2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

ışılcım hoş geldin canım ..güzün aydın Allah analı babalı büyütsün inşallah yeğenimiz büyümüş bile maaaşallah..wc yide atlatmışsınız rabbim nazarlardan saklasın..benikilerin arası 3 yaş muharem alıştığı halde kardeşi doğunca işemeye başlamıştı..şimdi kıskançlık yokmuş inşallah ilerleyn zamanlarda da olmaz..selma kder rida tuğba sizleride öpüyorum

cnm batu dogdugu hafta uygar cok degisti daha dogrusu olyi anlayamadi desem daha dogru olur.emzik almaya basladi.annem batunun gazini cikarirken bende uygarin gazini cikariyodum ama zamanla alisti simdi duzene girdi birazcik simardik okadar insallah boyle devam eder :)))

hoşgeldin canım. yeni bebişin hayırlı olsun...
maşallah herşey yolunda gidiyor kıskançlık yok bezdende kurtulmuşsun çok sevindim ya inş darısı benimde başıma 2 haftam kaldı kurbanlık koyun gibi bekliyorum nelerle karşılaşacağımı. inş seninki gibi benim oğlumda kıskanmaz sever kardeşini:Saruboceq:

cok tesekkurederim cnm iyi dileklerin icin hic korkma hersey yolunda olur insallah sana yardim edecek bi yakinin olursa yaninda bebekle o ilgilenir sende buyukle yavas yavas kayarsan bebege farketmez belki bende ise yaradi.umarim sendede yarar opuldun cnm:)

şu vurdulu kırdılı parayla silahları alıp satıyorlarmış filan o heralde. Allah kurtarsın seninkinide inş. öyle oyunlardan feret ediyorum çoçuklar içinde hiç iyi değil. Allahtan oynamıyor benimkisi tahammul edemem heralde. ben silahlı vurdulu kırdılı şeylere acayip tersimdir oyuncak silah bile sokmam eve. yiğenlerimede aldırmadım kendi çoçuğumada asla almam. geçen su tabancası aldım ama içim hiç rahat değil. başka türlüsünü bulamadım su sıkanından. en azından tabancanın su sıkılan bişey olduğunu bilsin bari:)))

cok tesekkurederim cnm iyi dileklerin icin hic korkma hersey yolunda olur insallah sana yardim edecek bi yakinin olursa yaninda bebekle o ilgilenir sende buyukle yavas yavas kayarsan bebege farketmez belki bende ise yaradi.umarim sendede yarar opuldun cnm:)

bende tedbir olarak oyun evine gönderiyorum tam gün. şuan hergün gidiyor bebek olduktan sonra 3 güne düşürürüm belki. en azından orda güzel vakit geçirsin arkadaşlarınla yokken bebekle ilgilenirim gelincede tamamen onunla. belki faydası olur diye düşündüm ama bakalım. doğumum yaza geldiği için kimsede olmucak kaynanam köyde çay vakti olduğundan gelemicek. anemide bilmiyorum gelirmi uzun süreli ayaklandımmı kimse durmaz yanımda. yanındayken fazla ilgilenmiyeyimki aklı kalmasın kreşe giderken alışana kadar idare ederiz artık. emzirirkende kıskanmaması için kaladıracağım değişik bir oyuncağını çıkartıp vermeyi deniyeceğim oyuncakla ilgilenirken bizim üzerimizden dikkati dağılsın diye. bakalım işte bitakım tedbirler alacağım başarılı olabilirsem-tatlicadiarzu-

merhaba kızlar..ooohh maşallah topicimiz 2 sayfa daha ilerlemiş..ışılcım gelince de renklenmiş..canım oğlun batu nasipli ve hayırli bir ömür diliyorum Rabbimden, Herşey gönlünüzce olsun..hayırlı bir evlat olsun inşallah..

dün eşim izinliydi bugün de mesaisi 15'te başlıyordu çıktı..kızımı uyuttum oğlumu da eşim uyutmuştu..ancak fırsat bulabildim..dün gazipaşadaydık macera dolu bir gazipaşa daha yaşandı ve bitti çok şükür..:))

kızım uyanma sinyalleri veriyor..o nedenle gelip gidiyorum kusura bakmayın..
iki gecedir kızım ve oğlum sıcaklardan olsa gerek uyuyamıyorlar ve tabi ki bizleri de uyutmuyorlar..hele kızım iki gecedir çok nadir uykuya daldı..sürekli düşen emziğini ağzına vermek için uyandım..velhasıl öyle yorgunum ki anlatamam..dün ise perde diktirmiştim balkon için gazipaşa dönüşü korniş aradık koçtaş..metro..alanyum..kipa..kucağımda kızımla öyle yoruldum ki..

kızlar Allahtan benim eşimin oyun merakı yok..arada ben farm ville gibi oyunlar oynayınca da günah, sana yakışmıyor, zaman kaybı filan diyor..oynamıyorum ne zamandır..eşimin belgesel merakı var..netten belgesel indirmişti erken kalktı..sabahtan beri iki belgesel izledi..ben de onunla bakıverdim azıcak ama sübhanallah Rabbimin büyüklüğü karşısında insan olarak eziliyoruz..önce bitkilerin sonra hayvanların yaşamını anlatan bir belgeseldi..mükemmeldi..tavsiye ederim seslendiren de tuncay kurtiz..ntv live de oluyor bazen..

ışılcım benim kızım batudan 4 ay büyük..tuğbanınkinden de 6 ay büyük olacak..yani abla oldu benim kızım artık..uyandı oynuyor Allahtan..mızırdanarak da olsa..

maşallah uygar kardeşini kıskanmamış, bizim ki hastanede bebeği ilk gördüğünde öptü eve gelince bir tokat indirdi bebeğe görmeliydiniz..muhammed benimle geçirirdi tüm zamanını işten de ayrılmıştım hamileliğimi öğrendiğimde..hep birlikteydik çok severdi beni..bebek olunca ilk etapta ne ben ne de oğlum alışamadık diyebilirim..sanki oğluma ihanet ediyormuşum gibi bir duygu vardı içimde..onu kucağıma alıp sevemiyordum spinal anesteziyle olmuştu bebişim..çok ağladım ilk ay..ama sonra yavaş yavaş oğlumla da ilgilenmeye başladığımda attım o duyguları içimden..kızım çok farklı bir duygu verdi bize her yönden değiştirdi bizi ailemizi..hayata bakışımızı..çok mutluyum..Rabbim acılarını göstermesin ve isteyen herkese versin..uykusuz kalıyorum kendimi mutsuz hissediyorum bazen ama sonra istiğfar ediyorum..şükrediyorum Yaradana..aramızda en deneyimlisi gülhancım ancak ben de şunları söyleyebilirim ki evet iki çocuk çok zor ama çok da keyifli..gülünü seven dikenine katlanıyor..anne olmak böyle bişey, kadercim ve selmacım sizlere de bu sözüm..

gülhancım bizim evde de klima var ancak zamanımın çoğu annemlerde geçiyor..çocukların ikisi de şu an isilik oldu stilex kullanıyorum faydası oluyor..geçen yıl muhammede vermişti doktorumuz..

merhaba kızlar.
ben köydeyim yazamadım geçmişi de hepsini okuyamadım...ışıl hoş geldin bebeğin hayırlı uzun ömürlü olsun...doğumun nasıl oldu? zorlandın mı?
rida cım gülhan cım kader cim tuğba cım hepinizi öpüyorum...

selmacım biz de seni ve minik elayı öpüyoruz..bizim yerimize de köy havasını şöyle derin derin ciğerlerine çeker misin..ohh misler gibi...
orda bir köy var uzakta o köy bizim köyümüzdür der..her yıl annennemi dedemi ziyaret ederdik..yıllar va ki gidemedim..işten güçten fırsat bulup da..ramazandan sonraya kaldı artık bizim memleket ziyaretimiz..kuzenlerimin düğünü var..teyzemin kızıyla dayımın oğlu nişanlandı..meğerse birbirlerine sırılsıklam aşıklarmış da biz bunca zaman uyumuşuz:) aşk güzel şey netekimm :))

günaydın kızlar...selmacım köyde keyfine bak kış gelince toplanırız nasıl olsa:)))))) kızlar 2011 mayıs anneleri gelmiş gitgide yaşlanıyoruz burada..ridacım öncelikle hayırlı uğurlu olsun inşallah...gençler böyle saman altından su yürütüyolar gerçi elinden tel düşmeyenden biraz korkacaksın ne çok mesajlaşıyolar ya benim erkek kardeşim lavaboya gitse msj çekiyo.)))) isilik için ilaç alıcam canım sağol..evet çocuklara çok kızsakta onlarsız yapamıyoruz..evin altın topu onlar:)) görümcem geçen sene evlendi daha yeni çocuk yapmayı düşünüyo bazen kendime gülüyorum ..apar topar 3 ay içinde evlendim..dokuz ay sonra çocuğum oldu..evlenince çocuk olurmu olmazmı diye hiç düşünmemiştim..eşimde bende çok çekingen insanlarız aramızda çift taraflı aşkta yok herkes çocuk çabuk oldu evliliğni anlayamadın dedi ama bizi birbirimize yaklaştırdı daha çabuk ısındık sonra ikinciyi düşündük bu günümüze binlerce şükürler olsun Allahım çocuğu olmayn isteyen herkse versin..amin. hepinize sevgiler....

ışılcım benim kızım batudan 4 ay büyük..tuğbanınkinden de 6 ay büyük olacak..yani abla oldu benim kızım artık..uyandı oynuyor Allahtan..mızırdanarak da olsa..

ridacim ya senin kizin nezaman buyudu de abla oldu yerim onu ben:)gece uykulari duzensiz sanirim napiyosun emziriyomusun:)

maşallah uygar kardeşini kıskanmamış, bizim ki hastanede bebeği ilk gördüğünde öptü eve gelince bir tokat indirdi bebeğe görmeliydiniz..muhammed benimle geçirirdi tüm zamanını işten de ayrılmıştım hamileliğimi öğrendiğimde..hep birlikteydik çok severdi beni..bebek olunca ilk etapta ne ben ne de oğlum alışamadık diyebilirim..sanki oğluma ihanet ediyormuşum gibi bir duygu vardı içimde..onu kucağıma alıp sevemiyordum spinal anesteziyle olmuştu bebişim..çok ağladım ilk ay..ama sonra yavaş yavaş oğlumla da ilgilenmeye başladığımda attım o duyguları içimden..kızım çok farklı bir duygu verdi bize her yönden değiştirdi bizi ailemizi..hayata bakışımızı..çok mutluyum..Rabbim acılarını göstermesin ve isteyen herkese versin..uykusuz kalıyorum kendimi mutsuz hissediyorum bazen ama sonra istiğfar ediyorum..şükrediyorum Yaradana..aramızda en deneyimlisi gülhancım ancak ben de şunları söyleyebilirim ki evet iki çocuk çok zor ama çok da keyifli..gülünü seven dikenine katlanıyor..anne olmak böyle bişey, kadercim ve selmacım sizlere de bu sözüm..

cnm ya allah mutlulugunuzu hic bozmasin hep beraber saglikli bi omur gecirirsiniz insallah.bizdede durumlar ayni diyebilirim batu olduktan sonra ailemiz daha da tamamlanmis oldu sanki her yonden cok degistik ,suan allaha sukurler olsun cokkk mutluyuz ogluslarimizla.her seyi programli yapmaya basladim oyle daha kolay ve keyifli oluyor.obur turlu isin icinden cikamiyorumkaydirigubbakcemile2bende herkese tavsiye ederim cocuk buyutmek cok keyifli artik 3. nezaman yapariz bilmiyorum ama dusunmuyor degilim:))))

merhaba kızlar.
ben köydeyim yazamadım geçmişi de hepsini okuyamadım...ışıl hoş geldin bebeğin hayırlı uzun ömürlü olsun...doğumun nasıl oldu? zorlandın mı?
rida cım gülhan cım kader cim tuğba cım hepinizi öpüyorum...

meraba selmacim dguma gule oynaya gittim allahima bn sukur.toplam sancim 3 saati gecmemistir.benim ilk dogumumda kolay olmustu.ikinci ondan daha kolay oldu zaten genelde de oyle olurmus yanliz busefer dogum sonrasi sancim cok fenaydi bazilarinda oluyomus ,dogum sirasinda rahim her acilmasinda sanci geliyo busefer dogumdan sonra rahim her toplanmasinda dogum sancisi gibi sancim geliyodu o cok ilginctinormalde burda dogumdan sonra 4 gun kaliyosun hastanede ben 3 gun ciktim annem gelmisti cunku tr den bi an once onun yaninda olmak istedim.oda cok enteresandi benim normal dogum tarihim 15 hazirandi annemde dogumdan biraz once geliyim kizimin yanina die ucak biletini 10 a aldi allah biliyo ya hep dua ettim allahim annem gelmeden dogum yapiyim diye nedense annemin beni merak etmesini istemiyodum.annemi ucaga bindirmeden 3 saat once sancilarim basladi ve annem ucaktayken dogum yaptim allahim dualrimi kabuletti esim annemi almaya gittiginde annem beni goremeyince anlamis dogum yaptigimi oan buz gibi terler akkittim diyo canim annem annelerin hakki odenmez

merhaba kızlar,
nihayet buralara bir şeyler yazabilecek fırsatı yakaladım. benim laptop sanırım artık can çekişiyor ama ben suni teneffüslerle biraz daha devam etmesi için uğraşıyorum:)) güya format atıldı ama halen kasıyor saatlerce sayfanın açılmasını bekliyorum baktım olmayacak babamın beğenmediğimiz bilgisayarına geçtim vınlıyor ama olsun gayet hızlı :))

X