Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

poseidon
canım bana sitem etme
ben kendime göre yorum yaptım sana bu kendi fikrim

ayrıca bende hep sahurda ve iftarda tekim
oğlum oruç tutmuyo yemişş oluyo eşimde sahurdan önce işe gidiyo 4 te geliyo içok yorgun olduğu için iftarda uyuyo oluyo

bitanem senin için diyorum
ben bir kaç gündür abarttım eşim işten çıkmıştı bu gün tekrar başladı
sıkıntıdanmı dersin bi şekilde biraz kaçırdım ama genede tutmaya çalıştım kendimi
ben normalde kendime göre yemek yapıyorum artık
eeşimede kendi sevdiğini oğluma kendi sevdiğini az az yapıyorumki atılmasın diye bitince yeniden yapıyorum
genelde razmazan olduğu için basit bişeyler yapıyorum
hatta eşimde alışmaya başladı kendine yaptığın yemeklerden biraz fazla yap seninkiler daha hafif daha lezzetli diyo
anlıcan beni göre göre eşiminde alışkanlıkları değişiyo
seninde öyle olur bi zaman sonra sen ne yaparsan evdede herkez yer canım
böylece yemek artmamış olur

bide belki bazen günaha giriyorum ama
yemek döktüğüm oluyo arada
eskiden aman oğlum artırdı günah yiyim aman bitsin yiyim diye diye zaten bu hale geldim
artık benim miğdem çöp değil artarsa artsın yemiyorum diyorum

sana sitem etmedin canim ya ben genel söyledim öyle sana söylemis gibi oldu dimi pardonbilmiyorumkismile

belki zamanla olusur düzen ama simdilerde alismaya calisiyorum ins. kisa zamanda uyum saglarim ramazanada diyete dikkat edebilirim zamanla

Akrepcim gecmis olsun ben de almanyada caldirdim cüzdanimi o yüzdne tekrar vize cikardim tekrar 110€ ödedim zaten var olan vizeme. bi de türkiyede caldirsaydim tekrar buraya gelmek icin cok ugrasirdim. cok önemli aslinda bazi belgeler dikkat etmek gerek

kızlar dün uğrayamadım buraya
cüzdanımı çaldırdım öğlene doğru ..öğleden sonra akşam iftara kadar polisle karakolla işlemlerle uğraştım.bankalarla görüştüm..kredi kartlarım vardı..hepsi de yüksek limitli..
akşam tıkandım resmen..ezan okundu orucumu açtım..bir müddet yiyemedim..yattım uyudum biraz..kızım acıktım anne diyince kalktım mecburen yemek hazırladım..tek olsaydım heralde hiç yemezdim dün..ezandan 2 saat sonra yedim yemeği..

akrepcim çok geçmiş olsun umarım halletmişsindir umarım kart meselesini aman allah korusun yaa

dün noldu

ev akşam bi ısındı yanıyoruz sahuna gibi oldu ev resmen şakır şakır terliyoruz
kendi kendime diyorumki bu gün demekki nem daha yüksek
sıcak olurdu ama evin içinde klima çalışıyo vantilatör çalışıyo
yinede ev yanıyo
ön balkona çıkarken perdede bi sıcaklık hissettim
nekadarda ısınmış perde soba gibi demekki hava çok sıcak diyorum bide bakarımki petekler yanıyo hem cayır cayır el sürülemiyecek kadar çok ısınmış
hemen gittim kombinin ayarını 0 a getirdim
o kadar çok ısıınmışki kombi kendiliğinden petekleri çalıştırmış nerdeyse patlıcakmış ayarı çok fazla yükselmiş
neyse suyunu azalttık ta normale döndü yavaş yavaş
peteklerin soğuması bile baya bi zaman aldı
iyiki farketmişim diyorum
yoksa kesin patlardı ayarı fırlamış resmen

poseidon
canım bana sitem etme
ben kendime göre yorum yaptım sana bu kendi fikrim

ayrıca bende hep sahurda ve iftarda tekim
oğlum oruç tutmuyo yemişş oluyo eşimde sahurdan önce işe gidiyo 4 te geliyo içok yorgun olduğu için iftarda uyuyo oluyo

bitanem senin için diyorum
ben bir kaç gündür abarttım eşim işten çıkmıştı bu gün tekrar başladı
sıkıntıdanmı dersin bi şekilde biraz kaçırdım ama genede tutmaya çalıştım kendimi
ben normalde kendime göre yemek yapıyorum artık
eeşimede kendi sevdiğini oğluma kendi sevdiğini az az yapıyorumki atılmasın diye bitince yeniden yapıyorum
genelde razmazan olduğu için basit bişeyler yapıyorum
hatta eşimde alışmaya başladı kendine yaptığın yemeklerden biraz fazla yap seninkiler daha hafif daha lezzetli diyo
anlıcan beni göre göre eşiminde alışkanlıkları değişiyo
seninde öyle olur bi zaman sonra sen ne yaparsan evdede herkez yer canım
böylece yemek artmamış olur

bide belki bazen günaha giriyorum ama
yemek döktüğüm oluyo arada
eskiden aman oğlum artırdı günah yiyim aman bitsin yiyim diye diye zaten bu hale geldim
artık benim miğdem çöp değil artarsa artsın yemiyorum diyorum
tatlım bende önce öyleydim..aman günah dökülmesin diye yerdim..ve sonra çuval oldum iyice..artık çuvalı..şimdi çok az yapıyorum sevdikleri şeyleri.artarsa da döküyorum yada buzluğa atıyorum..birkaçgünsonra ısıtıp yeni yapmış gibi koyuyorum sofraya..artık yemiyorum.yemem de..hala unutamıyorun eşimle mağazaya gittiğimizde ordaki kızın baktığım bluzlara bunlar size olmaz deyişini hatta eşimin yanında.ve şimde kızın yanında doğru söylüyor sen onlara kolunu bile sokamazsın demiş ve gülmüşlerdi...:kızgın: o günden sonra hiç eşimle gysi almadım..
ama şimdi zafer benim:lepi:geçen cumartesi evde giymek için bir kaç parça bişiiler aldım..şhort askılı t-short askılı kıs elbiseler felan...hemde eşimle gittim..benimki kızla ilgilenirken almıştım..arabada gösterdim..bana bunlar olurmu sana dedi:dilcikar:gıcıkk.
eve gelince ilk işim onları denemek oldu..hemde hepsini tek tek üşenmden..benimkinin ağzı açık kaldı..sen dedi ne kadar farketmişsin gerçekten diye..sırnaşık şey
ehh evde üzerime geçirdiğim şeyler önce de bol du zaten..kilolu olunca ancak öyle şyler alabiliyosun çünkü..eşimdi onlar üzerimden dökülüyorlardı iyice...şimdi kaldırdım onların hepsini..dışarda giydikleriminde bir çoğunu kaldırdım çok bollar..daraltılacakları daraltıcam..idar ediyorum.biraz daha gitsinde bayram sonrası alırım artık bişiilerbayanssulusmile
günaydın herkese ben dün kaçırdım birazcık kızlar yaa
iftarda 1 kase çorba semizotu salata pataseli yumurtalı bi salata
pide ekmek falan yok
ara birazcıkk dondurmaa
sahur avucum kadar pide çay peynir

dondurmayı kaçırmasaydım iyidi

çok geçmiş olsun akrepcim

mala gelsin cana geleceğine

iyiki sana bişey olmadı

sağol canım benim..Allah hepmizi korusun..kötü maksatlı kişilerden:Saruboceq:

sana sitem etmedin canim ya ben genel söyledim öyle sana söylemis gibi oldu dimi pardonbilmiyorumkismile

belki zamanla olusur düzen ama simdilerde alismaya calisiyorum ins. kisa zamanda uyum saglarim ramazanada diyete dikkat edebilirim zamanla

Akrepcim gecmis olsun ben de almanyada caldirdim cüzdanimi o yüzdne tekrar vize cikardim tekrar 110€ ödedim zaten var olan vizeme. bi de türkiyede caldirsaydim tekrar buraya gelmek icin cok ugrasirdim. cok önemli aslinda bazi belgeler dikkat etmek gerek
sağolasın canım..evet dikkat etmek gerekiyor gerçekten
akrepcim çok geçmiş olsun umarım halletmişsindir umarım kart meselesini aman allah korusun yaa
sağol canım.hallettim evet canım..
dün noldu

yinede ev yanıyo
nekadarda ısınmış perde soba gibi demekki hava çok sıcak diyorum bide bakarımki petekler yanıyo hem cayır cayır el sürülemiyecek kadar çok ısınmış
o kadar çok ısıınmışki kombi kendiliğinden petekleri çalıştırmış nerdeyse patlıcakmış ayarı çok fazla yükselmiş

çok geçmiş olsun canım

dün noldu

yinede ev yanıyo

lolocum cok gecmıs olsun...
allah korumus resmen...

cüzdanımı çaldırdım öğlene doğru ..öğleden sonra akşam iftara kadar polisle karakolla işlemlerle uğraştım.bankalarla görüştüm..kredi kartlarım vardı..hepsi de yüksek limitli..
akşam tıkandım resmen..ezan okundu orucumu açtım..bir müddet yiyemedim..yattım uyudum biraz..kızım acıktım anne diyince kalktım mecburen yemek hazırladım..tek olsaydım heralde hiç yemezdim dün..ezandan 2 saat sonra yedim yemeği..

akrepcım :1shok:
bununla gecmıs olsun canım...
ustunden mı caldılar, sen de bısey yok demı...
Ay oruc oruc ne zor olmustur canım ya...

benimde üzerime artık olayan fermuarını bile kapatamadığım kot montum vardı
geçen bi denim dedim artık fermuarını kapatabiliyorum gerçi hala üzerime tam oturuyo ama olsun en azından kilo verdiğimi hissettim biraz daha verirsem daha iyi olucak
evde birsürü kııyafetim var hepsi yeni üzerime olmadığı için giyemiyorum inşallah zayıflıcam ve hepsini giyebilcem

iyi akşamlar herkese bugun ki yedıklerım
sabah: 1 kase k-flakes yağsız süt ile
ara:light limonlu icetea
öğlen:yağsız kıymalı makarna,1kasık yoğurt
ara:1 tane mücver
aksam:1 tabak tarhana çorbası,3 tane inegol kofte,1 dilim pide,1kasık yoğurt

menü gayet güzel ama salata ve meyve de eklemelisin diye düşünüyorum canım.. yerimseniben

Sahur: bir tane Muz ve bir tane yesil Elma, 2 bardak su

iftar: yarim posyon karniyarik, 2 kasik bulgur, 4 kasik firinda makarna, salata, 2 bardak su ve 2 dilim ekmek

yarim saat sonra: 1 tane havuc

1 saat sonra: 2 dilim (cukulatali) saray muhallebisi

2 bardak daha su

Tatlım iftarda hem bulgur hem karnıyarık hemm de 2 dilim ekmek akannehir olmamışş . İftar yemeğine 1 kase çorba ile başlayıp ardından yine 1/2 karnıyarık sonrasında da bulgur ya da makarnayı tercih edebilirdin. Miğden için de daha iyi olurdu sanırım. bilmiyorumkismile a.s.

merhaba kızlarr
ben de pek giremiyorum kusura bakmayın

dünkü menüm:
sahur :
1 tabak tarhana corbası
1 haşlanmış yumurta
salatalık
2 parca pide
3 küçük sosis
iftar:
1 tabak corba
3 kaşık makarna
3 inegöl köfte

kızlarr ben kilo alıyorum galiba allahım napıcam
gün boyunca hiç hareketim yok çünkü oruçtan dolayı çok halsizlik hissediyorum
iftardan sonra da yürünmüyor dersti oydu buydu
benim rejim yalan oldu anlayacagınız
ptesi günü orucumu bırakıcam dersanem baslıyor cunku , o zaman kısmetse rejime devam

Tatlım iftar menün yerinde bence ama Zerrin' e de dediğim gibi salata ve meyve eklemelisiniz menülere. Sahurda 3 küçük sosis yerine 1 porsiyon meyve hem seni daha tok tutar hem de daha sağlıklı olurdu. a.s.

gnayd305n10ix1ea7ug1.gif

Günaydınn canımm kaydirigubbakcemile2 opuyorumnanaktan bayanssulusmile

dün yediklerim

iftar
3 küçük parça tavuk nuget,semiz otu salata,2 bardak ayran,2 kaşık bulgur pilavı

ara
yarım küçük kase şekersiz şeftali kompostosu

sahur
bir bardak ev yapımı kayısı suyu

3 lt su
20 mekik:lepi:

Sahur' u kesinlikle sadece kayısı suyu ile geçiştiremem sanırım :bbo: bravo akrep' cim kaydirigubbakcemile5

iftarda tavuk nuget'a biraz takıldım hazır satılanlardan ise yağ oranı epey yüksek oluyor biliyorsun a.s.

Geçmiş olsun canım..:teselli: Hele ki bu mübarek ayda nasıl bir vicdanla işleyebiliyorlar bu tarz suçları? :eek:lmaz: Allah ıslah etsin ne diyeyimm .

dün noldu

yinede ev yanıyo

Canım ya Allah muhafaza çok tehlikeli bir durum gerçekten.. İyi ki farketmişsin.

18 Ağustos Çarşamba

İFTAR

1/2 kase tavuk suyu çorba
1 tabak domatesli makarna
3 bardak su

GECE

1 adet şeftali

SAHUR

1 kase çorba
1 bardak ayran
3 kaşık makarna
4 bardak su

18 Ağustos Çarşamba

İFTAR

1/2 kase tavuk suyu çorba
1 tabak domatesli makarna
3 bardak su
GECE

1 adet şeftali

SAHUR

1 kase çorba
1 bardak ayran
3 kaşık makarna
4 bardak su

canım menün gayet iyi
bende makarna yiyorum ama
ramazandan sonra daha bi dikkat edicem makarna türü hiç birşey yemicem

canım menün gayet iyi
bende makarna yiyorum ama
ramazandan sonra daha bi dikkat edicem makarna türü hiç birşey yemicem

Valla canım aslında dediğin gibi hamur tarzı pek yememek gerekiyor. İftarda 1 tabak yedim -ki uzun zamandır makarnayı 1 tabak dolusu yememiştim. Hep 3 kaşık kaşık falan olurdu. Ramazan' dan sonra daha dikkatli olacağım ve yüzmeye başlayacağım inş. sositososito

X