2008 eylülünde meleklerini kollarina alacak annişler

kemik yapısına göre çatı belli olmuyo.benim bi arkadas var iri yapılı ama doktor catın cok dar normal dogum yapamazsın demiş.görümcemde ufak tefek 2 kızınıda normal dogumla dogurdu.dışardan bakmayla olmuyo diye biliyorum

bencede öyle fizikle pek alaksı yok, dooplerle belli olur inşallah
doğum anında ne kadar açıldı diye bakacaklar habire ondan kaçış yok gibi normal olursa tabi

oleyyyyy oleyyyy süper ya... ikisi de iyidir inşallahhh

esra cımm sana da çokkk teşekkürlerr hemen haber verdiğin için.....
Darısı başımıza kızlarrr :teytey::teytey:

Aslıı Geçmiş olsunnnn..... Allah analı babalı büyütsün inşallahhhhhh :nazar:

zeos cnm dış görünüşten anlaşılırmı catı dar mı değilmi benim bi arkadasa diyorlardı iri yarısın kalcan geniş sen cok rrahat doğurursun diye gaza geldi bizimkide en sonunda vakumla aldılar vakumla olacagına sezeryan olsun razıyım

canım antalya sıcagında iyi gidip geliyosun işine.demek allah yardımcı oluyo ben yemek ve bulaşık işimi zor yapıyorum ellerim uyuştu 3 haftadır .en kısa sürede izine cıkıp ayaklarını uzatıp dinlen bol bol bebiş gelince bu günlerimizide arıyacagız

EVET ANTALYAA BERBAT SICAK ZOR OLUYOR AMA NE YAPAYIM CANIM YAA ŞARTLAR MÜSADE ETSE BEBEĞİMİ KENDİM BÜYÜTMEK İSTİYORUM AMA İŞTE NE YAPALIM DOĞUMDAN SONRA BİLE 2-3 AY SONRA İŞE DEVVAMMMM :içelim: ALLAH SAĞLIK VERSİN.

gunaydin kizlaarr kaydirigubbakcemile2 aslicim dogum yapmis ,cok sevindim kaydirigubbakcemile2 cok sükür allaha aslida kurtuldu ,darisi basimiza kaydirigubbakcemile5 onun neguzel tam zamaninda dogdu ,bakalim bizi bebisler ne zaman gelicek ...
aaayyy eylul geldi bundan sonra daha cok dogum olucak gibi geliyor ..pazar gunu benimde annem geliyor ,cok sevincliyim ,boyle zamanda insan kendini kimsesiz gibi goruyor senağlama kismetse gelsede bana destek olsun ...
asli normal istiyordu ,neden sezeryan oldu acaba ,bebekte oda iyiyse cok sukur yaa..darisi bizler basinaaa

zeos cnm dış görünüşten anlaşılırmı catı dar mı değilmi benim bi arkadasa diyorlardı iri yarısın kalcan geniş sen cok rrahat doğurursun diye gaza geldi bizimkide en sonunda vakumla aldılar vakumla olacagına sezeryan olsun razıyım
epidural normal istiyorum zaten dogum seklimi.7cm oldu 8 cm oldu diye bagıra bagıra dogum yapamam sanırım.epiduralin takılması için 4-5 cm acılmayı bekliyolarmış zaten bakalım nasıl doguracam.canım biraz tatlıdır benim -tatlicadiarzu-.sezeryan olsam dogumdan sonrada dikiş aısı cekiyosun off off ne zormuş annelik:CüvCüv:

EVET ANTALYAA BERBAT SICAK ZOR OLUYOR AMA NE YAPAYIM CANIM YAA ŞARTLAR MÜSADE ETSE BEBEĞİMİ KENDİM BÜYÜTMEK İSTİYORUM AMA İŞTE NE YAPALIM DOĞUMDAN SONRA BİLE 2-3 AY SONRA İŞE DEVVAMMMM :içelim: ALLAH SAĞLIK VERSİN.

allah yardımcın olsun güzelim.zor sıcaklarda

bencede öyle fizikle pek alaksı yok, dooplerle belli olur inşallah
doğum anında ne kadar açıldı diye bakacaklar habire ondan kaçış yok gibi normal olursa tabi

Özlemcim seninde 28 Eylül dimi canım doğum.Benimde 28 Eylül.Doktorum benimde ayın 9 unda dopplere bakıcak ama benim doğum şekli için değil.Bebeğimin boynuna kordon dolanmış.Benden bebeğe giden kan akışına bakıcak kordon dolanmasında anneden bebeğe giden kan akışı zayıflıyomuş buda bebeğin gelişimini engelliyomuş.15 indede çatı muayenesi yapıcakmış öyle söyledi.a.s.

Özlemcim seninde 28 Eylül dimi canım doğum.Benimde 28 Eylül.Doktorum benimde ayın 9 unda dopplere bakıcak ama benim doğum şekli için değil.Bebeğimin boynuna kordon dolanmış.Benden bebeğe giden kan akışına bakıcak kordon dolanmasında anneden bebeğe giden kan akışı zayıflıyomuş buda bebeğin gelişimini engelliyomuş.15 indede çatı muayenesi yapıcakmış öyle söyledi.a.s.

İnşallah canım herşey yolunda gider sorun çıkmaz çoğu bebekte dolanıyo bir defadan bişey olmaz diyolar bilmem artık seninki kaç kere dolanmış, benim 27 eylülde tam 40 haftam doluyo internetteki hesaplayıcılara göre, dr. da kesin bir tarih vermedi canım

günaydınn.. merhaba herkes için güzel bir gün olsun...

esra müjdeli haberi verdiğin için sağol canım..

Aslıcım tebrik ederim...Rabbim bebişini bağışlasın .. sağlıklı uzun ömür nasip etsin..
çok çok mutlu oldum sağlıkla kavuşmuşlar.. darısı bizlerin başına.... :))

İnşallah canım herşey yolunda gider sorun çıkmaz çoğu bebekte dolanıyo bir defadan bişey olmaz diyolar bilmem artık seninki kaç kere dolanmış, benim 27 eylülde tam 40 haftam doluyo internetteki hesaplayıcılara göre, dr. da kesin bir tarih vermedi canım

Canım benim bebişe kordon bi kez dolanmış.Doktor bunda yapabileceğimiz bişey yok dedi.Benimde kızımın boynuna iki kez dolandı dedi.Yalnız işte dopplere bakmasının sebebi kan akışıymış.bebeğin gelişimi gerilerse eğer sanırım sezeryanla alabilir.Ama allah gününde kucağımıza almayı nasip etsin cnm.Benim doktorun hesaplamasına göre 28 Eylül'de gözüküyor doğum.İnternnetteki hesaplamayla aynı uyuşuyo cnm:1hug:

Canım benim bebişe kordon bi kez dolanmış.Doktor bunda yapabileceğimiz bişey yok dedi.Benimde kızımın boynuna iki kez dolandı dedi.Yalnız işte dopplere bakmasının sebebi kan akışıymış.bebeğin gelişimi gerilerse eğer sanırım sezeryanla alabilir.Ama allah gününde kucağımıza almayı nasip etsin cnm.Benim doktorun hesaplamasına göre 28 Eylül'de gözüküyor doğum.İnternnetteki hesaplamayla aynı uyuşuyo cnm:1hug:

Amin canım gününde sağlıkla kavuşalım bebeklerimize,
takvimlerimizde farklı sen 36-2 de gözüküyon benimkimi yanlış acaba neyse 2-3 günden bişey olmaz

günaydın herkeseeeee kızlar neden uyuyamıyosunuzz yaaaa hamilelerin çok uykusu gelir mesela ben akşam en geç 11 gibi uyuyorum gece 5-6 kere wc ye kalkıyorummm ama gerisi hep uykuu tamam sağa sola dönerken falan biraz zorlanıyorum ama uykuda bir sorunum yok acaba hala çalıştığım için yorgunluktanmıııı uyuyorumm. siz niye uyuyamıyosunuzzzzkaydirigubbakcemile2

canım seninki bi şans..dün hastanede yeni dogum yapmış kontrollerden tanıtdıgım hanımda vardı..koltukta yatıyomuş son haftalar..sağa sola döndükçeiçim ağrıyo..karnım normalden buyuk...zaten stresliyiz..ama tabi tüm bunlar herkeze göre deişkenlik gösteriyo..kadıncağız çok şükür kuş gibiyim bebişin uykusuzlugu bişi deil benım uykusuz gecelerımın yanında dedi..haklı bencede..kimi için çok zor son haftalar..ben bide bağırsak sıkıntılarıda yaşıyorumıkı gunde bı ucgundebır cıkabılıyorum..yani anliicaan sana:nazar:a.s.

Amin canım gününde sağlıkla kavuşalım bebeklerimize,
takvimlerimizde farklı sen 36-2 de gözüküyon benimkimi yanlış acaba neyse 2-3 günden bişey olmaz

Hakketten canm ya niye öyle gözüküüyoki neyse aman erkende gelebilir geçte gelebilir zaten o kadar önenmli değil cnm.a.s.

:teytey:müjdemi isterim kızlarrrrrrrrrrrrr
aslı sabaha karşı doğum yapmış
şimdi yatıyoduö aaaaaaa bi baktım arayan aslıııı
dedim herhalde bir yıldız daha kaydı aramızdan:)
ki baktım aslının annesiii odasını gelince anne esrayı arayıp haber verirmisin
demişşş sağolsunnn va kadınlar klübüne tabiki bende szize yazıyorum çok bilgim yok anam öle
heyecanlandımki sadece 2 gündür sancısı vardıı dün gene kötüymüş sabaha karşı 3 sularındada suyu gelmişşş ve sabaha karşı sezeryanla doğum gerçekleşimişş.
aslıda bebişte ii miş. annesi şimdi onu yıkamaya götürdüler dediii aslıda yarı baygın durumdaymış
inananın heyecandan hiç birşey soramadımmm ama ayrıntılı haberleriiiii
2 saat sonra aslıyı arar size bildirirmmmm
şimdilik benden bukadarrrr.:CüvCüv:

aslıcımmm canım arakadaşımmm gözün aydın allah analı babalı büğütsün:1hug:

Kızlar valla rüyalarım hep çıkıyor bu aralar,Deryayı görmüştüm o doğum yaptı.Sonra Gülden..Ardından Aslının sezaryenle doğum yaptığını gördüm buda çıktı.Sonrada Hicranı gördüm bakalım çıkacakmı.

aslıya çook geçmiş olsun..39.5 kadar beklemesine ragmen neden sezeryan oldu acaba bende cok merak ettim:uhm:ama onemlısı saglıkla yavrusunu kucakladı yaa darısı başımıza..kim istemez epudralli normal doğumm..bır saatte açılsa 4 cm..takslar ağrıkesiciyi..komutlara göre agrısız sızısız stressız normal doguruversek..işallah boyle olcak arkadaşlarcogunlukta olsun..ama olmuyo işte..ben misal vakumla dogmuşum..ensemde yeri duru hafif eğridir ensem..kendı yavrumun yaşamasını hiç istemiceiimbi durum...bide saatlarce sunı sancı çekip sezeryan olmakta cabası..nst de bebeğin kalbının yoruldugunu farkedınce eskı ebeler gibi kimse risk almıyo hemn sezeryan...eskılerde belkıde acıklanamıyan son dakka bebek kayıplarıda buyuzden olmuştur...bu hafta karar haftam..ya ıkı hafta ıcınde sezeryan yada beklıcem 17 eylulu..benneyaptımki..hayırlısı...

Aslıcım ne mutlu sana bebeğine kavuşmuşsun allah analı babalı büyütsün darısı başımıza inşallah..

Kızlar bu arada ben "sezeryan mı yapmış tüh.. nedenki acaba, vah vah" gibi muhabbetlere çok bozuluyorum, sezeryan yapmak istemek suç, sezeryan yapan zavallı gibi görülüyor kimilerince... Sezeryan isteyenlerin üzerinde garip ve anlam veremediğim bir baskı var, çok sinirleniyorum normal neden yapmıyorsun diye tutturup, normalin faydalarını anlatıp duranlara..

Bu ara bu lafım geneledir, dışarıda da bu tarz konuşmalara şahit oluyorum çok kızıyorum..
:eek:klava::eek:klava:

Son düzenleme:
meraba eylül anneleri sabah sabah bi doğum haberi daha aldık ne güzel yaa herkes teker teker bebişlerine kavuşuyo allahın izniyle ama aslı hep normal doğum istiyodu sezryan olmuş bende normal istiyorum ama korkar oldum açıkçası olamıcakmışım gibi geliyo sanki inşallah normal olur

aslıcım hayırlı uğurlu olsun bebişin allah kurtarmış ikinizide sağlıkla huzurla büyütürsün inşallah bebişini darısı biz bekleyenlerin başına

Kızlar valla rüyalarım hep çıkıyor bu aralar,Deryayı görmüştüm o doğum yaptı.Sonra Gülden..Ardından Aslının sezaryenle doğum yaptığını gördüm buda çıktı.Sonrada Hicranı gördüm bakalım çıkacakmı.

demek kalbin cok temiz güzelim.bekleyecegiz görecez bakalım

X