Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

akrep33
ablamın bildirimini ben yaptım çünkü kendisi dershaneye gidiyor
gitmeden önce tartılmıs sabah gıdıyor dershaneye , ben de ancak yazabildim

akrep33
ablamın bildirimini ben yaptım çünkü kendisi dershaneye gidiyor
gitmeden önce tartılmıs sabah gıdıyor dershaneye , ben de ancak yazabildim

canım biz bunu bilmiyoruz çünkü paylaşım yok..akşam bu şekilde yazıp senin bildireceğini söyleyebilir dimi.burda bol paylaşım kuralı var canım...şimdi dersane başladı ama baştan bu yana bu böyle ve ben hep uyarıyorum lütfen bol paylaşım diye..
ha dersiniz olur giremeyebilirsiniz zamanınız yoktur..onu da anlarım..
dersiniz bizim zamanımız yok ara vericez bir müddet geri dönmek üzere ayrıldı yazarım..
ama bu şekilde olmuyor be güzelim diğer arkadaşlara büyük haksızlık..sıfır motivasyonla nasıl başarılır kilo verme söylermisin

benneyaptımkiayy ölücem şimdi yaaa..
eve gittim geldim..boğazım kurudu yutkunamıyroum artık..sabahtan yemek yapmıştım akşam için..akşama misafir alıyorum iftara..dedim kolaylık olsun bir kısmını sabah yapiim..ayy aklıma geldi birden tencerenin altını kapatmadığım...........................
fişek gibi çıktım işyerinden hiçbir evrak hiç kimse umurumda değil..eve öyle koşuşum varki..apartman girişinden..asansör yukarı çıkarken müthiş duman kokusu dizlerimin bağını çözdü yığılıp kalıcaktım asansörün içine yaa:2: dış kapıyı açtım iç kapıyı açamıyorum..ellerim titriyor anahtarı iki defa düşürdüm elimden yasakkelime evde iki can yatıyor biri kızım biri eşim..Allahım diyorum aklıma geleni başıma getirme kalbim duruyordu yaa..dumandan zehirlenmiş iki canın vebalini kaldıramazdım ben mafoldumben
neyse zorla açabildim kapıyı mutfağa koştum.pis br yanık kokusu..evet ocak yanıyor ve az kalmış etrafın tutuşmasına..öyle pis duman ve kokusu varki.hemen kapadım ocağı tencereyi balkona attım havlularla tutarak..Allahtan yatak odaları ile mutfağımın arası epey var.ev büyük ve iki cepheli karşılıklı açıktı balkon kapılarım çok güzel serin oluyor öylede..o dumanın zehrini oluşan rüzgar akımı yok etmiş çok şükür yaa..kızım kalktı arkasından babası çok şükür:Saruboceq: öptüm sevdim kızımı çıktım geldim işe..hala elim ayağım çözülmüş durumda..Allahım şükürler olsun sana..

cnm geçmiş olsun...

öncellikle geçmiş olsun akrepcim verilecek sadakan varmışşşş gerçekten dahada kötüsü olabilirdi...
kızlar bugün muayene oldum maşallah turp gibiyim bişeyim yokmuşşş çok şükür ama iğnelerim bitmedi daha:KK43:(((
bugünkü menüm
sabah aç karnına gittim doktora
öğle menemen 1 dilim ekmek açık çay ve 1 seftali
ara 1 adet armut
akşam mercimek çorbası, kepekli makarna ve 1 kase cacık
gün içinde 2.5 su içtim
yarından itibaren menülerim devam edecek
kızlar yanlız ayıptır sölemesi ben halen kaç gündür ishalim nasıl düzeltcem bilmiyorum çok fena dakka başı wc ye koşuyorum:KK43:((

canım biz bunu bilmiyoruz çünkü paylaşım yok..akşam bu şekilde yazıp senin bildireceğini söyleyebilir dimi.burda bol paylaşım kuralı var canım...şimdi dersane başladı ama baştan bu yana bu böyle ve ben hep uyarıyorum lütfen bol paylaşım diye..
ha dersiniz olur giremeyebilirsiniz zamanınız yoktur..onu da anlarım..
dersiniz bizim zamanımız yok ara vericez bir müddet geri dönmek üzere ayrıldı yazarım..
ama bu şekilde olmuyor be güzelim diğer arkadaşlara büyük haksızlık..sıfır motivasyonla nasıl başarılır kilo verme söylermisin

ben diğer paylaşımlarımda dershanemın basladığını eskısı kadar sık gıremıyceğimi belırtmıstım sanırım gözden kaçtı,dün gece de net sureklı gitti geldi bu yuzden geceden belırtemedım.

grubun motıvasyonuna gelınce de nazlıyla ben mı ayakta tutuyoduk kı motıvasyonun hesabını bıze belırtıyosunuz
tamam eskısı kadar sık gıremıyo olabılırız ama cuma bıldırımlerı yapıyoruz gunluk menulerımızı yazıyoruz,extradan da paylaşım yapabılmemız ıcın bolca boş vaktımızın olması lazım dıye dusunuyorum kı oda bızde yok grup için herkes için hayırlısı neyse o olsun dıyelım o zaman..vereliniortak

benneyaptımkiayy ölücem şimdi yaaa..
eve gittim geldim..boğazım kurudu yutkunamıyroum artık..sabahtan yemek yapmıştım akşam için..akşama misafir alıyorum iftara..dedim kolaylık olsun bir kısmını sabah yapiim..ayy aklıma geldi birden tencerenin altını kapatmadığım...........................
fişek gibi çıktım işyerinden hiçbir evrak hiç kimse umurumda değil..eve öyle koşuşum varki..apartman girişinden..asansör yukarı çıkarken müthiş duman kokusu dizlerimin bağını çözdü yığılıp kalıcaktım asansörün içine yaa:2: dış kapıyı açtım iç kapıyı açamıyorum..ellerim titriyor anahtarı iki defa düşürdüm elimden yasakkelime evde iki can yatıyor biri kızım biri eşim..Allahım diyorum aklıma geleni başıma getirme kalbim duruyordu yaa..dumandan zehirlenmiş iki canın vebalini kaldıramazdım ben mafoldumben
neyse zorla açabildim kapıyı mutfağa koştum.pis br yanık kokusu..evet ocak yanıyor ve az kalmış etrafın tutuşmasına..öyle pis duman ve kokusu varki.hemen kapadım ocağı tencereyi balkona attım havlularla tutarak..Allahtan yatak odaları ile mutfağımın arası epey var.ev büyük ve iki cepheli karşılıklı açıktı balkon kapılarım çok güzel serin oluyor öylede..o dumanın zehrini oluşan rüzgar akımı yok etmiş çok şükür yaa..kızım kalktı arkasından babası çok şükür:Saruboceq: öptüm sevdim kızımı çıktım geldim işe..hala elim ayağım çözülmüş durumda..Allahım şükürler olsun sana..

canım çookk geçmiş olsun bak bu peş peşe ikinci kötü olayın allah korusun bi sadaka ver bence bide muhakkak temkinli olmak gerekiyo cüzdan olayında sen kendin dedin hatta bir anlık bile dikkatsizlik insana çok zor şeyler yaşatabilir daha dikkatli ol canım ALLAH bütün uğursuzlukları senin ve alilenin başından uzaklaştırsın AMİN...

bugün yediklerim:

sahur: kalkamadım

iftar: 20.50: 1 hurma, 1 kepçe mercimek çorbası, yarım tabak pilavla yarım karnıyarık. salata, 2 dilim siyah ekmek, iki kaşık yogurt.

22.00: bir dilim kadayıfla bir dilim baklava

22.30: 2 tane incir

5 bardak su

baklavalara kızacaksınız ama bugün cuma diye yedim. üstelik bu hafta hep tatlı yememe rağmen kilo verebildigim için bisey olmaz diye düsündüm :kedi:

Son düzenleme:
iyi geceler kızlar dunku ve bugunku menumu paylaşmak ıstıyorum

dunku:
sabah:1 kase yağsız sut ıle k-flakes

ara:yasılçaylı ıcetea

öğlen:3 kasık pılav,üstüne 2 kasık etlı kuru fasulye,1kasık yoğurt

akşam:1 tabak tavuklu şehrıye çorbası,salata,1 dılımden az pıde

bugunkü:

sabah:1 kase k-flakes

ara:3-4 tane cubuk kraker

öğlen:domatesli kasarlı yağsız tost,1 kutu ayran

aksam:1 dılım pıde ustune krem peynır,domates

gece:4-5 tane fıstık
yarın Allah kabul ederse orucluyum 1 hafta aradan sonra inşallah zorlanmam

bugün yediklerim:

iftar: 20.50: 1 hurma, 1 kepçe mercimek çorbası, yarım tabak pilavla yarım karnıyarık. salata, 2 dilim siyah ekmek, iki kaşık yogurt.

5 bardak su

baklavalara kızacaksınız ama bugün cuma diye yedim. üstelik bu hafta hep tatlı yememe rağmen kilo verebildigim için bisey olmaz diye düsündüm :kedi:

afıyet seker olsun da akrep gorunce elıne:eek:klava: alacak gibime gelıyo,çok susatmıstır oruc var ya

herkeze iyi sahurlar ben sahurumu yaptım

1 kase içinde ne ararsan bulabileceğin hoşaf yarım dilim pide ve beyaz peynir çay, yanlış oldu ama 1 tanede kadayıf dolması yedim

iftarı yazmayı unutmuşum

1 kase yoğurtlu köfteli çorba 5 tane kanat incik 1 kase hoşaf
1 süre sonrada dondurmayla yarım dilim kadayıf

akrepcim kızıcan biliyorum aslında tatlı yememem lazımdı ama ilk oldu
tabiki son olcak
bayramda bile tatlı yemicem

kızlar bu gün kombi için servisten gelicekler
ayrıca buz dolabımada bişeyler oldu soğutmuyo alt kısmı
onun içinde bi tamirci çağırcaz
olmassa yeni bi buzdolabı almak gerekebilir
herşey üst üste bozuluyo noluyo anlamadım
klimanında gazı azalmış onada bi servis çağırıp gaz bastırmak lazım
anlıcanız bu gün benim çok işim var kızlar giremessem kusuruma bakmayın olurmu

eşyalar eskimeye başladıkça yaşlılık kompleksine girmeye başlıyorum evlenirken aldığım hiç birşey kalmadı herşey eskidi
acaba bendemi eskiyorum ne:))

öncellikle geçmiş olsun akrepcim verilecek sadakan varmışşşş gerçekten dahada kötüsü olabilirdi...
kızlar bugün muayene oldum maşallah turp gibiyim bişeyim yokmuşşş çok şükür ama iğnelerim bitmedi daha:KK43:(((
bugünkü menüm
sabah aç karnına gittim doktora
öğle menemen 1 dilim ekmek açık çay ve 1 seftali
ara 1 adet armut
akşam mercimek çorbası, kepekli makarna ve 1 kase cacık
gün içinde 2.5 su içtim
yarından itibaren menülerim devam edecek
kızlar yanlız ayıptır sölemesi ben halen kaç gündür ishalim nasıl düzeltcem bilmiyorum çok fena dakka başı wc ye koşuyorum:KK43:((
çok teşekkür ederim canım
iyi olduğuna çok sevindim..

canım çookk geçmiş olsun bak bu peş peşe ikinci kötü olayın allah korusun bi sadaka ver bence bide muhakkak temkinli olmak gerekiyo cüzdan olayında sen kendin dedin hatta bir anlık bile dikkatsizlik insana çok zor şeyler yaşatabilir daha dikkatli ol canım ALLAH bütün uğursuzlukları senin ve alilenin başından uzaklaştırsın AMİN...
çok sağol canım..akşam iftar yemği verdim.Allah hayrını kaçırmasın.amiin.
bugün yediklerim:

5 bardak su

tatlım neden kızalım..afiyet olsun.
sen hakettin onu..hafta sonu tamam ama hafta içi aman dikkatli ol tatlış.
bnde bugün shura kalkamadım yaamirmirmirmir
herkeze iyi sahurlar ben sahurumu yaptım

1 kase içinde ne ararsan bulabileceğin hoşaf yarım dilim pide ve beyaz peynir çay, yanlış oldu ama 1 tanede kadayıf dolması yedim

iftarı yazmayı unutmuşum

1 kase yoğurtlu köfteli çorba 5 tane kanat incik 1 kase hoşaf
1 süre sonrada dondurmayla yarım dilim kadayıf

akrepcim kızıcan biliyorum aslında tatlı yememem lazımdı ama ilk oldu
tabiki son olcak
bayramda bile tatlı yemicem
tatlım afiyet olsun..ödül olsun dicem amaa..aklinialirimsmile bu hafta hiçte haketmemiştin yani:eek:lmaz:üstelik kortizonlu ilaç kullanırken:1no2:
haftaya cuma senden patlama bekliyorum canım..sebzeye meyveye ağırlık ver olurmuopuyorumnanaktan
kızlar bu gün kombi için servisten gelicekler
ayrıca buz dolabımada bişeyler oldu soğutmuyo alt kısmı
onun içinde bi tamirci çağırcaz
olmassa yeni bi buzdolabı almak gerekebilir
herşey üst üste bozuluyo noluyo anlamadım
klimanında gazı azalmış onada bi servis çağırıp gaz bastırmak lazım
anlıcanız bu gün benim çok işim var kızlar giremessem kusuruma bakmayın olurmu

eşyalar eskimeye başladıkça yaşlılık kompleksine girmeye başlıyorum evlenirken aldığım hiç birşey kalmadı herşey eskidi
acaba bendemi eskiyorum ne:))

kaydirigubbakcemile3 ayy ilahi güldürdün beni canım ya.Allah ta seni güldürsün emi..
bence o eşyaların kısa ömürlülüğündendir canım..hem biz byanlar kendimize baktığımız sürece yaşımız sadece zaman olarak ilerler ama biyolojik yaşımız istediğimiz yaşta kalırzemuszemushem biz kiloları verdikçe daha da çıtır olucaz merak etme şeker

bu_i__te.jpg

Yazık ki akşam oldu biz yine yalnız kaldık

Bir kıyısı görünmez denize daldık

Bir gemiye binmişiz bulanık bir gecede

ALLAH'ın denizinde ALLAH'tan uzak kaldık...

Mevlana

mezar.jpg

Niceleri Geldi , Neler İstediler,
Sonunda Dünyayı Bırakıp Gittiler:
Sen Hiç Gitmeyecek Gibisin , Değil Mi?
O Gidenler De Hep Senin Gibiydiler

Ömer Hayyam

--------------------------------------------------------------------------------

520671448_05986bf556.jpg

--------------------------------------------------------------------------------

Sultan Mahmut bir gün vezirlerinin hepsini toplayıp, bana bir yüzük yaptırın ve üzerine öyle birşey yazdırın ki ona her baktığımda, hüzünlüysem neşeleneyim, neşeliysem hüzünleneyim diye buyurmuş.
Vezirler toplanmışlar dört bir yana haber salmışlar. Sonunda bir gün yüzükle sultanın karşısına çıkmışlar, yüzüğü vermişler. Sultan Mahmut tamam işte bu demiş. yüzüğün üzerinde
" BU DA GEÇER YA HU"
yazıyormuş....

kilitler.jpg

Kapattık bazı kapıları dostlar…

kör bir kilit vurduk üzerlerine..

Şimdi açılırlar mı yeniden, en tılsımlı sözleri söylesek?..

Yahut yeni kapılar açsak, kaybettiklerimizin peşine düşsek..

Kör kilitli kapıları açmak gerek dostlar..

Biraz cesaret gerek belki..

Gerçeklerle yüzleşmeye cesaret, gerçekleri kabullenmeye cesaret..

Ve gayret, ve gayret…

gozgordu.jpg

Göz nereye bakar, gönül oraya akar

Gönül nereye akar, ayak oraya koşar !

drndnz.jpg

Hz. Lokman:
“Ey oğul!
Dünya derin bir denizdir, pek çok insan onda boğuldu.
-Gemin takva
-Yükün iman,
-Halin tevekkül olsun.
Umulur ki kurtulursun. ..!

ramazan.jpg

Neye Yaklaşsam Sonu Ayrılık ve Kırgınlık..
Anladım ki MEVLA'dan Gayrisine yokmuş yakınlık...

yaprakk_esmalale.jpg

Herşey O'nun izniyle ...O'nun ilmi dışında bir yaprak bile düşmez.

(En'âm; 59)

ahminelask_esmalale.jpg

Halife Leyla'ya dedi:

" O, sen misin?
Mecnun senden dolayı mı perişan oldu
ve kendini kaybetti? Sen diğer güzellerden üstün değilsin! "

Leyla dedi:

" Çünkü sen Mecnun değilsin, onun gözleriyle bakmıyorsun da ondan."

(Mesnevi,Mevlana. 408-409.beyitler )

baharcicek_esmalale.jpg

"Tek çiçekle bahar olmaz diyenlere inat!…

Her yürek için açan özel bir çiçek olduğunu ve fazlasının gerekmediğini ispatlamak için baharı bekliyorum."

Ahmed Günbay Yıldız

hatrlarx7.png

....Ve sen yine denendiğinde
ve yine kalbin daraldığında
ve yine bütün kapılar yüzüne kapandığında
ve yine ne yapman gerektiğini bilemediğinde. ..
Uzun uzun düşün ve hatırla Yaradanını!

ALLAH kuluna kâfi değil mi? (Zümer/36)

3541733113_c41b4905ae.jpg

İnşaALLAH derse yakaran,
İnşa eder Yaradan!

ahiret.jpg

--
DÜNYAYA , DÜNYANIN GÜZELLİKLERİNE VE HİLELERİNE ALDANIŞIMIZ ; SİNEĞİN ALDANIŞINA BENZER ........
SİNEK BAL KAVANOZUNA VE BALIN İÇİNE GİRDİKÇE FELAKETE GÖMÜLÜR AMA
O , BUNU ANLAYAMAZ........

Son düzenleme:
selam kızlarrr iğnelerim devam etmekte ve halen ilaç aldığımdan dolayı oruçlu değilim
bugünkü menüm

sabah 2 dilim kızarmış kepek ekmeği domates salatalık zeytin 1 katı yumurta ve 1 açık çay
ara 1 armut
öğle bulgur pilavı 1 kase cacık
ara 1 elma
akşam iftara davetliyim menüde ne var bilmiyorum:)
2lt su
spor yapmadım bu sabah

dünkü menü

sahur yarım bile denmicek kadar çörek,bir bardak çay,peynir.domates,1 zeytin
sabah bir bardak süt
öğlen bir kepçe patates yemeği,çok az menemen
ara 5 tane erik
akşam bir kase yeşil mercimek çorbası, kepçe patates yemeği(iş yerinde de aynısı vardı evdedeeee),çok az pilav,salata
ayrıca kızlar 20 tane hurma yadiimmmm işin gerçeği mideyi bozsun diye yedim ama farkında olmadan abartmışım çekirdekleri sayınca bu sonuca ulaştım:)

kızlar çok özür dileyerek bişi sorcam kabızlık sorunu için bi fikri olan varmı?

dünkü menü

sahur yarım bile denmicek kadar çörek,bir bardak çay,peynir.domates,1 zeytin
sabah bir bardak süt
öğlen bir kepçe patates yemeği,çok az menemen
ara 5 tane erik
akşam bir kase yeşil mercimek çorbası, kepçe patates yemeği(iş yerinde de aynısı vardı evdedeeee),çok az pilav,salata
ayrıca kızlar 20 tane hurma yadiimmmm işin gerçeği mideyi bozsun diye yedim ama farkında olmadan abartmışım çekirdekleri sayınca bu sonuca ulaştım:)

kızlar çok özür dileyerek bişi sorcam kabızlık sorunu için bi fikri olan varmı?

canim sabah ac karna kuru incir yiyip üstüne bir bardak su iciyorsun ondan yarim saat sonra kahvalti ediyorsun iyi geliyor diyorlar tabi bunu ramazanda yapmak zor olabilir.

hosaf, bol komposto, su, sivi cok tüket

kizlar biz de demin esimle birlikte evi kaldirdik bastan assagi temizledik.

esimle birlikte camlari sildik, sonra o yerleri süpürdü ben sildim tuvaleti temizledim ama bu sefer viledayla silmedim yerleri o hic temiz yapmiyor malum bebe sürünmeye basladi yerlerde belim koptu yerleri silene kadar.

canim sabah ac karna kuru incir yiyip üstüne bir bardak su iciyorsun ondan yarim saat sonra kahvalti ediyorsun iyi geliyor diyorlar tabi bunu ramazanda yapmak zor olabilir.

hosaf, bol komposto, su, sivi cok tüket

cnm ya sıvıyı tüketiyorum ama,ben ramazanda böyle oldum şuan regl olduğum için oruç tutmuyorum ama inciri bi deneyim yaa inş. faydası olur insanı gerçekten rhatsız ediyooo

kizlar biz de demin esimle birlikte evi kaldirdik bastan assagi temizledik.

esimle birlikte camlari sildik, sonra o yerleri süpürdü ben sildim tuvaleti temizledim ama bu sefer viledayla silmedim yerleri o hic temiz yapmiyor malum bebe sürünmeye basladi yerlerde belim koptu yerleri silene kadar.

bacım güle güle kirlet...
bugün bende oruç değilim diye 8 buçukta kalktım bende her yeri kaldırdı,ama ben yanlız temizlediimmmkafamçokkarıştı

X