Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

SELAM KIZLARRRR
sabah 5 de yattım ufak oğlum diş çıkartıı veee 7inci dişimizde hayırlı oldu:)))))))sabah yürüyüş yapamadım ama evde dans ettim son ses müzik eşliğinde:)))20 dk felan
sabah aç karna 50 mekik çektim yarım mekik

o oklavıları gördüm akrepten korktum açıkcası:))))tamam tamam bıraktım o manken diyetiniiii:))))zaten kendimde razı gelmedi dün çok acıktım ne yalan söyliyeyim gece kalktım 2 tane armut yedim yattım açlıktan:KK43:(((akreeeeeo yardım et bana bayrama kadar 5 kg gitmesi lazım montiyi anlat bana
sen ne dersen onu yicem sözzzz nolurrr
bu arada 42 beden giyodum 40 olmuş bütün pantolonlarım bol çok fena duruyo arkadan yaaa eşim bile kalçaların çok küçülmüş diyo ay bi hoşuma gitti sormayon tavanlardaydım dün:))))))akrepciiiimmmmm bana monti monti monti montiiiyi anlaaaattttt:))))

ahh ne güzel yaa, imrendim vallahi bende 40 giyiyorum daa 38 e inmeyii çok özleidmm çoookk

anladım akrepcim et ve sebze bi araya gelmiyor her öğün yoğurt yada ayran salata şart ve sabah kahvaltı öncesi 1 meyve 20 dk sonra kahvaltı yemek araları 3 saat olucak....
mesela örneğin kıymalı patates yemeği yasak demi sebze ve et var???!!!
akrepcim yemek seçimi tamamen banamı ait yoksa belirli bişeyler mi yeniyo?

patates montide cıss canım..pişince şeker içeriği çok yüksek oluyor..
sebze ve et yasak değil canım.serbest..et ve bakliyat yasak..

herkese merhaba, aranıza yeni katıldım, kendimden bahsedeyim biraz.

evlendikten sonra anlamadığım şekilde yavaş yavaş kilo almaya başladım. ilk başlarda mühimsemediğim bu kilo artışı gebelik ve doğum süreciyle zirve yaptı. kızım 1,5 yaşında amaa artık giydiğim kıyafetleredn sarkan bıngır bıngır göbeğim ve yan simitleirmden iğreniyorum artık. 10kilo vermeye çok kararlıyım. bu işi sizinle başaracağıma yürekten inanıyorum.

170 boyundaa ve malesef 74 kiloyum, amaaa artık ideal kilom olan 64 kiloya inemeye kararlıyım. yani tam 10 kilo bu bedenden elveda diyecek. ve ben de yeni ben e merhaba diyeceğim.

herkese iyi geceler. sık sık görüşmek dileğiyle..

hoşgeldin canım a.s.

gunaydiniz3.gif

Hayatta istediğimiz şeyleri elde edemeyince, suçlu bulma konusunda o kadar yetenekliyiz ki, etrafımızda ki herkesi her şeyi görüyoruz. Aynaya bakmak aklımıza gelmiyor. Boşuna dememişler “göz kendini göremez” diye.

Başımıza gelen olumsuzlukların sebebini, hep çevremizde aramayı severiz. Başarısız öğrenci öğretmenlerini, sistemi, imkanlarını sorgular. Kendisi dışında herkes suçludur.

İş hayatında yaşanılan başarısızlıklar, aile hayatında ki sıkıntılar gibi her problemin sebebini, dışarıda aramayı seviyoruz.

Engeller…

Hayat engellerle dolu bir yolculuktur. Kime ait olduğunu hatırlamıyorum ancak çok sevdiğim, çok anlamlı bulduğum bir söz var. “Yürüdüğünüz yolda hiçbir engel yoksa, yanlış yoldasınız demektir.”

Engel olacak ki, gücümüz sınansın.

Engel olacak ki, sabrımız sınansın.

Engel olacak ki, kararlılığımız sınansın.

Engel olacak ki, engelle mücadele ederek gücümüz artsın.

Hep aynı yükü, aynı ağırlığı taşıyan bir insanın gücün artırması mümkün değildir. Her yıl yapılan spor müsabakaları, her yıl tekrar tekrar kırılan rekorlar, bir sonraki yıl rekor kırmak isteyenlere bir engel oluşturmuyor, onlara güç kazandırıyor.

Engeller, kimi insanın kırılmasına, kimilerinin de rekor kırmasına sebep olur.

Hz. Yusuf’un engelleri mi başarıları mı?

Kuyuya atılmasaydı Yusuf, Mısır’a ulaşabilir miydi?

Mısır’da köle pazarında satılmasaydı Yusuf, saraya girebilir miydi?

İftiraya uğramasaydı Yusuf, zindana girip yıllarca tefekkür edebilir miydi?

Zindan girmeseydi Yusuf, Mısır’a Sultan olabilir miydi?

Peygamberler tarihi bize, hangi ortamda, hangi şartlarda, hangi ailede, hangi çevrede yaşarsak yaşayalım “İman, en büyük imkandır!” dedirtiyor.

Vazgeçmeyin! İbret alın!

Hayatı boyunca içki, kumar, uyuşturucu, hırsızlık dolu bir yaşam içinde yaşayan adamın iki oğluyla yapılan bir röportajın hikayesidir bu.

Bir adam düşün, tüm hayatı gayri meşru yollarda yürüyerek geçmiş. Yemiş içmiş eğlenmiş. Daha rahat yaşamak için çalmış çırpmış. Uyuşturucu batağına saplanınca daha çok çalmaya başlamış. Böyle bir hayat yaşayan insanların önünde iki seçenek vardır. Ya ölüm ya hapis… Bu adam müebbet hapse mahkum olmuş.

Arkada bıraktığı ailesi ve iki oğlu varmış. Hikayenin en can alıcı noktası, bu iki oğlunun hayatıdır. Oğullarından birisi babasının fotokopisi gibi yaşamış. Babasının ayak izlerini takip etmiş. Babasının yolundan yürürken kendini hapiste bulmuş. Babasıyla aynı cezaevinde komşu olmuş.

Ancak aynı adamın diğer oğlu, hem okul hayatında hem iş hayatında çok başarılı olmuş. İş hayatındaki başarısı çevresindeki herkes tarafından bilinen, herkes tarafından sevilen bu delikanlının bir komşusu, bir gazetede çalışıyormuş. Meslekte kendini göstermek, önemli ve ilginç haberler bulmak zorunda olduğunu bilen bayan gazeteci, ailesini ve çocukluğunu bildiği bu iki gençle röportaj yapmak istemiş. “Nasıl olur da, aynı evde, aynı ortamda, aynı babanın yanında yetişen iki kardeşten birisi hayatını mahvederken, diğer kardeş bu kadar başarılı olur?” sorusunun cevabını haber yapmak için kolları sıvamış.

Önce cezaevinde yatan mahkum kardeşle görüşmeye gitmiş. Kendini tanıtmış. Suça bulaşan gençlerle ilgili, ailenin etkisiyle ilgili bir yazı dizisi hazırladığını söylemiş.

“Sen buralara nasıl düştün?” sorusuna “Babamı görüyorsun! Benden daha ne beklersin ki!” cevabını alan genç gazeteci, birkaç soru daha sorduktan sonra, cezaevinden ayrılmış.

Bir şirketin Genel Müdürü olan diğer kardeşten randevu almış genç gazeteci. Önce kendini tanıtıp, niçin geldiğini anlatmış. “Ailenizi de, yetişme sürecinizi de iyi biliyorum. Siz, içinde yetiştiğiniz şartlara rağmen, buralara nasıl yükseldiniz?” sorusuna aldığı cevap, genç gazetecinin hayatta aldığı en büyük ders olmuş. Genel Müdür “Babamı görüyorsun! Benden daha ne beklersin ki!” demiş.

Röportajı bitiren genç gazeteci, haberi hazırlarken şu başlığı atmış.

Ya ibret alırsınız, ya ibret olursunuz. Tercih sizin!

Sait ÇAMLICA

Eğitimci – Yazar

Günaydin kizlar a.s.

Aybuke hosgeldin canim, ben de hamilelik kilolarimi vermeye calisiyorum benim velet de 7 aylik :CüvCüv: :ecrin_bebek:

herkese merhaba, aranıza yeni katıldım, kendimden bahsedeyim biraz.

evlendikten sonra anlamadığım şekilde yavaş yavaş kilo almaya başladım. ilk başlarda mühimsemediğim bu kilo artışı gebelik ve doğum süreciyle zirve yaptı. kızım 1,5 yaşında amaa artık giydiğim kıyafetleredn sarkan bıngır bıngır göbeğim ve yan simitleirmden iğreniyorum artık. 10kilo vermeye çok kararlıyım. bu işi sizinle başaracağıma yürekten inanıyorum.

170 boyundaa ve malesef 74 kiloyum, amaaa artık ideal kilom olan 64 kiloya inemeye kararlıyım. yani tam 10 kilo bu bedenden elveda diyecek. ve ben de yeni ben e merhaba diyeceğim.

herkese iyi geceler. sık sık görüşmek dileğiyle..

hoş geldin aramıza
inşallah istediğin kiloya bir an önce ulaşırsın

günaydın kızlar

bi bakim dedim size
birazdan egzersizlerime başlıcam
hem doktorumun verdiği egzersizlere
hemde ceza egzersizlerine

hoşbulduk hanımlarr, herkese günaydınopuyorumnanaktan

benim gibi oruç tutup ta kilo vermye çalışanlar neler yapıyor acaba?

ben sahurda çok az yiyorum, ama bol bol su içiyorum. midem iyice küçüldü, bunu çok rahat farkediyorum. iftarda da bol bol su içiyorum, 1 kase çorbaa derken midem doluveriyor. minnacık ta ana yemekten atıştırıyorum, sonra eşimle 1 saatlik rutin yürüyüşümüze çıkıyoruz.

sizce ramazan boyunca uyguladığım bu sistem uygun mu?

hoşbulduk hanımlarr, herkese günaydınopuyorumnanaktan

benim gibi oruç tutup ta kilo vermye çalışanlar neler yapıyor acaba?

ben sahurda çok az yiyorum, ama bol bol su içiyorum. midem iyice küçüldü, bunu çok rahat farkediyorum. iftarda da bol bol su içiyorum, 1 kase çorbaa derken midem doluveriyor. minnacık ta ana yemekten atıştırıyorum, sonra eşimle 1 saatlik rutin yürüyüşümüze çıkıyoruz.

sizce ramazan boyunca uyguladığım bu sistem uygun mu?

canim bence sen bu hafta bize böyle seyler sorma cünkü biz diyeti bi kenara koyduk tatli yiyoruz iftarlari kaydirigubbakcemile3 aman akrep duymamsin eyvahedigeldismile

saka bi yana canim maasallah yürüyüse cikiyorsun spor ve yediklerine dikkat ettin mi zaten en saglikli kilo verme yöntemi böyle

canim bence sen bu hafta bize böyle seyler sorma cünkü biz diyeti bi kenara koyduk tatli yiyoruz iftarlari kaydirigubbakcemile3 aman akrep duymamsin eyvahedigeldismile

saka bi yana canim maasallah yürüyüse cikiyorsun spor ve yediklerine dikkat ettin mi zaten en saglikli kilo verme yöntemi böyle

en büyük sorunum da bu zateenn, tatlıya asla hayır diyemiyoruuummmm:eek:klava: ama ben de uyanıklık yapıyorum artık, tatlımı yürüyüşe çıkmadan önce yiyorum, mesela 2 dilim ttalı yiyeceğime 1 dilim yiyorum ama yiyorum:kedi: sonra da yürüyüş

en büyük sorunum da bu zateenn, tatlıya asla hayır diyemiyoruuummmm:eek:klava: ama ben de uyanıklık yapıyorum artık, tatlımı yürüyüşe çıkmadan önce yiyorum, mesela 2 dilim ttalı yiyeceğime 1 dilim yiyorum ama yiyorum:kedi: sonra da yürüyüş

ooo o zaman sen de akrepten sopa yicen bizim gibi :KK1::eek:klava:

canim ramazanda ben de iyice kontrolü kaybettim, tatli konusunda
bu tatli meselesi yüzünden takimcak egzersiz cezasi aldik

ben bu gün oruçlu değilim

gece uykumdan aşırı bi karın ağrısıyla uyandım
sabaha kadar kıvrandım resmen sabah bi ağrı kesici aldım
sonra uyumuşum
sabah ağrım geçmişti ama gece çok kötüydüm yaa ölücem sandım bide su gibi terliyorum çok kötüydü
neyse bu gün oruçlu değilim
sabah 1 dilim börek yedim
acıkınca yeşil elma yicem
akşamada yayla çorbası var

2 gündür bi tuhafım zaten
sol kolum sol yüzüm gözüm hatta bacaklarımda uyuşma var
bazen gözüm bile bi tuhaf görüyo
cumartesi günüde olmuştu kendiliğinden geçti
şimdi 2 gündür uyuşuk geziyorum kolumu rahat hareket ettiremiyorum

dün yediklerimi yazicam ama korkuyorum akrepteneyvahedigeldismile dün aksam iftara misafirlerimiz vardi

sahur: kalkamadim :kedi:

iftar: bir kepce mercimek corbasi, bir kücük dilim firinda makarna, bir catal kadar tavuk eti, bir kasik sebze yemegi, bir kase kadar pilav ve herzamanki gibi salata, yarim dilim ekmek

iki dilim tramisu ama evde ben kendim yaptim hafif yaptim :kedi:

yarim haslanmis misir

1 salkim üzüm

3 bardak sekersiz acik cay,1 limonlu soda, icebildigim kadar su

anammm bir tatlıcı dahamı :bbo:ya ben ne etsem...takıma motivede yardımcı olsun diye arkadaş çağırıyorum o da tatlıcı çıkıyor yahu:gitme:
ben bu gün oruçlu değilim

gece uykumdan aşırı bi karın ağrısıyla uyandım
sabaha kadar kıvrandım resmen sabah bi ağrı kesici aldım
sonra uyumuşum
sabah ağrım geçmişti ama gece çok kötüydüm yaa ölücem sandım bide su gibi terliyorum çok kötüydü
neyse bu gün oruçlu değilim
sabah 1 dilim börek yedim
acıkınca yeşil elma yicem
akşamada yayla çorbası var

2 gündür bi tuhafım zaten
sol kolum sol yüzüm gözüm hatta bacaklarımda uyuşma var
bazen gözüm bile bi tuhaf görüyo
cumartesi günüde olmuştu kendiliğinden geçti
şimdi 2 gündür uyuşuk geziyorum kolumu rahat hareket ettiremiyorum
geçmiş olsun canım ya..bu uyuşmaların nedeni ne ola ki?:uhm: acabaldığın ilaçlaın yan etkisimibilmiyorumkismile
ya sorma sabah bende kalktım sanki karnım beton tutmuş gibiydi ve de şiş tabiki..duş alırken suyu iyice sıcak yaptı karnıma masaj yaparak sıcak su döktüm..uff elim değdikçe ağrıyordu ya resmen taş olmuştu midemkarnım..azıcık bile eğilemiyordum :1shok: ay böyle masaj yaparken afedersniz öyle bir gaz çıktı ki benden sesinden ben korktum az daha banyoda kaçıcaktımakannehirsonra bir iki daha karnım bayağı yumuşadı ve eğilebildim çok şaşırdım ya neden böyle oldysam..şimdi çok az var hem ağrı hem de sertlik
dün yediklerimi yazicam ama korkuyorum akrepteneyvahedigeldismile dün aksam iftara misafirlerimiz vardi

sahur: kalkamadim :kedi:

iftar: bir kepce mercimek corbasi, bir kücük dilim firinda makarna, bir catal kadar tavuk eti, bir kasik sebze yemegi, bir kase kadar pilav ve herzamanki gibi salata, yarim dilim ekmek

iki dilim tramisu ama evde ben kendim yaptim hafif yaptim :kedi:

yarim haslanmis misir

1 salkim üzüm

3 bardak sekersiz acik cay,1 limonlu soda, icebildigim kadar su

ohh Allaha şükür bugün baklava yok..a.s.
canım dikkat ettiysen kısmışsın bugün..yalnız dikkat et..pilavla ekmek yeme..birinden birini tercih et şeker

ohh Allaha şükür bugün baklava yok..a.s.
canım dikkat ettiysen kısmışsın bugün..yalnız dikkat et..pilavla ekmek yeme..birinden birini tercih et şeker

kaydirigubbakcemile2 heheheyt bugün sopa yemedim :teytey:

bu sefer dikkat ettim yemeklere ama cumaya ne kaldiki benim kilom ins. fazla cikmaz eyvahedigeldismile ayni cikar ins.

akrepcim sanada geçmiş olsun seninki resmen gaz sıkışması
yemek yerken konuşmamak lazımmış
ve sinirliykende yemek yememek gerekiyomuş yoksa gaz yapıyo dikkat et kendine canım

haa bu arada rahat ol :))

benim neyim var anlamadımki
ilaçlar çoktan bitti kullanırken yan etki yapmadı sadece çok fazla iştahım açıldı o kadar
bu uyuşmalar bi tuhaf sersem gibiyim hiç halim yok sürekli uykum var

demin banyo yaptım o kadar çok yoruldumki anlatamam halbuki en fazla 4 dakka durdum banyoda
kalbim hızlı hızlı atıyo kolumu bile kaldıramıyorum banyodan çıktım biraz su içtim ellerim bile titriyodu uzandım koltuğa kalbim yerinden çıkıcakmış gibi atıyodu
şimdi daha iyiyim ama hala uyuşuğum
belkide sıcaklardandır nefes almakta bile güçlük çekiyorum
kendimi bıraksam 24 saat yatıcam ama işlerim var yatamıyorumki

ben varim da kendi kendine yaziyor gibi olmasin diye yazmiyorum malum kimseler yok.

neyse ramazan yorgunlugu biz dün misafir agirlamistik dünnden kalan yemekleri yicez o yüzdne iftari bekliyorum yemek yapmama gerek yok

ben firinda makarnayla salata yemeyi planliyorum nasil?

kaydirigubbakcemile2 heheheyt bugün sopa yemedim :teytey:

bu sefer dikkat ettim yemeklere ama cumaya ne kaldiki benim kilom ins. fazla cikmaz eyvahedigeldismile ayni cikar ins.
canım ramazan ayını aynı kiloyla bitirmek bile byük maharet..ipin ucu bir kaçtımı kilolar koşa koşa geliyor.geçen ramazan ayında ben ötle oldum.tüm emeklerim zayii oldu.. oyüzden sıkı tutuyorum hem kendime hem takımıma..yazık o kadar emek veriyoruz..kilo vermek için ve de oruç tutmak için..ikisinin de sonu hüsran olmasın yeter
akrepcim sanada geçmiş olsun seninki resmen gaz sıkışması
yemek yerken konuşmamak lazımmış
ve sinirliykende yemek yememek gerekiyomuş yoksa gaz yapıyo dikkat et kendine canım

haa bu arada rahat ol :))

benim neyim var anlamadımki
ilaçlar çoktan bitti kullanırken yan etki yapmadı sadece çok fazla iştahım açıldı o kadar
bu uyuşmalar bi tuhaf sersem gibiyim hiç halim yok sürekli uykum var

demin banyo yaptım o kadar çok yoruldumki anlatamam halbuki en fazla 4 dakka durdum banyoda
kalbim hızlı hızlı atıyo kolumu bile kaldıramıyorum banyodan çıktım biraz su içtim ellerim bile titriyodu uzandım koltuğa kalbim yerinden çıkıcakmış gibi atıyodu
şimdi daha iyiyim ama hala uyuşuğum
belkide sıcaklardandır nefes almakta bile güçlük çekiyorum
kendimi bıraksam 24 saat yatıcam ama işlerim var yatamıyorumki
ayy sağol canım da diyorum ki acaba seninki vitamin eksiliği yada kansızlık felan olabilirmi ki..kayısı hoşafı yap canım..kayısı kan yapar..kan verirken birde kan ve vitamin sayımınada baktırsan
ben varim da kendi kendine yaziyor gibi olmasin diye yazmiyorum malum kimseler yok.

neyse ramazan yorgunlugu biz dün misafir agirlamistik dünnden kalan yemekleri yicez o yüzdne iftari bekliyorum yemek yapmama gerek yok

ben firinda makarnayla salata yemeyi planliyorum nasil?

kuzum sen bu makarnaya da iyi sardın varya..dün tavuk felan diyodun..
tavuk salata ayran
bak ne güzel menü sanaazemuszemus

X