2 yaş sendromu ve mutsuzluğum

Ayy neler Anlatıyoruz.hangi yollardan. Yaratıcılıkta sınırları Zorluyoruz.Keşke öyle karanlık olduyla ikna olsa. Ya da azcık ağlayıp bitirse.
Bizimki krem sürmeyi ve diş fırçalamayı çok seviyor. Çok ağladığında bu iki silahımı çıkarıyorum, biraz zor unutuyor ama unutuyor.

Kendini ifade ediyor olması bence size faydalı .oğlumun işaret beden dili aşırı iyi o yüzden geç konuşacak eminim ve bu durum üzüyor . Uyumadığı her an saniye susmadan konuşuyorum asla durdurmuyor . Birşeyi yanlış söylersem ağlamaya başlıyor mesela polis arabasına taksi de aha bittim o an çünkü aslında herşeyi biliyor öylesine soruyor ve o kadar çok konuştuğum için bazen nesnelerin isimleri aklıma gelmiyor vs vs . Günde 1 saat ancak uyuyor en fazla 1.5 saat sabah 07:00 ile akşam 20:30 arası mesai yapıyorum deliriyorum artık . Vileda kovasına suyu koyacakmışım yerleri silecekmiş. Ama az suyla değil ağzı beraber dolu olacakmış . Öyle oyuncak kova vs olmaz gerçek olacak geçen gün 45 dk ağladı ben yerleri sildim ve toz aldım başından sonuna kadar kendini yere attı ve ağladı .

Merhaba sanki benim yeğenimi anlatmışsınız ablam onu büyütürken 10 yaş yaşlandı. Şuan 14 yaşında. İlk okulda dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu teşhisi kondu. İlk okul dediysem çocuk artık 10 yaşına gelmişti. O zamana kadar şımarık yaramaz huysuz deniliyordu. Belki sizde de böyle bir durum vardır

Bizim de fazlasi var eksigi yok. Butun odalar kilit altinda. Supurgeyi gorunce saatlerce agliyor. Hevesini alsin diye biraz versem yetmiyor. Aldigimda yine agliyor. Oyuncak supurge aldim, illa onunla uyucam diye tutturdu. Gece 3'te uyanip supurucem diye agladigi oldu. Cok normal, diger cocuklarla kiyaslamayin. Bazi cocuklar boyle. Ben korkumdan parka bile yalniz gitmem. Bir keresinde gittim ve bin pisman geri dondum cunku.

Cilt kuruluğu var. Özellikle bacaklarını çok kaşıyor bu yüzden. Losyon sürüyoruz her gün. Krem sürelim mi dediğim anda indiriyor pijamayı. Dünyayı unutuyor garibim.
Aaaaa benim oğlan bu egzaması var bioderma atoderm aşığı birde nutricina mavi kutusuna aşık . Geçen markette gidip buldu kasaya götürdü zorla . kasadaki kadın diyor ki çikolata şeker getirirler ilk kez krem getiren çocuk görüyorum hahahahha

Süpürgemin hepa filtresi çöpe gitti saatlerce elinden alamadık çünkü . Artık delirse de alıyorum anlatıyorum ağlamasına izin veriyorum

Haykırdımashkshsjsa bizimki de Linola delisi ama marketlerde denk gelmiyoruz çok şükür

Aynen ya ben de fotolarda çocuklu kadınların saçlarına bakarak çocuğu hakkında yorum yapıyorum içimden,demekki hiç ağlamıyor bebeği vay canına filan oluyorum
Benim oğlum da çok ağlakti ve çok kucakciydi yeni bıraktı kucak istemeyi..38 aylık oldu nerdeyse.. Oğlumla ne kadar çok vakit geçirip ne kadar göz teması ten teması kurarsam o kadar az ağlıyor öyle sezdim

Benimde oglum 3yasini doldurmak uzere Ama malesef konusma geriligi baya var masallah kiziniz cok iyi konusuyor.oglumda asiri inatci aglamayi kucuklugunden beri cok seviyir hatta aglarken sinir krizi bile geciriyor illaki istedigini yptiriyor.kizinizi yigenime benzettim anneside sizin gibi cok sikayetciydi suan 5yasinda ve hala oyle.Yani bi cocugun katakteri nasilsa oyke oluyor 2yas sendromu oyle uzun surmez en cok 1-2ay max malesef kizinizin karekteri oyle yapabileceginiz tek sey sabretmek

Sırada daha 3 yaş sendromu var ama o daha kısa sürüyor

Ya eminim zor bir durumdur hak veriyorum size ama şimdi böyle okuyunca bana çok şirin geldi sakin uslu bir çocuğa dönüşür inşallah

Süpürgemin hepa filtresi çöpe gitti saatlerce elinden alamadık çünkü . Artık delirse de alıyorum anlatıyorum ağlamasına izin veriyorum
Basak burcu mu sizinki de kendi oyuncak supurgesi bozuldu. Sarjliyi bozacak diye kilit altinda, kacak gocek supuruyorum. Gecende kucagimdayken bir sey yapmami istedi. Ben de yapamam ben superman miyim dedim. Supurucem dedim anlamis, kostu kapiya ben supurucem ben supurucem diye agladi.

Oyle sacma seylere agliyorlar ki...uyuturken mesela sulugunu istedi. Kapagini acip verdim. Acma acma dedi. Tamam kapatip vereyim dedim, hayir kapatmayacakmisim da acik da vermeyecekmisim. Ya da ustumu ort diyor, ortuyorum bir daha ort diye agliyor, sonra da ortme diye.

Oğlak ben haftada 1 kere ev süpürüyorum ama yaşadığım stresi anlatamam yaaaa robot süpürge aldık oda şiddet görüyor garibim haritalaması bozuluyor . Sabah kahvaltıyı yaptırıp kendimizi onun odasına kitliyoruz süpürge ev süpürüyor . Birde akşam parka gidiyoruz yine süpürge ev süpürüyor

Evet hepsi 2 yaş sendromu farklı oluyor da sizinki daha zormuş..
Benim gibi görümcem var onunda ortanca oğlu aynı sizin kızınız gibi ama o 12 yaşında küçüklüğünden beri çok fena herşeye ağlıyor.
Mesela benim kızımın doğum gününde telefonu donmaya başlamış. Annesine telefonum donuyor bana hemen yeni bir telefon alacak diye ortalığı yıktı. Kadın da bu saatte nerden bulayım telefoncu diyor. Banane bulacaksın dedi. Ayy çocuğun sesi apartmanı ayağa kaldırdı. Bide doğum günü diye de kalabalığız sonra eşim geldi kes lan sesini diye bir bağırdı. Çocuk hâlâ ama dayı annem bana telefon almıyor hâlâ diye bağırarak ağlıyor. Eşimde "almicak sana telefon falan senin yaşın kaç sen benim ablamı üzemezsin bir daha ablama bağırdığını duyarsam seni çok kötü yaparım" dedi. Sonra da sesini kesti ama o günden sonra bize geldiklerinde hiç kavga gürültü yapamıyor diğer teyzelere akrabalara gittiğinde olay çıkıyor hâlâ...
Sizin ki 2 yaş ama durum uzarsa mutlaka bir yardım almalısınız... Benim görümcemin artık psikolojisi tamamen yerlerde....

Ama bizdeki sorun görümcem ve kocasinda. Çocuk her istediğini ağlayarak yaptırıyor. Mesela tablet istiyor görümcem param yok diyor çocuk delleniyor ille de alacaksın diye. Görümcem o çocuğu saatlerce ağlattıktan sonra gidip tableti alıyor hep bu şekilde alıştırmışlar yani biliyor çocuk da mutlaka alınacak yani..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…