2008 eylülünde meleklerini kollarina alacak annişler

betül ordamısın cnm? ay bana acayip heyecan bastı yaklaşık 10 saat snr doğum yapıcam ya inanamıyorum hala:KK70:

:emir_bebek:
ben sezeryanın anormalliğine inanmıyorum sonuçta bağıra çağıra bebeğini dünyaya getirmenin çok güzel bir tarafıda yok bence daha öncede dediğim gibi işinin ehli doktorlar yapıyorsa neden olmasın ayrıca yurt dışında sezeryan yapılmıyor kolay kolay biliyorum belçikada yaşayan arkadaşım tan 42 saat sancı çekmiş ve rahimde sorunlar oluşmuştu sezeryan la almak zorunda kaldılar bebeği fakat bebekte sorunlar oluştu beklediği için ve 6 ay kadar doktor kontrolünde oldu zavallım şuan iyi ama annede bebekte çok sorun yaşamış oldu ayrıca ingilterede yaşayan bir arkadaşım var oda 37 saat sancı çekti nrmal doğum yaptırdılar sonunda onda da annede rahimde sorunlar oluştu ayrıca bebeğin sıkışması nedeni ile bir kolunda hissizlikmi ne bişey olmuştu 1 yaşına gelene kadar fizyoterapi gördü şuan iyi ama annede bebekte çekti bunu bu tarz olaylarıda göz ardı etmek lazım

Şimdi gelde sezeryan isteme :CüvCüv:
Haklısın yabancılar bazen garip derecede anne ve bebek hayatını tehlikeye atarcasına normal doğum diye tutturuyorlar böyle olunca da çok kızıyorum işkencenin anlamı yok, yok yere travma yaşamış arkadaşınız 37 saat acı çekerek...Bende kaçtım kızlar iyi akşamlar...

betül ordamısın cnm? ay bana acayip heyecan bastı yaklaşık 10 saat snr doğum yapıcam ya inanamıyorum hala:KK70:

burdayım canım..
10 saat sonramı.. bız gun sayıyoruz sen saatt... :1shok:
Allah yardımcın olsun canım.. sag salım bebegınle kurtarsın ınsallah..
aramızdan bırısı daha anne olucak.. :1rolleyes:

arkadaşlar ülkemizde gelişmiş ülkelere oranla sezeryan artışının esas sebebplerinden bencegelişmiş ülkelerdeki etik değerlerinde gelişmişliğidir..bunu anladığım şekliyle açarsak,artık tıp insan doğasını mumkun oldugunca evrimine uygun şekliyle de korumak gibi birmısyon yüklenmiş durumda..tarlalarda doğum yapan kadınlar yakın gelecekte tarih olucak..akabinde de gelişmiş ülkelerde nufus artışı oranlarıda oldukça düşük ve düşmeye devam edicek..onların artık üreyememe ve ürese bile insan nötrasında doğuramama gibi korkuları var..bu bizim gibi ülkeler için şimdilik uzunca birsüreç..dediğim dr lar etik bilince göre insan doğasını korumak misyonundalar..adı üstünde normal doğum deyip kadının doğasını mumkun meretebe doğallığıyla korumak istiyorlar..bizde hem etik değerler bukadar gelişkin olmadığı hemde katı tıbbi polıtıkaların geçerli olmadıgı ülkemizde isteklerimizdede daha özgürüz..bu özgürlüğü iyi niyetle kullananda olucak,ihtiyac içinde,sırf menfaat içinde..kaos bu..

kız mürekkep(adını hatırlayamadım) sen böyle filozof filozof konuşuyon ya bayılıyorum brda
ne bilmiş hatunsun sen yaww...kız ne nötrası,ne kaosu,ne statükosu anam türkçe konuuş:roflol:

Biskotin / seninde adını hatırlAYAMADIM/
CANIM...
hadi allahım bir avazda kurtarsın,sağlıkla kucakla bebeğini inşallah..a.s.

müjdeli haberini bekliyoruz.Heyecan,panik,korkmak yokk 10 saat sonra sen bir anne olacaksın,meleğin kollarında olacak ne mutlu sana,darısı da başımıza.:eek:

bense kendi adıma kabili mümkünse ömrümün bi on onbeş gününü daha buhranla geçirmemek,o sancıları saatlerce çekmemek gibi bir riski kendi adıma rahatım adına istemediğimden buyuk ihtimalle farklı bır durum gelişmezse sezeryan olacağım..ben annem nede kaynanam nede bir başkası deilim..çektiğim sıkıntı zaten bana yetti..allah eza cefa vermesın bır daha hamılelıge cesaret edebılceğimi bıle sanmıyorumm..uykusuzluk yorgunluk stres ve bezgınlık..ara ara halusınasyon görmeye başladım ben..kendımı dınlememeye çalışıyorum..ama ne mumkun..yanı yeter artık benden bukadar..hepimizin bunyesı farklı,koşulları farklı..aydınlanalım ,öğrenelim ama fikirlerimizi dikte etmeye çabalamadan...........

sanmıyorum kı dıs ulkeler,
ozellıkle turkıyeden daha cok gelısmıs ulkelerde normal dogum ısrarla savunuluyor ve gerceklestırıyorken,
turkıyede sezeryan mı normal mı dıye bır secme sansı o kadar kolay verılıyor kı ınsanların elıne..
ben buradan dırek anlarım zaten ulkemızın her zamankı gıbı gelısme sorunundan kaynaklanan bır cıkar catısması oldugunu..
sadece buradan bıle anlamak gerek.. yoksa sezeryan cok gereklı bırsey olsaydı ılk bızde olmazdı emın olun..
neyse bu konu uzar gıder tartısmaya cok acık bır konu cunku.. herkesın tercıhıne saygı duymak gerek..
tıpkı doktorlarında mesleklerını kullanıp normal dogum ısteyen bır ınsanın en acılı ve sancılı anından faydalanıp sahte gerekceyle sezeryana tabi etmemesi gerektıgı gıbı..
benım kızdıgım durum bu.. yoksa ınsanların sahsı tercıhlerı degıl..

Son düzenleme:
kız mürekkep(adını hatırlayamadım) sen böyle filozof filozof konuşuyon ya bayılıyorum brda
ne bilmiş hatunsun sen yaww...kız ne nötrası,ne kaosu,ne statükosu anam türkçe konuuş:roflol:

Biskotin / seninde adını hatırlAYAMADIM/
CANIM...
hadi allahım bir avazda kurtarsın,sağlıkla kucakla bebeğini inşallah..a.s.

müjdeli haberini bekliyoruz.Heyecan,panik,korkmak yokk 10 saat sonra sen bir anne olacaksın,meleğin kollarında olacak ne mutlu sana,darısı da başımıza.:eek:

canımbenimm valla küçükkende ukala bi kızçocuguydum bılıp bılmeden öterdim kaydirigubbakcemile3..adım umut..bende ısım anımsayamıyorum:bbo:bizde senin takviminde bal kızım sağlıkla gel annem yazıyo ya benim yüreğimin yağları eriyo:CüvCüv:

Sağlıkla gelsinler tabi Umutcum...Hepimizinki inşallahh

Sen ne mezunusun canım?kendini baya gelirmişsin birikiminden ve kendini ifade edişinden belli,ben senin yazılarını okuyup okuyup kopuyorum burda...Allah iyiliğini versin çok hoşsun valla..

ağlamak istiyorummmmmm
yok yok korkmayın..
deminden beri birsürü şey yazmıştım,bişey oldu ve hepsi kayboldu:KK43:(((((((((

kısaca özetleyecek olursam amacım asla kimseyi sezeryan olmaya özendirmek değildi
en iyi yöntem bence anne adayının kendini hazırlamış olduğu yöntemdir.

yurt dışındaki durum ise amerikada ve isviçrede çalışan doktor arkadaşlarımdan bildiğim kadarıyla oralardaki sağlık sigortası sisteminden kaynaklanıyormuş daha çok, yani normal doğumu sigortalar öderken sezeryande sıkıntı çıkıyormuş,oyüzdende mecburi durumlar hariç anne adaylarının öyle bir tercih hakkı yokmuş canlarım
ultrasonu düşünün,biz burda her merak ettiğimizde nerdeyse gidip ultrasona giriyoruz,meleklerimizi görüyoruz,ama yurt dışında 3 transmitter boyunca 3 kere ultrasonda bakıyormuş doktorlar,bunun sebebide ultrasonun zararı değil çok pahalı olmasıymış,bilirsiniz bizimülkemizde adımbaşı MR cihazları vardırki buda avrupada çok azmış.
amannnn bee boş yere birbirimizi germenin anlamı yok zaten kuzucuklar yeterinece karınlarımızı geriyor dimi:))))
gelsinlerde sağlıkla nasıl gelirlerse gelsinler

benim çok kolay normal doğum yapmış arkadaşlarım olduğu gibi çok kolay epidural sezeyan olan tanıdıklarımda var
annem ablamı tam 28 saat sancıdan ve 12 dikişle doğurmuş (normal) sağolsun ablam makattan gelmiş:KK43:((kayınvaldem iki oğlunuda keza çok zor doğurmuş,hainler ayaklarıyla dünyaya gelmeye kalkmışlar:KK43:(((
ama işyerinde bir arkadaşım iki yavrusunuda normal doğumla ve devlet hastanesinde doğurdu ve çookda memnundu:)
yanii en iyi yöntem bence kendimizi hazırladığımız yöntem canlarım:)))

benim bir çok sebebimin yanında en baştaki yani sağlık tereddütlerinin dışında üniv.de okurken aldığım embriyoloji dersinde izlediğim bir filimdi,üremeyle ilgiliydi,sperm ve yumurtanın birleşip zigotu oluşturmasından doğuma kadarki süreç bir deneğin içine yerleştirilmiş mikrokamera ile çekilmişti,ve hızlandırılmıştı,sonundada normal doğum vardı,en ince ayrıntısına kadar çekmişlerdi:))ve biz o videoyu izledikten sonra tüm sınıfın kızları "asla doğurmammmm" demiştik:)))
şakaydı fıstıklar şaka
sonunda o melekleri kucağımıza sağlıkla alalımda çekilen her türlü acıya değer değilmi

aman be güzelim normal anormal derken seni kaçırmışımm
ne güzel saat sayıyorsun artık desene:nazar:
yarın için tüm dualarım seninle ve yavrunla olacak canımcım
iyişallah burdan seninde güzel haberlerini okuyacağız,sonra sende deryalar gibi gelip kuzunun havadislerini anlatacaksın bize iyişallahhh

az önce eşimin kuzeninden haber aldık,oda hamile ama benden 6 hafta küçüktü ve normal kontrole diye gittiğinde 2 cm açılma görmüş doktoru yatışını yapmışlar,ilaçlarla engellemeye çalışıyorlarmış erken doğumu:KK43:(hiçbir şikayetide yoktu...şimdilik durdurmayı başarmışlar ama birkaç gece hastanede kalacakmış,yüreğimiz ağzımıza geldi valla

Sağlıkla gelsinler tabi Umutcum...Hepimizinki inşallahh

Sen ne mezunusun canım?kendini baya gelirmişsin birikiminden ve kendini ifade edişinden belli,ben senin yazılarını okuyup okuyup kopuyorum burda...Allah iyiliğini versin çok hoşsun valla..

açıköğretim hala öğrenciyim bu senede uzadı napayım..aslında kendimi geliştiremedim..şartlar..edebiyata yatkınlığım vardı yinede künt kaldım..işallah anne olduktan sonra daha iyi olur herşşey..mizahi yönüm pek gelişkin deil ama ..senin kopuşunuda alaylı ifadene rağmen iltifat kabul ediyorum..

Biskotin Allah yavruna sağlıkla kavuşmanı nasip etsin ne güzel bi mutluluk inşallah kolay bi doğumun sonunda yavrunu sağsalim kucağına alırsın:)
Bu arada elif eşinin kuzeninede geçmiş olsun umarım bişeyi kalmaz ve yavrusu vaktinde gelir

sedacım bu gönderdiğin linki ben de okudum burda da
sezeryanı öven bir ifade var bence.

ama ben zaten söyledim canım sezeryan olmak için illa bir sorun olması gerekmiyor tabiki

...ama anne adayının korkuları vardır psikolojisini hazırlayamamıştır yapamam der ya da herkesin acı eşiği farklıdır ona da saygı duymak lazım tabiki çünkü normal doğumda ne ebe ne de doktor ancak annenin kendisinin çabasıyla sağlıklı ve acısız bir doğum oluyor,benim doktorum biz normal doğumlarda mucizeler yaratmıyoruz baş oyuncu annenin kendisi oluyor diyor. ben de şu an normal doğumdan tırsmıyor değilim hani... bak aynen böyle yazmışım...

hem biz burda gerginlik yaratmıyoruzki durumumuzla ilgili,(çünkü hepimizin artık karnı burnunda) bir konuyu tartışıyoruz...konuştukça bilgileniriz,kararlarımız kesinleşir..

aynen tartismak amacli degil mesajlarim .. sadece herkes fikir alisverisi yapiyor ama soyle bisey varki nasil sezeryan olmak isteyene sakin olma derecesine konusmak yersizse ,normal dogum yapmak isteyenede kotu normal dogum olaylari anlatmak ,sezeryan temiz is,hicte aci cekemem ,avaz avaz bagiramam yada bebegime eziyet cektiremem gibi seyler soylemekte hos degil ..sonucta sezeryan olanda aci cekecek ,normal dogum yapanda ,bunu herkes biliyor ..herkes farkli aci cekicek ama hepimiz aci cekecegiz ,sonucta bebegimize kavusmak icin bu aciyi cekmek zorundayiz ,annelik bu iste ..kimse kimseyi etkilemesin ,isteyen istedigi sekilde acisini ceksin ve bebegine kavussun .. bende cok iyi sezeryan geciren kisilerde gordum ,cok kotu sezeryan gecirenlerde gordum ..bu arada ilk dogumum hic te kolay olmadi ama benim yan odamda ayni anda dogum yaptigim turk arkadasim 5 dakikada,dikissiz ,iki sancida cocugunu dogurup kucagina aldi ..bu isler hic belli olmuyor yani ..en onemlisi ne sekilde olursa olsun ,bebeklerimize sagsalim kavusmamiz ..
bu arada bu yaptigimiz konusmalari tartisma diye gormuyorum aksine fikir alisverisinde bulundugumuz icin daha verimli bir sohbet olusturdugumuzu dusunuyorum ..
Biskotin hayirlisiyla bebegine saglikla kavusursun insallah ,ne heyecanlisindir simdi ..mujdeli haberini bekliyoruz canim ..hadi hayirlisi

az önce eşimin kuzeninden haber aldık,oda hamile ama benden 6 hafta küçüktü ve normal kontrole diye gittiğinde 2 cm açılma görmüş doktoru yatışını yapmışlar,ilaçlarla engellemeye çalışıyorlarmış erken doğumu:KK43:(hiçbir şikayetide yoktu...şimdilik durdurmayı başarmışlar ama birkaç gece hastanede kalacakmış,yüreğimiz ağzımıza geldi valla
cok gecmis olsun canim ,insallah hersey yoluna girer ..iyi haberlerini alirsiniz

aynen dediğin gibi mehtapelifcim
bizim bir arkadaşında hastanaye gittiğinde 5 cm açılması vardı ve hiç sancı hissetmemişti:)
kimin nasıl doğum yapacağı sadece kendisinin karar vermesi gereken birşey bence,hatta eşlerin bile müdahale etmemesi gerkiyor bence

aynen tartismak amacli degil mesajlarim .. sadece herkes fikir alisverisi yapiyor ama soyle bisey varki nasil sezeryan olmak isteyene sakin olma derecesine konusmak yersizse ,normal dogum yapmak isteyenede kotu normal dogum olaylari anlatmak ,sezeryan temiz is,hicte aci cekemem ,avaz avaz bagiramam yada bebegime eziyet cektiremem gibi seyler soylemekte hos degil ..sonucta sezeryan olanda aci cekecek ,normal dogum yapanda ,bunu herkes biliyor ..herkes farkli aci cekicek ama hepimiz aci cekecegiz ,sonucta bebegimize kavusmak icin bu aciyi cekmek zorundayiz ,annelik bu iste ..kimse kimseyi etkilemesin ,isteyen istedigi sekilde acisini ceksin ve bebegine kavussun .. bende cok iyi sezeryan geciren kisilerde gordum ,cok kotu sezeryan gecirenlerde gordum ..bu arada ilk dogumum hic te kolay olmadi ama benim yan odamda ayni anda dogum yaptigim turk arkadasim 5 dakikada,dikissiz ,iki sancida cocugunu dogurup kucagina aldi ..bu isler hic belli olmuyor yani ..en onemlisi ne sekilde olursa olsun ,bebeklerimize sagsalim kavusmamiz ..
bu arada bu yaptigimiz konusmalari tartisma diye gormuyorum aksine fikir alisverisinde bulundugumuz icin daha verimli bir sohbet olusturdugumuzu dusunuyorum ..
Biskotin hayirlisiyla bebegine saglikla kavusursun insallah ,ne heyecanlisindir simdi ..mujdeli haberini bekliyoruz canim ..hadi hayirlisi

Haklısın canım bende normal istiyorum daha çatı muayenesi yaptırmadım ama gönlümden geçen o,son dakikada sezeryanda olabilir yada dr.um bana sezeryanı önerecek sonuçta dr.umada güvenmek zorundayım heralde bebeğimi vebeni tehlikeye sokacak bişey yapmak istemez,bu arada sana katılıyorum şimdi normal düşünüyorum ve normal doğumda çekilen acılardan faln bahsedilince ben tırsıyorum resmen çokmu zor olacak ne yapsam diye ikileme düşüyorum bana kalırsa birbirimizi kötü yönde etkilemeyelim aksine karalarımıza saygı gösterip doğumumuza az bi zaman kala birbirimizi motive edelim ,bizler aylardır burada herşeyimizi paylaşıyoruz birbirimizin düşmanıda değiliz önemli olan şu günlerde birbirimize destek olmamız gerek diye düşünüyorum,hepimizin hakkında hayırlısı olsun inşallah bi şekilde yavrularımızı dünyaya getiricez önemli olan onların sağlıklı dünyaya gelmeleri

X