Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

Günaydin

Arteria o mürekkebi ilk gün cikaramazsin diye biliyorum zaten cikmasin diye mürekkep sürüyorlar. ama bana sürmediler ben sinirda oy verdim bilgisayardan baktilar o verip vermedigime,

Akrepcim kiz sen nerden gördün onca kisinin icinde erdoganin kizinin oyuncagina sarilip uyudugunu. ne biliyim öyle anlatmissinki sanki szin evde uyudu kaydirigubbakcemile3

o kalabalikta nasil park yeri buldunuz, öyle kalabalik yerlere arabayla gitmeye ceserat edemem ben gerci orasi istanbul degil demek ortamm daha müsait.
kuşum sen nasıl anladın beni :1shok: erdoğanın kızı sümeyye ile yan yana iftar açtık..başbakanın hediye ettiği bebekle uyuyan benim kızımdı..kızım da yanımdaydı..bir yanımda kızım bir yanımda da erdoğanın kızı vardı şeker..:roflol: valla alemsin varya..çorba yapmışın iyice:roflol:
park konusunda haklısın canım..ama şükür biz sorun yaşamadık..ama merkezde bazı işlek caddeler kapanmıştı trafiğe..diğer caddeler de istanbulu aratmıyordu doğrusu..düşünsen kısacık mesafeyi arabayla 45 dk da gittik..
kizlar bir de bugün muhtemel kadir gecesi imis, kadir geceniz hayirli olsun hepinizin dualari kabul olur ins. a.s.

ben dün regl oldum, bugün evde yalnizim. yusuf hasta bilmiyorumkismile,

bi de bu persembe yani bayramini ilk günü evlilik yildönümümüz ne yapsamki acababilmiyorumkismile
amin canım..
evlilik yıldönümü ha..ikinci günü de kızımın doğumgünü
evet bugün kadir gecesiymiş,

hepinizin kadir gecesi mübarek olsun arkadaşlar:)
sağol tatlış
herkesin kandili mübarek olsun kızlaaarrr...
ya çok özürdilerim dün gece 11:30 eve girdim tam nete gircektimki birden dayım arada müsaitmisiniz diye eşimde evet buyrun gelin dedi....
eyvaaaahhh evde ne içecek bişey kalmıştı nede misafire ikram edilecek bişey
marketletde kapalı:KK43:((neyse eşim naptı ne etti buldu bişeyler
dayım tek gelse iyi konu komşuyuda çağırmışşş bi baktım 20 kişi olduk evde:KK43:(((
hahaha ay ne geceydi o yüzden yazamadım size:)
dün iftara davetliydim son davettşi gündüzden gittim ordada net yoktu...

yediklerim sabah k -flakes
ara yok
öğle makarna salatası kepekli yanında ayran
ara armut
akşam iftar yemeği
un çorbası fırırnda patateslı köfte kapama yani pilav tavuk eşliğinde salata ve tatlı olarak revanı
öptüm sizi bugünkü yediklerimide bi kaç saat sonra yazaraım çünkü eşim evde:)))) o hazır cocuklara bakıyorken bende bavullarımızı hazırlayayım:)

sağol canım..
merak ettim ne bavulu hazırlıyosun hayırdır:uhm:

http://www.guzelhobiler.com/wp-content/uploads/2009/07/kadirgecesigif.gif

GİZLENEN BEŞ ŞEY
Kadir Gecesi, bu ay (ramazân ayı) içindedir. [Bakara, 185; Kadir, 1] Ama Kadir Gecesinin hangi gece olduğu kesin olarak bildirilmemiştir. Bir hadîs-i şerîfte: “Allahü teâlâ, 5 şeyi 5 şey içinde gizlemiştir: Rızâsını tâatte, gazabını günâhlarda, orta namazı 5 vakit namazda, evliyâsını halk arasında, Kadir Gecesini ise ramazân ayı içinde gizlemiştir” buyuruluyor.
O hâlde, Allahü teâlânın rızâsına kavuşmak için, hiçbir iyiliği küçük görmemelidir. Gazabı günâhlar içinde saklı olduğu için, hiçbir günâhı küçük görmemeli ve işlememelidir. Orta namazı kaçırmamak için, 5 vakit namazı vaktinde kılmalıdır. Evliyâsı insanlar arasında gizli olduğu için de, herkese iyi muâmele etmelidir. Atalarımız, “Her geleni Hızır, her geceyi Kadir bil” demişlerdir.
Hadîs-i şerîflerde, bu gecenin, ramazân ayının son on gecesinde yani 20-30. geceleri arasında aranması bildirilmiştir. Nitekim Eshâb-ı Kirâm, Peygamber Efendimize Kadir Gecesinin ne zaman olduğunu sorunca: “Kadir gecesini, Ramazân ayının son on gününde arayınız” buyurmuşlardır. Bir başka zaman sorulduğunda ise, Kadir Gecesini ramazân ayının 27’sinde aramalarını emir ve tavsiye buyurmuşlardır.
“Kadir Gecesi”, Muhammed aleyhisselâmın ümmetine mahsûs bir gecedir. Başka Peygamberlere böyle bir gece verilmemiştir. Hadîs-i şerîfte buyuruldu ki:
“Allah, Kadir gecesini ümmetime hediye etmiş, ondan önce kimselere vermemiştir.” [Deylemî]

NELER YAPMALI?
Her Müslümân, on bir ayın sultânı olan ramazân ayını ve bin aydan daha hayırlı, kıymetli olan Kadir Gecesini bir ganîmet bilmeli, bu fırsatı iyi değerlendirmelidir: Bu gecede ve diğer mübârek gecelerde çok tevbe ve istiğfâr etmeli, Allahü teâlâya duâ, münâcât, tazarru’ ve niyâzda bulunmalı, yalvarıp yakarmalıdır. Sevgili Peygamberimiz, Kadir gecesinde, “Allahümme inneke afüvvün tühıbbü’l-afve fa’fü annî” duâsını okumayı tavsiye etmiştir ki ma’nâsı şöyledir: “Yâ Rabbî! Sen elbette affedicisin, affı seversin, beni de affeyle.”
Tesbîh, tahmîd, tekbîr, tehlîl ve benzeri her çeşit zikir, fikir ve şükürle meşgûl olmalıdır. [Tesbîh: Sübhânallâh, Tahmîd: Elhamdü lillâh, Tekbîr: Allahü ekber, Tehlîl: Lâ ilâhe illallâh demektir.]
Mübârek gün ve gecelerde, kazâ namazı borcu olanlar, kazâ namazları kılmalıdır. Aslında her zaman bolca kazâ namazları kılmalıdır. Çünkü seyyid, allâme İbn-i Âbidîn hazretlerinin beyânına göre, bir kimsenin hiç kazâsı olmasa, buna rağmen bütün namazlarını kazâ etse, ihtiyâtlı iş yapmış olur.
O gecede, Kur’ân-ı kerîm okumalı, sevâbını ölülerimizin rûhlarına da göndermelidir.
Peygamber Efendimize de salât ü selâm okumalıdır.
Kıymetli fıkıh ve ilmihâl kitaplarından fıkhî mevzûları okuyup ilim öğrenmelidir.
Ana-baba, diğer yakın akrabâ ziyâret edilmeli veya telefonla gönülleri ve duâları alınmalıdır.
Fakîrler, yetîmler sevindirilmeli, sadakalar, hediyeler verilmelidir.
Dargınlar, küskünler barışmalıdır.
Ayrıca bu vesîleyle, güzel vatanımızın dirliği, asîl milletimizin birliği ve beraberliği, bütün Müslümanların ve İslâm âleminin huzûr ve saâdeti, bütün insanların da hidâyeti için duâ etmeliyiz.

kadirgecesigif.gif

GİZLENEN BEŞ ŞEY
Kadir Gecesi, bu ay (ramazân ayı) içindedir. [Bakara, 185; Kadir, 1] Ama Kadir Gecesinin hangi gece olduğu kesin olarak bildirilmemiştir. Bir hadîs-i şerîfte: “Allahü teâlâ, 5 şeyi 5 şey içinde gizlemiştir: Rızâsını tâatte, gazabını günâhlarda, orta namazı 5 vakit namazda, evliyâsını halk arasında, Kadir Gecesini ise ramazân ayı içinde gizlemiştir” buyuruluyor.
O hâlde, Allahü teâlânın rızâsına kavuşmak için, hiçbir iyiliği küçük görmemelidir. Gazabı günâhlar içinde saklı olduğu için, hiçbir günâhı küçük görmemeli ve işlememelidir. Orta namazı kaçırmamak için, 5 vakit namazı vaktinde kılmalıdır. Evliyâsı insanlar arasında gizli olduğu için de, herkese iyi muâmele etmelidir. Atalarımız, “Her geleni Hızır, her geceyi Kadir bil” demişlerdir.
Hadîs-i şerîflerde, bu gecenin, ramazân ayının son on gecesinde yani 20-30. geceleri arasında aranması bildirilmiştir. Nitekim Eshâb-ı Kirâm, Peygamber Efendimize Kadir Gecesinin ne zaman olduğunu sorunca: “Kadir gecesini, Ramazân ayının son on gününde arayınız” buyurmuşlardır. Bir başka zaman sorulduğunda ise, Kadir Gecesini ramazân ayının 27’sinde aramalarını emir ve tavsiye buyurmuşlardır.
“Kadir Gecesi”, Muhammed aleyhisselâmın ümmetine mahsûs bir gecedir. Başka Peygamberlere böyle bir gece verilmemiştir. Hadîs-i şerîfte buyuruldu ki:
“Allah, Kadir gecesini ümmetime hediye etmiş, ondan önce kimselere vermemiştir.” [Deylemî]

NELER YAPMALI?
Her Müslümân, on bir ayın sultânı olan ramazân ayını ve bin aydan daha hayırlı, kıymetli olan Kadir Gecesini bir ganîmet bilmeli, bu fırsatı iyi değerlendirmelidir: Bu gecede ve diğer mübârek gecelerde çok tevbe ve istiğfâr etmeli, Allahü teâlâya duâ, münâcât, tazarru’ ve niyâzda bulunmalı, yalvarıp yakarmalıdır. Sevgili Peygamberimiz, Kadir gecesinde, “Allahümme inneke afüvvün tühıbbü’l-afve fa’fü annî” duâsını okumayı tavsiye etmiştir ki ma’nâsı şöyledir: “Yâ Rabbî! Sen elbette affedicisin, affı seversin, beni de affeyle.”
Tesbîh, tahmîd, tekbîr, tehlîl ve benzeri her çeşit zikir, fikir ve şükürle meşgûl olmalıdır. [Tesbîh: Sübhânallâh, Tahmîd: Elhamdü lillâh, Tekbîr: Allahü ekber, Tehlîl: Lâ ilâhe illallâh demektir.]
Mübârek gün ve gecelerde, kazâ namazı borcu olanlar, kazâ namazları kılmalıdır. Aslında her zaman bolca kazâ namazları kılmalıdır. Çünkü seyyid, allâme İbn-i Âbidîn hazretlerinin beyânına göre, bir kimsenin hiç kazâsı olmasa, buna rağmen bütün namazlarını kazâ etse, ihtiyâtlı iş yapmış olur.
O gecede, Kur’ân-ı kerîm okumalı, sevâbını ölülerimizin rûhlarına da göndermelidir.
Peygamber Efendimize de salât ü selâm okumalıdır.
Kıymetli fıkıh ve ilmihâl kitaplarından fıkhî mevzûları okuyup ilim öğrenmelidir.
Ana-baba, diğer yakın akrabâ ziyâret edilmeli veya telefonla gönülleri ve duâları alınmalıdır.
Fakîrler, yetîmler sevindirilmeli, sadakalar, hediyeler verilmelidir.
Dargınlar, küskünler barışmalıdır.
Ayrıca bu vesîleyle, güzel vatanımızın dirliği, asîl milletimizin birliği ve beraberliği, bütün Müslümanların ve İslâm âleminin huzûr ve saâdeti, bütün insanların da hidâyeti için duâ etmeliyiz.

yediklerim:

sabah: bir kase hosaf

ögle: tavada peynirli yumurta ve 1 dilim ekmek

ara. 2 dilim tramisü

aksam: bir paket patlamis misir

gece: bir elma

bana dogru gelen domatesleri görür gibi oluyorum :tomato:

kızlar dedim ya bayramda marmariste olcam diye çarşamba gecesi yola çıkcaz hayırlısıyla o yüzden şimdiden haızrlıyorum çocukların eşyasıydı bizimkiydi felan....

bugünkü menüm
sabah uno light ekmek 2 tane kızarmış domates salatalık zeytin katı yumurta açık çay
ara yok
öğle taze fasülye pilav cacık
ara armut
akşam patates salatsı
su 1.5 içtim sadece

kızlar kadir geceniz mübarek olsun
dün giremedim kusura bakmayın

artık iyiyim elhamdülillah

biraz halsizlik ve sırt ağrım kaldı oda geçicek inşallah
dün sultanahmete gidicektim gidemedim oğluşum hasta oldu ateşlendi
oğlumla ilgilendim neyse kısmet değilmiş bu ramazan gitmek inşallah seneye giderim
oğlumun uyanmasını bekliyorum hastaneye götürcem
bende malesef kilo almışım bu gün itibariyle sıkmaya başlıcam kendimi artık
bayramda belki bir iki kaçamak olur ama bayramdan sonra sıfır kaçamakla kilo vermeye devam edicem

bosver lolocum iyilesince gidersiniz babyramdan hemen önce ya da dedigin gibi seneye gidersiniz.

senin iyi olmana sevindim oglunu neden hastaneye götürüyorsun, ona dami bulasti hastalik yoksa.

gecmisi okumamdiysan yine yaziyim ben benim esim hafif kirikti, yusufla hic oynamadi yaklasmadi ama yusuf da hasta oldu :ecrin_bebek:

kızlar dedim ya bayramda marmariste olcam diye çarşamba gecesi yola çıkcaz hayırlısıyla o yüzden şimdiden haızrlıyorum çocukların eşyasıydı bizimkiydi felan....

bugünkü menüm
sabah uno light ekmek 2 tane kızarmış domates salatalık zeytin katı yumurta açık çay
ara yok
öğle taze fasülye pilav cacık
ara armut
akşam patates salatsı
su 1.5 içtim sadece

iyi tatiller canim iyi eglenceler

maasallah ramazanda hala dikkat ediyorsun yediklerine. ben iyice dengeyi kaybettim, ramazan basindan beri oruc tuttum simdi tutmuyorum ama gün icinde yemek serbest olunca elime ne geldiyse yedim bi de yalnizim esim bu aksam gelicek son bikac gündür yalniz kaldim ne yemek yaptim ne de salata gibi kolay bisey :kedi: neyse bayramda yemem zaten. ne de olsa burda gidip gelecek kek börek baklava yiyebilecek kimsemiz oyk :umursamaz:

okudum canım geçmişi çok geçmiş olsun

evet oğlumada geçti şimdi oğlumla ilgilenip onu hastaneye götürmem lazım

şimdi götürmezsem araya bayram giriyo acilin doktorlarınada güvenmiyorum
uzman doktora muayne ettiricem oğlumu
deminden beri kaldırmaya çalışıyorum kalkmıyo oğluşum uyanır uyanmaz gidicez inşallah numara kalmıştırda muayne ettirebilirim

yileştim iyileşmesine ama bütün kemiklerim sızlıyo çok çabuk yorulup halsizleşiyorum bide çok terliyorum

en azından ağrılarım şiddetli değil
iyileştim işte aranıza dönmek çok güzel
temizlik yapmam lazım daha evde günlerdir hiçbişeye elimi sürmüyorum
eşim hala tam iyileşmedi oğluşta hasta
bende iyileştim ama hala hafifte olsa bişeyler kaldı
inşallah onlardan bana geçmez yine

ins. numara vardir canim canim, benim bildigim saglik sigortan varsa özellere de gidebiliyorsun.

ben türkiyeye geldigimde özel hastaneye gidip 5 lira veriyorum muayene oluyordum 5 lirayi devlet hastanesi de aliyor ne de olsa. öyle bir göz muayenesine bir de hamileyken kadin doktoruna gittim.

çok geçmiş olsun lolo

senin de ne bu çektiğin

düşünüyorum acaba ağrıların psikolojik olabilirmi?

malesef sigortam yok canım
burdaki devlet hastanesine götürücem

canim ya sen sik doktora giden birisin, böyle zor oluyordur. özel sigorta imkanlarini felan arastirsan. Allah yardimcin olsun.

biz de burda sigorta yaptirmadik ilk tasindigimiz ay yusuf agzinda pamukcuk cikardi hemen ev doktoruna götürdüm. ondan randevu bulabildim ancak o da bana dediki ben cocuk doktoru degilim anlamam de di cocuk doktoruna yönlendirdi daha sonra 110 € fatura geldi eve :1shok: viyandaki sigortama yollaldim daha hala ödemediler bana o parayi.
bi de devlet hastanesi diye bisey de yok, sigortan yoksa heryerde ayni kazik parayi ödüyorsun

böyle olunca insanin doktora gidesi gelmiyor. o yüzden burda mecburen yusufa sigorta yaptiricaz. burda devlet sigortasi yok özel sigorta sirketleri kapisip duruyorlar daha hala hangisinden yaptirsak karar veremedik bilmiyorumkismile

selam fıstıklar
lolocum geçmiş olsun canım
bugünkü menüm
sabah k flakes
ara yok
öğle makarna yoğurt elma
ara seftalı
akşam menemen açık çay 1 dilim ekmek
kızlar eskisi gibi su içemiyorum ya içim almıyo:KK43:(((((

kızlar kadir geceniz mübarek olsun
dün giremedim kusura bakmayın

artık iyiyim elhamdülillah

biraz halsizlik ve sırt ağrım kaldı oda geçicek inşallah
dün sultanahmete gidicektim gidemedim oğluşum hasta oldu ateşlendi
oğlumla ilgilendim neyse kısmet değilmiş bu ramazan gitmek inşallah seneye giderim
oğlumun uyanmasını bekliyorum hastaneye götürcem
bende malesef kilo almışım bu gün itibariyle sıkmaya başlıcam kendimi artık
bayramda belki bir iki kaçamak olur ama bayramdan sonra sıfır kaçamakla kilo vermeye devam edicem
çok geçmiş olsun canım benim
çok geçmiş olsun lolo

senin de ne bu çektiğin

düşünüyorum acaba ağrıların psikolojik olabilirmi?
ben de öyle düşünüyorum canım
selam fıstıklar
lolocum geçmiş olsun canım
bugünkü menüm
sabah k flakes
ara yok
öğle makarna yoğurt elma
ara seftalı
akşam menemen açık çay 1 dilim ekmek
kızlar eskisi gibi su içemiyorum ya içim almıyo:KK43:(((((

alkisalkisalkisalkisalkisalkis ne güzel gidyosun şeker..sıvı şeyler tüket bari..ayran gibi mesela

Merhaba 2. Takımcım.. a.s.

Gülen yüz sayınız ne yazık ki bir adet.. Herhalde bugüne kadarki en düşük sayı..
Dilerim kısa sürede hepinizin yüzü güler.. a.s.

Bu arada belirtmek istediğim bir şey var..

Eylül ayına girdiğimiz için "Kim bugüne kadar kaç kilo verdi listesi" ni hazırladım. Yeni sıralamalarınız tabloda yer alıyor.. Poseiodonu bir önceki aya göre ciddi oranda yükselişi nedeniyle tebrik etmek istiyorum.. Kendisi zaten tek gülen yüze sahip şu anda.. Başarılarının devamını dilerim.. :nazar: a.s.

ellerine saglik ve tesekkür ederim püsküütcüm bayanssulusmile

azar azar vermisim ama istikrarli vermisim, oruc bana iyi geldi, hep mi tutsam ne :)

akrepcim sağol beni motive ediyosun ama ben tablomdakı asık suratı sevmedim:KK43:(((
posicim seni canı gönülden tebrik ediyorum yani süpersin o kadar baklava tatlı yemene rağmen yine formdasın canımmmm inan baklavanın tadına bayramda bakıcam daha yemedim....inşallah bayramdan sonra tam gaz ileri spor yapan menüsünde kaçamak olmayan bir takım oluruz inşallah şu bayramıda atlatalım diyetli sağlıklıu sporlu günler bizi bekliyoooo...yanlız havalar soğudu gibi spor olarak ne yapacaksınız merak ediyorum...ben plates yaparım ebru şallıyla ama doğuramadı ki bi türlü bakalım bu sezon tv 8 de olacakmı:)))dvd sinden sıkıldım kaçıncıya aynı haraketleri yapıyom hahahah inşallah doğumdan sonra yine platese devam eder bende onla her sabah yaparım...yanlız platesle kalmak istemiyorum koşu bandı istiyom ama onlarda çok pahalı yaaaa oooof...

X