2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

yaseminciğim allah kolaylık versin çok para gerçekten hem ayrı kalıp yayrundan hemde üstüne para ver maaş gitsin zor valla ya. bakan kişi mahmudada bakıcak dimi 2 çocuk olunca daha çok isterler heralde

konu yine kocişler demekki:)
benimkide kardelen senin eşinin tam tersi çok sakin ben konuşurumkızrm tepki yok çatlatr adamı konuşsada benle dalga geçer konuyu değiştiriri ben hepten çıldırırım fevri davranışlar serğilerim sonra ben pişman olur haklıyken haksız olurum
ebru hakkettende anne olmak seni güçlendirdi tebrik ediyom valla böyle tuttuğunu koparmak lazım ama tehlikeli şöyleki ilşikinizi yıprtıyosun bazende sevecen ol eskisi gibi bence
betülcüm canım ne desen haklısın valla bencede sende git bir yerlere en iyi yol bu buarada babanla aran nasıl torun değiştirdimi tutumunu tabi anlatmak istersen betülcüm

yaseminciğim allah kolaylık versin çok para gerçekten hem ayrı kalıp yayrundan hemde üstüne para ver maaş gitsin zor valla ya. bakan kişi mahmudada bakıcak dimi 2 çocuk olunca daha çok isterler heralde

evet kardelencim ama mecbur çalışmam lazım hem ilerde alıcam 3 kuruş emekli maaşı bana lazım olur ben geleceğimizi düşünerek çalışmak istiyorum sırf sigortam yatsın diye.mahmud kreşe gidicek artık evde sıkılıyor arkadaş oyun istiyor kreşe yazdırdı 13 eylülde başlıcak sadece yazın 3 ay evde olucak o kadar

Arkadaslar hepinize teker teker tesekkuredderim iyi dilekleriniz icin....Ebruucm yine dokturmussun ,cok guldum demek agustos saniyormus kocisin.....Iyi bahane.Daha 2 yillik evliisniz ustelik ne cabuk unutmus aylari gunleri.....
Yarencim HAPPY BIRTDAY CANIM Şeniz DAHA NICE MUTLU,UZUN,SAGLILI YILLARA :içelim:
Gizemcim Arda erkek olmanin agirligini simdiden ustlenmis gorunuyor kaydirigubbakcemile3 Kayrada ilk dogdugunda kaslari catik dururdu hatta uykuda bile..Esimde bu kiizn suratsizligi sana benzemis de beni kizdirirdi..Ben de bu lafi bekledigim icin hemen yapistiirdim ..EEEE ne yapsin bebegim annesi hamileyken babasi annesini cok uzdu,hatta ayrilmalara kalktilar,hatta hatta dusuk riski olmasina ragmen hamis hamis 11 saat ucaklarda ist gitti ve icerdeyken babasini pek tanimadi son 3 ayina kadar kizim.Simdi kim bu yabanci adam deyip kaslarini catiyor diyirum.Esim soyledigine bin pisman olup susuyor.Sende deve kini var hicccccccc unutmazsin artik diyor...
Ya Ebrucum .Aslinda kocam cok cok iyidir duusncelidir ama bazen hiyarligi tutar tuttumuda oyle ufak tefek degil oyle okuzluk yapar ki yillar gecse de ,ustune servet yagdirsa da unutumam....
Dogum gunum cok guzel gecti mesela.....Ben cocuklari alir yemege gideriz demistim.Baktim erkenden eve geldi ...Elinde cicekler ve nefis bir kart ..Kizlar icinde kart almis mercan verdi onuda...Ben cocuklari hazirlamistim.Bu gece basbasa olacagiz dedi.Cocuklara bakmasi iicn kuzenini ayarlamis.(genc bir cocuk ne anlar cocuk bakmaktan dedim icimden ama soyleyemedim tabi butun gece aklim evdeydi ve caktirmadan 40 kez aradim) Sonra Manhattan cok guzel bir otel var 50-55 katli en ust kati restoran....Ozelligide sadece ust kati 360 derece donebiliyor..Butun onemli yerleri gorebiliyorsun...Cok romantikti...ASlinda sadece hatirlamasi bana cok ciddi soyluyorum yetredi cunku o kadar yogun calisiyor ki uzuluyorum.Saat 12 d egeldikten sonra calismaya gitti 3-4 gibi geldi....
Simdi cuma gunu evlilik yildonumumuzde guzel romantik mumlarla dolu bir sofra hazirlamak istiyorum ....Kizlar menu konuusnda bana yardim edin lutfennnnn.Ne yapsam acaba???????

Aman ne şıkayetciyiz kocişlerden..konu kaynanalar ve koçişler olunca döktürüyoruz, alın birtanede bende varkaydirigubbakcemile5 dün akşam kaynamış suyu yanlışlıkla parmağıma döktüm,için acıdı bizimkine söyledim..hiç oralı olmadı saatler geçti hiç olmazsa baksaydın parmağım yanmıştı dedim,yine umursamadı.. :nazar:hep kendine bekler bizimki..biz ikimizde dişliyiz evde,tabi ben hassas dişli tarafından..mazlum yapmaya,bastırmaya çalışıyor beni ama başaramıyor..karakter değşirmi! bizimkinde empati yok ilgi yok,beş yıldır öyle yuvarlanıp gidiyoruzkaydirigubbakcemile2 takıldımmı üzülüyorum çok bende ebru gibi boşverdim,takılma yok üzülme yokhihoyyyt

Mercancığım iyi iyi cok sevindim,arada öyle olunca insan mutlu oluyor,devamını dilerim çokça canım,buarada doğum günün de kutlu olsun kaydirigubbakcemile3

Yaseminciğim burda da bakıcılar cok fiyatlı,cevremdeki arkadaşlarım 700-1.000ytl civarında ödeme yapıyorlar ,genelde Türk den cok Türkmanistan'lıları tercih ediyorlar.zor iş nediyeyim..inşallah bütçene ve gönlüne göre bulursun canım..nehirsu bir yaşını gelsin bende çalışmayı düşünüyorum onun öncesinde çevreye haber salacağım.

Yasemincim allaha kolaylik versin nedir bu bakici paralari boyle...Ayperinin dedigi gibi 1 milyordan mi soz edilioyor vah vah.....Kardesim gecen sene ing iktisadi bitirdi ing zaten super....Extra dunya kadar kurstan belgeler ladi is bulana kadar....Simdi bir bankada ise basladi 730 mil maasla...Ustelik bu nankanin yazil 1 ,sozlu 2 sinvina girdi....Yazili sinav 2gun 2ser oturum yapildi dusunu kac bin kisyi elediler..Kac kisi aldilar biliyor musunuz sadec 10 kisiiiiii.keske soyleseydim kardesim bebek baksaydi...Hemde bebeklere hasta oluyo...Bu ne ya insan 2milyar kazanirda verir yarisini..700 -800 alan insan ne yapsin ustunu tamamlayip bakiciya mi verecekler.....
Annem evde bos oturuyo aslinda soyleyeyimde boyle bir is yapsin hem harcligi cikar,hem cok ozenli bakar,hem de torun ozleminden hergun agliyor baktigi cocukla avunur..Makul fiyetlerda baska birini de derdine care olmus olur...Allah calisan arkadaslara kolaylik versin ve iyi insafli insanlarla karsilastirsin...
Betulcul Allah bir sekilde sana da yardim eder....Bunu hep annem soylerdi ..Bazen kizardimmm.Ucakat 2 bebekle ustelik hastalar nasil yapicam derdim.Annem kiizm allah yardim eder derdi.Gercekten de ucakta hic tanimadim bir kiz bana cok yardim ettim.Kizla bi sohbet ettik.Kardesimin ilkokul arkadasi cikti..Ustelikte yillardir 3 -4 apartman yanimizda oturuyormus...KUL SIKISMAYINCA HIZIR YETISMEZ...Umarim senin iicndde oyle olur

mercancığım ya senin bu kocan varya çok fena güzel şeyler yapıyor isteyice yine döktürmüş. maşallah diyeyim nazar deymesin çok romantik olmuş. yine de aklın çocuklarda kalmış işte ana yüreği:asigim:

buarada benim koca hasta oldu boğazları ağrıyormuş halsizlikte var ceyranda kaldı heralde. durumum çok vahim çenesi ve istekleri bitmiyor birtürlü yine. bebek gibi ilgi istiyor benden ''ben hastayım bana hiç bakmıyorsun, tuğba fındık getir bana, tugba ıhlamur yap bana, su getirirmisin bana, ilaçta istiyorum, terliyorum anlıma baksana, terledim sırtıma baksana, peçete getirsene yok havlu kağıt getir ben selpak sevmiyorm, hastayım ben ölücem hakkını helal et, söylemesi ayıp genirdi baktım ona kızarım ya normalde idare et hastayım ben, bana bak beni sev. annnnnnnaaam iyileşene kadar anamı ağlatır ama ben hasta olunca nerdeeeeee suratıma bakmaz. söyleyincede kızar. maç izliyorda kaçtım biraz bitince başlar yine arasıra sesleniyor yine bakmıyorum susuyor. allahtan sık hasta olmuyor oda bende hiç çekilmez yoksa:1no2:

Kardelencim gecmis olsun.Bu arada isminin tuba oldugunu ogrenmek guzel..kardesimin ismi de......Cok severim oyuzden bu ismi.Zaten dogdugunda bababam bir kac isimle gelmisti biztubayi begendik annem merve demisti ama sonra onuda ikna ettik :teytey: :dance:
Yasemincim bu arada kac gundur sana yazacagim olmadi bir turlu...Oglunun wc sorununu cozmesine cok sevindim.Bizde elde var koca bir sifir....Dogumdan nerdeyse 1 ay once bitmisti hersey sadece geceleri bagliyordum bazen kuru bile kalkiyordu.Ama hamileligin sonunda hastaneye gitme sikligim sonra bebisin gelisi mercanin herseyinin degismesine yol acti...Hic kiskancligi yok hatta kucuk bir anne gibi...Kardesiyle konusuyor,sarki soyluyor,agladigi zamn hepimizden once kosuyor sutunu veriyor.Hergun annecigim ne kadar tatli dimi diye bir sevisi var ki...Ama huylari cok degisti...Etegimden ayrilmiyor,yapmadigi ve yapmamasi gerektigini bildigi herseyi yapiyor..Bazen zivanadan cikiyorum bagiriyorum.Nasil davranacagimi bilemiyorum.Hergun 3 kez banyo yapiyicunku cisten rahatsiz oluyor.Sabah yatagina geciyor,oglen uykuusnda da aynen oyle.hergun 2kez yatak takimi ve defelarca ust degisiyor.Camasir makinamin calismadigi an yok.Kendisi de cok utaniyor.Sik sik sorunca kiziyor.BI gorseniz sanki genc kiz.Cok su ve sut ictigi icin bez artik yetismiyor tabi....Ne yapacagimi bilmiyorum....

mrb mercan dilara çocukların kız mı erkekmi bilmiyorum ama kaç yaş araları var canım. benim muharremle alperen arasında 3 yaş var arada yardımcı oluyo seviyo ama o ne yaprsa onu yapıyo doğu yaptığım ilk günlerde hasta oldu kusma ishal iştahsız bana çok düşmeye başladı tuvaletini söyleeyn çocuk hepa ltına yapmaya başladı illaki o zaman lar kızıyodum çünkü 1 senede alıştı tuvaletini yapmaya korktum tekrar başa döndük diye şimdi kardeşine alıştı ama o emiyo diye 10 parmağıda ağzında sinir oluyorum ya:KK43:( ağzından bide sular akıyo delirtiyo beni valla işimiz zor ne yapcaz bilmiyorum:KK43:(

mrb mercan dilara çocukların kız mı erkekmi bilmiyorum ama kaç yaş araları var canım. benim muharremle alperen arasında 3 yaş var arada yardımcı oluyo seviyo ama o ne yaprsa onu yapıyo doğu yaptığım ilk günlerde hasta oldu kusma ishal iştahsız bana çok düşmeye başladı tuvaletini söyleeyn çocuk hepa ltına yapmaya başladı illaki o zaman lar kızıyodum çünkü 1 senede alıştı tuvaletini yapmaya korktum tekrar başa döndük diye şimdi kardeşine alıştı ama o emiyo diye 10 parmağıda ağzında sinir oluyorum ya:KK43:( ağzından bide sular akıyo delirtiyo beni valla işimiz zor ne yapcaz bilmiyorum:KK43:(

Canim benimkilerin ikiside kiz,aralari da ta 2,5yas....Bizde de ayni seyler oluyor...Buyuk kizim mercan hic emzik almamisti simdi kayra ile beraber emiyor...Kendisi vazgecsin diye ona kucuge ne alirsam ayninda aliyorum.Ikiisinin d emzigi var simdi...Ama kardesi agladi mi ablasi dayanamiuor onu susturmak iicn ne cabalar gostreiyor bi gorseniz tam kameralik

bencede betülcüm eşin haklı ne yapıyosa o da sizler için çabalıyo.....
bende asker eşiyim bu ay bizimkinin de tam 6 tane nöbeti var...
yeri geldiği vakit aylarca bile ayrı kalıcaz....
keyiflerinden değil elbette...
hem yalnız değilsinki kızın var onlarla vaktin nası geçtiğini anlamıyo bile insan...

bencede betülcüm eşin haklı ne yapıyosa o da sizler için çabalıyo.....
bende asker eşiyim bu ay bizimkinin de tam 6 tane nöbeti var...
yeri geldiği vakit aylarca bile ayrı kalıcaz....
keyiflerinden değil elbette...
hem yalnız değilsinki kızın var onlarla vaktin nası geçtiğini anlamıyo bile insan...

Elifcim ya nasılsın uzun zamandır görünmüyodun ortalıkta .. Niye hiç yazmıyosun ki yaff insan merak ediyo işte..Bak NAZEDE kayboldu :KK43:( Tülayda yok .. Çok merak ediyorum ben onlarıda. Daha sayamadığım kimler vardır.

mercancım merak etme mercanda alışacaktır gece bez bağlama ben mahmudu öyle alıştırdım gece uyandırdım çabuk öğrendi çok şükür.mercan kız olduğu için annelik içgüdüsü var mahmud bebek nedir başta onu anlamadı 'anne jeton atayım sırtına bineyim' diyodu ilk zamanlar düşün artık...

kızlar eşimle dün akşam konuştum.niye bana sormadan kabul ettin dedim ben senin için kelle koltukta ardahanda devlet hast. doğum yaptım ailemin yanına gitmedim dedim.istesem yengem teyzemler ist gelirdi bende rahat rahat doğum yapardım canım çıktı dedim tek başıma zaten annende bırakıp gitti dedim sen şimdi 3 haftadan bahsediyosun hemde normalmiş gibi çok üzdün beni dedim.çook üzüldü haklısın hayatım eşşeklik ettim ama sormadılar direkt eğitmen olarak yazdılar bende kabul etmek zorunda kaldım biliyosun terfi almak üzereyim nası lgeri çevireyim dedi.ama her hafta sonu gelicem ben sizden nasıl ayrı kalırım.senle 1 hafta ayrı kaldık oda düğünde şimdi 2 sevgilim var kızımı görmeden duramamm hem otelde pcler var oradan kamera ile görüşürüz dedi biraz ağlaştık barıştık.uuuffff haklı ne diyeyim.onu ÇOOOOK SEVİYOM

Betülcüğüm canını sıkma,bazen kabul edip edemediğini bildirmeden eğitime gidiveriyorsun,ki eşini de eğitmen olarak yazmışlar..naapsın terfi alana kadar herşeye evet demek zorunda kalmış..farkında olmasıda güzel,adamın üstüne daha gitme bence..sen birşeyler yap canım yalnız kalma,yanına birileri gelsin...:sm_confused:

Kızlar bugün bir hamaratlığım tuttuki sormayın,yok hamaratlık değil yanlış tabir,temizlikçi oldum sabahtan beri ,iş yapıyorum.iş yapınca stresim dağılıyor iyi geldi cok rahatladım,birazdanda yemeğe girişeceğimcokacimcoook...sonra yemek ye,topla kızımla ilgilen,kocayla,uyu yarımyamalak kalk tekrardan aynı şeyler...hergün aynı bazen cok sıkılıyorum,robot gibi hissediyorum kendimi sizlerdede oluyormu böylesüprizzzzz

Son düzenleme:
aaa betülcüm gülşahmı?ben hatırlayamadım ama...neyse çok üzücü bir durum ALLAH sabır versin...bu arad sen bakıcı işini naptın okula başlayınca kim bakıcak bebişe?ben hala bulamadım :KK43:(

kızlar haziran annesi gülşah 40 günlükken kızını kaybetmiş.burada bize sorular soruyodu hani işte hepimiz ona destek olalım canım çok sıkıldııı çook

sorma canım ya ben çoktan gördüm o konuyu çok kötü oldum allah yardımcısı olsun allah kimseyi yavrusundan ayırmasın

betülcüğüm bende gördüm gülşah arkadaşımızın bebeğini kaybettiğini. çok zor bişey onun yaşadığı. taşı karnında 9 ay, doğur, al onun o cennet kokusunu ve 40 gün sonra içinde insan sevgisi, değeri olmayan doktorların ihmali sonucu kaybet. çok acı ben okudum okuyalı içime (Allah korusun) oğlumu kaybetme korkusu düştü. geceleri kalkıp o uyurken yatağından alıp sarılıp ağlıyorum bazen ona ve onungibi yavrularını kaybeden tüm annelere dua ediyorum. ALLAH DÜŞMANIMA BİLE VERMESİN EVLAT ACISINI.....

Son düzenleme:
murgiz avebru bebebe ayperin mercan dilara naze kardelen yasemin hepinize selammmmmmmmmmmmm nasılsınız yazdıkalrınıza şöyle bi baktım iyisiniz bende iyim bizim yaramazla uğraşıyoruz ayın 14 ünde 3 aylık olcaz pek giremiyorum malesef özledim sizleri

ervuscum selam ,nasilsin canim...
Kizlar ya,,,gulsahin sayfasina baktim da aglamaktan canim cikti...Askolsun betul soyleyene kadar kimse bahsetmedi bundan,ustelik bizden kac kisi de bas sagligi yazmis...Allah hic kimseye gostermesin.Gulsaha soyleyemedim ama yazilari okuyunca gidip kizlarima siki siki sarilip ,kokularini cigerimin her kosesine doldurdum..

X