Tuvalet Eğitimi 2 yasindaki kizimla wc egitimi gunlugumuz..

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.
Kizlar ben bu arada ervaya sutu kestim geceleri sut veriyodum ama cok kabiz yapiyomus kziimda zaten bebeklikten gelen bi kabizlik var o yuzden kestim sadece sabh kalvaltida 1 cb iciyor. Siz veriyomusunuz? Kac yasina kadar veriliyor hem sabaha kadar kuru kalkiyor artik vermedigim icin

Çiş den once bende veriyordumm her aksam ama artik vermiyorum canim istemiyo kendide once istersi oyle veriridim oyle yani

Keşke benim kızım da içse malesef içmiyo hanımlar ve çok üzülüyorum süt grubu hiçbirşey yemiyo içmiyo belirli bir yaş yok diye biliyorum. Benim ki yiyeceklerin yanında bolca su içiyo :KK43:

E cnm yogurt yemiyormu?

Erva hergun 200 ml sut 1 kase yogurt ve gerektigi kadar peynir yiyordu.

Sutu kesince 2 kase yogurda cikardim ogle ve aksam. zaten 2 yasinda icmesede olur.

Hiiiic uzulme valla bahar senin kizin seni 2 yasina kadar emdi benimki icse nolcak beni 3 ay emdi. Bagisikligi var nisanin.

Peyniri yumurtasina sakla ben hep oyle yapiyorum normalde bi kere ayri peynir yedigini gormedim

Bizmkide peynir yemiyodu bu ara yemeye basladi sutu yogurdu cok sewer nisa ama iste hic istemiyo yoğurt mayalacagim zman pisince hepimiz içeriz sutten

Ervada ayni nisa gibi hep kuru kalkio elif. Sadece 1 kere kacirmisti.
Gece sorunu yasamicaz cok sukur cok kolaylik oluyor boyle bide yatak temizlemekle ugrasmicaz

Ewet canim soyluyor artik cok sukur artik tutuyo ya atıyorum tuvalete bi gdiiyoz bi yapiyo gorme dolu dolu :))

Alisti artik yani duzene bindi

Merhaba herkese

Bugun iftara misafirim vardi...butun gun cok yogundum cok sukur kizima hatirlatmiyorum cisi gelince soyluyor :KK66:)))tabii kaka yine tutuyor bakalim biraz daha sabir....

Ayy cok sevindim senin adina dua et de bizimkilerde cabuk ogrensin.
Senin dedigin gibi ervanin altini cikarip terlik giydirdim tuvalete saldim ayyy bi hosuna gitti sorma comesiyo bide tasin yanina kakasini yapacagini anladigim zamn oyle yapicam. Cisini yapmayi beklerken de sikilio dedim ya lazimliga cesmenin yanina aliyom hafif suyu aciyom onunla bi oynuyo bi oynuyo gor guluo oynarkende yapio cisini bugun rekorumuzu kirdik 4 kere tuvalete denk geldik bu yontemle:))
Ama sanirim denk getirmek fazla onemli degil altina yapmasi daha iyiymis yapacak ki tutmayi ve soylemeyi ogrensin sen ne diyosun cnm dogrumudur?

Ayy cok sevindim senin adina dua et de bizimkilerde cabuk ogrensin.
Senin dedigin gibi ervanin altini cikarip terlik giydirdim tuvalete saldim ayyy bi hosuna gitti sorma comesiyo bide tasin yanina kakasini yapacagini anladigim zamn oyle yapicam. Cisini yapmayi beklerken de sikilio dedim ya lazimliga cesmenin yanina aliyom hafif suyu aciyom onunla bi oynuyo bi oynuyo gor guluo oynarkende yapio cisini bugun rekorumuzu kirdik 4 kere tuvalete denk geldik bu yontemle:))
Ama sanirim denk getirmek fazla onemli degil altina yapmasi daha iyiymis yapacak ki tutmayi ve soylemeyi ogrensin sen ne diyosun cnm dogrumudur?
Denk getirmek sans cocuk anlamiyor tutmasi ve kacirmasi daha iyi farkina varmasi acisindan....

5.gun: 5 kere tuvalete yapti 3 defada kacirdi cok iyi ama bundan sonra denk getirmesi icin fazla ugrasmicam yapsin altina yapsin ki tutmayi ve soylemeyi ogrensin

5.gun: 5 kere tuvalete yapti 3 defada kacirdi cok iyi ama bundan sonra denk getirmesi icin fazla ugrasmicam yapsin altina yapsin ki tutmayi ve soylemeyi ogrensin
Kakayi denk getirdiniz mi yoksa camasirina mi yapiyor ...benim derdim suan kaka yaaa herkese soruyorum :))))

Benim kizim 2 gunde 1 yapiyor yuzunun seklinden anliyorum hemn kosuyorum tuvalete ama coktan yapmis oluyor ama bu sefer daha dikkatli olcam yuzunun sekli degistigi ansureyya ayhan gibi kizi kaptigim gibi depar atcam ki kakasinida tuvalete yapmasi gerektigini ogrensin onceligim cis. Kakayi ogrenmek biraz zaman aliyormus

Cnm 7 keredir arka arkaya tuvalete denk getirdik. Dunden bugune kadar.

Bugun bol bol su icirdim hani 2 3 saatte yapiyo demistim ya sabahtan beri 3 bardak su icti ama 3 4 saat araliklarla yapio bende hayret etttim tutuyo sanirim. Ogle uykusuna gecmeden once 2 saat yapmamisti 2 saat uyudu 4 saat oldu tuvalete oturttum yok yine yapmadi heran yapabilir ama 3 4 saatte yapio niye ki anlamadim gitti:KK43:

X