Tuvalet Eğitimi 2 yasindaki kizimla wc egitimi gunlugumuz..

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.
Soylememesi zor cnm benim kziimda soylemiyor henuz bugun 10.gunumuzdeyim agzinin icine bakiyorum soylicekmi diye ama yok

Merhaba kizlar ,

Bugun uyguladigim taktik azicik olsada sonuc almaya basladim gibi...iki kere camasirina kacirdi 5 kere tuvalete kaka yaptik....ama kucuk kucuk parca seklinde bir kerede yapmiyor...kendine guveni geliyor....

Taktik su ben ilk basta dinledigim pedagog adem gunesin onerisini yapmistim ama benim kizimda ise yaramadi eger uygulamasaydim belki biraz daha yok alirdim....cocuktan cocuga degisiyor cunku...

Adem gunesin onerisi su kaka yapmaya basladiginda anne fark ettiginde hadi tuvalete gidelim demesi lazim cocuk gelmez ise zorlanmamasi lazim....cocuk oldugu yere birakin yapsin diyordu...ben bunu denedim kizim hep redetti vee hep camasarina yapti ve bunun hep boyle olmasini istediii ve boyle olacak zannetti..

Dun aksam itibari ile kolundan tuttum hayir tuvalete dedim bi baktim tipis tipis geldii..oturdu biliuorum kivraniyor kskadi var bi 10 dakika tabletten cizgi film izledi pirt yapti minnak.

Bugunde hep ayni yontemi dedim 10 dakika icinde yapmazsa kaldirdim elinden tableti aldim...
5 kere tuvalete denk getirdik...insallah boyle boyle alisir ne yapayim baska secenegim kalmamisti..

Ayyy cok sevindim sizin adiniza vala yarin da deneyin bakalim ama isde bi yerden sonra ellerindeki seye konstre olup yapamiyolar oda var ama olsun sizinki gelisme olmus suan

Ben hala ogluma oglum kakan gelince soyle deme asamasindayim. Bezliyken alisirsa daha sonra daha kokay olur diyerek. Ama oglum saatlerce kakayla dursa rahatsiz olmuyor. Hatta ben yaptigini biliyorum. SORUYORUM YOK YAPMADIM DIYOR. nasil olacak bilmiyorum.

Ayyy cok sevindim sizin adiniza vala yarin da deneyin bakalim ama isde bi yerden sonra ellerindeki seye konstre olup yapamiyolar oda var ama olsun sizinki gelisme olmus suan
Tesekkurler canim gerci cok yol alamadik ama gun icersinde camasarina 9 kere yapmayi biraktirdik yaparsan buraya tuvalete diyoruz...biraz keyfine birakinca hemen camasarina yapiyor artik ben cildiracaktim. Nasil olsa kabiz degil nasil olsa yapacak...

Ama evde resmen basinda bekci gibiyim...bugun banamiz disari cikmisti ben elindeki paketleri alayim derken birazcik yapmis yani kasla giz arasinda...p

Benimkide soylemiyor yaptiktan sonrada soylemiyor cis ayri dert kakalari ayri dert

B beypazari ervaya biraz once yemek yedirdim sonra ayakta dikilmeye basladi hic kipirdamadan anladim cisini yapacagini tuttum kolundan yavas yavas tuvalete goturuyorum cisini bana soylemesini tuvalete yapacagimizi soyluyorum. Biz tuvalete girdik altini cikardim otutturdun ondan sonra yapmaya basladi. Kontrolunu sagliyor aslinda isteyince tutuyor farkediyorum yavas yavas ins yakin zmanda da soylemeye baslar.

Kaslari gelismis en azindan canim. Zamanla soylerde

Aferin kuzucuğa olayın farkında aslında :)

Kizlar bnde bugün sizden cesaret bezini cikardim .. Gün icerisinde devamli goturdum. Oglende tuvalete goturdm uyuttum sonra meraktan catladim acaba yapti mi diye. Üç saate yakin uyudu ve kalktiginda yapmamisti. Ben aldim hemen tuvalete goturdm ama taytini yariya kadar indirip kucagimda tuttum belki cok vardor dayanamaz diye az birsey yapti sonra ben ustunu filan giydirdim gitmis salona ciş yapmis bana gosteriyor ondan sonra iki kere daha yere yapti. Tabi benim evimde suan hali yok yikamaya vermistim onun rahatligi var. Simdi bezleyip yatirdm alez yok yatagi batirmasin diye. Guzel mi gidiyorm sizce ? Gece kaldirmali miyim ?

Gece neden bagladin ki baglama cikart alt acma bezin varsa onu yau ben onu yaydim. Gece mutlaka kaldir ilk baslarda ben 4 de kaldiriyorum yapiyor sonra uyuyor sabha uyanincada hemen goturiyorum yine yapiyor gece isini hallettik biz. Kac aylik cocugunuz? Zamanla tutmayi ogrenecek daha ilk gununuz 1 hafta zorlanirsiniz. Bizim 11 gunumuz oldu daha soylemiyor ama sabirla bekliorum

Kac yasinda cocugunuz??? Ama gece baglamayin altini yoksa alismasi uzun surer ilk gun olacak tabiii benim kizim 3 gunde cisi ogrendi ama kakayi hala yapmiyor gerci benim kizim buyuk 3 yasinda kaslarini kontrol edebiliyor...

Gunu ozetlersek hic kaka yapmadi kivrandi kivrandi yapmadi tutuyor....egitime basladigim ilk haftaya donduuuk....gecen hafta neydi o yaaa gunde 9 kere camasirina kaka yapiyordu artik sabir kalmamisti bende ))) birde bende regli haftasina girecektim sinir tavan yapmisti )))bellide etmeyeyim diyeee kendimi yedim...

Suan tutuyor kakayi tutsuun yarin dayarim kayisiyi elbet birakacak ...en azindan iki gundur surekli kaka temizlemiyorum...

Artik onun istegine birakmiyorum bakiyorum kiii kaka icin kivraniyor alip goturuyorum 10 -15 dakika oturup yapmazsa kalkiyoruz....

Ayyy bi ogrenseee artikķk

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…