2008 eylülünde meleklerini kollarina alacak annişler

Kız Sereeeennnnn
zaten karnım burnumda dışarda 45 derece sıcaakkkk
sana burdan bir göbek atarım şimdiii,benim canımı sıkamaaaa:mymeka:

allah sana ne deyiiim,çatır çatır 5 dakkada doğurasın inşallahhhhhhhhh:nazar:

canım sigara çekiyooor..

Kız Sereeeennnnn
zaten karnım burnumda dışarda 45 derece sıcaakkkk
sana burdan bir göbek atarım şimdiii,benim canımı sıkamaaaa:mymeka:

allah sana ne deyiiim,çatır çatır 5 dakkada doğurasın inşallahhhhhhhhh:nazar:

canım sigara çekiyooor..

:roflol::roflol: AY BENI HER GOREN ÇATIR ÇATIR DOĞURURSUN İNSALLAH DEYİİ
VARDIR Bİ SEBEBİ HERHAL:roflol:

AYYYY GÜÜLL SENDE GEL ARTIKIN LEVENTE YAWWWW
DOĞURALIM OLE GÖBİŞLERİ ATARIZ KIS:lepi::dance:

BEN ALINDIM:dilcikar::dilcikar:
HEP SENMI DEDIGIME ALINACAN HEEEE ALINDIM İŞTE ALINDIIIMMMMM:dilcikar:naniknanik:lepi:

Aşkolsun, alınma üzülürüm, benim çok uzun zamandır değimek istediğim içimde biriktirdiğim bir konuydu bu, senin msjıın bunu hatırlatmış oldu, ama senin ne niyetle söylediğini çok iyi anladım, sadece senin msjın bu konuyu bana hatırlattı o kadar...

Kısaca, hafif bir flashback yapıp beni sinirlendiren asıl yazıları hatırladım ve bu yüzden bu konuya değindim.

Senin aslının normal doğum isterken sezeryan olmasına tüh dediğini biliyorum arkadaşım...a.s.

Son düzenleme:
:roflol::roflol: AY BENI HER GOREN ÇATIR ÇATIR DOĞURURSUN İNSALLAH DEYİİ
VARDIR Bİ SEBEBİ HERHAL:roflol:

AYYYY GÜÜLL SENDE GEL ARTIKIN LEVENTE YAWWWW
DOĞURALIM OLE GÖBİŞLERİ ATARIZ KIS:lepi::dance:

İnşallah bende çatır çatır istiyom ama tırsmıyorda değilim yalan yok.:1shok:
gelecem cnııım bayramdan sonra gelecem
benim koca d duramıyor artık elinde olsa şimdi çağıracak gel diyee

bayramıda geçir sonra yeter diyor.

Neden kızdığınızı anlamadım. Artık bütün dünya normal doğumun daha sağlıklı olduğunu kabul ediyor. Sezeryan olduğunda bir sorun olduğunu düşünmeleri normal, çünkü sorun olduğunda önerilen bir durum. Kaldı ki normal doğum zor sezeryan kolay diye bir şey yok. Ben ilk doğumumu sezeryan yaptım. Normal doğum yapanlar bir gün geçmeden turp gibi oluyor.

Kısacası herkesin tercihine saygı duymak lazım. Ancak sezeryan olduğunda üzülenlere yada sebebini soranları anlamak gerek.

Aşkolsun, alınma üzülürüm, benim çok uzun zamandır değimek istediğim içimde biriktirdiğim bir konuydu bu, senin msjıın bunu hatırlatmış oldu, ama senin ne niyetle söylediğini çok iyi anladım, sadece senin msjın bu konuyu bana hatırlattı o kadar...

Kısaca, hafif bir flashback yapıp beni sinirlendiren asıl yazıları hatırladım ve bu yüzden bu konuya değindim.

Senin aslının normal doğum isterken sezeryan olmasına tüh dediğini biliyorum arkadaşım...a.s.

anladıgına sevındım cnm benım artnıyetlı solemedıgını bılmenı ıstemıstım ki bılıyorsunda beni az cok tanıdınız yawww ben iyim kötü dilim vallah:çok üzgünüm:
hepinizi sefiyoomm hemide çuukkkkkkk:1hug:
herkeşin kendi teycihiii allah erkeşe hayırlı dovumlar naşip etsin aykadaşlayyyy:1hug:a.s.

:enbuyukkk:

Ben geldim.......

Nabersiniz ????

Seren kısss Ege bey seni korkuttuğundan beri halay başı olmadın hiç.... :roflol:Noluyoruzzz:teytey::teytey:

Herkese slm.çok şey kaçırmışım sanırım..
Aslıcıımmm ne güzel ya oda anne olmuş darısı bizim başımıza Allah ım hepimize hayırlı doğumlar nasip etsin,aslının yavrusuda analı babalı sağlıklı mutlu büyüsün inşallah,bu arada normal yada sezeryan hakkımızda hangisi hayırlıysa o olsun çünkü hiçbişey insanın elinde değil önemli olan yavrularımızı ve bizi sıkıntıya sokmayacak şekilde doğum yapmak,sonunda sağlıklı bi şekilde yavrularımıza kavuşalımda gerisi boş zaten:))

Ben geldim.......

Nabersiniz ????

Seren kısss Ege bey seni korkuttuğundan beri halay başı olmadın hiç.... :roflol:Noluyoruzzz:teytey::teytey:

hee valla doğru diyon kıss velet baya sindirdi anasını:roflol::roflol:

ayy yemek yedim agırlık coktu ama hade kırmım senide oynayam:teytey::dance:
haydelililililiyaaaaaaaarrr haydelililililiyaaaaaaaarrr haydelililililiyaaaaaaaarrr:dance:kaydirigubbakcemile2kaydirigubbakcemile2oooooohhhhhhkaydirigubbakcemile2

Kızlar geçmişi okumdan yazayım dedim..Şimdi aslı ile konuştum..sesi iyi geliyordu...mide bulantıısı,baş dönemsi varmış ama sesi iyiydi yine de...ay ne güzel o da doğum yaptı....sırayla herkes sağlıkla doğursun böyle...

maşaAllah onur bebişe :nazar: :nazar: annesini üzmüyo demek ki .. sen nasılsın ağrıların geçti mi tamamen canım? ameliyat sonrası rahat rahat hareket edebilmek için en az kaç gün geçmesi gerekli ?

saol canım dün gece cevap yazamadım o sırada onur uyandı onunla ilgilendim ben gece saat 22:00 da sezeryan oldum sabaha kadar hareketsiz yattım sondayla , ameliyattan sonra en az 8 saat yatmak gerekiyormuş sabah çay ve bisküvi verdiler kahvaltı niyetine, kahvaltıdan sonra annemlerin yardımı ile ayağa kalkabildim ama sadece birkaç adım hemen başım döndü yattım o gün hep yardım ile yürüdüm 2. gün ise daha iyiydim ama 3. gün yardımsız kalkabildim zaten 3. gün hastaneden taburcu ettiler 3 gün rahat hareket edebilmek için yeterli bence...

benim oğluşum da aynı.gündüz mışıl mışıl uyuyor fakat geceleri saatte bir kalkıyor.emzirirken bazen içim geçiyor.uykusuz bir şekilde dolanıyorum anlayacagınız.gündüzleri de uyuyamıyorum sıcaktan.:bo:

Allah kolaylıklar versin canım bize ve doğum yapacak arkadaşlara bizimki gece uyutmadı yine saç kurutma makinesiyle uyuttuk...:bbo:

canım hiç bitki çayı veriyomusun ablam bebeğine veriyodu rahat uyumasını sağlıyodu anason rezene ve papatya çayı veriyodu eczanede paketlerde satılıyo ordan almıştı rezene midesine gazına iyi geliyodu anason ve papatyasa sakinleştirici ve uyumasını sağlıyodu dene istersen kaynamış suda demle ve dinlendir ılındıktan sonra verebilirsin:kahve:

tavsiyen için teekkür ederim ben de deneyeceğim...

Mrb kizlar bende çok uzun zamandan beri giremiyordum,doğum yapan arkadaşlar bile olmuş.rabbim bebeklerinizi anali babali büyütsün inşallah,sağlikli ve hayirli evlatlar versin hepimize,darisi bizim başimiza..allah hepimize kolaylik versin...

saol canım darısı sizlerin başına hayırlısıyla..

canım seninki bi şans..dün hastanede yeni dogum yapmış kontrollerden tanıtdıgım hanımda vardı..koltukta yatıyomuş son haftalar..sağa sola döndükçeiçim ağrıyo..karnım normalden buyuk...zaten stresliyiz..ama tabi tüm bunlar herkeze göre deişkenlik gösteriyo..kadıncağız çok şükür kuş gibiyim bebişin uykusuzlugu bişi deil benım uykusuz gecelerımın yanında dedi..haklı bencede..kimi için çok zor son haftalar..ben bide bağırsak sıkıntılarıda yaşıyorumıkı gunde bı ucgundebır cıkabılıyorum..yani anliicaan sana:nazar:a.s.

CANIM KIYAMAM HİÇBİRİNİZEE YANİ BU AĞRILARLA İLGİLİ BİŞEY YANİ BENDE ACABA HEYECANDAN PSİKOLOJİKMİ ACABA DİYE DÜŞÜNMÜŞTÜM. BENDE TABİ 8 SAAT UYUYRSAM 5 KERE WC YE KALKIYORUM O YÜZDEN BENDE DELİİKSİZ UYUMUYORUM NEYSE BU NLAR GÜZEL ŞEYLER ALLAH DERMANSIZ DERT VERMESİNa.s.:nazar:

Valla benide taaa geçen ayın 26 sında soktu NSt ye bu ay sokmadı.Ayın 9 unda çağırdı dobblere bakçakmış.Bebeğin boynuna kordon dolanmış kızlar ya çok korkuyorum ben.Bide plesentada kreçlenme var hafif dedi.Aman düşün düşün valla ya kafayı yicem.15 inde de çatı muayenesi yapçakmış bakalım.Şu kordon dolanmasından çok korkuyorum ama dr yapçak bişey yok dedi.

canım korkma benimde bebeğimde ikisi de vardı hatrlasan....Allha şükür sağlığı yeinde...:nazar:korkma oyüzden...

selam hamiş arkadaşlar ya herkes sırayla doğuruyor .....................
bende heyecanlanıyorum artık gün geçtikçe benimde pazartesi belii olacak doğum zamanım................

Kızlar geçmişi okumdan yazayım dedim..Şimdi aslı ile konuştum..sesi iyi geliyordu...mide bulantıısı,baş dönemsi varmış ama sesi iyiydi yine de...ay ne güzel o da doğum yaptı....sırayla herkes sağlıkla doğursun böyle...

cnm bana aslının tlfnunu verırmısın o bana vermıstı ben kaybettım:1hug:
ozele atarmısın sana sahmet
esraya soledık tınlamadı hatun bızı:jeyyar:

Özlemcim seninde 28 Eylül dimi canım doğum.Benimde 28 Eylül.Doktorum benimde ayın 9 unda dopplere bakıcak ama benim doğum şekli için değil.Bebeğimin boynuna kordon dolanmış.Benden bebeğe giden kan akışına bakıcak kordon dolanmasında anneden bebeğe giden kan akışı zayıflıyomuş buda bebeğin gelişimini engelliyomuş.15 indede çatı muayenesi yapıcakmış öyle söyledi.a.s.

canım benimkini gelişimi yavaşlamıştı...göerk kordon boynunda olduğu için ve plasent yaşlandığı için...doplere bakınca doktorun en doğru kararı veriri sizin için...

Aslıcım ne mutlu sana bebeğine kavuşmuşsun allah analı babalı büyütsün darısı başımıza inşallah..

Kızlar bu arada ben "sezeryan mı yapmış tüh.. nedenki acaba, vah vah" gibi muhabbetlere çok bozuluyorum, sezeryan yapmak istemek suç, sezeryan yapan zavallı gibi görülüyor kimilerince... Sezeryan isteyenlerin üzerinde garip ve anlam veremediğim bir baskı var, çok sinirleniyorum normal neden yapmıyorsun diye tutturup, normalin faydalarını anlatıp duranlara..

Bu ara bu lafım geneledir, dışarıda da bu tarz konuşmalara şahit oluyorum çok kızıyorum..
:eek:klava::eek:klava:

canım sana aynen katılıyorum...bana da burada da dışarıda da o lafla r çok söylendi doğum öncesi...normal istyenlere illa ki kendini oğru ve haklı buşuyorlar nedense...herkesin kendine göre doğruları ve tercihlri vardır..buna saygı göstermek lazım...

artık doktorlarda zaman kaybı yasamak istemyor.noral dogum için belli bi süre yok.ama sezeryan 1 saatte biti veriyor.doktorlarda işin kolayına kaçıyo.önemli olan bebişimize kavuşmak sezeryan yada normal önemli degil.bebişlerimiz saglıklı olsun sıhhtli olsun

arkadaşal neden bu kadar düz mantık düşünüyorsunu..normal doğum daha kolay doktor için..ebeler yaptıryor...ihtiyaç olmasa onlar herkesi normal doğurtur dimi....işleri daha kolay çünkü...

Aslıcım ne mutlu sana bebeğine kavuşmuşsun allah analı babalı büyütsün darısı başımıza inşallah..

Kızlar bu arada ben "sezeryan mı yapmış tüh.. nedenki acaba, vah vah" gibi muhabbetlere çok bozuluyorum, sezeryan yapmak istemek suç, sezeryan yapan zavallı gibi görülüyor kimilerince... Sezeryan isteyenlerin üzerinde garip ve anlam veremediğim bir baskı var, çok sinirleniyorum normal neden yapmıyorsun diye tutturup, normalin faydalarını anlatıp duranlara..

Bu ara bu lafım geneledir, dışarıda da bu tarz konuşmalara şahit oluyorum çok kızıyorum..
:eek:klava::eek:klava:

canim bence bu kadar abartilacak ,kizacak bir durum yok ..tabiki sasiririz ,bende sasirdim cunku ..normal isterken sezeryan olmasi icin mutlaka bir sorun cikmis olmali onu dusunerek sasiriyor insan ..mesela derya basindan beri sezeryan istiyordu ,sezeryanla dogurunca kimse sasirmadi ama asli normal istiyordu ..sezeryan diye duyunca ister istemez sasiriyor insan..
normalin faydalarini anlatanlarada kizma bence dedigim gibi buyultulecek bisey yok ..
bide kaynanani anlatmissin ya ,kaynananda dogruyu soylemis ,bi sorun olursa ölürdü bebek diye ..zaten sorun varsa bebek veya anne tehlikedeyse sezeryan olursa kimse sasirmaz yada aaa yinede normal olmayliydi demez..
ee o zaman normalden yana olanlarda sezeryan olun diyenlere kizsin ,banada amaaan ne cekicen git sezeryan ol ,duymazsin diyenlere ,sezeryani cok dogal bisey gibi gosterenemi catayim ..hic gerek yok isteyen normal yapar isteyen sezeryan .ama sezeryan ve normal dogum artik ayni kefeye koyulmaya baslandi ,iste bundan yana degilim ..allah o kadar guzel bir sistem koymus ki ,normal dogumla dogan bebegin cigerleriyle sezeryan dogan bebegin cigerleri ayni duzeyde olmuyor malesef ..tabiki iki bebekte saglikli ama normalin faydalari tabiki daha fazla .(simdi banada kizmayasin :) )
herkes hayirlisiyla saglikla alsin bebegini kucagina ,kimse kimseye kizmasin ..

X