2008 eylülünde meleklerini kollarina alacak annişler

normal..şöyleki tuzu biraz fazla kaçırdıysan,ayakta fazla kaldıysan veya ayakların aşağı sarkar şekilde fazlaca durduysan şişmesi artık bu zamanlarda kaçınılmaz..arabayla on dakkalık yola gidince bile şişiyo benimkiler..zaten kaptanmağrakadını ayağı gibi oldu büyüdü bi çirkinleşti şişince hepten çirkin..göğüs uçlarında kendini bebeğe hazırlıyor sanırım..tırsma dr unu ara en kötü ihtimala.s.

Teşekkürler canım..içimi rahatlattın..a.s.

mürekkepbalığı.güzelim sen sıkma canını erkekler böyle bir de onlarda da doğum heyecanı ve stresi var.la havle deyip geç bence.ağlamanın sırası mı bebişin de hissediyo hem güzelim.
ayrıca ev işine hele de mutfaga eşinin karışması zaten anlamsız bir de bunun için üzülme. ben temizliyorum sana ne de ve aldırma canım benim.hem eminim onunda içine dert olmuştur.bizim de 4gün önce evlilik yıldönümümüzdü bana da hediye alan olmadı.ben de açılmayalım diye bişey demiyorum.birazda hassasiyet var tabii bizde de.beklentilerimiz artıyor sanırım.
az evvel de doğum çntamızı panikle unutma sakın dedim.çanta odada hergün görüyo ortada duruyo."tamam,çanta nerdeydi" demez mi! ay deliriyorum sandım halbuki içindekileri bile saydım orada ihtiyaca göre çıkarıverir diye gösterdim daha önce.ay bu adam ben doğururken şu nerde ,bu nerdeydi diye de sorar kesin.güveniyorum ben de yaa.
işte böyle canım benim yalnız değilsin ve cennet bu yüzden babaların değil bizlerin ayakları altında olacak..

slm kızlar nasılsınız görüşmeyeli ben bikaç gündür giremedim.neler kaynattınız bakimnaniknanik.
doguran eden var mı ben yokken.sizi bilmeme ama ben dün acil sezeryana girebilirdim.sabah 9da doktorumla randevum vardı.bebişim herşeyi ile iyiydi:nazar:cok sükür.kğ 3080gr boyuda 46cm olmuş paşam:nazar:doktorumuz bide ntsye gir bebegin durumu nasıl bi bakalım dedi.nts sonucum cok kötü çıktı bebişim hiç hareket etmedi ve kalp atışlarını begenmedi.aç mı geldin diye sordu gayet güzel bi kahvaltı yaptıgımı söyledim.yarım sat sonra yine gir dedi.bu sefer tatlı bişeyler yiyerek girdim nstye.ilk başlarda hiç hareketimiz olmadı.sonradan hareketlendi bizim bıdık.doktora götürdüm sonucu bu sefer begendi eger aynı sonuçla gelseydin doguma alacaktım demez mi :1shok:
yüregim ağzıma geldi.meger bizim ki uyumuş bizi baya korkuttu ama

gecmiş olsun cnm aynıs sey benimde dün basıma geldi.bende cuma günü sezeryana giricem dokorum nstye gir bakalım dedi aynen benimkide hiç oynamadı bir iki kıpırdandı neler yaptık tatalı seylermi yemedim karnımımı sallamadık oraya dön buraya dön yok deli gibi oynayan cocuk kımıldamıyor duduağım sıkıntıdan ucukladı Allahtan kaşp atısnı duyuyordum onuda duymasam kafayaı yerdim herhalde neyseki sonunda birazcık hareketlendide buda yeterli dedi.makineden cıktım bıdık hemen kıpır kıpır oldu işte bazen keyifleri yerinde olmayabiliyor yerimseniben

gözde kız nler yaşamışsın öyle yaaa aman allahım.neyse bununla atlatmışsındoğumun ucundan dönmüşsün.inşallah oğluşunda sabreder ve zamanında gelir.
kızlar kilo konusu sarsıcı new life ben de 58 ile hamile kaldım şuan 80 im bilmem anlatabiliyormuyum?
3 eylülde gün belilicez dr. şu an amerika da.o gelmeden bi aksilik çıkarsa diye korkuyorum.
bir de kaşıntım başladı aşğı tarafta.endişendiriyo.hergün duş almaktan tahriş ya da kuruma olabilir dedi eczacı arkadaşım.dr burda olmadığından başka bi dr söylediği kremi aldım ama prospektüste hamileliğin son haftalarında kullanmak riskli gibi bişey yazıyo.dr. da yok..off napsam bilmiyorumm..:çok üzgünüm:

Kaşınıyorsanız çatlıyorsunuzdur. Kaşıntıları hafife almayı bol bol doğal nemlendirici ürünler kullanın

selam arkadaşlar
bende eylül annesiyim ( umarım ) hep okuyorum sizi ama fazla yazmıyordum.
çarşamba günü 34+5 ken rutin muayene için doktora gittim. muayene oldum herşey yolunda , doktor artık bundan sonra her gelişinde nst ye bağlancan dedi . bugün de bağlanacaksın dedi . neyse bağlandık nst ye ne olduğunu bilmediğim için bekliyorum lay lay lom ,doktor geldi 20-25 dakika sonra sancın var dedi , 5 dakikada bir düzenli sancıların başlamış hastaneye yatırmam lazım dedi. ne yapacağımı şaşırdım , ben sancı falan hissetmiyorum doktr 5 dakika da düzenli sancın var her an doğum başlayabilir diyor.yalnız gitmiştim kontrole de . hemen eşimi çağırdım . beni acile aldılar bi serum taktılar ,tutturdum yatmam diye :) . doktor serumdan sonra bida nst düzgün çıkarsa eve gönderirim yoksa yatacaksın dedi. tabii nst yine aynı çıktı . yatırdılar beni hemen 20 şer dakika ara ile 3 tane nidilat verdiler sancıları durdurmak için bebeğin akciğerleri için iğne yapıldı . bütün gece boyunca nidilat , serum ve nst ile geçti .. ertesi gün sancıları 10 dakika da bire indirebildik . doktor yatırmak istiyordu hala ama ben evime gitmek istiyordum . sonunda ikna ettim doktoru günde 3 litre su , 2 saatte bir nidilat ve her gün hastaneye gidip nst ye bağlanmak şartı ile eve çıktım perşembe akşamı... şimdilik sancılar durdu yani 30 dakikada bir şuanda o da önemli değil zaten , bugün biraz moralim bozuldu nst de kalp atışı bi ara 100 e düştü oğluşumun , kendi doktorum şehir dışında başka doktor baktı fazla yorum yapmadı p.tesi doktorunuz bakar dedi... arkadaşlar 1-2 hafta daha geçirebilirsek rahatlıycam bebiş çarşamba günü 2400 dü en azından 3 kilo olsa akciğerleri tam gelişse ... benim için dua edin lütfen...

cnm öncelikle gecmis olsun.hiç korkma birşey olmaz bak bende 34 haftamda kanamam olup sancılındm erken doğum basladı diye 3 gün hastanede yattım aynılarını banada uyguladılar suanda 37 içindeyim ancak cuma günü alıcakalr 38 e girince sezeryanla alıcaklar çünkü benim kalbimde sorun vardı bide hastanede yaotıkları ilçalar kalbime cok zarar verdi duramıuorum diye alıncak o yüzden korkma baa benimkş hala gelemdş ha geldi gelecek derken hala gelmedii şimidide gelemk istemiyor ama biz mecbur aldırcaz gör bak seninkide beklicek ayrıca artık doğsada korkma bence bana doktor öyle demşti 35 girsin hiç korkma dedi
yerimseniben

Kızlar ben 58 kg la hamile kalmıştım şimdi 71 kg oldum...36+1 deyim...çok değil dimi..kafama o kadar takıyorumki bu kilo olaylarını..aslında bu aralar herşeyi takıyorummm:dilcikar:

değil cnm ben 44 le kalmıstım simdi 65.5 oldum sen 13 kilo almıs oldun buda normal beni görmüyormuusn ben kendimi hayatım boyunca 44 üstünde görmemiştim sırnaşık şey

Bu aralar herşeyi kafama takıyorum...:1ninca: bugünde ayaklarış şiş..hemde fil ayağı gibi ama nedense sağ taraf dahada şiş..:bbo: ay geçmiyo bu ağustos ayı yaa..ne bitmez aymış..daha eylülden de 8-9 günüm var :1no2:

iyi akşamlar arkadaşlarrrrrrrr nasılsınız ??
umarım herkes güzel bir pazar geçirmiştir...ama eminim siz de benm gibi sıcaktan yanmışsınızdır..bu havalar ne kadar sıcaklaştı dimi kızlar yaa hem de son günlerimizde..yazdıklarıızı okudum herkes terlemekten şikayetçi valla..
deryamızda gelmiş bebişiyle aramıza..ne güzel ..allah hepimize bu günleri göstersin kazasız belasız...

iyi geceler kızlar.ben de arada girip yazılarınızı takip etmeye çalışıyorum.merak ettiğiniz,sormak istedikleriniz varsa elimden geldiği kadarıyla cevaplamaya çalışırım.herkese hayırlı doğumlar şimdiden.annelik çok güzel bir duyguona bakıp bakıp ağlıyorum.bir kere bile ağlamasına dayanamıyorum.göğüslerim alev topu gibi ama o emdikçe gıkımı bile çıkarmıyorum.kakasını yapınca,gazını çıkarınca mutlu oluyorum.bunları yazarken bile ağlıyorum.darısı sizin başınıza kızlar...

teşekkürler arzu nasılsın..ağrın falan var mı??kendini nasıl hissediyorsun ..bu arada sana lavman yapıldı mı doğumdan önce merak ediyorum....

slm arkadaşlar ben de aynı sıkıntılardan muzdaribim.özellikle sormak istediğim bişey var yardımcı olursanız sevinirim.benim kasılmalarım çok şiddetli bir ağrıyla geliyor sizde de var mı normal mi çok korkutuyor beni.doktorum normal diyo ama elimde değil.

slm arkadaşlar ben de aynı sıkıntılardan muzdaribim.özellikle sormak istediğim bişey var yardımcı olursanız sevinirim.benim kasılmalarım çok şiddetli bir ağrıyla geliyor sizde de var mı normal mi çok korkutuyor beni.doktorum normal diyo ama elimde değil.

Canım kasılmamı bebek hareketimi acaba?

Kızlar tam 12 saattir iş yapıyorum koskocamann 12 saat.Arada molalar var tabi.Bayılmadığıma hayret ediyorum.Eşimde yardım etti.En çok işi o yaptı tabi ama bende hiç boş durmadım.Biraz öncede ütü yaptım.Umarım sabaha sağlam bi şekilde kalkarım.Ellerim tuşlara zor basıyor.İYİGECELER HERKEZE.....

Herkese günaydın kızlar nihayet kız kardeşim dün evlendiii çok yorulduk çooookkkk Allah daimi mutluluklar versin her evlen çifte bizimkilerin çok sorunlu oldu düğün bile dağılıyordu nerdeyse kaynana yüzünden ama allaha şükür damat bey son anda ailesine nihayet lafını geçirdi de düğün sakin ve mutlu bir şekilde bitti balayına gönderdik çiftimizi ve herkes yorgunluktan ölmiş bişekilde evlerine dağıldı ben hiç oynayamadım tabiii malumm ama 1 kez 1-2 dakikalığına halaya katıldım hiç oynamamamış olmiim diye neyse ekte bir iki resim var kardeşimin düğününde resim bile çekemedik sıkıntıdan ama neyse bakarsınız
sizlerden ne haberler bakalım doğuma giden varmı bu arada nasılsınız görüşmeyeli

...........................................................
.............................................................

ben hiç fotojenik değilimdir çok çirkin çıkarım korkmayın bu kıza nomuş diye valla gerçek görüntü böle değillllkaydirigubbakcemile3

Son düzenleme:
Bugün doktora kontrolüm var bakalım bugün kesin tarih verecekmi bebişim için ne diyecek gelişmesi için meraktan çatlıyorum gene ben nst ye de gireceğim görüşürüz kızlarrr geçmişe de bakamıyorum byyyyyy

teşekkürler arzu nasılsın..ağrın falan var mı??kendini nasıl hissediyorsun ..bu arada sana lavman yapıldı mı doğumdan önce merak ediyorum....

canım çok teşekkür ederim.iyim çok şükür.ağrım pek kalmadı.sadece kelkarken birazcık sızı oluyor o kadar.kendimi ilk başlarda çok çaresiz hissettim.ama 4.günden sonra insan düzeliyor.evin kalabalık olması da iyi değil.her kafadan bir ses çıkıyor ve insan bunalıyor.sebepsiz ağlamalarım da olmuyor değil.lavman yapıldı bana.ama inan hiç acımıyor.sonda da takıldı o da hiç acımadı.gıdıklanma gibi bir duygu hissediyorsun o kadar.

günaydınn hepimize güzel bir gün olsun..hava biraz daha serin düne göre çok şükür..dünkü sıcak neydi öyle sositososito

hicran hayırlı uğurlu olsun Allah ömür boyu mutlu etsin kardeşini...sen de çok güzel olmuşsun maşaAllah..:nazar:

arzu çok sağol tecrübelerini paylaştığın için..sonda ve lağman olayı beni de düşündürüyordu, pek acıtmadığını duymak güzel yerimseniben oğlunu öp bizim içinde..Şeniz

X