Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

amanın leyloşş çikolata mı dedin??? akannehir

tatlım neden beyaz ekmek tercih ediyorsun?

Üçüncü Hafta / Beşinci Gün

10:00 Corn Flakes

13:00 4 yk yoğurt, (üzerine köri, nane ve kırmızı toz biber ekilmiş) ve 2 tane orta parmak uzunluğunda kepekli kraker

16:30 4 yk z.yağlı barbunya, 1 domates, 1 salatalık ve acı biberini doğrayıp 1 yk tulum peyniri ile harmanladım.

18:30 1 ekşi elma (üzerine tarçın ilavesiyle)

20:30 1.5 haşlanmış tavuk göğsünü yağ eklemeden soya sosu ile ısıttım. Yanında marul salatası ve 2 tane orta boy haşlanmış patates

Günlük Spor Aktivitem:
Bisiklet (15 dk-150 kcal)
Yer hareketleri (15 dk)
Masaj Makinesi (15 dk)
Duvara vurma (3x100)

Genel Alışkanlıklar:
Bütün yemeklerimi aksini belirtmediysem z.yağlı (yemeğin cinsine göre bunu bazen ayçiçekle ya da mısır yağı ile seyreltiyorum) ve tuzlu pişiriyorum. Ama alışkanlıklarımız gereği zaten az yağlı yemek yeriz. Ve asla kızartma yapılmaz..
Süt ve yoğurt Danone tam yağlı. Başka hiçbir markanın kokusuna tahammülüm yok.
Tükettiğim corn flakes de müsli de çikolatalı.
Peynir aksini belirtmediysem ezine keçi peyniridir.
Tostta tam yağlı kaşar ve sucuk kullanırım. Üzerine becel zeytinyağlı margarin sürerim.
Günde içtiğim 3 fincan Türk kahvesi dışında hiçbir içeceğime şeker ilave etmem. Türk kahvesine de yarım şeker koyarım. Yani rafine edilmiş şeker tüketimim günlük standart 1.5 tanedir.
Hemen hemen her yemeğim baharatlı ve acıdır. Mutlaka acı sivri biber yerim öğünlerimde de.. Ya yemeğin içindedir ya da yanında ya da her ikisi birden..

Açıklama : Yarını da kolay atlattım mı ondan sonra gel lapa günü.. Sonra da gel Cuma.. yerimseniben

Püsküütcüm öncelikle teşekkür ederim canım..

Turşu kavurmasını Karadeniz'li arkadaşlar bilir sanırım çünkü ben de kayınvalidemde yedim ilk kez, eşim Karadeniz'li. Ben hiç yapmadım ama sanırım bildiğimiz taze fasulyeyi turşu yapıp sonra da teflon gibi bi tencerede kavuruyorlar. Aslında evet turşu olduğundan kalorisi yüksek olabilir. Eşim bu yemeği hiç sevmiyor. Aslında Karadeniz uşağı olmasına rağmen Karadeniz'e has mıhlama dışında hiçbir yemeği yemez (ne antika kociş almışım :roflol: aman duymasın) ehh kayınvalidem de gönderince eve tadımlık, bir bakıma yemek zorunda kaldım diyelim.

Şımarma hakkı kullanılıyor gibi bir his var içimde.. :roflol:
Dondurma hem de 3 top.. ort 450 kcal eder.. haberin var mı bilmiyorum.. :dilcikar:

3 bakla çikolata ne demek? Yani bakla nedir bu noktada.. kalorisini daha doğrusu içerdiği yağ oranını düşünmek bile istemiyorum..

Evet.. evet.. sen kesin şımarmışsın.. İçimden bir ses de "hakkıdır hakkı" diyor.. bilmiyorumkismile

Hah tahmin ettiğim yemek.. Kalorisi çoktur diye düşünüyorum.. Ne de olsa salamura..
Ve bahsettiğin antikanın biri de tam karşında şu an..
Baba tarafından ben de Karadenizliyim.. :teytey: :teytey:
Balığı saymazsak bi'mısır ekmeğini severim bi'de pancar çorbasını..
Olsa da yesek lay lay looommm cokacimcoook

Ben de yemekleri genellikle zeytinyağı ile yapıyorum. Tuz tüketimimiz çok az çünkü kortizon kullanırken tuz tüketmemem gerekli ve yemeklerimi tuzsuz yaparım eşim sonradan ekler.

Türk kahvesi alışkanlığını bilmiyordum canım, ben de çok severim. Bu arada püsküütcüm memleketinin neresi olduğunu öğrenebilir miyim? ( Bu da nereden çıktı diyorsan eğer, genelde Trakyalıların türk kahvesine düşkünlüğü bilinir. Ben de Trakyalıyım da belki hemşeriyizdir dedim kaydirigubbakcemile3 )

aynı ses benden de çıktı :roflol:

Ah ne güzel.. Tuzsuz yemeğe bir türlü alışmayı beceremedim.. O kadar zorladım ki kendimi.. neticede bırak kiloyu direkt zararlı bir alışkanlık.. Belki bir gün..

Benim memleketim neresi acaba? Ben de bilmiyorum.. :roflol:
Anlatayım sen karar ver..
Büyük dedem beyaz Rus, babam Giresun, annem İzmir.. bana gelince doğma büyüme Ankara.. Eşim Antalya.. Köpişim Macaristan..
Gönlümde yatan yer Prag..
:roflol: :roflol:

:roflol: Ben bir ara dönücem sana

Püsküütcüm türk kahvesi tadında sohbetin için teşekkür ederim. Ben çıkmalıyım şimdi. Görüşmek üzere, iyi uykular a.s.

günaydın kızlar
ceydacımın dediği gibi yapıyorum ve ayrıntılı menü yazıyorum
sabah
2 dilim tam buğday ekmeği
5 zeytin
az beyaz peynir
yarım domates
1 kupa tatlandırıcıyla çay
püskütcüğümün tatlandıcı hakkındaki fikirlerini merak ediyorum doğrusu ne zamandır aklımda soramadım bi türlü
öğlen
sadece kiraz yedim 300gr

akşam
1 tane karnıyarık çok yağda kızartmadım bi çorba kaşık yağ ile 4 adet patlıcanı kızarttım kıymanın içindede hiç yağ yok
1 kase cacık

gecede 5 kayısı 8 çilek

spor olarakda sadece 40 dk. yürüyüş

günaydın kızlar

şişkinliğim bugün hayli azalmış. dün karpuzu sadece bir parça attım ağzıma ve form çay içtim. bunun etkisiyle olabilir

dün neler yedim

07:30 müsli
10:30 1 ayran
12:10 2 adet köfte + salata + 1 dilim ekmek
15:00 1/2 yoğurt
17:15 1/2 yoğurt
19:30 1 tabak taze fasulye + 3 kaşık makarna 1 kaç tane lays
20:30 neskafe
23:00 ufacık 1 parça karpuz

günde 2-3 kupa beşi bir yerde çayımı içiyorum. gece de eğer unutmazsam 1 kupa suda tane karabiber ve karanfili kaynatıp içinde ya kiraz sapı ya beşi bir yerde ya da form çay demleyerek içiyorum. dün akşam form çay içtim

ikracığım öğlen hiçbirşey yememekle birlikte ara öğünler de yok... bilmiyorumkismile

Güzelim akşam yemeğinde lays'in ne işi var :roflol:

Asiciğim menü güzel olmakla beraber, Hem 15.00'de hem de 17.15'te yoğurt yemişsin. Menüde hiç meyve göremedim. CADIARZU

Günaydın kızlarrr ben geldimmm:)keyifler nasıl iyi mi bugünn:) dün yediklerim
Sabah
2 dilim lıght ekmek
dmates
salatalık
beyaz peynir
1 şekerli çay:)
2 3 tane zeytin
Öğle
Nestle nesfit sütle beraber 1 kase
Ara 3 4 tane galete
akşam
taze fasülye yemeği
5 tane tavuk kanat ızgara yedim:)sizce nasıl menüm:)

ceydacım kiraz yedim hemde 300gr canım bişey istemedi bende kirazla geçiştirdim sabahda kahvaltıdan sonra bişey yemek istemedim ama kahvaltım tam yaptımsaat 10du sanırım

güzel menü canım akşamada yoğurt yada salata ekleseymişsin dahada süper olurmuş bide hiç meyve yok

ikracığımın da dediği gibi meyve yok ve salata yok (sabah yediğin domates ve salatalığı saymazsak) onun dışında 5 adet kanat fazla gibi geldi ama ekmek yememişsin o da iyi aslında bir deeee kanatların derilerini de hüplettin mi naniknanik

ceydacım kiraz yedim hemde 300gr canım bişey istemedi bende kirazla geçiştirdim sabahda kahvaltıdan sonra bişey yemek istemedim ama kahvaltım tam yaptımsaat 10du sanırım

300 gr' ı görmemişim canım inanır mısın... sen tekrar yazınca farkettim.. anladım canım bazen insan hiçbirşey yemek istemiyor gerçekten.. ama yine de bişeyler atmak lazım ben de ara öğünleri önemsemezdim sağolsun püsküüt yaza yaza ben de ara öğünleri atlamaz oldum sırnaşık şey

Gece yine ateşlendi ve bana yapışık uyudu yavrum..Şimdi iki günden sonra tek başına gerine gerine uyuyor cesur oğlum benim...Allah kimseye sevdiğinin acısını yaşatmasın...Derler ya sana gelen bana gelsin,gadanı ben alayım...Aynen öyle...40 larda ben ateşlenseydim de gözümün nuru bir ıhh bile demeseydi...Neyse kızlar ya...geçecek inşallah..Bugün sabah hem kolay olduğu için, hem de iştahsızlıktan zoraki 1 kase nesfiti 150 ml tam yağlı sütle yedim......Öğlen biraz geç yiyeceğiz sanırım,çünkü kızım okuldan dönünce mangal yakmayı düşündük dayısı gitmeden...alabalık yerim muhtemelen..Aralarda su içeriği bol karpuz ve limitsiz salatalık tüketiyorum bu günlerde...Akşam da yoğurda çiğ semizotu eklerim...Süt vazgeçilmezim yine gece bol tarçınlı....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…