var bugün 3.30 da sonunda ulaştım muayenehaneye. 2 haftadır izindeymiş sekreter. cep numarasından ulaşıyorlarmış ona ama bende olmadığı için merakta kaldım 2 hafta. bugün konuşacağım bakalım nasıl başlıcaz doğuma günüm geçerse filan nekadar bekleriz önce suyum gelirse neolucak birsürü sorular var ama bakalım buseferde unutmam inş. neyse kıslar ben kalkim gelir yengem heralde birazdan. bakim yapabileceğim bişeyler varsa yapayım. öpüyorum herkezi......

herkesler burdaymış maşallah...
kızlar ben iki gündür acaip gerginim...anlatamam malum günüm geliyor galiba...ela ya hiç tahammül edemiyorum...bugün erken kaalktı ve ben 12 den beri uyutucam die uğraşıyorum tık yok...şimdi teyzesi bakıyor ama galiba o da uyutamadı:KK43:
köydeyim halen ikizimin laptopu ve vınıyla giriyorum ama geç bağlanıyor açılmıyor felan delirtiyor...bugün özür durumları tayinleri belli olacak umudum yok ama bakalım ne olacak? kader cim haberlerini bekliyorum...
tuğba cım az kalmış seninde hadi bakalım inşallah ışıl gibi hemencecik doğurursun...
rida cım gülhan cım ben burdaki 2 çocuklu annelere hayranım zaten...ben ela ile başedemiyorum...siz iki tane ile...dün liseden beri görmediğim bir arkadaşıma gittik erkek kardeşim köyden aldı götürdü geri de bıraktı sağolsun...neyse insanlar değişmiyor hemen sanki aradaki seneleri yaşamamış gibi oluverdik...çok eğlendik...ama ela bir huysuz bir huysuz burnumdan getirdi o ayrı tabi...neyi anladım biliyormusunuz kazanılmış dosttlukları kaybetmemek lazım...
kızlar size bişey anlatıcam bunca derdinizin arasında gerçi benimki de iş mi olacak ama?
ünv den bir arkadaşım vardı 4 yıl boyunca yanyana oturduk çok samimiydik...ama 4 arkadaştık çok samimi birde..sonra son sene o arkadaşım biraz saçmaladı işte bikaç erkekle aynı anda ilgilendi biriyle çıktı ondan ayrıldı hemen başkasıyla çıktı felan bizi takip etmeye başladı erkekler felan... biraz rahatsız olduk ve bu kızdan arkadaşlığımızı bitirdik..sonra hepimiz atandık üçümüz diyarbakıra atandık o da erzuruma atanmış...biz dayanamadık bir süre sonra mesaj attık bu arkadaşımıza o da bize evleniyorum bilin bakalım kimle die yazdı bizde tanıdığımız biri die düşündük en uzun süreli çıktığı çocuğu dedik o mu die o da hayıır bilemediniz bir subayla evleniyorum nişanım olacak felan yazdı...kısacası bizimle dalga geçti..evlilik arefesi şımarıklığı yaşadı galiba...her neyse bizde bozulduk bir daha arama soruyorum napıyor felan die dık o da bizi aramadı hiç...ama ben onu özlüyorum aklıma gelior arada geçen gece rüyamda gördüm hatta...ortak bir arkadaşımız var onunla konuşunca soruyorum napıyor felan die o da anlatıyor o da bizi soruyormuş..iyiliğimizi ister ifadelerde bulunuyormuş...sizce bunca zaman ve yaşananlardan sonra onun numarasını alıp arayayım mı ne dersiniz? yoksa boş mu vereyim?zaten bir kere aradık adım attık ama o bizi hiç aramadı...birde şu var biz onunla arkadaşlığımızı bitirinc e üniv.de herkes barıştırmaya çalıştı barışmadık yalnız kaldı zor durumda kaldı yani çok kızmıştı bize...ama birde şu var geziye felan gittiğimizde bir defa 10 günlük geziye gittik temanın bir projesiydi işte..orda bizi unuttu gitti bir çocukla çıktı felan...geziden dönünde de o çocuğu bıraktı felan demiştim ya biraz saçmalamıştı.. napayım kızlar ulaşmaya çalışayım mı??

selmacım fazla vaktim olmadığı için hemen konuya değinicem..ben arama derim neden dersen bende 2 yıl aynı sınıfı 1 yıl aynı odayı hatta aynı sırayı paylaştığım bi arkadaşım vardı..bizm okul anılarımızda askerlik gibi yalnızsın arkadaşlar herşeyin oluyo..öyle böyle okul bitti ve şuan aramız yarım saat beni hiç arayıp sormadı hep ben aradım ve bigün tesadüfen düğünü olacağını öğrendim kız kardeşinden adresi aldım alperrene 8 aylık hamileydim beni aramadığı halde düğününe gittim okuldan kise yoktu zaten..biraz sitem ettim işten vakit olmuyomuş öyle dedi aradan bikaç ay geçti numarasını sildim ve şuanda evleneli 2 yıl oldu aynı semtlerde yakın otuıruyoruz hiç aramadı o düşünmüyo belki ama güzel anılarımız oldu ben özlüyorum

X