2008 eylülünde meleklerini kollarina alacak annişler

kafamçokkarıştıbende biraz halsizim canım hiç bişi istemiyor açım ama yiyemiyorm :1no2:nedense 9gibi yemiştim ama çıkarttım anlıycan biraz uyuşuğum bugün belki zamanla açılırım bide bugün 1 gibi ultrasona gircem inşallah hayırlı şeyler duyarım:Saruboceq: sana afiyet olsun betülcüğüm...:uhm:

canım geçmiş olsun, kustum deyince yazayım dedim.

geçen ay bi akşam sağ gözümün görmediğini farkettim. doktora gittik görme merkezinde kanama olmuş, görmem %10 a indi, sebebi için kusma esnasında oluşabilecek basınç, tuvalette ıkınmak, şiddetli hapşırma öksürme olabilir dendi, hamilelerde karında oluşan basınçtan dolayı risk daha fazla olur dediler. üç gün hastanede kontrol altında kaldım,
daha sonra görmem % 50 ye şimdi de % 70 e çıktı daha iyi olmasını bekliyorum :KK43:
hepinize sağlıklı hamişlikler diliyorum.

geçen ay bi akşam sağ gözümün görmediğini farkettim. doktora gittik görme merkezinde kanama olmuş, görmem %10 a indi, sebebi için kusma esnasında oluşabilecek basınç, tuvalette ıkınmak, şiddetli hapşırma öksürme olabilir dendi, hamilelerde karında oluşan basınçtan dolayı risk daha fazla olur dediler. üç gün hastanede kontrol altında kaldım,
daha sonra görmem % 50 ye şimdi de % 70 e çıktı daha iyi olmasını bekliyorum :KK43:

geçmiş olsun canım...ne yapcakmışız o zaman...kusma hapşırma oldukakanı bile yapma kafamçokkarıştıkafamçokkarıştı
geçmiş olsun yaa......

evet canim yorumlamaya kalksak daha cok insanin psikolojisi bozulur..sacma sacma ama gercekmis gibi ruyalar ..bas agrisi oluyor artik ...az kaldi diyorum ama aslinda benim daha cook var....eylul sonu daha cok var yani ,ama buna sukur bugunlere saglikla geldik ya ,dayanicaz ..bebeklerimize kavusalimda hayirlisiylaa :emir_bebek:

Boşver arkadaşım geç olsunda güç olmasın ne yapalım benimkide sonuna doğru hatta bazen düşünüyorum buradaki herkes doğurur bi ben kalırım en sona gibi geliyo bilmem neden ama önemli olan bebişler sağlıklı doğsunlar bundan sonrada kalabildiği kadar kalsın bakalım canın ne zaman çıkmak istersede buyursun gelsin paşam zaten dört gözle bekliyorum onu

kızlar ruya dedınız de bende bu gece oglum dogmustu gece uyuyorken ara ara kalkıp emzırıyordum..
sonra onu emzırıyorken dalmısım uykuya sonra uyandm bı baktım (ruyamda) gogsum kan revan ıcınde kalmıstı.. :1shok:
nıye anlamadım.. ruya da kan ıyı degıldır ama hayrolsun ınsallah.. :a015:

kızlar ruya dedınız de bende bu gece oglum dogmustu gece uyuyorken ara ara kalkıp emzırıyordum..
sonra onu emzırıyorken dalmısım uykuya sonra uyandm bı baktım (ruyamda) gogsum kan revan ıcınde kalmıstı.. :1shok:
nıye anlamadım.. ruya da kan ıyı degıldır ama hayrolsun ınsallah.. :a015:

Canım benim bildiğim rüyada kan görünce rüya bozulur derler yani sen onu yorumlamaya uğraşma bence ben kanı kötü bilmem sadece,dediğim gibi o kadar çok rüya görüyorumki bende hepsini hatırlamaya uğraşsam kafayı yerim kız ondan dolayı pek üzerinde durmuyorum,yinede hayrolsun...

Geçmiş olsun canım inşallah bi daha böyle şeyler yaşamazsın,bazen çok kuvvetli hapşırıyorum ondan bile korkuyorum ama hapşırığı filan tutmakta bi o kdar tehlikeli,şu hamişlikte ne zormuş valla

canım cok gecmıs olsun yaa..
ilk aylarda o kadar zorlanarak istifra etmiştim bende sabahları boş mıdeye, aksam dolu mıdeye her sekılde cıkarıyordum zaten ama hıc boyle bırsey olmamıstı..

gecen mıdem kötü olmustu meyveler dokunmmustu sanırım uzun zamandan berı ılk defa ıstıfra etmıstım cok kotuydu ama gozlerım altı kıpkırmızı oldu kan topladı damar damar..
hemen sonrasında doktora randevum vardı gostermıstım gozlerımı cok zorlanmıssın damarların zorlanmıs dedı..
halbukı cok ta zorlanmamıstım ondan ne zor kusmalar yasamıstım 4,5 ay hıc bole olmamıstı..
demekkı karnın buyumesının hamılelıgın ılerlemesının buyuk etkısı var.. fisfisfis

evet canım cok ta takmamak gerek gercekten..
yoksa sonu gelmez.. bırde ınsan kafa yordukca daha fazla goruyor..
a.s

ıyı oğlum dun annesını uzmustu hareket etmeyıp..
ama bugun cok coookk sukkuur formunda benım yavrusum.. Şeniz
çok özledım yaa.. sevmek ıstıyorum artık bol bol koklayıp.. :çok üzgünüm:

bu arada canım sen 15 gunde bır nıye gıdıyorsun?.. doktor mu oyle cagırıyor..
ne zamandan berı boyle basından berı mı ? bırde hangı hast canım ?.. :1rolleyes:

bende istiorum koklamak:emir_bebek:ama sabırr malesefki şuanda bile kıpır kıpır...zaten:emir_bebek
d. öyle çağıyo 15 günde bir gel dio daha önce ayda 1 gidiodum sorun yok şükür ama idrar testi kan testi falan alıo arada ama 2 hafta önce enfeksiyon kapmıştım bol su iç demişti içtim ve şuan kalmadı şükürrr...allahımada iyi sayılırım şimdi:Saruboceq::

mervecim nasılsın canım,merak etme herşeyin hayırlısı sonuçta ben kendim içinde diyorum hayırlısı benim ve bebğim için hangisiyse o olsun diye sonuçta onların sağlıklı olması önemli olan,sezeryanın tek iyi yanı bebişine biraz daha erken kavuşucaksın ama dediğim gibi senin ve bebişin için hangisi iyiyse o olur inşallah bellimi olur belkide hanşmefendi birden dönüverir

sagol canım iyiyim çok şükür..site yine yavaş girmek sana cevap yazmak için uğraşıyorum :))
haklısın canım hakkımızda hayırlısı ne ise o olsun..bebişlerimiz ve bizim sağlığımız için hangi doğum şekli uygun olursa o olacak..sağlıklı olalım da gerisi boş..
dediğin gibi normal diye girdi bi arkadaşım.. mayısayında doğdu oğlu..suyu azdı ama yine de normal istiyordu..
Sabahtanakşama kadar sancı çekmiş sonra bebek sıkıntıya giriyor diye sezeryana alındı acil..ben de o anlatırken içimden demiştim yaa eğer öyle olacaksa baştan sezeryan olurum daha iyi diye :bbo: çok içten istemişim demek ki :CüvCüv: ama o da kötü her iki acıyı da yaşamak.. ve sonuç yine ameliyat..hayırlısı olsun ne diyelim..
ben çıkıyorum zaten yavaş siteye de girilmiyor..öpüyorum herkesi Şeniz Allaha emanet olun tatlı bebişlerimiz ve sizler.. a.s.

betülcüğüm benim oturdğm semte yakın çınar tıp merkezi var hep orda yaptırıyorum kontrollerimi....testlerimi...ultrasonumu...falan

bende istiorum koklamak:emir_bebek:ama sabırr malesefki şuanda bile kıpır kıpır...zaten:emir_bebek
d. öyle çağıyo 15 günde bir gel dio daha önce ayda 1 gidiodum sorun yok şükür ama idrar testi kan testi falan alıo arada ama 2 hafta önce enfeksiyon kapmıştım bol su iç demişti içtim ve şuan kalmadı şükürrr...allahımada iyi sayılırım şimdi:Saruboceq::

canım benı doktor en son gorusmemızde yanı 29+0 ken 4 hafta sonrasına cagırmıstı sımdı 33 oldum..
bır de bır dahakı haftaya sarkınca 6 hafta olucak yaww... :1shok:
acep ondan sonra 2 haftada bır gormek ıster mı.. genelde oyle dıye duymustum..
zaten 2 haftada cagırmazsa bır dahakı gıdısım doğuma olur heralde.. :hooray:

aaa cnm büyük geçmiş olsun:1hug: ewet felaket oldum gözlerim yeinden fırlıcakmış gibi oldu
ay çok zor ya sorma sanki ağlamış gibi gözlerimden yaşlar boşaldı feci durum allah sanada yardım etsin.... tatlıma.s.

betülcümm ve diger arkadaşlarım hergün rüya görüyoruz bazende etkisinde fazla kalıyoruz ama bir yerde okumuştum hamile bayanların rüyaları yorumlanmazmış. o yüzden sizde bence çok düşünmeyin ben ilk zamanlar ayy rüyamda ne görmüştüm acaba diye düşünürdüm aman şimdi düşünmüyorum bile. allahım hepimiz için hakkımızda hayırlısı ne ise onu versinn.
birde dogumlardan yazmışsınız evt bir konuda ısrar etmemek takmamak gerekiyor en yakın arkadaşlarımdan biri normal dogum yapacaktı herşey yolunda gidiyordu ama zaman fazla geçtikten sonra bebekte kakasını yaptıgı için hemen arkadaşı sezeryana almışlardı hem normal sancıyı çekti arkadasındanda sezeryana girdi.
o yüzden hepimiz için hayırlısı ne ise o olsun güzel annelerim.

:
canım benı doktor en son gorusmemızde yanı 29+0 ken 4 hafta sonrasına cagırmıstı sımdı 33 oldum..
bır de bır dahakı haftaya sarkınca 6 hafta olucak yaww... :1shok:
acep ondan sonra 2 haftada bır gormek ıster mı.. genelde oyle dıye duymustum..
zaten 2 haftada cagırmazsa bır dahakı gıdısım doğuma olur heralde.. :hooray:

hımmmm :1closedeyes:sen daha geç gidiosun bence aksatma senin bebişinden önemli ne var ki tatlım
gamyoncuiremsugamyoncuiremsu bende yaın eşim ve annemle mobilya takımlarını :emir_bebek:ve beşiğini almaya bakmaya gitcez nasip olursa sen düşünüyomusun yada aldın mı takımları falan.. çok heycanlıyım valllAsositosositosositososito

:

hımmmm :1closedeyes:sen daha geç gidiosun bence aksatma senin bebişinden önemli ne var ki tatlım
gamyoncuiremsugamyoncuiremsu bende yaın eşim ve annemle mobilya takımlarını :emir_bebek:ve beşiğini almaya bakmaya gitcez nasip olursa sen düşünüyomusun yada aldın mı takımları falan.. çok heycanlıyım valllAsositosositosositososito

canım yaa gec kalmadınız mı?.. :1shok:
bız herseyını aldık oda takımı geleli 20 gun fılan oldu ama oncesınde 1 ay da yapılması surdu..
havalanması gerekıro 2 ay en azından.. o koku zaralı oluyormus cunku..
ben pencereyı actım gece gunduz havalansın dıye.. anca cıkıyor kokusu..
bır tek halısı ve tul perdesı kaldı bızım.. kıyafetlerınıde yıkadık cogunu utuledık bı kac parca kaldı utulenıcek..
ben bır an once hast. cantasınıda hazırlayıp kenara koymaya bakıyorum.. :CüvCüv:
cok gecıktırmeyın canım hele siparıs le yapılcaksa acele edin.. :bbo:
ne kaldıki surda..

tünaydın hamişler ..............
bebişlerinizle güzel birgün geçirmeniz dileğiyle........

canım yaa gec kalmadınız mı?.. :1shok:
bız herseyını aldık oda takımı geleli 20 gun fılan oldu ama oncesınde 1 ay da yapılması surdu..
havalanması gerekıro 2 ay en azından.. o koku zaralı oluyormus cunku..
ben pencereyı actım gece gunduz havalansın dıye.. anca cıkıyor kokusu..
bır tek halısı ve tul perdesı kaldı bızım.. kıyafetlerınıde yıkadık cogunu utuledık bı kac parca kaldı utulenıcek..
ben bır an once hast. cantasınıda hazırlayıp kenara koymaya bakıyorum.. :CüvCüv:
cok gecıktırmeyın canım hele siparıs le yapılcaksa acele edin.. :bbo:
ne kaldıki surda..

GİTTİM MAĞZALARI GEZDİM Bİ KAÇ SEÇENEK BEĞENDİM ONLARDAN KARAR VERCEM BİLMEM HİÇ AKLIMA GELMEDİ.fisfisfis.. İNAN.... YİNE HAVALANDIRIRIM:uhm:
:eek:klava:BENDE TAM TERSİM YAHU kafamçokkarıştıHAZIRLADIM ÇANTAMI VE BÜTÜN BEBİŞ GİYSİLERİNİ VE KENDİM İÇİN PİJAMALARIMI FALAN BİR TEK ODA TAKIMI KALMIŞTI ŞİPARİŞ OLURMU BİLMEM BEĞENDİĞİME GÖRE OLCAK İNŞALLAH layhayhoySONRA DOLABINI YERLEŞTİRCEM ARTIK layhayhoy

:dance:Ya çok acelecisin diycekler die birazda ondan ağirdan aldim betüş yaaa.:sm_cool:.bilmem çok hevesliyim heycanliyim ama bastirdim hani bide çok öncedende hazirlamakta herşeyi iyi olmaz diolar ya bide ondan sanirsam.:asigim:

GİTTİM MAĞZALARI GEZDİM Bİ KAÇ SEÇENEK BEĞENDİM ONLARDAN KARAR VERCEM BİLMEM HİÇ AKLIMA GELMEDİ.fisfisfis.. İNAN.... YİNE HAVALANDIRIRIM:uhm:
:eek:klava:BENDE TAM TERSİM YAHU kafamçokkarıştıHAZIRLADIM ÇANTAMI VE BÜTÜN BEBİŞ GİYSİLERİNİ VE KENDİM İÇİN PİJAMALARIMI FALAN BİR TEK ODA TAKIMI KALMIŞTI ŞİPARİŞ OLURMU BİLMEM BEĞENDİĞİME GÖRE OLCAK İNŞALLAH layhayhoySONRA DOLABINI YERLEŞTİRCEM ARTIK layhayhoy

ana sende tersten baslamıssın hakkaten.. :roflol:
oda takımını hazır alıcaksanız yanı çilek ten almak gıbı hemen gelır sanırım o kadar bekletmez havalandırmaya vakıt kalır..
ama siparişl olucaksa 30-45 gun arası sure verıyorlar.. :bbo:
bız 6,5 aylıkken gıttık adam bıze gec kalmıssınız dedı sıkıstırdık 30 gun e kabul ettıler..
geldı hala havalanıyor anlıyacagın...
elinizi cabuk tutun bacıı.. :eek:klava:

X