2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar hepinize merhaba ben biraz annemde biraz kendi evimizde kayınvalidemlerle vakit geçiriyorum eşim dönene kadar böyle geçen eve gittim ama duramadım kayınvalimdem işe gitmişti kendi işi kayınpederimle beraber eczaneleri var bende evde duramadım arkasından gittim banyoya giriyorum eşimin bornozunu görüyorum ağlıyorum resimlerimize bakıyorum odamda duramıyorum allahım kimseyi sevdiğinden ayırmasın eskiden ışıkla uyuyamazdım şimdi ışıksız uyuyamıyorum kapımı kapatamıyorum bi korku garip bişey kapladı içimi yatakta eşimin yattığı tarafı açamıyorum bile o tarafa yatamıyorum bu duruma alışmam biraz zaman alacak allah yardımcım olsun.

Gizemcim seni tekrar aramızda görmek ne güzel bi daha bizi bırakma..

Elifcim ne oldu sana belin şimdi nasıl yazıları çok fazlada okuyamadım gözgezdirdim sadece.

Canım arkadaşlarım hepiniz ve bebişleriniz iyisinizdir umarım.

Allah kolaylık versin.bende eşim göreve gittiğinde çok yalnız kalıyorum.uzun süreli görevleri oluyor,1-2 ay evde olmadığı zamanlar oldu.gerçekten zor.seni çok iyi anlıyorum.nereye gitti bilmiyorum,yada uzun mu sürecek bilmiyorum ama ilk gidişi ise daha bi zor. dua et ki annenler var.ben eşim göreve gittiğinde tuncelideydim ve hiç kimse yoktu yanımda.terör korkusu da cabası.herneyse umarım biran önce kavuşursun eşine.

merhaba kızlar mert bir kaç günüdür geceleri aşırı gazlı ağlıoyr gazını yapıyor uyuyor bazen kakada yapıyor anlamadım yaaa değişk gıdalrada başlamadım yoğurdu 1 aydır yiyor nerdeyse ....kızlar çorbaya başladınızmı biz yeni başlıcaz neler veriyoırsunuz çorba olarak?birde mert nerdeyse emmeyi bıraktı sayılır (

Merhaba arkadaşlar ,

Yazdıklarınızı okuyamadım malesef ( çok fazla vaktim olmuyor. Şu an annemlerin yanındayım 20 Aralığa kadar burda kalmayı düşünüyorum..Ders çalışıyorum, bebeğe bakıyorum, biraz dolaşıyorum, biraz egzersiz yapmaya çalışıyorum, namaza başladım ve sürekli telkin MP3 leri dinliyorum..Eşimden ve ailesinden uzak kalmak bana gerçekten çok iyi geldi kaydirigubbakcemile3

Çok şükür buraya ilk geldiğim halimden daha iyiyim..Yavaş yavaş olayları algılama kabiliyetimin berraklaştığını hissediyorum..Şimdi bunun ne demek olduğunu ancak depresyon geçiren biri anlayabilir sanırım..Malum depresyon geçirenler bir süre sonra hayata siyah beyaz bakmaya başlıyorlar..Şu an psikolog arayışı içindeyim..Bir tane buldum ama seans başına 150 YTL istiyor.. Ve benim durumumda olan biri için 6-8 seans diyor (

Ama ilginç bir bilgi edindim bu arada Ofelya Thomas isimli bir psikolog hanım internet üzerinden hipnoz cdleri satıyor..Kendime uygun olanları alıp evde denemek istiyorum.. Bu tip tedavinin başarı şansı %70 civarındaymış..

Gerçi yaşadığımız herşey doğum sonrasında beynimizin bize bir oyunu diye düşünüyorum..İnsan ne kadar güçlü olursa olsun doğum sonrası depresyon bambaşka bişeymiş ve insan bazen depresyon geçirdiğini bile anlayamıyor.. Ömrümden ömür gitti gerçekten..Fazla kilolarımı verip saçlarıma yeniden röfle yaptırırsam hiçbir sorunum kalmayacak gibi bir his var içimde..-tatlicadiarzu-

İnşallah sizlerde iyisinizdir.. Bebişleriniz sağlıklı ve mutludur..:1hug: Zaten bundan sonrasında bütün çabamız onların hayatta mutlu olması için..Yaşadığım herşeye rağmen yinede şükrediyorum çünkü evlat sevgisi hayatta hiçbir şeye benzemiyor..hihoyyyt

Hepinizi çok özledim gerçekten ve çok öpüyorum..Bebişlerinizi de tabeea.s.

teşejkür ederim canım
allah senlede eşini kavuştursun bi daha ayırmasın:1hug:

günaydın arkadaşlar. nasılız bugün?beni bugün çok iş bekliyor.haftasonu ev acayip dağıldı temizlik yapcam.şimdi kahvaltı yapıyorum sonra kuzeyi uyutup temizliğe geçicem.sonra da yemek faslı tabi.iş hiç bitmiyor.birde çalışsam ne yapardım acaba.iyiki izin almışım..bu hafta önemli misafirlerim var.çaya gelcekler.çayın yanına ne yapayım.en son geldiklerinde kek ve su böreği yapmıştım.kızlar sizde fikir verin bana?!!

kıslar herkese günaydın. iyi haftalar diliyorum. umarım sizlerde bebişlerinizde iyisinizdir. canan, gökçen, meram, mercan, gökçen, saadet, rida, murgiz, avebru , yasemin herkese merhaba

canım rezene, ısırgan otu çayı bunlar gaz problemi için iyi geliyor..sen içersen sütten bebişe de geçer..ama emmeyi nerdeyse bıraktı demişsin. buna da çok üzüldüm..ben yoğurt çorbası vermiştim ilk.. diğer ev yapımı çorbaların da bazen pişirme esnasında unutup baharatını attığım için vermedim hiç..

elma-armut püresi ve çok nadiren de yoğurt veriyorum.şimdilik yeter.elmayı pek sevmedi bizimki.armutla karıştırıyorum oyüzden.sebze flan vermedim daha.sütüm bol emmeyince göğüslerim şişiyor ve acıyor.1 ay daha doya doya emsin.nasıls yemeği yiyecek ilerde.

kızlar mama sandalyesi kullanmaya başladınız mı.kuzey henüz destekli oturduğu için güvenipte koyamıyor.gerçi emniyet kemeri var ama.sizler ne yapıyorsunuz?

canancım, durumunu öyle iyi anlıyorum ki..Rabbim bu süreyi atlatırken sana kolaylıklar nasip etsin..ben de çok ağlamıştım..eşyalarına dokunamıyordum..yatak odasını eşim gelesiye kadar kullanmamıştım..çok acı veriyordu yokluğu..bazen öyle çaresiz hissediyordum ki kendimi oturup ağlıyordum..Ama bu bir süreç daha önce de dediğim gibi..insan hayatında herşey çok güzel olmuyor..yaşanılması gereken bazı üzücü olaylar da oluyor..güçlüklerle karşılaştığımızda sabırla karşılık vermemiz gerektiğini öğreniyoruz..iman ediyoruz ki hayır da şer de Allahtan geliyor..Allah yar ve yardımcımız olsun..HEPİMİZİN AKIBETİNİ HAYIRLI KILSIN RABBİM...
Yaradan başka dert sıkıntı vermesin..
Eşimin (vefat eden)amcasının hanımı, eşim askere giderken bana dedi ki..şimdi eşim askere gidiyor diye ağlıyorsun..peki ben ne yapayım..eşim dönülmez bir yola gitti..artık dönmesi imkansız..beklemek yok benim için..ama senin dönmesini bekleyeceğin bir eşin var..buna bile şükretmelisin..ağlama..Allahın gücüne gider..demişti.. ben hep eşimin birgün bana döneceğini hayal ederek ALLAHA şükür ettim..Sen de iyi ki beni çok seven ve benim kendisini çok sevdiğim bir eşim ve bebişim var diye Allaha her fırsatta 'Rabbim verdiğin tüm nimetler için 'sağlık, rızık,hayırlı eş, hayırlı evlat, anne-baba için şükürler olsun sana..Yuvamızı, huzurumuzu bozma, bize yardım et..senden başka sığınacak kimsemiz yok..Sen bizim Rabbimizsin de..
İnsan başına bir müsibet geldiği zaman hemen:
İNNA LİLLAHİ VE İNNA İLEYHİ RACİUN desin buyuruyor Efendimiz SAV.
Çünkü herşey Allahtan..HER-ŞEY...

sevdecim çok zor bi durum ben olsam çatlardım sende çalışmadığın zamanlarda al çoçuğunu evine git gezmeye git biraz onlarsan uzaklaşmanı öneririm olmadı açıkça söyle özlüyorum yavrumu vermiyorum de ama sevdecim canını çok sıkmışsın biraz rahatlamaya ve onlardan uzaklaşmaya ihtyacın var bence

kızlar çok kötüyüm. bunalıma girmemek için kendimi zor tutuyorum ama artık sınırlarım gerçekten zorlanmaya başladı. doğumdan bu yana 2 kez sinir krizi geçirdim. her an yine geçire bilirim diye korkuyorum. eşimin ailesi beni her konuda yanlış anlamak için ellerinden gelen herşeyi yapıyorlar. zaten bütün hafta çocuğumu doğru düzgün görmüyorum hafta sonlarıda özellikle kucağımdan alıp başka odaya topluca gidiyorlar beni dışlıyorlar. kıskanmıyorum kesinlikle herkez yavrumu sevsin öpsün koklasın ama bunlarınki kasten yapılan bişey. uykusu gelen çocuğu özellikle hoplatıp zıplatıyorlar uykusu geldi diyorum kıskandığımı sanıyorlar alıp gidiyorlar sonrasında olan bana oluyor çocuk huzursuzlanıyor sürekli ağlıyor. bisürü şey artık bunaldım hır gür olmasın diye sesimi çıkarmıyorum ama beni çileden çıkarıyorlar. çocuğumun karnı acıktı verinde emzireyim diyorum kaçıyorlar yarım saat kendi evladımı alabilmek için yalvarıyorum. çocuk beni görürse uzaktan ağlıyor beni istiyor buna rağmen bana vermiyorlar. nasıl insan bunlar bilmiyorum. bana bi akıl verin ne olur. doldum artık.

sevdecim bu nasıl iş ben anlamadım sanırım çalışıyosun ve beraber oturuyorsunuz ne olursa olsun kimsenin çocuğunu annesinden uzaklaştırmaya hakkı yoktur bence peki şunu merak ettim eşin ne düşünüyo bu konuda haberi varmı tam olarak ne dicemide bilemiyorum düzelir canım inşallah allah yerdımcın olsun

ridacım verdiğin bilgi için teşekkür ederim. bunu msn ime yazdım unutmayayım hep aklımda kalsın diye...
sevdecim çok dolmuşsun canım. biraz karışık. sakin ol.. teker teker anlat bacım. ayrıntıları atlamadan. inan rahatlarsın. bunun bir sebebi olmalı ama ben anlayamadım. konuş kendileriyle neden böyle yapıyorsunuz de. böyle yapmaya devam ederlerse işi bırakacığını söyle. eşinle konuş o ne diyor. böyle şey olamaz. bir yerlerde eksik yanlış birşey var tam olarak anlamadım ama. bir yerde bi hata olmalı. yeniden anlatırsan iyi olur

kayınvalidemle aynı apartmanda oturuyoruz ve evet çalışıyorum. kayınvalideme bundan bi kaç hafta önce fikrimi söyledim piskolojimi anlatmaya çalıştım ama yanlış anladı bundan sonra dokunmam çocuğuna dedi. sinirlendim çektim kapıyı çıktım nasıl olsa faydası yok diye. eşimde yanımızdaydı ve oda anlatmaya çalıştı bak anne sevde öyle demek istemiyor diye ama anlayana.. herneyse sonradan onun davranışları düzeldi ve yapsada kasten yapmadığını biliyorum ve söyleyince zaten anlıyor. ama özellikle görümcem (2 günde bir mutlaka gelir) kasten yapıyor beni sinir etmek için. 20 günlükken de evime gelip bağırdı çağırdı bana benim suratım şişmiş uykusuzluktan çocuk bas bas bağırıyor çoluk çocuk gelmişler ben çocuğu susturmaya çalışıyorum niye efendim hoşgeldiniz dememişim diye. yine sesimi çıkarmadım abla lohusayım yorgunum beni anlamaya çalış dedim ama yine anlamaya... ve her geldiğinde işte dediğim gibi çocuğu benden kaçırıyor. geçen nikaha gittik çocukla resim çektircem gelin ve damat yanında inanırmısınız çocuğumu bulamadım.... bi baktım ki hepsi gitmişler başka yere ailece resim çekiniyorlar.. bize gelir çocuğu sever sever bende işten gelmişim daha çocuğumla ilgilenmeye fırsat bulamamışım. ellemem çocuk ağlamaya başlayınca artık isterim bana söylediği laf " akşamdan akşama görüyorsun ya ne özlüyorsun" eşime söyleyince eşim sesini çıkarmıyor. haklı olduğumu biliyor ama ailesine karşı boynu bükük sebebini anlayamadım...

canım sorun taaaa bizim nişanda başladı. görümcem beni istemiyordu zengin bi gelin istiyordu kendisi biraz sosyetiktir... eşim sevde diye ısrar edince mecbur kaldılar. nişanda bu koca karı tutturdu yüzüklerinizi ben takcam diye olay oldu kızın arkadaşı yada kardeşleri tutar ki benim kardeşim istedi bende onun hakkını savundum. o gün bu gündür bana gıcık. kilomu kıskanır giydiğim şeyleri kıskanır gittiğim yerleri kıskanır eşimle iletişimimi kıskanır ve bunları apacık da belli eder. şimdide beni çocuğu kullanarak deli etmeye çalışıyor.

bence yaptıkları saçmalık. ama önce eşinle konuş derim. eşinle arayı iyi tut. deki bak ben anneyim o onların torunu , yeğeğni olduğu kadar senin kuzun. senin yavrun. sen doğurdun. böyle yapmaları ayıp. bence önce eşinin gönlünü al alttan alarak anlat ne kadar kırıldığını. önce onun tepkisini ölç. sonra nabza göre şerbet ver. celallenir onlara kızarsan bunu doludurup doldurup eşine anlatırlar öncelikle aranızı bozarlar. anlatabiliyormuyum. önce eşini tava getirmen gerek. yavaş yavaş sabrede sabrede.. eşine anlatırkende kıskanıyorlar yada benden kaçırıyorlar şeklinde anlatma. alttan ala ala deki onların torunu, yeğeni vs çok seviyorlar anlıyorum ama bende annesiyim. ben ilgilenemiyorum çocuğumla özlüyorum de.akşamlarıda uyuyor vs özlemimi gideremiyorum dersin. ben işten gelince biraz çocuğumla ilgilenmek istiyorum de alın çocuğunuzu evinize geçin. en olmadı bakarsın ikna edemiyorsun dersin o zaman ben ilgilenmek istiyorum çocuğumla işi bırakmak istiyorum de.. ne biliyim .

sevde sen neler söylüyosun sabah sabah çok sinirlendim ya ne yapmaya çalışıyorlar anlamadım sen onun annesisin eşin ne yapıyo pekikötükedihüso

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…