Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

iyi akşamlar allah istanbulda yaşayan insanlara yardım etsin çok kötü hele evsiz insanlar için bir gelaket
bu gün bir rekor kırdım bu saate kadar 3 lt su tükettim 2 saat yürüdüm

Kızlar bir konuda düşüncelerimi paylaşmak istiyorum..

Menülerimizi paylaştığımızda bir takım yiyeceklerin ayrıntısını da paylaşmaya özen göstermeyi rica edeceğim. Elbette bazı arkadaşlar (örn. samanyolu, zeynep beyza vs..) kısıtlı zamanlarda girip paylaşımda bulunuyor onları şimdilik tenzih ediyorum.

Mesela öğünlerde belirtilen yiyeceklerin çeşidi, muhteviyatı, cinsi, hatta mümkünse yapılış şeklini (içindeki yağ,tuz,şeker miktarı vs.) belirtmeleri daha iyi fikir edinme şansımızı arttırır diye düşünüyorum.

Örnek vermem gerekirse,
'elma' yazmak yerine 'yeşil elma'
'ekmek' yerine 'kepekli' 'çavdar' 'light' vs..
çay içtiğimizi belirtirken kaç şekerli, açık mı demli mi, kaç bardak/fincan?
yediğimiz sulu yemeğin az yağlı mı, normal mi, tuzlu mu, tuzsuz mu vs..
meyvelerin adeti
omlet yediysek kaç yumurta ile yapıldığı..
gibi...
gibi...

Listeyi uzatırım bana kalsa ama sizi bunaltmak istemedim. Bu konudaki görüşlerinizi ve eleştirilerinizi bekliyorum canlarım... a.s.

canım mesajını okuyunca kendi mesajımı yarıda bırakıp sana cevap vermek istedim ne zamandır söyleyeceğim çünkü seni her gördüğümde yüzünün güzelliğine hayranım ama bu gün anladım ki yüzünün güzelliği kadar kalbin de güzel :1hug:
afiyet olsunnn :1hug: babanın da iyileşmesine çook sevindim gerçekten. açıkçası dün gece hem baban için, hem de zeynep beyzanın oğluşu için yasin okudum. Allah kabul etsin.. :Saruboceq:

iyi akşamlar allah istanbulda yaşayan insanlara yardım etsin çok kötü hele evsiz insanlar için bir gelaket

iyi akşamlar zümrütüankacığımm olumunekankayizsmile

Amin..amin.. sabah 8.30'da benim evimin önündeki ana caddeyi bile resmen sular içindeydi. İşe gitmek için yollara dökülen insanlar mahvolmuşlar. :1no2:

3 lt. su.. bravo Şeniz

bu konuda çok haklısın özelikle bir koçla bu işi yapacaksak onların bize yardım edebilmesi için bu gerekli ben zaten belirtmeye çalışıyordum ilk zamanlar ama ne zamandır belirtmiyordum

Estağfuruallah .. Allah razı olsun canımm.. a.s.

zaman o kadar kötüki her şey değişti iklim ,insanlar her şey kötüye gidiyor bence dünyanın sonu gümbür gümbür geliyor

bu konuda çok haklısın özelikle bir koçla bu işi yapacaksak onların bize yardım edebilmesi için bu gerekli ben zaten belirtmeye çalışıyordum ilk zamanlar ama ne zamandır belirtmiyordum

Açıkçası ben de belirtmeye özen gösteriyorum ama bazen belirtmediimi de fark ettim. Diğer arkadaşların menülerini de okurken bazı noktalara takıldım ve bunu paylaşmak istedim. yerimseniben

BUGÜNKÜ MENÜM

KAHVALTI

1 dilim çavdar ekmeği
1 domates
1 salatalık
çok az tulum peyniri

ARA ÖĞÜN
1 ufak şeftali

ÖĞLE

pazar günü kayınvalidemde mangal yakıldığında patlıcan ve biber de közlenmişti. Ben de artan közlenmiş patlıcan ve biberlerden alıp dondurucuma atmıştım. Bugün 1 adet patlıcanı ve 1 adet biberi çıkarıp üzerine 1 diş sarımsak eklenmiş 2 kaşık yoğurt ekleyip yedim. Yanında 1 dilim çavdar ekmeği.

ARA ÖĞÜN

1 adet yeşil elma

AKŞAM

Kayınvalidemin gönderdiği taze fasulye turşusu kavurması 3 kaşık
1 adet söğüş domates
1 adet söğüş çengelköy salatalık

Leylacı çooookkkk güzelsin kardeşim..Tam acıklı bi veda metni yazacaktım ki yeni ve eski halini gördüm...Canım benim seni görünce yapabileceğimi hissettim ve sanırım amaç bu,yılan,vazgeçen,pes eden tombullara feyz oluyorsun...Seni canıgönülden tebrik ederim güzelim benim...Bugünü de es geçip inatla kaldığım yerden devam edeceğim...Oğlum sanırım diş çıkarıyor..Doktorunu aradım,yetinmeyip evin yanındaki sağlık ocağına gittim..Ateşi hala yükseliyor ama genel durumu iyi...Bütün gece göğsümde kaldı.Öyle muhtaçki bana bebeğim...Görüşmek üzere canlar....

Buna çok sevindim zeynepbeyzacığım... miniğe de Allah şifa versin inş. :Saruboceq:

teşekkür ederim asicima.s.aslında yavaş yavaş vermek çok daha iyi...böyle birden verince herkes şaşırıyor yaaa:1ninca:
evet canımcım bi dene bakalım,sana da dokunuyor olabilir yerimseniben

Püsküütcüm yemek gerçekten iştah açıcı duruyor:lepi:benim hazırladığımda buna çok benziyor..ben tavuk parçaları koyuyorum..baharat çeşitleride ekliyorumcokacimcoook

Gıda intoleransı demişsinde evet doğru Püsküütüm..ben de tv de dinleiştim,ne çok şaşırmıştım..maydanoz falan çok yerdim,yedikçe şişiyordum:1ninca:bunu duyunca bıraktım,düzene girdim yerimseniben

canım herşey yoluna girsin sen de düzenini tekrar devam ettirirsin a.s
ben sizler motive olun diye ekliyorum inansengözlerimebaksanab

mönüler çok güzelŞeniz

eveeettt çoook lezzetli oluyooorrrcokacimcoook

Ceydacım çok doğru yazmışsınzemuszemusdediğin gibi yapmalıyız a.s.

Ceydacım çok güzel bi mönü bayıldımyerimseniben

ooooo işte buna çok sevindiiiimmma.s.
benim istediğimde buuuu:1rolleyes:resimlerimi sırf o yüzden ekliyorum,verdiğim kiloyuda erkenden o yüzden yazıyorum....uzun süredir kilo veremeyen gıdım gıdım ilerleyen arkadaşlarımız pes etmesin diyea.s
herşey düzene girer merak etmeyerimseniben
lütfen dikkat et ve yediklerini düzenli bi liste halinde bizlerle paylaş canım tamammı yerimseniben

teşekkür ederim fıstıklar
leylacım yok yok merak etme sen
iyi gidiyorum bozulsada toparlıyorum bugün bir saat yarım saati yürüyüş yarım saatide koşu şeklinde tempolu vurdum kendimi ormana ama bacaklarım agrımış iyi ter attık arkadaşla :)))
püsküttttttttttttttttttttttt
oyyyyyyyy yutkundum valla gece gece midem ezildi ellerine saglık
gecmiş olsun dilekleri içinde herkese teşekkür ediyorum fıstıklar
yıkılmadım ayaktayım modunda hayata devam

Teşekkür ederim Leylacığım..

Ebruşum hoşgeldin canım, oh ne güzel spor yapılmış bugün.. harikasın olumunekankayizsmile

bugün kü mönümü yazayımmm;

sabah;
1 dilim beyaz ekmek
3 dilim haşlanmış yumurta
1 dilim peynir
domates,salatalık...

ara;
8 tane kiraz

öğlen;
çilekli muzlu k fleksim :)

ara;
3 top dondurma..

akşam;
3 yk şakşuka
2 yk yoğurt
1 dilim beyaz ekmek

ara;1 salatalık

2 lt su içtim...
hoplayıp zıplamalar tamam:)
form çay tamam..

yazmayı unutmuşummm bi de 3 bakla çikolata yediiimmm:kedi:

Ebrucum da gelmiş,hoş gelmiş a.s.

Son düzenleme:
Sen de mi monticiydin samanyolucum.. Ya haberim yok ya da unutmuşum..
Leblebiye, leblebi diye takılmadım aslında.. Aç kalarak daha doğrusu koşullar nedeniyle sağlıksız atladığın öğlen üzerine eve geldiğinde durumu toparlamak yerine leblebi yemene üzüldüm de ondan canım..
Şimdiden afiyet olsun Ceydacım.. benim de canım çok çekti ama haftaya erteledim mecburen.. Bu haftanın programı belli artık.. yerimseniben
afiyet olsunnn :1hug: babanın da iyileşmesine çook sevindim gerçekten. açıkçası dün gece hem baban için, hem de zeynep beyzanın oğluşu için yasin okudum. Allah kabul etsin.. :Saruboceq:
Allah kabul etsin.. Yüreğine sağlık.. a.s.
Vay vay hakikaten de rekor.. :lepi:
Aklınla bin yaşa Ceydacım..
O halde ben bugün itibariyle günlük mönülerime genel bilgiler diye bir bölüm ekleyeyim.. Ekstra durum olursa da mönüde belirteyim.. Atladığım olursa uyarırsın canım..
Turşu bildiğimiz salamura olan şey mi? Eğer öyleyse kalorisi çok değil midir Ceydacım..
Bu yemeği bilemedim.. Onun haricinde ise güzel gözüküyor..
Demek ki Leylacım tam zamanında eklemiş fotoğrafını.. Görüp feyz alalım diye.. kaydirigubbakcemile2
Merak ettim gerekli tahlili yaptırarak mı bu sonuca ulaştın yoksa deneme-yanılma yöntem ile mi Leylacım?
Afiyet olsun ebrucum.. :roflol:
Ohhh ormanda yürüyüş.. Süper süper :lepi:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…