2008 eylülünde meleklerini kollarina alacak annişler

canim bence bu kadar abartilacak ,kizacak bir durum yok ..tabiki sasiririz ,bende sasirdim cunku ..normal isterken sezeryan olmasi icin mutlaka bir sorun cikmis olmali onu dusunerek sasiriyor insan ..mesela derya basindan beri sezeryan istiyordu ,sezeryanla dogurunca kimse sasirmadi ama asli normal istiyordu ..sezeryan diye duyunca ister istemez sasiriyor insan..
normalin faydalarini anlatanlarada kizma bence dedigim gibi buyultulecek bisey yok ..
bide kaynanani anlatmissin ya ,kaynananda dogruyu soylemis ,bi sorun olursa ölürdü bebek diye ..zaten sorun varsa bebek veya anne tehlikedeyse sezeryan olursa kimse sasirmaz yada aaa yinede normal olmayliydi demez..
ee o zaman normalden yana olanlarda sezeryan olun diyenlere kizsin ,banada amaaan ne cekicen git sezeryan ol ,duymazsin diyenlere ,sezeryani cok dogal bisey gibi gosterenemi catayim ..hic gerek yok isteyen normal yapar isteyen sezeryan .ama sezeryan ve normal dogum artik ayni kefeye koyulmaya baslandi ,iste bundan yana degilim ..allah o kadar guzel bir sistem koymus ki ,normal dogumla dogan bebegin cigerleriyle sezeryan dogan bebegin cigerleri ayni duzeyde olmuyor malesef ..tabiki iki bebekte saglikli ama normalin faydalari tabiki daha fazla .(simdi banada kizmayasin :) )
herkes hayirlisiyla saglikla alsin bebegini kucagina ,kimse kimseye kizmasin ..

elifcim aynı sorunu ben de yaşadım ylnız...sezeryan istiyorum diye burada d dışarıda da çok tepki aldım....çok korkuyorum normal doğumdan kınusu bile aılınca ağlıyordum..ama bunu bile kimse anlamk istemedi..yaprası ne var geçer o duygular gibi basite alındı...ama herkes farklı ben gerçekten normalden çok korktum hep..kendimce haklı nedenlerim var...çok da ayrıntılı anlatmak istemem ama etrafımda sorunlu normal doğum sayısı kadar fazlaydı ki....göz göre göre yapamazdım....
bizim demek istediğimiz normal ya da sezeryan bunlar kişilerin kendi tercihlerisaygı duymak lazım....tepki göstermek ,eleştirmek,ya a normal şöyle iyi sezeryan şöyle kötü gii konuşmalr hoş değil...

deryacığım banada söylüyorlar çevremde ay normalde yapabilirsin diye oha yani diyorum............
birde ben ikizlere hamileyim düşünün artık yok işte eskiden nasıl yapıyormuşlarda bilmem ne çatı çatır doğurursunda birsürü laf.
ikiz olduğunu bile bile normalmi sezeryanmı doğum yapacaksın diyorlar ...............

elifcim aynı sorunu ben de yaşadım ylnız...sezeryan istiyorum diye burada d dışarıda da çok tepki aldım....çok korkuyorum normal doğumdan kınusu bile aılınca ağlıyordum..ama bunu bile kimse anlamk istemedi..yaprası ne var geçer o duygular gibi basite alındı...ama herkes farklı ben gerçekten normalden çok korktum hep..kendimce haklı nedenlerim var...çok da ayrıntılı anlatmak istemem ama etrafımda sorunlu normal doğum sayısı kadar fazlaydı ki....göz göre göre yapamazdım....
bizim demek istediğimiz normal ya da sezeryan bunlar kişilerin kendi tercihlerisaygı duymak lazım....tepki göstermek ,eleştirmek,ya a normal şöyle iyi sezeryan şöyle kötü gii konuşmalr hoş değil...
deryacim kesinlikle katiliyorum ,herkes birbirine saygili olsun bu konuda ,aynen sezeryan isteyene israrla normal yap denilmez ama ayni seylerle bizde karsilasiyoruz ..zaten normalden korksakta dogrusu bu diye dusundugumuzden normal yapmak istiyoruz ..ama benim arkadaslarim gelip bana ,sacmalama tip ilerledi ne orda avaz avaz bagirican ,uyu uyan bebegin kucaginda vs.. demesin o zaman .. yani ayni sozlu tacizlere bizde ugruyoruz ..kimse kimseye karismasin ..sezeryan olan yine sezeryanini olsun ama gidipte bana normalde biirr sezeryanda biirr deyipte beni sezeryana tesvik etmeye calismamali ..sonucta herkes biliyor ki normal dogum en normali ,ama artik bunu kimse kabul etmek istemiyor ..tamam korkmusundur ,daha mantikli gelmistir falan filan ama kabul edelim ki normal bi sorun olmadikca normaldir ..beni sezeryan cok kolay ,gel sezeryanla kurtul diye tesvik etmeye calismamali ..
aslinda iki tarafta ayni seyleri konusuyoruz :) kimse kimseye karismasa ,isteyen sesini cikarmadan istedigini yapsa ,sorun cikmaz ..yani aslinda ayni durumdayiz ..bizde sezeryancilarin bize karismasindan memnun degiliz ..hakli haksiz yok yani kaydirigubbakcemile3

gönderdim canım..........

saol canummm aradım ayy cok mutlu oldu bız ılk kez konusuyoruz dedımkı kadınlar kulubunun delısı kım bıl bakalım dedım hemen sereeeenn dedı haın domdom bıldınaniknanik:roflol:sırnaşık şey
ayy ama cok mutlu oldum bende konsutuguma iimiş masallahı var sesıde guzel gelıyordu sezeryan olma sebebıde suyu bıtmıs susuz dogum cok zor bılıyorsunuz arkadaslar o nedenle sezeryana alınmıs az agrım var ama yurudum dıyo cok sevındım valla yaa sesını duyduguma darısı basımıza arkıdısler allah razıolsun bızler ıcınde bol bol dua etmiş canım benım yaaaa oyy yerım ben aslıyıda oglusunudaaaa:1hug::nazar::nazar::icecream:

aaaa doğumlar yaklaştıkça sezeryan-normal tartışmaları kızışmış sanırım
normal doğum evet adı üzerinde normalll
ama şimdi başka alternatiflerde var
eskiden aneztezik maddeler okadar ağırmışki,ameliyatlardan hastaların uyanamadığı bile oluyormuş,ben iki kere genel aneztezi ile ameliyat oldum,uyanmada hiç güçlük çekmedim ve mide bulantım bile olmadı,yani tıp ilerliyor
ve doğum çok özel ve bir okadarda hassas bir olay
evet eskiden kadınlar tarlada bile doğuruyormuş ama eskiden olan anne-bebek ölüm oranları ile şimdiki neyseki aynı değil
ona bakarsanız eskiden göbek bağını bile taşla kesenler varmış dimi efsanedir hani,ama şimdi hangimiz bebeğimizin kordonunun taşla kesilmesini isteriz
herkezin psikolojisi ve fizyolojisi farklıdır
normal doğum annenin gönüllüğünü gerektirir,yani doğumu ebe yada doktor değil anne kendisi yapar ve bunu gerçekten istemeli ve kendini hazırlamalıdır,aklında en ufak bir kuşku olan kadının doğumu çoook uzun sürebilir,hatta Allah korusun bebek için tehlikeli bir durumun oluşmasına sebep olabilir.
ben bundan korkuyorum,ağrı sancı umrumda değil,ama bebeğimin ben sancı çekerken kalbinin yorulmasına,sıkıntıya girmesine dayanamam,sezeryan bebek için iyi anne için doğum sonrası açısından zor bir süreçtir,ama ben emin ellerde yapıldığında bebeğim için en iyisi olduğuna inanıyorum,bebeğin ciğeri konusuna gelince ilk nefes alımı konusunda evet normal doğumla doğan bebekle aynı değil ama bu küveze ihtiyacı olacak anlamınada gelmiyor.
amannnn kızlarrr en iyisini herkez kendisi bilir ve doktoru tabiiki
ama en önemlisi her iki yönteminde anne adayı tarafından benimsenmesidir unutmayın

her ikisininde riskleri var elbette ama iyişallah Allahım hepimizi korurda sağsağlim meleklerimizi kucağımıza alırız

ayyy kızlar aklıma bir atasözü geldi:)))
AMACA GİDEN HER YOL MÜBAHTIR:)))))))
dimi:)))
ayy biz çok acıktık,babamızda gelemedi birtürlü
offf offfff

deryacım yanında kalan var mı sana yardımcı olacak biri falan, yalnız zor oluyor da hem bebek hem ev işleri, sen nasıl başarıyorsun ?

deryacım yanında kalan var mı sana yardımcı olacak biri falan, yalnız zor oluyor da hem bebek hem ev işleri, sen nasıl başarıyorsun ?

Allah kolaylık versin canım
eminim çok zordur, geçen doğum yapan bir arkadaşım bir cadı 4 kişiyi bekçi yaptı başına diyordu:)o şanslılardandı,hem annesi hem kayınvaldesi yanındaymış

Allah kolaylık versin canım
eminim çok zordur, geçen doğum yapan bir arkadaşım bir cadı 4 kişiyi bekçi yaptı başına diyordu:)o şanslılardandı,hem annesi hem kayınvaldesi yanındaymış

teşekkür ederim canım benim de alt katımda kayınvalidem oturuyor ama bir kaşık yemek bile getiren yok evde her yer darmadağınık oldu yardıma ihtiyacın var mı diye bile soran yok bir de yemek yapıyorum bu halimle, üstüne bir de onur geceleri uyumayınca iyice sersem oluyorum gündüz boş bulduğum zaman ev toplamak yerine uyuyorum tabiki Allah yardımcım olsun:Saruboceq:

Merhaba Arkadaşlar,
Ben de 35.haftamdayım. Hamile kalmadan önce doğum şekilleriyle ilgili bir sürü şey okudum. Sonuçta korkularımı ve ağrı eşiğimi düşünerek epidural/spinal sezeryan fikrine kendimi alıştırabildim.
Mantıklı ve bilimsel olarak düşününce elbette bir sorun yoksa normal doğumu düşünmek gerekiyor. Ama kendimi tanıyorum ve bir şekilde psikolojik olarak da kendimi doğuma hazırlamam gerekiyor. Normal doğum yapan arkadaşları tebrik ediyorum ama tercihlere de saygı duyulmalı. Artık hangi doğum şeklinin ne gibi avantaj ve dezavantajları olduğunu detaylarıyla biliyoruz. Tüm bunlardan sonra bir zorlama yapmak da anlamsız.
Herkese sağlıklı ve rahat bir hamilelik dönemi ve kolay bir doğum diliyorum.

selam herkese.
yaklaşık yarım saat önce şerefsiz bi bisikletli adam laf attı bana..
yaa inanabiliyo musunuz! karnım burnumda yaa insanlar ne kadar şereftn saygıdan,eğitimden yoksun.pislik bi de gençti yaaa
aaaa sinirimden çıldırcam hiçbişey yapamadım! ama ezan da okunuyodu evine gidemesin diye beddua ettim.niye elimdekileri kafasına geçirmedim! sanrıım üstüme gelir diye çekindim bu halimle kaçamamda..plakasıda yoktu..
aaaaaaaaaaa!!kötükedihüso

teşekkür ederim canım benim de alt katımda kayınvalidem oturuyor ama bir kaşık yemek bile getiren yok evde her yer darmadağınık oldu yardıma ihtiyacın var mı diye bile soran yok bir de yemek yapıyorum bu halimle, üstüne bir de onur geceleri uyumayınca iyice sersem oluyorum gündüz boş bulduğum zaman ev toplamak yerine uyuyorum tabiki Allah yardımcım olsun:Saruboceq:

Fatma canım Allah kolaylık versin valla bian bende kesin öyle olucam diye düşündüm,bide benim ne annem nede kayınvalidem yanımda değil dua ediyorum annem gelmeden doğurmayayım diye çünkü bütün gün evde yalnızım,annem gelecek kısmetse 1 ay kalırım artık diyo sonrada kayınvalidem gelirse belki 40 ını çıkartırız ondan sonrası benim işim zaten ama benim eşimde saolsun hiçbişeye yardımcı olmaz kısaca elinden hiçbi iş gelmez yemek bari yapsa yada bulaşıkları makinaya koysa valla hiç zannetmiyorum napiyim diyorum bebeğim öncwelikle sağlıklı doğsunda herhalde bu düzenede alışırız giderek,seninde Allah yardımcın olsun güzelim boş bulduğun zamanlar dinlen sen yeni annesin sonuçta kimsede bişey beklemesin çok fazla:lepi:

selam herkese.
yaa inanabiliyo musunuz! karnım burnumda yaa insanlar ne kadar şereftn saygıdan,eğitimden yoksun.pislik bi de gençti yaaa
aaaa sinirimden çıldırcam hiçbişey yapamadım! ama ezan da okunuyodu evine gidemesin diye beddua ettim.niye elimdekileri kafasına geçirmedim! sanrıım üstüme gelir diye çekindim bu halimle kaçamamda..plakasıda yoktu..

Alin geçmiş olsun canım iyiki bişey yapmamışsın bak bide karnın burnunda bu halinle sana laf atmaya cürret eden pislikten valla herşey beklenirdi boşver güzelim Allah ından bulsun inşallah şu mübarek günlerde başına gelmeyen kalmasın valla bende amma beddua ettim ama sinirlendim doğrusu,malesef böyleleriyle dolu bi ülkede yaşıyoruz Allah biz kadınları ve evlatlarımızı korusun:Saruboceq:

selam herkese.

geçmiş olsun canım...
Allah akıl fikir versın yahu nefret edıyorum boyle tıplerden ne dıyelım..

dreamcim sağol arkadaşım.ya insan inanamıyo.kızdım,utandım karnımı saklamak istedim o an...şereffsiizzzz

selam herkese.

Geçmiş olsun canım..Soysuz bunlar soysuzzz..hamile olduğuna filan bakmazlar ki işte..Terbiyesiz ahlaksızlar...Sıkma canını sen..Allah verir belasını:eek:klava:

dreamcim sağol arkadaşım.ya insan inanamıyo.kızdım,utandım karnımı saklamak istedim o an...şereffsiizzzz

Ah güzelim sen neden utanıyosunki,o ahlaksız ve onun gibiler utansın,sen dünyanın en kutsal olayını yaşarken bu durumda bile böyle davranan soysuzlar utansın ve en kısa zamanda Allah belasını versin onun sen sakin ol:eek:klava:

dream81 ya bişi sorabilirmiyim kusura bakma bu alttaki resmi yani doğuma kaç gün kaldığını belirten resmi nasıl ekliyoruz yardım edermisin

:)
sardunya son adet tarıhının ılk gununu, ve bebegın cınsıyetını soylersen sana yardımcı olabılırım..
:1hug:

X