2008 eylülünde meleklerini kollarina alacak annişler

Aslıcım ne mutlu sana bebeğine kavuşmuşsun allah analı babalı büyütsün darısı başımıza inşallah..

Kızlar bu arada ben "sezeryan mı yapmış tüh.. nedenki acaba, vah vah" gibi muhabbetlere çok bozuluyorum, sezeryan yapmak istemek suç, sezeryan yapan zavallı gibi görülüyor kimilerince...Bence çok yalnış, sonuçta bebek sahibi olunuyor nasıl olunursa olunsun sezeryan isteyenlerin üzerinde garip ve anlam veremediğim bir baskı var, çok sinirleniyorum normal neden yapmıyorsun diyip normalin faydalarını anlatıp duranlara..

Bu ara bu lafım geneledir, dışarıda da bu tarz konuşmalara şahit oluyorum çok kızıyorum..
:eek:klava::eek:klava:

çok haklısın..enteresan bi durum hakikaten..ben bu durumu statükoculuk gibi dedğerlendiriyorum..eskı forumlardan birinde doğum yapan arkadaşlarını yazanlar normak dogumlara yıldız verıp sezeryanlaılara vermıyolardı burda:1shok:..sezeryanlı yarım ana olunuyo sanki..komik..sorunsuz bi normal dogumu tabıkı kım ıstemez..psikolojık olarak fiziksel olarak buna uygun şartlar olsa tabi adı ustunde normal doguru herkez...anneme de kızıyorum guya ögretmen olcak..devletçi tipler gibi statükoyu savunur gibi hayır efendım normal doguracaksın dıye tuturuverdı ona gıren cıkan neyse..yanı oluyo işte ama cehalet kökeni bence bu işlerin..eğitimlede aşılamayan gelenekçi bi kafa yapısı gibi bişi..bende sosyolog olsaymışım yaniisengözlerimebaksanab

Bende çok sevindim Aslıya canım ya kurtulmuş ne güzel valla.Kızlar sezeryan yada normal doğum değil önemli olan bebeğimiz nasıl sağlıklı doğacaksa o.Doktor sezeryan derse normal doğum yapıcam diye de tutturamayız.En iyi şekilde nasıl doğacaksa öyle doğsun yavrularımız.

gunaydın kızlarr...
demek bır aday daha anniş oldu............. hihoyyyt
Allah bebeğini bağışlasın darısı basımıza...
yalnız ben neden sezeryanın bu kadar arttıgını merak edıyorum..normal doğum yapanlar o kadar azaldı ki..
herkesın kendı tercıhı tabıkı ama ben tercıh dısında doktor tarafından coğu zaman gereksız yere mecbur bırakılan durumlara kızıyorum.. :kızgın:
ben normalı cok ıstıyorum ama yapamamaktan cok korkuyorum.. :1no2:
Allahım saglıgıyla hepımızın gonlune gore versın ınsalah.. :çok üzgünüm:

Seda niye kızdın can ıııım....Tabiki en uygun yol nasılsa,herkes onu uygulicak...Ne demek sezeryan yapanı eleştirmek,ama haklısın insanlar bu nomal doğum konusunda ahkam kesmeye bayılıyoor,mürekkep benim annem de öyle takmış sezeryan olamazsın,çok kilo alma normal yapamazsan sezeryanla kim uğraşacak,normal doğum yapmalısın,benimde hergün başımı yiyor.

Ben zaten normal doğum yapmayı çok istiyorum ama olur da Aslı gibi son anda ters bir durum gelişirse de kahramanlık yapmaya gerk yok,yavrumu sağlıkla kucağıma alayım da neremden çıkarsa çıksıın,önemli değil.

Kızlar valla rüyalarım hep çıkıyor bu aralar,Deryayı görmüştüm o doğum yaptı.Sonra Gülden..Ardından Aslının sezaryenle doğum yaptığını gördüm buda çıktı.Sonrada Hicranı gördüm bakalım çıkacakmı.

sence ben nezaman doguracam ve normalmı sezeryanmıdoguracam sule bakemsırnaşık şeysırnaşık şey:sm_cool:

Ben zaten normal doğum yapmayı çok istiyorum ama olur da Aslı gibi son anda ters bir durum gelişirse de kahramanlık yapmaya gerk yok,yavrumu sağlıkla kucağıma alayım da neremden çıkarsa çıksıın,önemli değil.

ay son cumlen cok hostu canım.. :roflol:
haklısın tabıkı mecburi sezeryan gerekırse hayır ben normal yapacagım dıye tutturamaz ınsan..
boyun egıyorsun bır sekılde ama onemlı olan saglıkla olması..
normal olupta sorun cıkacaksa sezeryan olsun sorunsuz olsun kım ıstemez..

Betül haklısın bana da sanki doktorlar son anda da olsa bir şekilde sezeryana yönlendiriyor gibi geliyor.Belki de normal doğumun risklerine girmek istemiyorlar sezeryan kolaylarına gidiyor doktorların sanki. Normal sancısı suyu gelipte hastaneye gidince sezeryan olduğunuuydğm çok oldu.EE insan doktorun ağzından sezeryan yapalım falanca durum oluştu deyince,insan o anda itiraz edemez taiki.

Birde ben okuyorum, doğurmuş bayanlar ezik bir şekilde boynu bükük, "şey ben normal istiyordum malesef şartlar böyle gelişti ve sezeryan oldum" yok o oldu bu oldu sezeryan olmak zorunda kaldım gibi ifadelerle açıklama zorunluluğu hissediyorlar arkadaşlarına sanki suçmuş gibi..." İşte mecbur kaldım ben benim suçum değil aman aman bana kızmayın" der gibi... Bide sezeryan yapıcam diyince bazıları "neden doktormu söyledi, bebek mi dönmedi" gibi polis memuru gibi sorguya çekiyorlar...Eskiden ebeler napıyormuş, sezeryan mı varmış diyenlere sözümde şu olacak benim kayınvldem 65 yaşında ve 35 senesini kars gibi bir ilde ebelik yaparak geçirmiş, ona soruyorum "siz napıyodunuz, şimdi bebek sıkıntıdaysa hemen anlayıp sezeryana alıyorlar peki senin zamanında neler oluyordu" diye "yaşayan yaşardı yaşamayan yaşamazdı zaten herkesin 6-7 çocuğu vardı pekde önemesemezlerdi diyor...

Tabii sezeryan yada normal doğum ikisininde riski mevcuttur herzaman, bu işler mukadderatla alakalı, kaderde ne varsa onu yaşıyor insan...

Son düzenleme:
artık doktorlarda zaman kaybı yasamak istemyor.noral dogum için belli bi süre yok.ama sezeryan 1 saatte biti veriyor.doktorlarda işin kolayına kaçıyo.önemli olan bebişimize kavuşmak sezeryan yada normal önemli degil.bebişlerimiz saglıklı olsun sıhhtli olsun

Seda niye kızdın can ıııım....Tabiki en uygun yol nasılsa,herkes onu uygulicak...Ne demek sezeryan yapanı eleştirmek,ama haklısın insanlar bu nomal doğum konusunda ahkam kesmeye bayılıyoor,mürekkep benim annem de öyle takmış sezeryan olamazsın,çok kilo alma normal yapamazsan sezeryanla kim uğraşacak,normal doğum yapmalısın,benimde hergün başımı yiyor.

bidakka bidakka kızlar noluyoruz allah askına ben burda ahkam falan kesmıyorum sadece aslı normal dogumu cok ıstıyordu ınsallah normal yaparım dıyordu ve son verılere gorede normal olacak cok sukur dıyordu o nedenle tuh nıye sezeryan yapmıslar dedım ıstedıgı nıye olmamıs acaba tewrs bı durummu oldukı dıye dusundum ahkam kestıgım yok
bende normal cok ıstıyorum ama son anda bana sezeryan derlersede sesımı cıkartamam bebegımle benım ıcın en hayırlısı neyse o olsun derım normalede dıretmem ayrıca sezeryan yapanlarada yarım ana demekte noluyo ole bişeyde demem asla lutfen burada yanlıs anlasılmalar oluyor ben kımseye laf soylemıyorum haberınız ola:kızgın::kızgın:

Ben korkmuyorum doğumdan.Analarımız bizi nasıl doğurduysa bizde öyle doğurcaz işte :) Kızlar doğum şeklini düşünmeyin birazda sonucunu düşünün.Bebişlerimizi kucağımıza alınca tüm ağrılarımızı unutucaz.Zaten onlarla ilgilenmekten ağrı falan kalmıycak emin olun.Bende sanki doğurmuşum gibi konuştum ama yani ben iyi tarafından bakmaya çalışıyorum öptüm sizleri.Ben yemeğe çıkıyorum karnımız çok acıktı afiyet olsunnnnnnnn

mukadderat...haklısın arkadaşım..yüzdük yüzdük kuyruktayız..bu sabah düşündüm..allahım nekadar evreden geçirdi diye...son on yılın en sıcak agustosunu karnı burnunda devirdik..hergününü ibadete, hakkı anmaya, nefısle savaşa, yetime yoksula yardıma amaçlı bır ayda dogum yapıcaz...inancımız neolursa olsun o manevi atmosferi yaşicamız bir 30 gün içinde anne olucaz..buyuzden en hayırlı ay denilen bu eylülde eylül annesi olucak olmaktan ayrıca mutluyum...neblim..allah cümlemizin mükafatını versin işaallah.......:emir_bebek:

bidakka bidakka kızlar noluyoruz allah askına ben burda ahkam falan kesmıyorum sadece aslı normal dogumu cok ıstıyordu ınsallah normal yaparım dıyordu ve son verılere gorede normal olacak cok sukur dıyordu o nedenle tuh nıye sezeryan yapmıslar dedım ıstedıgı nıye olmamıs acaba tewrs bı durummu oldukı dıye dusundum ahkam kestıgım yok
bende normal cok ıstıyorum ama son anda bana sezeryan derlersede sesımı cıkartamam bebegımle benım ıcın en hayırlısı neyse o olsun derım normalede dıretmem ayrıca sezeryan yapanlarada yarım ana demekte noluyo ole bişeyde demem asla lutfen burada yanlıs anlasılmalar oluyor ben kımseye laf soylemıyorum haberınız ola:kızgın::kızgın:

Serencim ben senin yazını okumadım bileesositososito ben burdan değil çevrmdeki insanlardan bahsettim canım.sana kızan falan yok.Sen niye alındın canım,arkadaşlar da genel yargılardan bahsettiler.Senden değil bence.sen üstüne alınma bacıııım....:teselli:

Herkes için hayırlısı nasılsa öyle doğum yapar tabiki,Allah gönlümüze göre versin.kaydirigubbakcemile5

kızlar şimdi aslıyla konuşlmak için aradım annesi açtı aslı hanım oğlunu emziriyormuşşşş

oyyyyyy allahım darısı bizim başımıza ya rabbimmmm
3 kilo 125 gr doğmuş 48 cm oğlumuz
normal ya da sezeryan niye tartışıyorsunuz anlamadım önemli olan aslının ne istediği değil
şartların ne gösrediği
rabbim sağlıklı sıhatli olsunda doğumun nasıl olduğu hiç önemli değillll bence
ben daha haber aldıkça yazarım kızlarrrrrr
selamlarınızı ve tebrikleriinizide aslıya ileticammmm
onun adına teşekkür edrimmmmm darısı bizlerin başınaaaaaaaaaaa

sence ben nezaman doguracam ve normalmı sezeryanmıdoguracam sule bakemsırnaşık şeysırnaşık şey:sm_cool:

Rüyamı bekleyelim görelim:roflol: Görümcemi gördüm gece rüyamda bebeğinin cinsiyetinin erkek olduğunu öğrendik biraz öncede o aradı doktordan geldim bebiş erkekmiş dedi.Kendimle ilgili rüya görmekten korkar oldum,sezeryanla doğum yaptığımı felan görürüm moralim bozulur valla.Helede sonu kötü bi rüya görürsem çok etkilenirim.İnşallahhh bi AKSİLİK çıkmazda en sağlıklı en güzel yol olan NORMAL DOĞUMLA dünyaya getiririm bebeğimi.Sancılarım çok zorlar açılmam yavaş ilerler doktor dayanamıyosan sezeryan yapalım ister bekleyelim derse o anki psiklojiden dolayı tmm sezeryana alın demekten çok korkuyorum bide suni sancı biraz korkutuyor.Neyse hurma yemeye yürüyüş yapmaya devam...

Serencim ben senin yazını okumadım bileesositososito ben burdan değil çevrmdeki insanlardan bahsettim canım.sana kızan falan yok.Sen niye alındın canım,arkadaşlar da genel yargılardan bahsettiler.Senden değil bence.sen üstüne alınma bacıııım....:teselli:

Herkes için hayırlısı nasılsa öyle doğum yapar tabiki,Allah gönlümüze göre versin.kaydirigubbakcemile5

****************aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
valla dun bende vcdeydım aklıma geldi dedım aslı en gec cuma dogurur anam kalbım temızmıs valla:)))) ay cok sevındım esracım ama sasırdımda normal ıstıyordu oda sezeryan oldu tühhhh
neyse saglıklı olsunlarda gerı bos ogren bızede bıldır kıme benzıyo bebısı sor
nasıllar iilermı sor ok
yada ver tlfnunu ozele yaz ben arımde sorım kısss:))))))))))))))))))))*********

işte bu yazımdan sonra yazıldıda ondan ustume alındım şekercımmm sana alınmadım yaneeeeeehihoyyyt

Rüyamı bekleyelim görelim:roflol: Görümcemi gördüm gece rüyamda bebeğinin cinsiyetinin erkek olduğunu öğrendik biraz öncede o aradı doktordan geldim bebiş erkekmiş dedi.Kendimle ilgili rüya görmekten korkar oldum,sezeryanla doğum yaptığımı felan görürüm moralim bozulur valla.Helede sonu kötü bi rüya görürsem çok etkilenirim.İnşallahhh bi AKSİLİK çıkmazda en sağlıklı en güzel yol olan NORMAL DOĞUMLA dünyaya getiririm bebeğimi.Sancılarım çok zorlar açılmam yavaş ilerler doktor dayanamıyosan sezeryan yapalım ister bekleyelim derse o anki psiklojiden dolayı tmm sezeryana alın demekten çok korkuyorum bide suni sancı biraz korkutuyor.Neyse hurma yemeye yürüyüş yapmaya devam...

timam sen hep benı dusun kesın ruyana gırerım senınhihoyyyt
bende senın gıbıyım NORMAL DOGUM istiyorum ve hep dıretıyorum doktorumda bu konuda dıretkenkaydirigubbakcemile2 hayırlısı artık cnm egerkı bı aksılık olursakı ınsallah olmaz sezeryanla dogum yaparız napalım alnımızda ne yazıldıysa o
ama beeeennn NORMAL DOGUMDAN YANAYIIIMMMMMlülülülülülühihoyyyt:CüvCüv:

Bu değindiğim konu sadece bu forumdakilerle alakalı değidir, genel olarak sezeryana karşı çıkanlarla, dışarıda, ailemizde, yada bu sitedeki diğer hamilelik forumlarında okuduğum ve gördüğüm bir izlenimdir.Kimse üstüne alınmasın arkadaşlar...:teselli:

kızlar şimdi aslıyla konuşlmak için aradım annesi açtı aslı hanım oğlunu emziriyormuşşşş

oyyyyyy allahım darısı bizim başımıza ya rabbimmmm
3 kilo 125 gr doğmuş 48 cm oğlumuz
normal ya da sezeryan niye tartışıyorsunuz anlamadım önemli olan aslının ne istediği değil
şartların ne gösrediği
rabbim sağlıklı sıhatli olsunda doğumun nasıl olduğu hiç önemli değillll bence
ben daha haber aldıkça yazarım kızlarrrrrr
selamlarınızı ve tebrikleriinizide aslıya ileticammmm
onun adına teşekkür edrimmmmm darısı bizlerin başınaaaaaaaaaaa

esraa cnm aslının numarasını yazarmısın ozelıme:)))a.s.

Bu değindiğim konu sadece bu forumdakilerle alakalı değidir, genel olarak sezeryana karşı çıkanlarla, dışarıda, ailemizde, yada bu sitedeki diğer hamilelik forumlarında okuduğum ve gördüğüm bir izlenimdir.Kimse üstüne alınmasın arkadaşlar...:teselli:

BEN ALINDIM:dilcikar::dilcikar:
HEP SENMI DEDIGIME ALINACAN HEEEE ALINDIM İŞTE ALINDIIIMMMMM:dilcikar:naniknanik:lepi:

X