2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

gamzeliii vallaa üçbuçuk atıyom suannn zaten iğneyi görmeye gelememm sende 3 gün ağrıyoo dedinn ohhhhhhhh

asi geç kalmadın tetenoz aşısı 4 aylıgın içindeyken vuruyo nedenide bebegin gelişşimi tamamladıgı zman organ gelişimi tamamladı yaa artık bebeklerimiz 4 aydan sonra ozman yani sen doktoruna sölee böle bi aşı varmış yaptırayım mı diye yaptır derse yaptır bence çünkü benim tnaıdıklarım herkez yaptırdı

hilaryaa istanbulluymuşsun canımm anadolu yakasındamısın avrupadamı.bunu daha öncede yazdım istda oturan arkadaşlar nerelerde olduklarını yazsınlar dedim ama kimse yazmamıştı.

Canım istanbul da kadıköy de oturuyorum diye yazmıştım.. Mesajımı görmemişsindir.. a.s

asliiii daha önce sorduğunu duymadım ama ben küçükçekmece cennet te oturuyorum sizler nerelerdesiniz???

:uhm: kafam karıştı.. Benim doktoruma özellikle sordum sağlık ocağına kayıt olmalıymışım aşılar için diye.. doğum yaptığın yerin steril durumu ile ilgiil sana gerke yok dedi.. Ama ben yine de sağlık ocağına gidip kayıt yaptırayım

iyide yanii bunu doktorlarımızın bızlere solemesı gerek bız nerden bılelım sızler olmasanız belkıde haberımız olmıcaktı nasıl kızıyorum su doktoruma ben bı c.tesı gıdımde iicene konusayım onunla bızlerı yonlendırmelerı gerek bak sınırlendım sımdı vallaklava:

gamzeliii vallaa üçbuçuk atıyom suannn zaten iğneyi görmeye gelememm sende 3 gün ağrıyoo dedinn ohhhhhhhh

ayşe korkma bende çok korkarım hemde çok kan bile vermem bak ne yap biliyon muuu igne vurulurken hiç bakma ve bol bol okuuu dua oku ben öle yapıyorum hiç hissetmiyorum artık korkmuyorumdaaaa.s.

ayşecimmm aldıgın kıyafetlerr çok güzelll güle güle giy tatlımm.

gripp çok kötü yaa...
ama narkadaşlarr hepimiz çok dikkatli olalımm
Aslii ya da Geçmiş olsunn a.s.
tşkler canımm. benim grip degilde midemde çok kötü yanma var o kadar kötüki dayanamıyorumm bogazımada yansıyorr.ne yediysem bastırmadıı sanki patlamaya hazır volkan gibi. ne yapacagımı bilmiyorumm sakız çignedim biraz geçti başka önerileriniz varmıı.
mommy canımm fitil kullanmışsın bundan 2 hafta önce dr kontrolünde benimde kaşıntılarım var sadece dr söyledim oda fitil yazarız dedi ama dr kontrolüm yarın bir sakıncası yok degilmi fitil kullanmaya korkuyorumda.gerçi şu günlerde bir rahatsızlıgım yok artık çok şükür.
tetenoz aşımız var yaa kızzz 16 yada 17 haftalıkken önümüzdeki ay olacaz yoksa sne daha sglık ocagına kayıtta mı yaptırmadınnnnklava:
arkadaşlarrr bana kimse tetanoz aşısından bahsetmedi benimde yarın 3lü testim var birazdan dru arayacagımm ne zaman geleyim diye.ben geç kalmamışımdır degilmii. fisfisfis

bu arada ayşecimm bende çatlaklar için dalinin etkin nemlendiricili yagını kullanıyorum birde badem yagı kullanıyorum.dogum yapan arkadaşlarım birde "Lierac" diye bir krem ismi söyledilerr faydası oluyormuş fiyatını sordumm 50 ytl dediler..
hilaryaa istanbulluymuşsun canımm anadolu yakasındamısın avrupadamı.bunu daha öncede yazdım istda oturan arkadaşlar nerelerde olduklarını yazsınlar dedim ama kimse yazmamıştı.

yaptır cnmmmm yaa bak bana inanmıyo olaiblirsiniz gidin en yakın saglık ocagına ben hamileyim kayıtımı yaptırmka istiyorum diyin ondan sonra bana aşı yapılacak mı diytin zaten sona adet tarihinizi soracakalr eger haftanın igne zmanınız geldityse bururlar o dkda bne kimseyi etkilemk istemiyorum karar siizn ama ben bildigimi sadece sizinle paylaştım

Cnm madem sordum bende yanıtlayayım bende istanbul avrupa yakası b.çekmecede oturuyoruma.s.

Kızlar öncelikle çatlaklar için 50 ytl gibi bir rakam vermenize gerek yok bence zaten kremle felan ilgisi yokmuş tamamen bünyeyle alakalıymış tabiki nemlendirici kullanın ama 50 ytl gibi bir rakam gereksiz bence kesin önleyeceğini bilsek tamam.Ben johnson baby bebe yağı kullanıyorum 8.750 lira birde bol su içiyorum yağım bitincede
2 tatlı kaşığı gliserin yağı
Yarım çay bardağı kakao yağı
Yarım çay bardağı badem yağı(belki bunu kullanmam tüylenme yapabiliyormuş)
1/4 çay bardağı zeytin yağı karışımını
yada
3 çorba kaşığı buğday yağı
1 çorba kaşığı kayısı yağı
3 çorba kaşığı tahin karışımını kullanmayı düşünüyorum

Bide şu aşı vurulurken can yakıyormuymuş,yoksa ağrısımı sonradanmı oluyormuş?Pek korkarımda.

gerek yok dedıyse nıye ısraral yaptırım dıyorsun cansuu belkı bır bıldıgı vardır kadının

yaaa dr ların çok nahiri gerk duymuyoo ama çogu doktor gerk duyuyor ben kendiniz bilirsiniz taaa uzun zamanlardan beri var vu igne bide ayrıca ben kendimi o riske atamam yani bana onuçta dogum yaparken bıçak degecek ondan bence gerkli bu bneim düşüncemCADIARZU

Bide kızlar benim tek ağrıyan yerim sağ tarafımdaki kemiklerim.Sanki kocaman bir el giriyor kemiklerimi sıkıp bırakıyor yada bütün gazlar oraya toplanıp kemiklerimi sıkıştırıyor gibi bi ağrı.Bazen öyle bir saplıyorki bağırtıyor insanlar birden bana bakıyor evde yada gezmede..Dik durduğum zaman olmuyor genelde kaykık oturduğum zaman oluyor.Varmı sizdede böyle bir ağrı?

maviligece aşının etkisi duyduguma göre 2gün müş vurken degil vurulduktan sonra agrı yapıyomuş okiş

bencede yapılmalı benim tanıdığım özellikle sezeryanla doğum yapan herkese doğumdan sonra yapıyorlar muhakkak .ben 17.hafta olayını bilmiyordum ama bilgi verdiğin için çok teşekkürler cnm sen bizleri aydınlatmak için elinden geleni yaptın bundan sonrasında isteyen istediği gibi davranabilir bence.kayıt için kendimizmi gitmeliyiz ben pek izin alamıyorumda eşim yaptırabilirmi acaba

canım inanmamak değil kesinlikle.. Bende sağlık ocağına gitmeyi düşünüyordum.Da benim aklımı karıştıran dr oldu.. Neden istemedi diye... Ama annemle konuştum.. O zamanı gelince bu aşıyı olman gerekecek. fiyatı şu diycektir sana dedi.. Haklı olabilir...
Sağlık ocağını ondan istememiştir diye söyledi..
Yarın sabah gideceğim inşş sağlık ocağına..
Saol canımm bilgilendirdiğin için a.s.

gerek yok dedıyse nıye ısraral yaptırım dıyorsun cansuu belkı bır bıldıgı vardır kadının

Ben normal doğum istiyorum.ama ne olur ne olmaz.. Yapılsın.. Aşının zararı olmaz canım..
Ben gider sağlık ocağına paşa paşa olurum aşımı... içim rahat etsin
:dance:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…