Tuvalet Eğitimi 2 yasindaki kizimla wc egitimi gunlugumuz..

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.
Sakin bezleyeyin sonra is dediginiz yere kadar gidiyo , ramazan zorlu surec olabilir sizin icun ama bu surecde en azindan gunde 1 2 defa tuvalete gidebilrinz mesela kakasini yapacagi zamani bilrisniz az cok o ara çıkartın yapsin tuvalete aarada da çiş ben oyle yaptim cok sukur 2 yas 1 aylik kizim alistik
maşallah size.

Valla mahcup olmadim cunku annemdeydim hemde 2 kere yapti:))
Suyla oynadi misafirlerle ugrasmaktan ilgilenmedim bahceye cikip heryerini kovadaki suya sokmus heryeri islanmis bende onu ariom bahceden bi geldi hortlak gibi sirilsiklam herkes guldu:KK71:

Allahimmmm çocuklar acik alan bulunca seviniyolar iste bu dönemde varya bi yere gdiince yada biri gelince hemen unutuyoz cocuklari yapiyolar altina

Benimde misafirm vardi sahura birşeylr hazirlayip uyuycam vala yoruldum

Olur canim olur seni zorlayan sadece oruc da baslaman oldu bence yoksa zorlugu yok oyle aman aman canim Yani varda gormuyoruz

Günaydın herkese bugün dördüncü günümüz gece altını ıslatmadı erken yattığı için gece uyandi çişe götürdüm yaptı 4 gibi sabahta kuruydu hemen götürdüm yaptı birdaha kaçırması olmadı az önce kakasının azıcığını kaçırmış devamını ilk defa tuvalete yaptı afedersiniz pıtır pıtır dökülsün demem ve deli gibi alkışlamam çok işe yaradı her yaptığında anne alkışla diyo

Günaydın herkese bugün dördüncü günümüz gece altını ıslatmadı erken yattığı için gece uyandi çişe götürdüm yaptı 4 gibi sabahta kuruydu hemen götürdüm yaptı birdaha kaçırması olmadı az önce kakasının azıcığını kaçırmış devamını ilk defa tuvalete yaptı afedersiniz pıtır pıtır dökülsün demem ve deli gibi alkışlamam çok işe yaradı her yaptığında anne alkışla diyo
Darisi bize. Siz baya yol almissoniz. Biz oglumla baslamadik bile.

Ayni Benim kizda böyle di kisdan bu yana gittil hep tuvalete ama bagliyodum kakasi gelince rahatsiz oluyodu kakasini yapiyodu tuvalete çiş de yapıyordu bu arada derken bezi yasina girmedn 1 ay once birakdik zorlu 15 gunummuz oldu kacirdi gunduzleri falan gece yapmadi hic cok sukur 1. 5 ay oldu suan alistik yani
Bence baslayim gec kalmyin bakin okursanis arkadaşlar 3 yasinda ki cocuklariyla sikinti yasiyo aslında siz bilirsiniz genede..
Yok canim 3 yasina birakmayi dusunmuyorm. En gec temmuz ayi bezi tamamen cikarmam lazim.yaş ilerledikce zor oluyor gercekten. Bagirmamaya cok gayret ediyrm .. Evden cikmamam lazim iste ondan bu kadar aksadi.

Sakin bezleyeyin sonra is dediginiz yere kadar gidiyo , ramazan zorlu surec olabilir sizin icun ama bu surecde en azindan gunde 1 2 defa tuvalete gidebilrinz mesela kakasini yapacagi zamani bilrisniz az cok o ara çıkartın yapsin tuvalete aarada da çiş ben oyle yaptim cok sukur 2 yas 1 aylik kizim alistik
Oyle goturuyorm canim .. Arada kendi de gelip gitmek istiyor. Ama bezi hic tamamen cikarip denemedim. En iyisi yarin baslayayim bakalim ne olcak. Gece nasil yaptiniz peki ?

İkizlerim iki yaş ikinci aya geçtiler. Nerdeyse iki yaşlarında başladım .. Oğlan sölüyor vc ye gidecek ama kız söylemiyor. Ne yapsam söylemiyor ben tahmince alıyorum yapıyor ama önemlisi vc ihtiyaç ı olduğunu kendi sölemesi

İkizlerim iki yaş ikinci aya geçtiler. Nerdeyse iki yaşlarında başladım .. Oğlan sölüyor vc ye gidecek ama kız söylemiyor. Ne yapsam söylemiyor ben tahmince alıyorum yapıyor ama önemlisi vc ihtiyaç ı olduğunu kendi sölemesi
Tabi kendi soylemesi onemli olan canim yani ne kadar oldu baslayalai

Oyle goturuyorm canim .. Arada kendi de gelip gitmek istiyor. Ama bezi hic tamamen cikarip denemedim. En iyisi yarin baslayayim bakalim ne olcak. Gece nasil yaptiniz peki ?
Zaten gunduz sabah bi kalktik cikartik bezi oda rahatsiz oluyodu. Derken ogle uykusuna yatirdim bakdim 2 saat uyudu kuru gece yatti 3de falan kaldirdim gece yapdi , esik ise giderken de kaldirdim baslarda yapıyor du sonraları g3ece kalkmak istemedi agladi bazen uykulu yapti tuvalette cisii bazen yapmadi bazen 20 dakka bekledigimiz oldu, derken derkn gece kalkma isini tamamen bitirdik suan yatmadan gideriz sabah kalkinca anne cisim der kendiside boylr bu sekilde bizim

Tatlim benim krozetim yok normal tuvalete gidiyoruz komple cikariyorum altini zor oluyo ama boyle alisti klozete kolay kolay yapmıyor mesela ama siizn iicn klozet daha pratik olacaktır
Ben ilk lazimlik almistim onunla oynuyordu ama asla tuvaletini yapmak icin oturmadi. O yuzden klozete hic oturtmadim korkmasin diye. Simdi ne yapsam ona karar veremedim. Denesem korkar mi acaba diye kararsizim.

Ben ilk lazimlik almistim onunla oynuyordu ama asla tuvaletini yapmak icin oturmadi. O yuzden klozete hic oturtmadim korkmasin diye. Simdi ne yapsam ona karar veremedim. Denesem korkar mi acaba diye kararsizim.
Canim biz başta boyle alistik sonra ben hep altiini komple cikarmakdan yorulunca lazimlik aldim amaaaa yuzune bile bakmadi oynamadi bile korktu aldigimiz gibi durdu yani gene oyle dewam ettik

X