2008 eylülünde meleklerini kollarina alacak annişler

evet betül annem ve kayınvalidem çok kolay doğum yaptıklarından bahsediyorlar hep fazla acı çekmediklerini bebeklerinin hemen doğuverdiğini söylüyorlar... demek herkese göre değişiyor...
bu arada annem istanbula gitmeden önce elinden su içirdi bana doğumum kolay olsun diye bu da bir batıl inaç ama ne yapalım denemekte fayda var:1hug:

umarım hepımızın dogumu kolay olur..
batıl ınanc bır yana eğer yapısal olarak annene benzıyorsan senın dogumunun da kolay olması ıhtımalı yuksek delikız..
ama bu ısler bellı olmuyor tabıkı.. hakkımızda herseyın hayırlısı Allahtan..

allah eğer ben de anneme çektiysem yandım demektir.annemin doğumu çok zor olmuş da.:bbo:

benım annem de 4 dogum yapmıs en son ben kolay olmusum bır tek..
diğerleri hep maceralıı uzun suren sorunlu dogumlar.. kafamçokkarıştı

Bende epiduralde sadece 4 cm açılma yeter diye biliyorum...:uhm:
Sezeryanden de normal doğumdan da korkmuyorum , tek dileğim bebeğim nasıl gelirse gelsin sağlıklı gelsin...

slm kızlar bişe sorcam sizlere vajünal ağrınız varmı suan benim otururken,yatarken,hatta yatak ta dönerken bile şiddetli ağrılarım var.ayagımı cekipde bişeyler giyerken cok zorlanıyorum.doktora sordum normal bunlar dedi ama cevrende kime sorduysam bende olmamışdı diyor bende mi bi anormallik var acaba.

Bende yok vajinal ağrı, sadece arada bir kasıklarım sertleşiyor gün içinde...

Bende epiduralde sadece 4 cm açılma yeter diye biliyorum...:uhm:
Sezeryanden de normal doğumdan da korkmuyorum , tek dileğim bebeğim nasıl gelirse gelsin sağlıklı gelsin...

öyle zaten canım..
en az 4 cm acılma olmus olması gerekıyor anestezinin uygulanması ıcın..
doğru bılıyorsun.. yerimseniben

Benim 12 aralık ama ben 30-31 günde bi adet olduğum için böyle hesaplıyorum.
Hesaplamamda yalnışlık varmı diye sordum :)

Kızlar siz kaç gün adet gördüğünüze göremi hesaplıyorsunuz takvimi ??

Kızlar siz kaç gün adet gördüğünüze göremi hesaplıyorsunuz takvimi ??

otomatik hesaplayıcılar var gebelik günü için ben ona göre bakmıştım.benim son sat 7 aralık dogum 12 eylül ama doktorum 15 eylül demişti dogum için ilk gittigim günler

kızlar ben cıkıyorum yemek işine girsem iyi olak.sağlıcakla kalın

bride doktorun kac haftalık oldugunu soylemıyor mu..
senın soyledıgın le uyuyorsa dogrudur heralde.. bırde kac gunde bır adet goruldugu goz onune alınıyormu bılmıyorum..
son adet tarıhıne gore hesaplanıyor..
ama duzenlı adet gorenlerde bıle döllenme erken yada gec olduysa 1 hafta ılerı yada gerı olabılıyor sat a gore..

Doktor benim hesapladığım tarihi hesaplıyor, yani adet tarihime göre 31+3 olması gerekirken 31+1 çıkıyor yani aslında doğru çıkıyor.Çünkü ben ömrü hayatımda 28 günde bir regl olmadım hep 30-31 di...
Bazı sitelerdeki hesaplayıcılar kaç günde bir adet olduğunuda soruyor,
Mesela seninde benimde son adet tarihimiz 15 eylü diyelim ben 33 günde bir adet olurken sen 27 günde bir olabilirsin ama her ikimizinde hesabı 31 hafta çıkar ama bebek gelişimi öyle değildir... seninki mesela daha ileridedir çünkü yumurta daha evvel döllenmiştir gibi...
Ben adetimin 17. günü yumurtlardım hep...Karışık oldu biraz amaaan boşver :)

Ben de eylül ayında anne olacağım. yeni üye oldum.. Sizler gibi bende heyacanlıyım.::1hug

Ben de eylül ayında anne olacağım. yeni üye oldum.. Sizler gibi bende heyacanlıyım.::1hug

Ben de eylül ayında anne olacağım. yeni üye oldum.. Sizler gibi bende heyacanlıyım.::1hug:

Herkese salm.kızlar,karçiçek hoşgeldin canım inşallah hepimiz bebişleirimiz sağlık ve mutluluk içinde kucaklarımıza alırız...Benim şu kabızlık sorunum bi hallolmadı çok rahatsız ediyo beni napıcam bilemiyorum ne yapsam kar etmedi sanırım sonuna kadar böyle olacak,benim sat tarihim 22 aralıktı ama ondan önceki adetimi 35 gün önce görmüştüm dr.da hesaplayamadı doğru düzgün önceleri geriden gidiyordu şimdi hem ölçümlerde filan önde gidiyo dr.da bana verdiği tarihten 1 hafta öncesini söylüyo şimdilerde bilmiyorumki kafam çok karışıyo aman sağlıklı gelsinde oğluşum vakti ne zamansa o zaman olsun işte hayırlısı...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…