Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

Yanı bır oturusta 5 porsıyon meyve...
yuvvv bilmiyorumkismile

Aklıma gelmısken yazayım hemen...
Yıllar once bır doktordan duymustum baharatların kalorısını...
Bır cay kasıgı dolusu baharat (cınsı cok da onemlı degıl, asağı yukarı aynıymış ) 7 kalorı

eskiden bir oturuşta 30 tane falan sigara böreği, sabah kahvaltıda 5 tane boyoz sempatiksalakcinnisempatiksalakcinni
daha sayimmisempatiksalakcinni
ama kilo almazdım hep 70

lisede çok aldım, bide liseden sonraki öss hazırlık döneminde

maksimum 77 gördüm bilmiyorumkismile

bidaha görmek istemiyorum:KK1::KK1:

Bir öğünlük kaçamak

Bütün güzel güzel diyet yaptınız ama gece tam yatmadan önce dayanamayıp dolapta duran ama aklınızdan hiç çıkmayan bir kutu çikolatalı dondurmayı yiyiverdiniz. Kısa süreli zevk yerini uzun sürecek bir pişmanlığa bırakırken yatağınıza döndünüz.

Öneri:

500 gr kilo almak için yaklaşık, yaktığınızın 3.500 kalori üzerinde yemek yemeniz gerekiyor. Bu da öyle, ortalama 200- 300 kalorilik bir kase dondurma ya da 400-500 kalorilik birkaç parça çikolatayla olacak iş değil. Bu nedenle eğer söz konusu sadece bir öğünlük bir kaçamaksa bir sonraki öğününüzde 1 kase hazır veya ev yapımı çorba ve 1 dilim ekmek, salata yiyerek dengeleyebilirsiniz.

SELAHATTİN DÖNMEZ

Hızlı değil yavaş tempoda yürüyün: Kilo verirken birçok kişinin yaptığı en büyük hata hızlı tempoda yürüyüşler yapmaktır. Zayıflamak isterken kilo veriminizin durmamasını istiyor ve daha ince görünmek istiyorsanız yavaş tempoda yürüyüşü tercih edin. Yavaş tempolu uzun yürüyüş ile normal yaptığınız bir egzersize göre % 70 daha fazla yağ yakarsınız. Size önerim yürüyüş bandında minimum 4.0 maksimum 5.2 düzeyde en az 70 dk haftada 4 kere yapacağınız fiziksel aktivite ile basen, karın ve kalçada biriken yağlardan sağlıklı beslenme düzeninizin yardımı ile kolayca kurtulacaksınız.

SELAHATTİN DÖNMEZ

Arteria bu senın için canım...

eskiden bir oturuşta 30 tane falan sigara böreği, sabah kahvaltıda 5 tane boyoz sempatiksalakcinnisempatiksalakcinni
daha sayimmisempatiksalakcinni
ama kilo almazdım hep 70

lisede çok aldım, bide liseden sonraki öss hazırlık döneminde

maksimum 77 gördüm bilmiyorumkismile

bidaha görmek istemiyorum:KK1::KK1:

Boşver tatlım...
Gecmıs gemıste kaldı... yerimseniben
Yemenın sonu yok kı yedıkce yıyesı gelıyor ınsanın...
Ama bır de o zayıflamanın tadını alınca of of...
Yemek de neymıs dıyorsun...

Aç iken fiziksel aktivite yaparsam daha çok yağ yakarım!
Doğrusu: Fiziksel aktivite yapmak metabolizmanın hızlanması için önemlidir. Fiziksel aktivite ile yağ yakımı artar, kas yoğunluğu korunur veya arttırılır. Bu fiziksel aktivitenin şekli, süresi ve sıklığı ile değişir.

Ancak sabah aç karnına yapılan fiziksel aktivite ile yağlar yanarken maksimum düzeyde kas yıkımı oluşmaktadır.

Önerimiz: Mutlaka fiziksel aktivite öncesinde karbonhidrat ve protein içeren 200–300 kalorilik bir öğün yenip en az 1 saat sonra aktivitenin yapılmasıdır. 1 su bardağı süt ve 1 muz veya 1 avuç badem ile 1 su bardağı süt içmek çok önemlidir.

ALINTIDIR

Ramazanda kilo kontrolü için 10 püf nokta
Dyt. İpek Ağaca
Diyetisyen

1- Gün içerisinde öğün sayısını 4 veya 5’e yükseltin. Bunlar:
1- sahur öğünü
2- iftar öğünü
3-iftardan ortalama 1 saat sonra yapılacak bir ara öğün
4- yatmadan ortalama 1,5 saat önce yapılacak bir ara öğün olmalıdır.

2- Posa gün içerisinde kan şekerini dengeler ve tok tutma özelliği vardır. Bu yüzden gün içerisinde tükettiğiniz besinlerin posa miktarının yüksek olmasına dikkat edin. Örneğin:
o Ekmeğinizi tam tahıllı, çavdar, yulaflı veya kepekli tercih edin.
o Sahurda veya iftarda makarna, pilav gibi besinler tüketecekseniz kepekli olanlarını tercih edin.
o Günlük en az 3-5 porsiyon meyve tüketin.
o Sahurda ve iftarda bol miktarda yağsız salata tüketin.
o İftar menüsünde mutlaka az yağlı bir sebze yemeği bulundurun.
o Kabuklu sebze ve meyveleri kabuğunu soymadan tüketin.

3- Açlık süresini aşağıya çekmek adına sahur öğününüzü mutlaka yapın. Sahurda süt, peynir, yumurta, zeytin, domates, salatalık, yeşillik, tam tahıllı ekmekten oluşan sağlıklı bir kahvaltı iyi bir seçenek olacaktır. Veya çorba, etli sebze yemeği, yoğurt ve tam tahıllı ekmekten oluşan bir menü de kullanabilirsiniz. Bu örnekler çoğaltılabilir. Miktarlar kişiye göre değişim göstermektedir. Diyetisyen kontrolünde miktarlar ayarlanmalıdır.

4- İftarı bir bardak su ve yanında bir 1-2 zeytin veya 1 hurma ile açtıktan sonra 1 küçük kase çorba içilip tercihen 15-20 dak kadar yemeğe ara verilmelidir. Bu süreç içerisinde kişinin aşırı açlık hissi azalacak, yiyeceklere saldırma isteği ortadan kalkacaktır. 15–20 dak sonrasında normal şekildeki bir akşam yemeği tüketilebilir. Izgara et/köfte/tavuk/balık/kurubaklagil, sebze yemekleri, bol yeşillikli salata, tam tahıllı/çavdar ekmeği, yoğurt/ayran/cacık gibi besinleri içeren bir menü hazırlanmalıdır. Miktarlar kişiye göre değişmektedir.

5- İftarda çok tuzlu, çok şekerli ve çok yağlı hazır besinler, sakatatlar (beyin, karaciğer vb...), salam, sucuk, sosis, kavurma gibi işlenmiş ve fazla miktarlarda doymuş yağ içeren besinlerden uzak durulmalıdır. Kızartma gibi sağlık açısından zararlı olan pişirme yöntemleri kullanılmamalı; yemekler haşlama, kendi buharında pişirme, fırında pişirme, belki ızgara şeklinde pişirmesine özen gösterilmelidir.

6- İftar yemeğinin hemen arkasından meyve ve tatlı tüketmeyin. Bunları 1-2 saat sonra yapacağınız ara öğünlerde tüketebilirsiniz. Akşam ara öğünlerinde tüketeceğiniz meyve miktarına dikkat edin. 1-2 porsiyonu geçmeyecek şekilde meyve miktarını ayarlayın. (1 avuç içine sığacak kadar meyve ortalama 1 porsiyondur.)

7- İftar öğününden sonra ortalama 1,5 saat bir ara öğün yapılabilir. Bu öğünde 1-2 porsiyon meyve veya 1 küçük kase sütlü tatlı tercih edilebilir. Haftada 2 kez tatlı hakkınızı burada kullanabilirsiniz; ama diğer günler bu öğünün meyve olmasına dikkat ediniz. Ramazan ayının tatlısı olan güllaç oldukça keyifli ve sağlıklı bir seçim olacaktır. Meyve tatlıları, sütlaç veya dondurma da sağlıklı alternatifler olabilir. Ama tabi miktarına dikkat ederek!

8- Bu ara öğünden yine ortalama 1 - 1,5 saat sonrasında bir ara öğün daha yapılabilir (Yatmadan 1,5 saat önce olacak şekilde). Bu son ara öğünde meyve tüketilmesi önemlidir.

9- Oruç tutan kişi normalden çok daha fazla miktarlarda ve daha hızlı yemek yer. Bu noktaya dikkat edilmeli, öğünler yavaş yenmelidir. Sağlıklı bir sindirim sistemi için besinler iyi çiğnenmelidir.

10- Su tüketimine dikkat! Sahurda, iftarda, iftar sonrasında yeterli miktarda (ortalama 1,5-2 lt.) su içilmelidir. Sıvı alımı diğer içecekler vb. sıvı besinlerin tüketimi ile birlikte arttırılmalıdır (Çorbalar, taze meyve suları, ayran, şekersiz kompostolar vb.).

unutmadan bugünkü menümü yazayım ben

sabah
1 dilim kepek ekmeği, kk peynir, 4zeytin, 1 domates, 1 salatalık

arada 1 yeşil elma

öğle 1 küçük kase tavuk suyuna çorba(içinde tel şehriye vardı) , 1 dilim kepek ekmeği, küçük porsiyon yeşillik salatası(yağsız)

arada
dondurma(babaannem alıyo kıramıyorumbilmiyorumkismile)

akşam
ton balıklı sandviç (sadece ton balığı ve 2 dilim kepek ekmeği vardı) 1 tane salatalık

akşam 8 gibi bir tane daha yeşil elma

2.5 litreyi aşkın su içtim

30 dakika yürüyüş

15 dakika bacak hareketleri

15 dakika masaj yaptım

30 mekik çektim

tatlım kırmızı ile işaretlediklerim yememen gerekenler..
ekmeği kepek ekmek değil de tam ekmek olarak yiyoruz..ben bimdeki köy ekmeği nden alıyorum..unonun denge ekmeği de var..bir çok seçenek var canım marketlerde..
ve ekmeği sadece sabah yiyoruz şeker..öğle ve akşam menüerinde ekmek yok..
çorbanın içinde şehriye varmış..beyaz undan yapıldğı için şeker oranı yüksek olucağından o da cıss..salatanı neden küçük porsiyon tuttun tatlım..yiyebildiğin kadar bo yiyebilisin..
yağsız da yapma tatlışş salatanı..zeytinyağı dök bir tatlı kaşığı kadar.zira zeytinyağı salatanın vitaminlerini daha iyi almamız sağlar.
dondurma hiç yok canım..bol şeker içerikli..
akşam ton balıklı salata yapsaydın süper bir menü olurdu..
meyveyi mümkün olduğunca gündüz tüketmeye çalış canım.yatmadan önce kan şekerini yükseltmemek adına...
meyveyi yemeklerden 3 saat sonra yiyoruz unutma..asla bir arada yemiyoruz..

aydasu çok güzel şeyler paylaşıyosun bizimle canım
kendi adıma benim bilmediğim yada yannlış bildiğim şeyleri okudum yazılarında
inan çok yarara geçti

bide akrebin yaptığı diyeti anlaya bilseydim ona göre günlük listeler çıkarırdım kendime

aydasu çok güzel şeyler paylaşıyosun bizimle canım
kendi adıma benim bilmediğim yada yannlış bildiğim şeyleri okudum yazılarında
inan çok yarara geçti

bide akrebin yaptığı diyeti anlaya bilseydim ona göre günlük listeler çıkarırdım kendime

Eylemlerım devam edecek lolo aklinialirimsmile

CUMARTESİ

07:00
bir armut

08:45
bir kk peynir,salatalık domates

13:00
bir porsiyon acılı taze fasulye(etsiz),bir porsiyon haşlanmış kabakla yoğurt çorbası(bol naneli ve bol acı kırmızı ve süs biberli

21:00
bir kk peynir,maydanoz,bir yumurta,karışık çerez bir avuç(kabak çekirdeği,ayçekirdeği,beyaz leblebi)
akşam denizdeydik arkadaşlarla ailecek..pazar akşamı döndük..

gece 2 saat yüzdüm

PAZAR

08:00
üç çeşit peynirden birer çatal,yeşil zeytin üç adet,bol domates salaalık,

02:00
tavuk ızgara kebap,sumaklı soğan salatası,salata

iki tavuk sarma ızgara,bol domates,yeşil soğan

3 saat yüzdüm..

ve bugünkü halim..
kollarım ve bacaklarım yavaş çekimde..heryerim acaip sanki üstümden tır geçmiş gibi..
yüzme cidden çok güzel bir spor tüm kasları çalıştırıyorkaydirigubbakcemile2

CUMARTESİ

07:00
bir armut

08:45
bir kk peynir,salatalık domates

13:00
bir porsiyon acılı taze fasulye(etsiz),bir porsiyon haşlanmış kabakla yoğurt çorbası(bol naneli ve bol acı kırmızı ve süs biberli

bir kk peynir,maydanoz,bir yumurta,karışık çerez bir avuç(kabak çekirdeği,ayçekirdeği,beyaz leblebi)
akşam denizdeydik arkadaşlarla ailecek..pazar akşamı döndük..

gece 2 saat yüzdüm

PAZAR

08:00
üç çeşit peynirden birer çatal,yeşil zeytin üç adet,bol domates salaalık,

02:00
tavuk ızgara kebap,sumaklı soğan salatası,salata

iki tavuk sarma ızgara,bol domates,yeşil soğan

3 saat yüzdüm..

ve bugünkü halim..
kollarım ve bacaklarım yavaş çekimde..heryerim acaip sanki üstümden tır geçmiş gibi..
yüzme cidden çok güzel bir spor tüm kasları çalıştırıyorkaydirigubbakcemile2

Bence gayet güzel cnm !!aklinialirimsmile Ayrıcana yüzme en çok kalori yaktıranlardan :lepi:

tatlım kırmızı ile işaretlediklerim yememen gerekenler..
ekmeği kepek ekmek değil de tam ekmek olarak yiyoruz..ben bimdeki köy ekmeği nden alıyorum..unonun denge ekmeği de var..bir çok seçenek var canım marketlerde..
ve ekmeği sadece sabah yiyoruz şeker..öğle ve akşam menüerinde ekmek yok..
çorbanın içinde şehriye varmış..beyaz undan yapıldğı için şeker oranı yüksek olucağından o da cıss..salatanı neden küçük porsiyon tuttun tatlım..yiyebildiğin kadar bo yiyebilisin..
yağsız da yapma tatlışş salatanı..zeytinyağı dök bir tatlı kaşığı kadar.zira zeytinyağı salatanın vitaminlerini daha iyi almamız sağlar.
dondurma hiç yok canım..bol şeker içerikli..
akşam ton balıklı salata yapsaydın süper bir menü olurdu..
meyveyi mümkün olduğunca gündüz tüketmeye çalış canım.yatmadan önce kan şekerini yükseltmemek adına...
meyveyi yemeklerden 3 saat sonra yiyoruz unutma..asla bir arada yemiyoruz..

teşekkürler cnm uymaya çalışıcamopuyorumnanaktan

salatada roka vardı nefret ederim rokadan yiyemedim fazla:KK43:

Eylemlerım devam edecek lolo aklinialirimsmile
bende merakla takip ediyorum aydasukaydirigubbakcemile5

Son düzenleyen: Moderatör:
Kızlar ıkınız de harıka gıdıyorsunuz...
Hem sağlıklı hem ideal menuler secıyorsunuz...
Tebrık ederım...
Zerrıncım dıkkat et canım, acelen yok kı...
Sen cok bılınclı yapıyorsun bu ısı...

teşekkürlerrr,doğru soyluyosun acelem yokda bazen unutuyorum amelıyat olduğumumafoldumben sonra acısını gene ben cekıyorum bugun denıze gırmıcem zaten ıyıce azdırıyım ağrıyı

bazı yiyeceklerin düşük bazılarını yüksek degerleri var (GL.ENDEKS ). k. şek. yüksek besinleri yiyince kan şekerin yükseliyor ,buda yedigin yagların depo olmasına sebeb oluyor . egerki diyete tam uyar kan şekeri göstergesi düşük besinlerle beslenirsek . kan şekerin yükselmiyor böylecede yedigin yaglar depo olmuyor harcaman gerekende vucuddan depodan karşılanıyor .....

1.AŞAMADA yenilen yemegin o ögünde kan şekeri göstergesinin 35 civarında kalmasını saglamak .... karışık gibi görünsede aslında 1 hafta yapınca otamatikman alışıyorsun .

yani bu diyette kl. hesabı yokkkkkk doyana kadar yiyyorsun (tabi abartmadan )o yüzden metebolizmanda durmuyor çalışıyor ..

yanlız bu diyette yasaklar kesin yasak 1. aşamada hiç yemiyorsun !
( şeker ve içinde şeker bulunan gıdalar . beyaz un ve içinde beyaz un bulunan gıdalar..
patetes .pirinç..muz .mısır. pişmiş havuç .kuru üzüm karpuz ..kavun .)
aşagıdaki listede ayrıntı var zaten .
..
Yenebileceklerde serbest doyana kadar abartmadan yiyyorsun .....

.(ET .SEBZE. SALATA. SÜT ÜRÜNÜ . BAKLAGıL . MEYVE VS.)

---Bu beslenmede protein miktarıda önemli . açıklama aşagıda var ...
---Bir kuralda ögün atlamamak yani aç kalmamak ....
yani 3 ögün kesin yiyyorsun aralarında 3.4 saat bırakarak ....ve ögün aralarında atıştırmamak ..

( ARA FARKLIDIR, ATIŞTIRMA FARKLI)...
ara ögün ise sabah kavaltıdan önce meyve ve meyve suyu .... vede akşam yatmadan yedigin ve içtigin meyve (vucud şekerini bundan alıyor dogal şekerden .....)

Sabah ,öglen arasında münkün oldugunca ara ögün yok ...( zaten karnın doyunca açıkmıyorsunda . vede kanşekerin bi seviyede oluncada açıkmıyorsun zaten ..

Birde önemli bir konu her ögünde mutlaka bir süt ürünü yiyceksin ... ama yagsız olması kaydıyla ..(

Çünkü bu diyette doymuş yağ dan münkün oldugunca kaçının, özellikle sabah kavaltıda ekmekle direk depoya gidiyor ......

Kitabı olmayan arkadaşlara bir hatırlatma yapayım bu diyet öyle 5 gün yapayım bir gün ara vereyim yada 1 ögün kaçamak yapayımmı kaldırmıyor malesef....

bu diyette önemli olan daha öncede yazdıgım gibi pankreası normal haline getirmek ve düzenli insülün salgılaması ..... egerki kaçamak yapmadan 1.2. ay bu diyeti uglularsak zaten 2. aşamada kaçaklara izin var . ve o zaman pankreas bu dalgalanmalara karşı koya biliyor ve kilo alınmıyor ...

MONTıGNAC KıTABINDAN ALINTI ......

1. AŞAMANIN ÖNEMLı KURALARININ ÖZETı..

******* Kalori hesabı yapmadankısıtlama getirmeden doyuncaya kadar yiyin ....

*******Belirli saatlerde olmak üzere günde 3 ögün yiyin ... .

******Yemek aralarında her türlü atıştırmadan uzak durun ..

****** akşam yemegi hafif olması koşulu ile ikindi vakti açlıgınızı meyveyle bastıra bilirsiniz..

*********Üç temel öz besinler.(karbonhidratlar... proteinler. yağlar.) arasındaki denge gün içerisin yayılmalı ama her ögünde düzenli karbonhidrat ve protein alınmalı ....

********kavaltı az yaglı yada yagsız.. iyi karbonhidrat agırlıklı olmalıdır. (tam buğday ek.)...

*******ögle yemegi (protein, yağ ,karbon hidrat ) karışımı olmalı .ançak karbonhidratlar .özellikle kan şekeri göstergesi düşük olanlardan seçilmeli...

*******akşam yemegi ögle yemegi ile aynı ama daha hafif olmalı az yaglı olmalı .agırlık karbonhidratlara verilmeli ..bu son durumda doymuş yag alınmışsa karbon hidratların kan şekeri göstergesi 35 yada altından şeçilmeli.

******doymuş yag tüketimini sınırlandırın ..( et .şarküteri ürünleri ,tereyagı ,tam süt ürünlerinden uzak durun .)

****** koyu kahveden kaçının .kafeinsiz kahve için ...

Son düzenleme:
dünkü menüm:

sabah : ton balıklı salata
ara:1 kücük bardacık
öğlen: 4 köfte , yogurt, 1 kasık ayse kadın fasulye
ara:1 soda
aksam: 2 avuc kabak cekirdegi

(oglen yemegi gec yendigi icin boyle )
bol su
65 dk yürüyüs ve denizde yüzdüm.

bugün de meyve gunumuz hadi bakalım hakkımızda hayırlısı..
yalnız bagırsak problemi yasıyorum...

kızlar mrb...
kızlar son 1 haftadır doğru düzgün bildiri yapamadım katılamadım çok yoğun bir haftaydı paylaşılanları okudum kızlar haklısınız bende farkındayım düzensiz ve yenmicek şeyler yedim,akrepcm hafta sonuda dikkat ettim,ama ara öğünleri felan atladım yoğunluktan:KK43: bu arada kızlar bir hafta tatilim var giresun a gidiyorum bilginiz olsun internet yok buluncam yerde ama dikkat etcemden emin olabilirsiniz akşamları yediklerimi not alcam cafeye felan gidersem bildiri yaparım pazar döncem cuma günü kilo bildirimi yaparım bi şekilde inş.akşam yola çıkcam bi ara uğrayabilirsem yazarım olaki gelemezsem bu saate kadar yediklerim:)

10.30 bir dili kepek ekmeği,4 zeytin,2 biber,domates,salatalık,maydonoz,2-3 çatal peynir,açık çay

13.30 bir salatalık

15.30 k-flakes
1 litre su

opuyorumnanaktan

akrepcim bu yazıyı öncedende okudum ben hala tam anlamıyla anlamış değilim

aşamalarıda anlamadım ayrıca

sen bize bu gün veya bu 1 ay boyunca
şunlar serbest şunlar yasak siz kendiniz ona göre menü oluşturun desen olmazmı

gerçekten bu diyeti yapmayı çok istiyorum ama biraz daha açıklayıcı olması lazım anlamam için

bu gün yediklerim

sabah:biraz layt peynir 1 bardak çay 4 tane zeytin 1 dilim denge ekmeği

öğle:1 tane yeşil elma 8 tane çam fıstığı

akşam:halis tereyağla yapılmış 1 adet yumurta biraz layt peynir 1 dilim denge ekmeği 2 dilim salam yarım bardak kola 2 bardak çay

not:akşam yemeğimi 4 te yedim
belki 1 tanede armut yerim emin değilim acıkırsam yerim

ve su içiyorum şu an belkide sadece yatana kadar su içerim

dünkü menüm:

sabah : ton balıklı salata
ara:1 kücük bardacık
öğlen: 4 köfte , yogurt, 1 kasık ayse kadın fasulye
ara:1 soda
aksam: 2 avuc kabak cekirdegi

(oglen yemegi gec yendigi icin boyle )
bol su
65 dk yürüyüs ve denizde yüzdüm.

bugün de meyve gunumuz hadi bakalım hakkımızda hayırlısı..
yalnız bagırsak problemi yasıyorum...

nazlıcım sanırım şok diyet yapıyorsunuz ama o diyetin özelliği bir gün boyunca belirli öğün almak hatta sabah kahvaltıda ne varsa onu yiyosun mesela meyve gününde armut, şeftali, karpuz mu yedin o gün boyunca kavun yasak

sizin yaptığınız bu diyet normal bi diyet menüsüne göre harika ama

zaten o diyeti yaptığıma pişmanım ertesi hafta kilo vermek çok zor oluyo bu şekilde modifiye edilmiş hali daha iyi olabilirkaydirigubbakcemile2

kızlar mrb...
kızlar son 1 haftadır doğru düzgün bildiri yapamadım katılamadım çok yoğun bir haftaydı paylaşılanları okudum kızlar haklısınız bende farkındayım düzensiz ve yenmicek şeyler yedim,akrepcm hafta sonuda dikkat ettim,ama ara öğünleri felan atladım yoğunluktan:KK43: bu arada kızlar bir hafta tatilim var giresun a gidiyorum bilginiz olsun internet yok buluncam yerde ama dikkat etcemden emin olabilirsiniz akşamları yediklerimi not alcam cafeye felan gidersem bildiri yaparım pazar döncem cuma günü kilo bildirimi yaparım bi şekilde inş.akşam yola çıkcam bi ara uğrayabilirsem yazarım olaki gelemezsem bu saate kadar yediklerim:)

10.30 bir dili kepek ekmeği,4 zeytin,2 biber,domates,salatalık,maydonoz,2-3 çatal peynir,açık çay

13.30 bir salatalık

15.30 k-flakes
1 litre su

opuyorumnanaktan

hiç bir şey yememişsinohaoldumsmile

ya da akşam yazmadığından bana öyle geldi

akşam ne var menüde?
bu gün yediklerim

sabah:biraz layt peynir 1 bardak çay 4 tane zeytin 1 dilim denge ekmeği

öğle:1 tane yeşil elma 8 tane çam fıstığı

akşam:halis tereyağla yapılmış 1 adet yumurta biraz layt peynir 1 dilim denge ekmeği 2 dilim salam yarım bardak kola 2 bardak çay

not:akşam yemeğimi 4 te yedim
belki 1 tanede armut yerim emin değilim acıkırsam yerim

ve su içiyorum şu an belkide sadece yatana kadar su içerim

çam fıstığı olmayaymış daha iyi olurmuş

yeşil elmaya başlamışsın tebriklerkaydirigubbakcemile5

X