Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

aydasuuu sana ulaşabilmek için girdim konuya...özel mesaj kutun dolmuşş mesajım gitmedi sana....bi temizle onu bacımlaelaelaelaelae

bu arada bende sahurda yiyip yatmalardan olsa gerek 54 den 56 yaçıkmışımm...akannehir

gerçi evdeki tartı 55 tartıyor ama dışarda 56 çıktı..offf sinir oldumm...51-52 ye düşmeye çalışırkenn:gitme:

aydasuuu sana ulaşabilmek için girdim konuya...özel mesaj kutun dolmuşş mesajım gitmedi sana....bi temizle onu bacımlaelaelaelaelae

bu arada bende sahurda yiyip yatmalardan olsa gerek 54 den 56 yaçıkmışımm...akannehir

gerçi evdeki tartı 55 tartıyor ama dışarda 56 çıktı..offf sinir oldumm...51-52 ye düşmeye çalışırkenn:gitme:

kızzz gorunce tahmın ettım yemın ederım
temızledım sımdı bacım elım basıma degmedı kı zemuszemus
aman ne almısın ne almısın dıkkat et kuzum
sen yeterkı ıste verırsın elbet, ramazanı kazasız atlatalım da :Saruboceq:

kızzz gorunce tahmın ettım yemın ederım
temızledım sımdı bacım elım basıma degmedı kı zemuszemus
aman ne almısın ne almısın dıkkat et kuzum
sen yeterkı ıste verırsın elbet, ramazanı kazasız atlatalım da :Saruboceq:

ŞenizŞenizŞeniz

bakin kizlar assagidaki kural listesini 7. takimdan arakladim sempatiksalakcinni

kizlar biz de böyle bir kural listesi hazirlasak mi? belki topige paylasimlarimizi pozitif etkiler ne dersiniz

1)HERGÜN MAZERETLİLER HARİÇ TÜM ÜYELER PAYLAŞIMDA BULUNMALIDIR.
2)HERGÜN YAPILAN SPORLAR VE YENİLENLER İÇİLENLER AYRINTILI YAZILACAK.
3)HER ÜYENİN KIRICI OLMAMAK KOŞULU İLE BİRBİRİNİ YEDİJKLERİ VE YAPTIĞI SPORU ELEŞTİRME HAKKI VARDIR.
4)HER GELEN YENİ ÜYENİN 1 HAFTA DENEME SÜRESİ VARDIR YETERLİ GÖRÜLÜRSE TAKIMCA KARARDAN
SONRA TAKIMA ALINIR.
5)HER CUMA BİLDİRİM GÜNÜDÜR VE SAAT 12 YE KADAR HERKES KİLO BİLDİRİMİNDE BULUNMALIDIR.
6)ORTAK KARARLA KAPTAN YARDIMCISI SEÇİLİR.
7)KAPTAN YARDIMCISI KAPTANIN OLMADIĞI DURUMLARDA TAM YETKİLİDİR.
8)CUMA SABAHI LİSTE KONULMALIDIR.(KAPTAN YADA YARDIMCI TARAFINDAN)
9)LİSTEYE HERKES LİSTE RENGİNİ DEĞİŞTİRMEDEN KİLOSUNU YAZMALI VE GEREKLİ HESAPLAMAYI YAPMALIDIR.
10)HESAPLAMA:geçen hafta 75 kilo olan biri bu hafta 74 kilo geliyorsa verdiği kilo 1 dir.1/75=0,0133333 *100=1,3% dür.
11)BİTEN LİSTE KARDEŞ TAKIMIMIZ 4.TAKIMA ONAYLATILIP PAYLAŞIM ALANINA KONULUR.
12)PAYLAŞIM ALANINDA HER HAFTA BİR TAKIM O HAFTANIN İNCELEMESİNİ YAPAR VE BUNU BELGELER.BU
SEBEPLE HERKES EN AZ HAFTADA BİR PAYLAŞIM ALNINA VE SONUÇ LİSTELERİNE BAKMALIDIR.
13)TAKIMA GİRMİŞ OLMAK SORUMLULUK GEREKTİDİR.LÜTFEN BU SORUMLULUKLARI YERİNE GETİREMEYECEK
OLANLAR TAKIM İÇERİNDE BULUNMASIN VE BUNU EN BAŞINDAN BELİRTSİN.
14)TAKIM KURALLARINA UYMAYANLAR İÇİN CEZA SİSTEMİ VARDIR.HER ÜYE İLK BAŞTA 10 CEZA PUANINA SAHİPTİR
MAZERETSİZ OGÜN PAYLAŞIMDA BULUNMAMA 1 PUAN
MAZERETSİZ CUMA GÜNÜ KİLO BİLDİRİMİNDE BULUNMAMA 2 PUAN
CUMA KİLO BİLDİRİMİNDE 12 DEN SONRAYA KALMA 1 PUAN
DİĞER ÜYELERLE DALAŞMA RENDİCE EDİCİ DAVRANIŞLAR SERGİLEME 2 PUAN
1 AY İÇİNDE O AYKİ BAŞLANDIÇ KİLOSUNUN %1 İNİ VERMEME 1 PUAN
15)HER ÜYE TAKIM ÜYELERİNİDE DÜŞÜNEREK TAKIM OLARAK NASIL DAHA FAZLA KİLO VERİLİR DİYE FİKİR
ALIŞVERİŞİNDE BULUNMAK DURUMUNDADIR
16)CEZA PUANINI TÜKEN ÜYELER DİSKALİFYE OLUR VE KK KURALLARINA GÖRE BAŞKA TAKIMLARDA YER ALAMAZ.

ya kizlar ceyda nerde bayadir yok galiba, mazeret bildirdi mi ne oldu acaba

yine gecen haftalarda oldugu gibi kötü bir kaza felan olmamistir ins.

haberi olan var mi?
canım cuma günü bana msn den yazmıştı kilosunu bilgisayarının bozulduğunu yazmıştı..bende merak ediyoeum hala yok :1no2:
pasta için tsk ederiz akrep teyzesiiiiiiii:)))ama bana cııııısss yoksa yine oklavıyla gelecen sen bana:)))))))yarın hamur işi yapcam mecbur misafir de gelcek kızlar ama ben yemem:))))))
ya bu arada ben kg verdim ya beni göğüslerim çok küçüldü:KK43:((bundan şıkayeti olan varmı acaba:KK43:((fazla büyük değillerdi ama yinede üzüldim açıkcasııı:KK43:(((

rica ederim canım benim..
:roflol: ayy ilahi üzüldüğün şeye de bak..bendekiler de küçüldü.küçülmedende daha narin görünemeyiz ama dimi şekerhihoyyyt

Son düzenleme:
posicim var zaten bizimde kurallarımız..
uymakta zorluk çeksek te var yani

bizim listemizde olan arkadaslardan

citlembik en son gecen cumartesi yazmis, bugün 5. gün yediklerini paylasmamis

arteriadan zaten uzun süredir haberim yok

aydasu mezun oldu allah razi olsun hala geliyor topigimizi renklendiriyor yoksa deli gibi kendi kendimize konusucaz burda fisfisfis

posicim var zaten bizimde kurallarımız..
uymakta zorluk çeksek te var yani

Şeniz olumunekankayizsmile
bız pes ettık sen etmedın ayakta tuttun hep takımı
hakkını odeyemeyız canım ablam

aydasu mezun oldu allah razi olsun hala geliyor topigimizi renklendiriyor yoksa deli gibi kendi kendimize konusucaz burda fisfisfis

posi hepımızden razı olsun rabbımcanım benım ne demek
burası eskı takımım benım
sevıyorum hem sızınle sohbet etmeyı olumunekankayizsmile
ama gercekten paylasım azaldı bu yadsınamaz bır gercek

kızlar akrep ablam cok cabaladı emegıne saygı duyalım olur mu
paylasımlarımızı artıralım :KK3:

(Beyine zarar veren alışkanlıklar)

1. No Breakfast (Kahvaltı etmemek)

(Kahvaltı etmeyen kişiler, düşük bir kan şekeri seviyesine sahip olur. Bu durum beyin için yetersiz besin tedarik edilmesine ve sonunda beyin dejenerasyonuna yol açar.).

2 . Overeating (Aşırı ısınma)

(Beyin arterlerinin sertleşmesine neden olarak, zihin gücünün azalmasına yol açar).

3. Smoking (Sigara içmek)
It causes multiple brain shrinkage and may lead to Alzheimer disease. (Çoklu beyin büzülmesine neden olur ve Alzheimer hastalığına yol açabilir).

4. High Sugar consumption (Yüksek şeker tüketimi)
.
(Çok fazla şeker proteinlerin ve besinlerin emilmesini durdurur ve dengesiz beslenmeye neden olur ve beynin gelişmesine engel olabilir.)

5. Air Pollution (Hava kirlenmesi)
.
(Beyin vücudumuzda en çok oksijen tüketen organdır. Kirli havanın teneffüs edilmesi, beyne giden oksijeni azaltır ve beynin veriminde düşüş yaratır).

6 . Sleep Deprivation (uyku yetersizliği)
(Uyku beynimizin dinlenmesini sağlar. Uykudan uzun vadeli yoksunluk beyin hücrelerinin ölmesini hızlandırır.)

7. Head covered while sleeping (Uyurken kafayı örtmek)
(Kafayı örterek uyumak, karbondioksit konsantrasyonunu arttırır ve beyne hasar veren etkilere yol açabilir.)
8. Working your brain during illness (Hastalık sırasında beyni çalıştırmak)

(Hasta iken çok çalışmak veya öğrenmek beyin etkenliğinin azalmasına yol açabilir ve ayrıca beyne hasar verebilir.)

9. Lacking in stimulating thoughts (Uyarıcı düşüncelerde eksiklik)
(Düşünmek beyin jimnastiği için en iyi yoldur, beyni uyaran düşüncelerin eksikliği beyin daralmasına yol açabilir. Çapraz bulmaca ve Sudoku iyi egzersiz sağlar.)

10. Talking Rarely (Az konuşmak)
.
(Zihinsel sohbetler beynin etkinliğini geliştirir.)

THE MAIN CAUSES OF LIVER DAMAGE ARE:
(Karaciğer hasarının ana nedenleri:)

1. Sleeping too late and waking up too late.
Çok geç uyuma ve çok geç kalkma.)

2. Not urinating in the morning.
(Sabahları çiş yapmamak)

3. Too much eating.
(çok fazla yemek)

4. Skipping breakfast.
(Kahvaltıyı atlamak)

5. Consuming too much medication.
(Çok fazla ilaç tüketmek)

6. Consuming too much preservatives, additives, food coloring, and artificial sweetener.
(Çok fazla koruyucu, gıda katkısı, gıda boyası ve yapay tatlandırıcı tüketmek)

7. Consuming unhealthy cooking oil. (Sağlıksız pişirme yağı tüketmek)
As much as possible reduce cooking oil use when frying, which includes even the best cooking oils like olive oil. Do not consume fried foods when you are tired, except if the body is very fit.
(İçinde en iyi pişirme yağı olan zeytinyağı bile olsa, kızartma yaparken mümkün olduğunca pişirme yağını azaltın. Yorgun olduğunuzda, eğer vücudunuz formda (zinde) değilse kızarmış gıdalar tüketmeyin.)

8. Consuming raw (or overly done) foods also adds to the burden of liver.
Veggies should be eaten raw or cooked 3-5 parts. Fried veggies should be
finished in one sitting, do not store.
[Çiğ (veya fazla pişmiş) gıdaların da tüketilmesi karaciğere ağır yük olur. Sebzeler çiğ veya 3-5 kısım pişirilerek yenmelidir. Kızarmış sebzeler bir öğünde bitirilmeli, saklanmamalıdır.]

THE TOP FIVE CANCER CAUSING FOODS ARE:
(Kansere en çok neden olan 5 gıda)

1. Hot Dogs (Sosisli sandviç)

Because they are high in nitrates. the Cancer Prevention Coalition advises that children eat no more than 12 hot dogs a month. If you can't live without hot dogs, buy those made without sodium nitrate.
(Zira içinde çok fazla nitrat vardır. Kanser koruma koalisyonu, çocukların ayda 12 adetten fazla sosisli sandviç yememelerini önermektedir. Sosisli sandviçsiz yapamıyorsanız, sodyum nitratsız yapılan cinsini satın alın.)

2. Processed meats and Bacon (İşlenmiş et ve domuz pastırması)

Also high in the same sodium nitrates found in hot dogs, bacon, and other
processed meats raise the risk of heart disease. The saturated fat in bacon
also contributes to cancer.
(Sosisli sandviçte, domuz pastırmasında ve diğer işlenmiş etlerde bulunan aynı yüksek sodyum nitrat aynı şekilde kalp hastalığı riskini yükseltir. Domuz pastırmasında doymuş yağın aynı şekilde kanserde payı olur.)

3. Doughnuts (yağda kızarmış şekerli çörek veya lokma)

Doughnuts are cancer-causing double trouble. First, they are made with white flour, sugar, and hydrogenated oils, then fried at high temperatures.
Doughnuts, may be the worst food you can possibly eat to raise your risk of cancer.
(Lokmalar kansere yol açan çiftli dertlerdir. Birincisi, bunlar beyaz undan, şekerden ve hidrojene yağdan yapılır, sonra yüksek ısıda kızartılır. Bunlar, belki de kanser riskini arttırmak için yiyebileceğiniz en kötü yiyecektir.

4. French fries (kızarmış patates)

Like doughnuts, French fries are made with hydrogenated oils and then fried at high temperatures. They also contain cancer- causing acryl amides which occur during the frying process. They should be called cancer fries, not French fries.
(Lokmalar gibi, kızarmış patates de hidrojene yağdan yapılır, sonra yüksek ısıda kızartılır. Bunlar ayrıca, kızarma işlemi sırasında ortaya çıkan ve kansere neden olan akrilamid maddesini de içerir. Bunlara “French fries” değil, “kanser fries” olarak çağırılmalıdır.)

5. Chips, crackers, and cookies (Cips, kraker ve kurabiye, bisküi)

All are usually made with white flour and sugar. Even the ones whose labels claim to be free of trans-fats generally contain small amounts of
trans-fats.
(Tümü genellikle beyaz un ve şekerden yapılır. Etiketinde “trans yağlar içermez” yazılı olsa bile, genellikle az miktarda trans yağ vardır.)

ha bi de nazliksk de en son gecen cuma girmis bilmiyorumkismile

vatanugruna sen bilirsin naliksk nerde? bi durum mu oldu hayirdir. ne güzel biriniz olmasaniz ötekinizle ulasabiliyoruz zemuszemus

posicim aslında ne düşünüyorum biliyomusun
seni kaptan yardımcısı yapalım..aydasu ve ceydaydı önce..aydasu mezun oldu.
ceydacık da çok fırsat bulamıyor..bu aralar sıkıntıları fazla sanırım..
evet arkadaşlar ben uygundur diyorum..
oylama başlamıştır yasakkelime
Şeniz olumunekankayizsmile
bız pes ettık sen etmedın ayakta tuttun hep takımı
hakkını odeyemeyız canım ablam

posi hepımızden razı olsun rabbımcanım benım ne demek
burası eskı takımım benım
sevıyorum hem sızınle sohbet etmeyı olumunekankayizsmile
ama gercekten paylasım azaldı bu yadsınamaz bır gercek

kızlar akrep ablam cok cabaladı emegıne saygı duyalım olur mu
paylasımlarımızı artıralım :KK3:

:asigim:a.s. Şeniz

canim ben takima hem yeni girdim hem de bu isleri bilmem, ben cuma günü hesap kitap yapamam mesela hala o yüzdelik hesaplari nasil yapiyorsunuz bilmem.

o yüzden teknik olarak pek bi isinize yaramam bilmiyorumkismile

ben geldimm:teytey: kızlar mrb iki gündür katılamıyorum bugün oruca başladım ve akrebin verdiği hareketlere başlıyorum inş.çok yoğundu iki gündür....yemek listesine gelince kızlar davetlerden dolayı çok çeşit yemek vardı neler olduğunu yazmıyorum ama ciddi anlamda dikkat ettim

bugün ki suhur: 1 poğça,domates,çay,2 bardak su

ha bi de nazliksk de en son gecen cuma girmis bilmiyorumkismile

vatanugruna sen bilirsin naliksk nerde? bi durum mu oldu hayirdir. ne güzel biriniz olmasaniz ötekinizle ulasabiliyoruz zemuszemus

evet canım nazlı yok farkındayım.ama belirtmiyorum çünkü son uyarım demiştim.yapıcak bişii yok..
sırnaşık şeyhaklısın ulaşabilme durumu güzel..ama güzel olmayan yanı da biri varken birinin kayıplara karışması..
bu durum da beni epey düşündürüyorbilmiyorumkismile

canim ben takima hem yeni girdim hem de bu isleri bilmem, ben cuma günü hesap kitap yapamam mesela hala o yüzdelik hesaplari nasil yapiyorsunuz bilmem.

o yüzden teknik olarak pek bi isinize yaramam bilmiyorumkismile

tatlışım sen takıma göz kulak durumlarında ol hesap işlerini ben hallederim..zamanla da sanada öğretirim olarmııopuyorumnanaktan

kızlar yarın kilo bildirim günümüz hepimiz biliyoruz..
ve
yarın 12 den önce lütfen kilolarımızı yazalım..
12 sonrası gelen kilolar alınmicak haberiniz olsun..ve ayda 2 defa bildirimde bulunmayan 3. hafta da cıss oluyor biliyorsunuz

posicim aslında ne düşünüyorum biliyomusun
seni kaptan yardımcısı yapalım..aydasu ve ceydaydı önce..aydasu mezun oldu.
ceydacık da çok fırsat bulamıyor..bu aralar sıkıntıları fazla sanırım..
evet arkadaşlar ben uygundur diyorum..
oylama başlamıştır yasakkelime

:asigim:a.s. Şeniz

bencede uygundura.s.

tatlışım sen takıma göz kulak durumlarında ol hesap işlerini ben hallederim..zamanla da sanada öğretirim olarmııopuyorumnanaktan

:uhm: hmmm bisey yapmayacaksam neden olmasin kaydirigubbakcemile3

diger arkadaslara da sormak gerek, arkadaslardan habersiz habersiz olursa hos olmaz

HİNT MİTOLOJİSİNDE KADININ YARADILIŞI

Tanrı, yaprağın hafifliğini

ceylanın bakışını

güneş ışığının kıvancını

sisin gözyaşını aldı

rüzgarın kararsızlığını

tavşanın ürkekliğini buna ekledi

onların üzerine taşların sertliğini

balın tadını

kaplanın yırtıcılığını

ateşin yakıcılığını

kışın soğuğunu

saksağanın gevezeliğini

kumrunun sevgisini kattı

bütün bunları karıştırdı, eritti ve kadın yaptı

YARATTIĞI KADINI, ERKEĞE ARMAĞAN ETTİ
........................................................................

HİNT MİTOLOJİSİNDE ERKEĞİN YARADILIŞI

Tanrı, kaplumbağanın yavaşlığını

boğanın bakışını

fırtına bulutlarının kasvetini

tilkinin kurnazlığını

boranın dehşetini aldı

sülüğün yapışkanlığını

kedinin yaramazlığını

hindinin kabarışını

gergedan derisinin sertliğini onlara ekledi

bunların üzerine ayının kabalığını

bukalemunun şıpsevdiliğini

sivrisineğin vızıltısını kattı ve erkeği yarattı

sonra da

YARATTIĞI ERKEĞİ, ADAM ETSİN DİYE KADINA VERDİ

:roflol::roflol::roflol:

evet canım nazlı yok farkındayım.ama belirtmiyorum çünkü son uyarım demiştim.yapıcak bişii yok..
sırnaşık şeyhaklısın ulaşabilme durumu güzel..ama güzel olmayan yanı da biri varken birinin kayıplara karışması..
bu durum da beni epey düşündürüyorbilmiyorumkismile

cumadan berı gırmıyo nazlı,zaten fırtınadan dolayı bızım net gıtmıstı pztesı geldı 4 gundur gıremıyo oğlencı o dershanede 7 de gelıyo yemek yıyo dedeme uğruyoruz 9 cıvarı sızıp kalıyo benım kadar çok gıremedı o ama yedıklerını pcye kaydedıyo geldığı gibi kulağından tutup 4 gunluk açığı yazdırıcam ona zaten yarın sabah durumlar bellı olur gıdıcımıyız kalıcımıyız ondan hakkımızda hayırlısı olsun

X