2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Kizlar uuzn zamandir giremiyordum.Moralim cok bozuktu birazda ondan girmedim.bugun dogumgunum esim biraz da moralim duzelsin diye (en cokda kendini affettirmek icin) bir programlar yapiyor ama ne bilmiyorum.Ustelik cuma gunu de evlilik yil donumumuz....
Moralimin bozuk olmasina gelince....Gecen hafta sali gunu Kayra cok husursuzdu ve cok az sut iciyordu,dr goturmek istedim....Ama bizim binanin onunde kocaman bir cukur acildi ce on giris iptal.Ancak alttan kazan dairesi gibi bir yerlerde girip cikiliyor binaya...Benim de cocuk arabasiyla cikmam imkansiz.Yardim etmesi iicn esimi aradim .En azindan yanindakilerden birini yollar diye.Telefonda herkesin iicnde bana avaz avaz bagirdi..Cocugun hic bir syei yok sen boyle davraniyorsun.Her Allahin gunu dr dasin dedi.Bende agladim ve konusmadim onunla.Aksam kuzeniyle bir geldiler..Herkes esime kizmis bana boyle davrandigi icin....Yemekten sonra bisiklete binmeye gittiler esim bi geldi...Kaza gecirmis,biiskletle yakla atmis ve parmagi cikmis.Tabi herkes bana davraniisna bagladi.....
Neyse ardan 2gun gecti....Benim iicme sinmedi.Kendi ugrasimla binadan cikip 2 cocukla dr gittim .Orada da dr dan bir dolu azar isittim.Cunku Kayranin agzi aft olmus.Agzinin her yeri damagi,her iki yanak ici,dili, girtlagina kadar yara olmus....Cocuk o yuzden yiyemiyor ve huysuzlaniyormus.....Ustelik surekli elini agzina sokup kasimaya calistiktan sonra gozune surdugunden gozu de nefeksiyon kapmis.....BUna ilaveten Kayra dogdugundan beri cildi cokc cok kuru .....Gunde kac kez bebe yagi surdugumu bilmiyorum.Belki hatirlarsiniz aylardir gecmeyen bir konak problemimiz var..Cilt o kadar kuru ki pul pul dokuluyor....Bu kuruluk allerjik egzamaya cevirmis..(.Zaten her seye allerjimiz vardi)Eklem yerlerinde deri hafiften acilmaya baslamis....Sonradan allerjik astima cevirme olasiligi yuksek dedi doktorumuz.....Anlayacaginiz yikildim.Sanki hic bakilmayan ,coplukte yasayan bir cocukmus gibi dr bi azarladi niye 2gun once gelmedin diye.....anlatamadim ki neler yasadigimi ogun......Hemen esimi aradim ve bu sefer ben onu azaerladim .Kosarak eve geldi ve onu kayrayla konusup aglarken yakaladim.......Simdi 2 hafta tedavi donemindeyiz.Kortizonlu bir krem kullaniyoruz...

Arkadaslar cilt kurumasi ve allerji gibi basit gorunen sorunlari sakin hafife almatin.Altindan cok buyuk sorunlar cikiyor.....Bebeklerde egzama diye bir site var giirip bi inceleyin isterseniz.Biz simdi Kayraya ozel parfumsuz sampuan ve yikama jeli,,,,Ozel kremler aldik.Kesimlikle sicak suyla banyo yok.Giydigi kullandigi hersey cotton olacak.Terlemeyecek.Yaninda parfumlu birsey kullanilmayacak.Tozdan uzak duracak.Evde kullandigim temizlik malzemeleri bile ozel....Camasirlarini yikadiktan sonra extra 2kez daha durulama yapiyorum.Daha bir suru sey.......

Allah hepimizn cocuklarina hastaliksiz gunler nasip etsin.Cocuk hasta olmadan buyumez deniyor tabi ki oyle ama.....Onun o gozlerini gozlerime dikip aglamasi....Dudagini kivirip sallaya sallaya ,burnunu titrete titrete agalamsi hem aglamama hemde kendimi kotu bir anne gibi hissetmeme neden oluyor....Dusunun bazen dudagimizda kucucuk bir su beyaz yaralardan oluyor da gunlerce mahvoluyoruz...Benim melegimin agzinda binlarcesi olusmus...O bu kucucuk haliyle nasil dayaniyor ....Bu kadra acisina ragemn yuine de bazen aciisni unutup kahkaha bile atiyor...Iste o zaman ALLAHA dua ediyorum...onlara gelecek acileri,hastaliklari bana versin diye......Yeter ki onlar iyi olsun gozlerinden bir damla yas akmasin senağlamasenağlamasenağlama

Kizlar uuzn zamandir giremiyordum.Moralim cok bozuktu birazda ondan girmedim.bugun dogumgunum esim biraz da moralim duzelsin diye (en cokda kendini affettirmek icin) bir programlar yapiyor ama ne bilmiyorum.Ustelik cuma gunu de evlilik yil donumumuz....
Moralimin bozuk olmasina gelince....Gecen hafta sali gunu Kayra cok husursuzdu ve cok az sut iciyordu,dr goturmek istedim....Ama bizim binanin onunde kocaman bir cukur acildi ce on giris iptal.Ancak alttan kazan dairesi gibi bir yerlerde girip cikiliyor binaya...Benim de cocuk arabasiyla cikmam imkansiz.Yardim etmesi iicn esimi aradim .En azindan yanindakilerden birini yollar diye.Telefonda herkesin iicnde bana avaz avaz bagirdi..Cocugun hic bir syei yok sen boyle davraniyorsun.Her Allahin gunu dr dasin dedi.Bende agladim ve konusmadim onunla.Aksam kuzeniyle bir geldiler..Herkes esime kizmis bana boyle davrandigi icin....Yemekten sonra bisiklete binmeye gittiler esim bi geldi...Kaza gecirmis,biiskletle yakla atmis ve parmagi cikmis.Tabi herkes bana davraniisna bagladi.....
Neyse ardan 2gun gecti....Benim iicme sinmedi.Kendi ugrasimla binadan cikip 2 cocukla dr gittim .Orada da dr dan bir dolu azar isittim.Cunku Kayranin agzi aft olmus.Agzinin her yeri damagi,her iki yanak ici,dili, girtlagina kadar yara olmus....Cocuk o yuzden yiyemiyor ve huysuzlaniyormus.....Ustelik surekli elini agzina sokup kasimaya calistiktan sonra gozune surdugunden gozu de nefeksiyon kapmis.....BUna ilaveten Kayra dogdugundan beri cildi cokc cok kuru .....Gunde kac kez bebe yagi surdugumu bilmiyorum.Belki hatirlarsiniz aylardir gecmeyen bir konak problemimiz var..Cilt o kadar kuru ki pul pul dokuluyor....Bu kuruluk allerjik egzamaya cevirmis..(.Zaten her seye allerjimiz vardi)Eklem yerlerinde deri hafiften acilmaya baslamis....Sonradan allerjik astima cevirme olasiligi yuksek dedi doktorumuz.....Anlayacaginiz yikildim.Sanki hic bakilmayan ,coplukte yasayan bir cocukmus gibi dr bi azarladi niye 2gun once gelmedin diye.....anlatamadim ki neler yasadigimi ogun......Hemen esimi aradim ve bu sefer ben onu azaerladim .Kosarak eve geldi ve onu kayrayla konusup aglarken yakaladim.......Simdi 2 hafta tedavi donemindeyiz.Kortizonlu bir krem kullaniyoruz...

Arkadaslar cilt kurumasi ve allerji gibi basit gorunen sorunlari sakin hafife almatin.Altindan cok buyuk sorunlar cikiyor.....Bebeklerde egzama diye bir site var giirip bi inceleyin isterseniz.Biz simdi Kayraya ozel parfumsuz sampuan ve yikama jeli,,,,Ozel kremler aldik.Kesimlikle sicak suyla banyo yok.Giydigi kullandigi hersey cotton olacak.Terlemeyecek.Yaninda parfumlu birsey kullanilmayacak.Tozdan uzak duracak.Evde kullandigim temizlik malzemeleri bile ozel....Camasirlarini yikadiktan sonra extra 2kez daha durulama yapiyorum.Daha bir suru sey.......

Allah hepimizn cocuklarina hastaliksiz gunler nasip etsin.Cocuk hasta olmadan buyumez deniyor tabi ki oyle ama.....Onun o gozlerini gozlerime dikip aglamasi....Dudagini kivirip sallaya sallaya ,burnunu titrete titrete agalamsi hem aglamama hemde kendimi kotu bir anne gibi hissetmeme neden oluyor....Dusunun bazen dudagimizda kucucuk bir su beyaz yaralardan oluyor da gunlerce mahvoluyoruz...Benim melegimin agzinda binlarcesi olusmus...O bu kucucuk haliyle nasil dayaniyor ....Bu kadra acisina ragemn yuine de bazen aciisni unutup kahkaha bile atiyor...Iste o zaman ALLAHA dua ediyorum...onlara gelecek acileri,hastaliklari bana versin diye......Yeter ki onlar iyi olsun gozlerinden bir damla yas akmasin senağlamasenağlamasenağlama

mercancım kayraya içim yandı çok geçmiş olsun inş aft kısa sürede iyileşir canım ya ama alerjiden tüm hayatı boyunca çekecek anlaşılan bendede var biliyorum çok zor bişiy
eşinede geçmiş olsun çok kötü günler geçirnişim rabbim beterinden sakınsın

Mercancığım geçmiş olsun ..çok üzüldüm..inşallah tez zamanda herşey yoluna girer canım..moralini yüksek tut,bebeklerinin sana fazlasıyla ihtiyacı var..:teselli:

Ridacığım bebekler midesindeki fazlalıkları atmak için kusuyorlarmış,ama Muhammed günde birkaç kez kusuyor o yüzden dr sormanda fayda var canım..neden kaynaklandığını öğrenirsin hiç olmasa..
Bende öyle bir durum yok,kızım aşırı yemek yemediği için kusacak birşey bulamıyor..:)

mercancım çookk geçmiş olsun canım yaaaa sen anlatınca gözümün önünde canlandı sanki ağlaması ana yüreği işte dayanamıyor onların en ufak acısı bize hançer yarası gibi sızı veriyor.

canım çok geçmiş olsun. canları yanınca öyle bir bakışları varkı bacaksızların insanın içi sızlıyor allah sana sabır versin

geçmiş olsun canım çocukların rahatsızlıkları çok kötü oluyo insanın tadı tuzu kalmıyor tez zamanda iileşir inşallah

mercancığım çok üzünldüm Allah şifa versin biran önce inş. üzme kendini sen çok iyi bi annesin emin ol buna. eşinde yapmış bi hata birdahada yapmaz ders olmuş ona. doğum günün ve evlilik yıldönümünde kutlu olsun canıma.s.a.s.a.s.

Mercancım geçmiş olsun canım..Benim oğlumun yanaklarındada hafif egzema var. Doktor kullandığın sabundan olmuş demişti . Oğlumu bundan sonra sabunsuz yıkamayı düşünüyorum :KK43:( Birde bepanten sürüyorum yanaklarına..Doktor hematan sürebilirsin demişti bir ara..Bu arada ben dünyadaki en sorumsuz koca benim kocam sanırdım çünkü bir kaç aylık hamileyken ilk kez leke gelmişti ve ben bebek düşecek diye korkup eşime doktora gidelim demiştim. O da bana "bu saatte doktora falan gidemem ben" dedi.. Sonra bayramda apandisti patladı işte :)) 6 gün boyunca 4.5 aylık hamileyken ben baktım ona..Aman canım ya zor bu erkekleri anlamak..Bizimde Temmuzun 30 unda 2. yılımız doldu.. Ama hatırlamadı bile..Meğer Ağustosta evlendik sanıyormuş -tatlicadiarzu- Bende kocamı saldım çayıra mevlam kayıra..Artık ne yaparsa ne derse hiç oralı olmuyorum hiçbirşey beklemiyorum ki hayal kırıklığına uğramıyayım..Zaten hassas adamlara cadaloz kadınlar, hassas kadınlara da duyarsız kocalar düşüyor bu dünyada :eek:klava:

ebrucum çooooooook haklısın arkadaşım erkeklerin geneli böyle bence arada çıkıyo anlayışlı koca yarın doğum günüm 6 ağustos bakalım hatırlıcakmı benimki mercencığım geçmiş olsun bu arada inşallah çabuk iyileşir bebişin onların canı acıcana bizim canımız acısın hiçbir anne kıyamaz kuzucuğuna

ebrucuğum çok haklısın valla yani anlıyoruzki kocası duyarlı olan varsa içinizde siz cadolozsunuz ondan biz çok ince düşünüyoruz bize böyle denk geliyor hıııhhihoyyyt inan ya biyandanda aynı karakterde olanlarda birbiriyle geçinemezki o der benmiyim zort senmisin zort. ne senin kocanı bi başkası çeker bence nede benimkini. çok iyidir aslında ama iyiliği yanısıra eksileride var acayip agrasiftir yok yere bağırır çağırır küçücük bişeyi abartırda abartır tamam derim yine çenesi durmaz karı gibi bıdır bıdır. mesela çok iyiyiz hiç bişey yok gelir işten der aradınmı annemi bende yok aramadım derim tamam ararsın biara deyip konunun kapatması gerekirken başlar bağırıp çağırmaya yok yere birsürü laf sayar hiç bişey yokken. ama sonrasında pişman olur ama bidahakine yine yapar deli. yılların verdiği bi samimiyet olduğu için bizde birbirimizi taşıyabiliyoruz benim yerimde bi başkası olsaydı yerdi dayağı otururdu aşşaya o asabiyetiyle. inan seninkinide kolay kolay bi başkası çekemezdi. Allah dağına göre kar veriyor senin sabrına hayranım ben düşünüyorum senin kocanın yaptıklarını bana yapsaydı ben çoktan bakırköylük olmuştum gömlek giydirmişlerdi bana bi odaya koymuşlardı kendimi duvardan duvara vuruyor olurdum heralde-tatlicadiarzu-

Kardelencim o zaman akşamları eşin geldiğinde ona kafa buldurucu şeyleri çaktırmadan vereceksin ki adamın bağırıp çağırmaya vakti kalmayacak :nazar: Evet senin eşinde zor bi insanmış gerçekten..İş stresini sana bağırarak çıkarıyor demek ki.. Benim kayınpeder gibi..O da durduk yerde en ufak şeye alınır. Anlayamazsın bile neye kızdığını köpürürde köpürür ama şeker hastası o yüzden çok muhatap olmuyordum ben onunla..Sinirlenince gözü dönüyo çünkü..Ne söylesen adam iki katıyla cevap veriyo..Ama şu da var mesela ben kendime pek eşimin gözüyle bakmıyorum..Nasıl bir eş istediği konusunda az çok fikrim var ama asla onun istediği gibi bir eş olamam..O kendisini sürekli pışpışlayan, hiç eleştirmeyen, konuşmayan, her dediğine tamam deyen, İLGİ BEKLEMEYEN, çalışan ve kazandığı parayı getirip avucuna bıraktıktan sonra "al hayatım istediğin gibi harca" diyecek mutaassıp bir hanımefendi arıyor ama ben artık tam tersi biri oldum..Sürekli hiperaktifim o yapma dedikçe inadına yapıyorum bazı şeyleri, sürekli konuşuyorum, sürekli ilgi bekliyorum, göstermezse canını sıkacak tonla şey söyleyip bozuyorum onu başka kocalarla kıyaslıyorum..Onun kazandığı 3 kuruşun bile hesabını soruyorum..Yapmamakta direttiği birşey varsa bir yolunu bulur yaptırıyorum..Mesela en son bizi parka götürmek için söz vermişti ama yattığı yerden kalkmadı, baktım hiç kalkmaya niyeti yok, yorganı tepesine çekiyor sürekli, bende açtım müziği sonuna kadar odadan çıktım..Mecburen yatağından kalkmak zorunda kaldı :jeyyar: Ama kendisi kaşındı çünkü ben çok sessiz sakin biriydim her dediklerine evet diyordum eşime her zaman "canım tatlım bitanem" derdim ama ben herşeye evet deyip alttan aldıkça eşim ve ailesi cozutmaya başladı, tepeme çıktılar ve artık her istediklerini yapmak zorundaymışım gibi bir hava yarattılar..Hani bir söz var ya "akıllı olup insanlarla uğraşacağına, deli ol onlar seninle uğraşsın" diye..Bende şimdi sıkıntıdan evde kafayı yemiş ona buna saldıran deli triplerindeyim..Mecburen karışamıyorlar çok kızdırmayalım diye -tatlicadiarzu- Kaldı ki zaten hiçbir zaman bana emir verilmesinden hoşlanmadım..Hiç sevmem baskıları falanda..eşim bana artık "yaprak dökümündeki ferhunde gibi oldun için fesat senin" diyor :))))

Son düzenleme:
ferhunde ha çok komik ya demek fikretken birden ferhundeye dönüştün sende:))) ya o yapınca bende sessiz kalmıyorum tabi bağırıp çağırmam onu desarj ediyor:)) ya garibide hani bağırıp çağırırken sustuğum zaman niye susuyorsun diye bağırıyor busefer kasıtlı olarak daha çok gıcık olsun diye susuyorum bende sonra gelip alıyor gönlümü. nedek inceyizya bizi buldu bunlar. herzaman değil tabi bunlar daima çekilmez küçük küçük oluyor bazen büyüyor olaylar. ama bende az değilimdir gözüm hiç kokmaz ondan onunda derdi o ya korkup el pençe etmem senin eşinin senin nasıl olmanı istediği gibi. 2kere benle yemek çabuk hazırlamıyorsun diye kavga etmesinde yerken bile hala söylendiği için 2 kere yemek boşaltım başından aşşaya biri patlıcan yemeği biride pilavdı patlıcan bekarken dükkandaydı temizlemesi zor olmamıştı ama plav evliykendi zor oldu sonrasında halıyı ağlaya ağlaya kendim yıkamak zorunda kaldım:)))) var daha böyle şeyler. sesiz ve sabırlıyımdır ama kimseden hiç birşeyden korkum yoktur. sabrım taştığı zaman yada laf söylediğim zaman altından kalkmak zor olur. ben içimi rahatlatayımda dayak bile yiceksem öyle yiyeyim ama çok şükür yemedim daha buzamana kadar:))))))

ay kızlar çok tatlısınız neler yapmışsınız öyle kardelen nasıl boşalttın kız yemeği adamın kafasına :))) ebrucum sende artık psikopata bağlamışın milleti korkutmuşun :)))

ah ahhh kızlar bende bakıcıaramakla meşgulum dünkü görüştüğüm kadın 650-700kafamçokkarıştı istedi bende en fazla 450 verebiliriz dedim bugünde birisiyle görüştüm 750+yol parasıyla bırakmış en son işini:1shok: başka bi kadın vardı oda iş bulmuş :kızgın: off napcam bilmiyorum yani ilk görüştüğüm kadını eski bakıcım tavsiye etti güvenilir dedi yıllardır tanıyormuş bakalım 450yi bi düşüncek olmadı 500 gitti maaşÇok üzgünüm çoook

betülcüm benimde eşim ve oğlum erzuruma gidicekler görümcemin kızı gelcek yanımda kalmaya ne olur ne olmaz bence birisi yanında olsun ALLAH korusun bişey olsa sen hastalansan bebeğin napar mutlaka birisi olsun canım yanında eşinle konuş

betülcüğüm çok haklısın biraz düşüncesizlik yapmış. sen yanlız başına ne yapıcaksın dediğingibi akraban yakının bişeyin olsa orda tamamda kimsende yok. gidebilme imkanın varsa 3 haftalığına sende git biyerlere bence boşver

X