2008 eylülünde meleklerini kollarina alacak annişler

selam arkadaşlar
bende eylül annesiyim ( umarım ) hep okuyorum sizi ama fazla yazmıyordum.
çarşamba günü 34+5 ken rutin muayene için doktora gittim. muayene oldum herşey yolunda , doktor artık bundan sonra her gelişinde nst ye bağlancan dedi . bugün de bağlanacaksın dedi . neyse bağlandık nst ye ne olduğunu bilmediğim için bekliyorum lay lay lom ,doktor geldi 20-25 dakika sonra sancın var dedi , 5 dakikada bir düzenli sancıların başlamış hastaneye yatırmam lazım dedi. ne yapacağımı şaşırdım , ben sancı falan hissetmiyorum doktr 5 dakika da düzenli sancın var her an doğum başlayabilir diyor.yalnız gitmiştim kontrole de . hemen eşimi çağırdım . beni acile aldılar bi serum taktılar ,tutturdum yatmam diye :) . doktor serumdan sonra bida nst düzgün çıkarsa eve gönderirim yoksa yatacaksın dedi. tabii nst yine aynı çıktı . yatırdılar beni hemen 20 şer dakika ara ile 3 tane nidilat verdiler sancıları durdurmak için bebeğin akciğerleri için iğne yapıldı . bütün gece boyunca nidilat , serum ve nst ile geçti .. ertesi gün sancıları 10 dakika da bire indirebildik . doktor yatırmak istiyordu hala ama ben evime gitmek istiyordum . sonunda ikna ettim doktoru günde 3 litre su , 2 saatte bir nidilat ve her gün hastaneye gidip nst ye bağlanmak şartı ile eve çıktım perşembe akşamı... şimdilik sancılar durdu yani 30 dakikada bir şuanda o da önemli değil zaten , bugün biraz moralim bozuldu nst de kalp atışı bi ara 100 e düştü oğluşumun , kendi doktorum şehir dışında başka doktor baktı fazla yorum yapmadı p.tesi doktorunuz bakar dedi... arkadaşlar 1-2 hafta daha geçirebilirsek rahatlıycam bebiş çarşamba günü 2400 dü en azından 3 kilo olsa akciğerleri tam gelişse ... benim için dua edin lütfen...

Canım artık hepimiz için kritik zamanlar başladı Allah hepimizin yardımcısı olsun valla bende korkuyorum ama bikaç haftayı daha bi atlatsak hayırlısıyla şöyle bebişlerimizi sağlıklı şekilde kucağımıza alabilsek valla dünyalar benim olucak inşallah hepimiz için en hayırlısı olur,arada sancılarım var benimde ama dr.um normal diyor ve beni ta ayın 8 inde kontrole çağırdı inşallah o zamana kadar herşey normal çıkar,burda hepimiz birbirimiz için dualar edlim umarım senin bebişinde zamanında gelir dr.unun dediği tavsiyelere uy canım dualarım seninle kendine ve bebişe iyi bak:Saruboceq:

Kızlar ben 58 kg la hamile kalmıştım şimdi 71 kg oldum...36+1 deyim...çok değil dimi..kafama o kadar takıyorumki bu kilo olaylarını..aslında bu aralar herşeyi takıyorummm:dilcikar:

Valla seninki normal bence canım benim ibre 90 a dayandı çok moralim bozuk çok,15 kilo birden aldım tam zayıflamaya başlarken hamile kalmıştım tabi zamanlama biraz kötüydü ama yapacak bişey yok tabi bebişim sağlıklı doğsunda bi şekilde halledicem artık ama sen iyisin bence takma kafana

yaaa bende 57 kg ile hamile kaldım şu an 75 kg yim ve acayip çatladım nasıl düzelcem bilmem.cook canım sıkılıyor bide 2 haftadır ayaklarım acayip şişti.

Canım artık hepimiz için kritik zamanlar başladı Allah hepimizin yardımcısı olsun valla bende korkuyorum ama bikaç haftayı daha bi atlatsak hayırlısıyla şöyle bebişlerimizi sağlıklı şekilde kucağımıza alabilsek valla dünyalar benim olucak inşallah hepimiz için en hayırlısı olur,arada sancılarım var benimde ama dr.um normal diyor ve beni ta ayın 8 inde kontrole çağırdı inşallah o zamana kadar herşey normal çıkar,burda hepimiz birbirimiz için dualar edlim umarım senin bebişinde zamanında gelir dr.unun dediği tavsiyelere uy canım dualarım seninle kendine ve bebişe iyi bak:Saruboceq:

Kızlar yaaa ben çok tırsıyorum artıkkkkkk.....senağlamaya ne geçmez ağustosmuş bu böleee:1ninca: sankim 2 aydır ağustos dönüp duruyomuş gibiii...çok hassaslaştım zatenn..herşeyden nem kapıyorum artıkkksenağlama

Kızlar yaaa ben çok tırsıyorum artıkkkkkk.....senağlamaya ne geçmez ağustosmuş bu böleee:1ninca: sankim 2 aydır ağustos dönüp duruyomuş gibiii...çok hassaslaştım zatenn..herşeyden nem kapıyorum artıkkksenağlama

Sona az kaldı ya canım günler sanki bi yerde takılıp kalmış gibi zaten kendimi kötü hissediyorum keşke bi hayırlısıyla atlatsak artık,merak etme canım durumlar aynı bende senin gibiyim hiç keyfim yok herşeyden etkileniyorum hayırlısıyla bi kucağımıza alsak:çok üzgünüm:

aynen bende canım şu aayı bir çıkarsam diyorum rahatlıycam ya hihoyyyteylül 1 de dr.gideceğim doğum planını yapacağız dr.ama günler geçmiyor ya oğluşlarımda büyüdüler artık sığmıyorlar gibi çok geriliyo karnım artık evden çıkamıyorum gezemiyorum..........:eek:

merhaba güzel anne adaylarıııı
ben geldiiiimmm
hepimizin geceler zor artık.ben de uyanınca saate bile bakmaya gerek duymuyorum çünkü tahminlerim tutuyor.ensem ve saçlarım hatta t-shirtüm sırılsıklam kalkıyorum.
bunlar alıştırmaymış..:Saruboceq:Allahtan gelene razıyız..

Minik annişim,anlayamadım ben yani bebişimizin hıçkırır gibi olan hareketi fazla uzun sürüyosa nst ye gerek mi görüyor dr.?
yani ne yapmalıyız benim oluyor ama geçmesini bekliyorum hep! yanlış mı yapıyorum arkadaşım?:sm_confused:

:teytey: kızlar yenı topic hayırlı olsun inş bende güle oynaya giderim doğumaaaa.......:teytey:hihoyyyt

gözde kız nler yaşamışsın öyle yaaa aman allahım.neyse bununla atlatmışsındoğumun ucundan dönmüşsün.inşallah oğluşunda sabreder ve zamanında gelir.
kızlar kilo konusu sarsıcı new life ben de 58 ile hamile kaldım şuan 80 im bilmem anlatabiliyormuyum?
3 eylülde gün belilicez dr. şu an amerika da.o gelmeden bi aksilik çıkarsa diye korkuyorum.
bir de kaşıntım başladı aşğı tarafta.endişendiriyo.hergün duş almaktan tahriş ya da kuruma olabilir dedi eczacı arkadaşım.dr burda olmadığından başka bi dr söylediği kremi aldım ama prospektüste hamileliğin son haftalarında kullanmak riskli gibi bişey yazıyo.dr. da yok..off napsam bilmiyorumm..:çok üzgünüm:

Son düzenleme:
Ben geldimm..... kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

kimler var kimler yok ?????
Geçmişi okuyamadım daha.. Umarım herkes iyidir....

Bugün ilk defa NST ye girdim.. allaha şükür herşey yolunda.. :nazar:

selam arkadaşlar
bende eylül annesiyim ( umarım ) hep okuyorum sizi ama fazla yazmıyordum.
çarşamba günü 34+5 ken rutin muayene için doktora gittim. muayene oldum herşey yolunda , doktor artık bundan sonra her gelişinde nst ye bağlancan dedi . bugün de bağlanacaksın dedi . neyse bağlandık nst ye ne olduğunu bilmediğim için bekliyorum lay lay lom ,doktor geldi 20-25 dakika sonra sancın var dedi , 5 dakikada bir düzenli sancıların başlamış hastaneye yatırmam lazım dedi. ne yapacağımı şaşırdım , ben sancı falan hissetmiyorum doktr 5 dakika da düzenli sancın var her an doğum başlayabilir diyor.yalnız gitmiştim kontrole de . hemen eşimi çağırdım . beni acile aldılar bi serum taktılar ,tutturdum yatmam diye :) . doktor serumdan sonra bida nst düzgün çıkarsa eve gönderirim yoksa yatacaksın dedi. tabii nst yine aynı çıktı . yatırdılar beni hemen 20 şer dakika ara ile 3 tane nidilat verdiler sancıları durdurmak için bebeğin akciğerleri için iğne yapıldı . bütün gece boyunca nidilat , serum ve nst ile geçti .. ertesi gün sancıları 10 dakika da bire indirebildik . doktor yatırmak istiyordu hala ama ben evime gitmek istiyordum . sonunda ikna ettim doktoru günde 3 litre su , 2 saatte bir nidilat ve her gün hastaneye gidip nst ye bağlanmak şartı ile eve çıktım perşembe akşamı... şimdilik sancılar durdu yani 30 dakikada bir şuanda o da önemli değil zaten , bugün biraz moralim bozuldu nst de kalp atışı bi ara 100 e düştü oğluşumun , kendi doktorum şehir dışında başka doktor baktı fazla yorum yapmadı p.tesi doktorunuz bakar dedi... arkadaşlar 1-2 hafta daha geçirebilirsek rahatlıycam bebiş çarşamba günü 2400 dü en azından 3 kilo olsa akciğerleri tam gelişse ... benim için dua edin lütfen...

Allahın izniyle vaktinde sağlıkla gelsin inşallah bebişin.. Dualarımız seninle... :nazar:

hoşgeldin hilaryacım.biz seninle aynıyız dimi?
nasıldı nst nasıl geçti?ben henüz girmedim.oğluşun nasılmış:?
kilosu falan?

hoşgeldin hilaryacım.biz seninle aynıyız dimi?
nasıldı nst nasıl geçti?ben henüz girmedim.oğluşun nasılmış:?
kilosu falan?

Evet aynı gündeyiz.. Canım Nst den hiç bişey anlamadım.Sol yanıma doğru yatırdılar.. Karnıma bişiler bağladılar.. Makinede gümbür gümbür sesler başladı... Ne kadar kaldım bilmiyorum.Hemşire ile muhabbet ettim NST boyunca.. Doktor çıkan sonuca baktı herşey güzel görünüyor haftaya yine görüşelim dedi..
Bebişimin gelişmesi de iyiymiş.. 2700gr olmuş.. :nazar: Şimdilik Allah a şükür herşey iyi gidiyor..

merhaba güzel anne adaylarıııı
ben geldiiiimmm
hepimizin geceler zor artık.ben de uyanınca saate bile bakmaya gerek duymuyorum çünkü tahminlerim tutuyor.ensem ve saçlarım hatta t-shirtüm sırılsıklam kalkıyorum.
bunlar alıştırmaymış..:Saruboceq:Allahtan gelene razıyız..

Minik annişim,anlayamadım ben yani bebişimizin hıçkırır gibi olan hareketi fazla uzun sürüyosa nst ye gerek mi görüyor dr.?
yani ne yapmalıyız benim oluyor ama geçmesini bekliyorum hep! yanlış mı yapıyorum arkadaşım?:sm_confused:

selam canım..hıçkırık gibi yaptığı şey, o gün bayağı uzun sürdü ve karnım inip kabarıyordu..dr nst ye bağlanın, bi bakalım dedi..yani o hareketi olmasa da bağlatacaktı sanırım, artık son haftalar diye..zaten o hareketin gürültüsünden kalp atışını algılayamadı alet ve ben de gözde arkadaşımız gibi serum yedim o zaman düzeldi ..

ama bebek normalden çok fazla hareket ederse yine beni ara dedi herhalde o zaman da bi aksilik var mı yok mu kontrol edecek sositososito

cansu sorun çıkmamasına sevindim adına canım maşaAllah bebişine :nazar:
sezeryan gününüz belli oldu mu ?

şimdilik 15 Eylül gibi dedi doktorum ama tam konuşamadık.. Hastanedeki odalara bile bakmayı unuttum.. kafamçokkarıştı çok heyecan yaptım galiba NST için.. Nasıl olacak ? ne çıkacak diye çok stres yapmıştım..

evet çok garip ve sıkıcı bişeymiş bu nst..yarım saat öylece yatmak çok sıktı beni..bi de dr. gizli sancı olabilir falan deyince...bi de beni hasta odasına yatırdılar .. çok heyecanlandım :)) ama sonuçlarımız iyi ya çok şükür..artık alışmamız lazım nst ye , hastane odalarına... Rabbim sağlıcakla kurtarsın hepimizi inşAllah..

hilaryacım maşallah oğlumun arkadaşına.inşllah benimki de yaklaşmıştır 3000kg a.nst ye 3 eylülde gireceğim.alttan da bakacak çatı mıdır nedir.eşime bu sefer gelme ya da muayene sırasında içeride dur diyorum.yok ben de gelcem diyo.utanırım ben ya.bilmiyorum ne yapsam.siz kiminle gidiyosunuz kızlar?

hilaryacım maşallah oğlumun arkadaşına.inşllah benimki de yaklaşmıştır 3000kg a.nst ye 3 eylülde gireceğim.alttan da bakacak çatı mıdır nedir.eşime bu sefer gelme ya da muayene sırasında içeride dur diyorum.yok ben de gelcem diyo.utanırım ben ya.bilmiyorum ne yapsam.siz kiminle gidiyosunuz kızlar?

ben de hep eşimle gidiyorum canım..benim dr. hep ilk üç ay vajinal ultrasonla bakıyordu.. normalden bakarken eşimi çağırıyorduk ama vajinal bakarken içeri almıyordu eşimi dr. utanacağımı düşünerek :eek: senin dr. da karından bakarken girer eşin yanına, çatı muayenesi yapacağı zaman çıkartırsınız odadan kaydirigubbakcemile3 insan eşi de olsa daha bi kasıyo kendisini..:sm_confused:

Saoll Canımm.. kilo çok önemli değil ama sanki 3 kg ı geçerse daha sağlıklı olacakmı şgibi geliyor banada kaydirigubbakcemile2Canım benim doktorum zaten ilk kiminle geldin diye soruyor.. eşim ilk önce dışarıda oluyor.. Ben ultrasona geçince eşimi içeri davet ediyor.. ultrasonla işimiz bitince de eşim çıkıyor.. Bir de doktorum çatı muayenesini içeri de başka bir odada hasta ve hemşire ile yapıyor.. Başka kimse olmuyor..

X