2008 eylülünde meleklerini kollarina alacak annişler

:1rolleyes:
26 kılo yanı toplamda.. doktorun tek yıyecegın sey nıye et dedı anlamadım canım.. :uhm:
bulantıların az mı oldu ?.. çatlak var mı pekı ?..

Bana haftada 1,5 kg et tuket peyniri sınırla karbonhidrat olarak sınırlı sayıda ekmek werdi we sadece 2 porsiyon meyve wer dedi. Eger sadece bunları yersen bebegin cok iyi beslenir dedi ama ben bi suru ru abur cubur yediim icin boyle oldum. Catlaklara gelince karnımın altında 4 tane çatlak war o kadar. Sonra ne olur bilemem ama

gülden de bebeğine kavuşmuş sağlıkla..ne mutlu...Allah sağlık versin ikisine de..darısı bizlerin başına hayırlısıyla inşAllah...

Bana haftada 1,5 kg et tuket peyniri sınırla karbonhidrat olarak sınırlı sayıda ekmek werdi we sadece 2 porsiyon meyve wer dedi. Eger sadece bunları yersen bebegin cok iyi beslenir dedi ama ben bi suru ru abur cubur yediim icin boyle oldum. Catlaklara gelince karnımın altında 4 tane çatlak war o kadar. Sonra ne olur bilemem ama

ne kadar enteresan bi menü vermiş dr.un müjde.. balığa çok önem veriyo genelde dr.lar..seninki balık, tavuk, baklagil vs.. vermedi mi ? 1,5 kg. et cokacimcoook .. meyva bile porsiyonla..çok ilginçmiş..

Merhaba anne adayları,
Ben de 34. haftadayım. Hazırlıklarla uğraşıyorum. Emzirirken göğüsucundan kaynaklanan sorunlar oluyormuş çoğu kişide. Ben de lansinoh'u çok duydum. Ama hiç işe yaramadığını iddia edenler de var. Bugün bir sitede tahinin üst kısmında biriken yağını tavsiye ediyorlardı göğüs ucuna sürmek için. Ben de araştırmaya devam ediyorum. İnşallah lansinoh pahalı olduğu kadar etkilidir de...
Hepinize hazırlıklarınızda kolaylıklar diliyorum...

İyi akşamlar kızlar, benim tansiyonum 164 oldu bugün sonra hemen indi..Çok endişeliyim ya bu ani çıkışlar plesantayı falan koparıyormuş..Çok tedirginim...Doktorum ilaç veremem tansiyonun genelde normal,ilaç verirsem çok düşer diyor...Allaha emanet yavrum...

Son düzenleme:
genel itibari ile tansiyonun normalse zaten sorun yok demektir ama bence sen gün içinde çok fazla tansiyon ölçüyosun ve buda doğru sonuç almanı etkiliyo seni yanıltabilir biraz oluruna bırak ve rahat ol bu bebeğin içinde senin hamileliğini daha mutlu ve huzurlu geçirmen içinde hayırlı olacaktır. mesela başlarda bende o kadar paniktim ki bi düşüğüm olduğpu için kafamı herşeye takıyodum sonra doktorum relax ol hamileliğin tadını çıkar dedi bende bi saldım sorma kendimi önce allaha sonra da doktoruma emanet ettim ve gerçekten de çok faydasını gördüm bugün kontrolüm vardı ve doktorum 15gün sonra tekrar gel sabah aç karnına ama mutlaka gel dedi randevu alamasan bile bekleme gel dedi panik olmama lazımdı ama ben gayet sakin tabi gelirim dedim haa bu arada çantan da hazır beklesin dedi belkide o güne bile kalmazsın dedi tamama şimdi hazırlarım çantamı dedim ama bunu da önemsemedim annemde kalıyorum 3gündür 10gün daha kalıcam sonra evime gider çantamı hazırlar beklerim kontrolümü bence sende dene

kızlar ben bugün kontrole gittim bebişimin kilosu 2700gr tahminimce 3000-3500 arası doğar dedi 15gün sonra sabah erkenden aç karnına gel dedi nstye bağlanıcakmışım belki doğuma bile alabilirim dedi ama nedense bende hiç heyecan yok çantanı da hazırla dedi ama benim daha hiçbişeyim hazır değil sadece yıkadım ütüledim dolaplara yerleştirdim ama bikaç eksiğim daha var kocişim halletsin artık

normal doğum gibi gözüküyo bi sorun çıkmadıkça dedi 15gün sonra çatı muayenesi de yapılıcak eğer çatımda müsaitse inşallah normal doğum olucak benimkisi herkesin hakkında hayırlısı

gülden de doğum yapmış ne güzel yaa allah analı babalı büyütsün nazarlardan saklasın azalıyoruz yavaş yavaş allahım hepimize hayırlı doğumlar nasip etsin inşallah

canım duruyor Allah a şükür huysuz değil :nazar: ama zaman kavramı kalmadı bizde...uyandı...acıktı emzir....emince gazı oldu çıkar..altıı değiştir...uyusun tekrar..bu işlemler esnasında yoruluyosun..ve kısa br süre sonra aynen tekrar....:roflol:

başta çok acıdı benim yakalyamadı ısırdı..ucu yara oldu...ilk 2 gün...ama şimdi öğrendi acıtmıyor çok eski yara yeri acıor galiba...her emzirmeden sonra krem sürüyorum...garmasatn kullanmıştım hamilliğimde başta onu kullanım .şimdi lansioh kullanıyorum daha yağlı dah iyi ...emerken silmeye de gerek yok...

kızımın resmini de sarılığı geçsin öyle koyacağım..şimdi sarımtrak biraz...birz da kilo alsın..minnacık teyzesi daha o....:Saruboceq::nazar:

aman aman maşallahhh Duru kızımıza.... Annesinden süt emmeye de çalışıyor canım benim.. Ee tabi önceden cork cork kordondan hazır geliyordu.. şimdi emmesi gerekiyor öğrenene kadar da biraz canımız acıycak herhalde..
Allah sağlık versin de insan başka ne ister..... Maşallah 41 kere maşallahhh

Bende 1 haftadır rahattım.. günde 3 kere ölçüyorum tansiyonumu, sabah kalkınca öğlen bir de yatarken, fakat bu sabah bu değer çıktı...Stresle alakalı olduğunu sanmıyorum çünkü öyle olsa 164 ü görünce çok korktum panik oldum ama o genede 5 dk sonra düşmüştü, asıl o zaman yükselmezmiydi...Başka bir şey var tetikleyen ama nee...neyse yaa kısmetimde ne varsa onu yaşarım sağol..

kızlar ben bugün kontrole gittim bebişimin kilosu 2700gr tahminimce 3000-3500 arası doğar dedi 15gün sonra sabah erkenden aç karnına gel dedi nstye bağlanıcakmışım belki doğuma bile alabilirim dedi ama nedense bende hiç heyecan yok çantanı da hazırla dedi ama benim daha hiçbişeyim hazır değil sadece yıkadım ütüledim dolaplara yerleştirdim ama bikaç eksiğim daha var kocişim halletsin artık

normal doğum gibi gözüküyo bi sorun çıkmadıkça dedi 15gün sonra çatı muayenesi de yapılıcak eğer çatımda müsaitse inşallah normal doğum olucak benimkisi herkesin hakkında hayırlısı

maşallah bebişine canım :nazar:

Aslında en önemlisi rahat olmak... Bende son birkaç aydır bu konularda çok relaxım.. Bunun hem benim için hem de bebek için çok faydalı olduğunu düşünüyorum... Hatta şimdiden doğum sonrası sütüm olacak ve bebeğimi emzireceğim diye hayallere bile başladım.. Psikoloji süt konusunda çok önemliymiş... Hepimiz bu son günlerimizin tadını doyasıya çıkaralım... içimizde minicik canlar taşıyoruz.. içimizde hareket ediyorlar... Bunun tadını çıkaralım..

Allah hepimize hayırlısını versin..... :Saruboceq:

benim hergün içimde kıpır kıpır hareketleri oldukça zaten aklıma endişe edilecek şeyler pek gelmiyor karnımda nasıl hareket ediyo onu seyrediyorum elimi koyup onu takip ediyorum kafasını okşuyorum ayaklarını hissediyorum poposunu sırtının hissediyorum bunlar çok güzel duygular gerisi bişekilde hallolur zaten

bende emzirmek istiyorum zaten aksini hiç düşünmedim çekinmem de emzirmekten ablam çok utanırdı hep kaçardı bulunduğu ortamlardan ben hiç çekinmem çok doğal bi olay bence herkesinde başından geçen ortak bişey olduğu için şaşılacak bişey değil yani

herkes rüyasında her gece bebişini gördüğünden bahsediyo bende tık yok bikaç ay önce bir iki defa görmüştüm ama hiç görmüyorum ne zamandır saçma sapan alakasız kişileri akrabalarımı görüyorum daha çok bebeişimle yada doğumla ilgili hiç bişey görmüyorum neden acaba?

herkes rüyasında her gece bebişini gördüğünden bahsediyo bende tık yok bikaç ay önce bir iki defa görmüştüm ama hiç görmüyorum ne zamandır saçma sapan alakasız kişileri akrabalarımı görüyorum daha çok bebeişimle yada doğumla ilgili hiç bişey görmüyorum neden acaba?

ayy canım aynen daha hiç bebeğimi rüyamda görmedim... doğum da görmüyorum rüyamda.. Bende alakasız kişileri ve olayları görüyorum..
Sadece bir gece elimde hast. çantam hast. de oda beğenmeye çalışıyordum... Sadece bu kadar...
Belki de bilinç altımızda gebelikle ilgili fazla kaygı duymamamızdan oluyordur.. Belki son günlerde görürüm diye düşünüyorum biraz..
kaydirigubbakcemile2

kimseler kalmamış galiba size kardeşimin kınasında çekilen resmimi göstereyim

ben kardeşim ve kızım

buda ben halaya katıldığımda şu duba gibi olan turunculu kıyafetli baaaayaaannnkaydirigubbakcemile3

maşallah canım bebişine alah kolay doğumlar nasip etsin hepimize benim kızımda bugünkü kontrolde 2,900 çıktı ama doktor aşağı yukarı olur bu rakam dedi geçen hafta 4 d ye girdiğimde 2,400 demişlerdi bence bir tuhaflık var ama neyse doğunca görcez bugünkü kontrolde banada 17 eylül dedi doktor 5 eylülde anestezi uzmanı ile görüşücem bazı testlerim var sonrada 17 eylül sabah 8 de bebeğime kavuşucam sağlıcakla inşallahhh

kızlar göğüsleriniz şişmi çok merak ettim benimkiler normal sanki süt yokmuş gibi cevap yazarsanız sevinirim

kızlar göğüsleriniz şişmi çok merak ettim benimkiler normal sanki süt yokmuş gibi cevap yazarsanız sevinirim

valla benimkilerde sarktı gibi ve yumuşadılar sankii fakat fazla şiş değil sızlıyor arada süt doluyor diyorlar ondandır falan ama bakalım nasıl olcak bilmem

aynen ya canı sıkılıyor insanın sanki süt olmuyacakmış gibi içimi rahatlattın normaldir o zaman teşekkürler sıkmayayım canımı

X