Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

Selam kızlarrr nasılsınzı bugun ben iyiyim allaha şükür
Dün yediklerim
Sabah
2 dilim uno denge light ekmek
Beyaz peynir
dmates
salatalık
2 dilim kaşar peyniri
Çay
Öğle
1 tabak türlü yemeği
yoğurt
Akşam
Bulgur pilavı yarım tabak
2 parça tavuk

Arkadaşlarım hemen düzeltme yapmak için geldim ve çıkıyorum..

Müftüoğlu hocamı okudum biraz.. az önce yazdığım mesajı unutuyorum bu durumda.. yerimseniben

ıkraaacığımın da belirttiği gibi düşük karbonhidrat tüketiminin tetiklediği bir sürü ciddi hastalık var.. Allah korusun..

Kilo vermek için RıSK ALMAK aptalca..

Beni oturduğum yere mıhlayan yazıyı gönderiyorum.. 120-130 gr karbonhidrat şart.. Ben kaslarımdan vazgeçemem doğrusu.. ya da kemiklerimde delikler oluşsun istemem..

Düşük Karbonhidratlı Diyetler Etkili mi?

Arkamdan gülebilir, sağa sola çekiştirebilirsiniz.. Bu çekiştirme sırasında boyumu 1.80 e kadar uzatın lütfen ki kilom zayıf kategorisine geçsin.. :roflol:

Ne yapayım elimden değil ben bu Müftüoğlunun hastasıyım..

Hah bir de yine konuyu irdelerken Müftüoğlunun basamak teorisi de gözüme çarptı.. Okunası bir yazı olduğunu düşünüyorum..

Hürriyet - Osman MÜFTÜOĞLU-Karbonhidrat kullanma kılavuzu

pembecik merhaba tatlım, iyiyim ben de Allah'a şükür bugün hava epey kapalı yağmur da malum. Sabah kahvaltı sırasında dışarıyı izledim camdan bol bol.

Yediklerine gelecek olursak, sadece kahvaltıda hem beyaz peynir hem de 2 dilim kaşar peyniri olayına takıldım.. afiyet olsun a.s.

işte bende bundan korkuyorum zayıflıyacağız diye sağlığımızdan olmak mantıksız haklsın ozman karbonhidrat diyetini rafa kaldırıyoruz sağlıklı ve dengeli bezlenmeye devam hihoyyyt hihoyyyt

Kısa zamanda çok kilo vermek uğruna hayatımızı ciddi bir biçimde etkileyecek hastalıklara davetiye çıkarmak gerçekten mantık dışı. Kaldı- ki şunu biliyoruz, vücudumuzun belirli oranlar dahilinde her türlü vitamin, mineral,karbonhidrat,protein vs.. ihtiyacı var. Bu sebeple de bunlardan herhangi birini vücudumuzdan eksik ettiğimizde beden fabrikamız sinyal vermeye başlar. yerimseniben

Ceydacım merhaba evet hem beyaz peynir hemde kaşar peyniri yemişim napim çok seviyorum kaşar peynirini yememeliyim dimi:

Ceydacım merhaba evet hem beyaz peynir hemde kaşar peyniri yemişim napim çok seviyorum kaşar peynirini yememeliyim dimi:

yememeli değil de, az ya da en azından 2 çeşit peyniri bir arada tüketmek ne kadar doğru bilemedim.

ben de sana beyaz peynir ve kaşar peynirin kalori miktarını bildiriyorum...

Kaşar
124 kalori, 10.3 gr. yağ, 216 mg. kalsiyum
En yağlı peynirlerden, ancak iyi bir kalsiyum ve çinko kaynağı.

Beyaz peynir
75 kalori, 6 gr. yağ, 108 mg. kalsiyum
Yarım yağlı kaşardan daha az kalori içeriyor. Kalsiyum oranı ne çok az ne de fazla. Tuzlu ve D vitamini açısından zengin.

bütün alıntıları yaptım. ben konuya dahil olana kadar püsküütüm çözmüş olayı kaydirigubbakcemile3

aslında bana mantıklı gelmişti. şu kilo verme sürecinin bir an önce bitmesini istiyorum akannehir madem bu tez çürütüldü. bildiğimiz şekliyle devam o zaman kaydirigubbakcemile5

iki gündür karnım çok şiş kızlar. rahatsız edecek kadar. gerim gerim geriliyor sempatiksalakcinni ya üşüttüm ya da bir şey dokundu ama ne bilmiyorumkismile

dünkü menümü yazayım

sabah müslü + süt (bana gerçekten iyi geliyor. bunu yediğim zaman kilo kaybım daha iyi oluyor)
ara 1 ayran
öğlen 3 parmak genişliğinde tavuk (patatesle beraberdi ama ben patatesleri yemedim) + salata
ara 1/2 yoğurt
ara 1/2 yoğurt
akşam yarım tabak araka + 2 kaşık pilav + 4-5 çatal makarna salatası (sadece yoğurt ve derotu) + karpuz
pilavı da oğlumun tabağında kaldı diye yedim.

çayla beraber 1 avuç kuruyemiş

aslında bunu yememeliydim ama karnım çok acıkmıştı. hatta bugün de kendimi çok aç hissediyorum. reglime daha var ama neden böyle oldu ki offf :umursamaz:

sabahları kfleks ya da müsli yemeyi ben de istiyorum ama geleneksel kahvaltıdan da vazgeçemiyorum. Hatta görümcem 'yenge seni kahvaltıda izlemeye bayılıyorum çok zevkle yiyorsun' der.

akşam makarna ve pilav (her ne kadar 2 kaşık da olsa) :umursamaz:

şiikinliğin içi de bir an önce geçmesini diliyorum tatlım.. acep öğlen ayran içmişsin akşam da yoğurtlu makarna falan o mu şişkinlik yaptı. bir de bende karpuz da şişkinlik yapar.

ben de geleneksel kahvaltıyı severim ceydacım ama vaktim yok maalesef. bir ara sabah çantama tam buğday ekmeğimi ve peynirimi atıyordum. ama o zamana göre kıyaslarsam müsli daha iyi geldi bana

evet pilav ve makarna konusunda haklısın. ben kalan makarna salatasını yemediğime şükrediyorum. ben diyete başlayınca etrafımdaki insanlar tuhaflaşıyor. yemem için ısrar ısrar :umursamaz: hatta oğlum doymasına rağmen belki pilavını bitirecekti ama babannesi hemen doydu doydu yemesin deyince oğlum yüz buldu. sen doydun kalanı annen yesin dedi sempatiksalakcinni zaten canım da istiyordu ama

karpuz olabilir bak bana şişkinlik yapan. hem soğuk yeniyor. ben hemen üşütürüm mideyi akannehir hergün karpuz yiyorum nerdeyse kafamçokkarıştı

ben de ne çok yerdimmm anlatamaaammmm...hele üzüüüümmmm:1ninca:

Bu kız yerçekimine karşı koyamayacak yakında.. Ben size diyeyim.. :roflol:

püsküütüm gerçekten bana ne oldu anlamıyorumkafamçokkarıştıbugün 68.8 çıktım desemsositososito:1ninca:zemuszemusyerimseniben

inşaAllah bizimkiler de gidecek leyloşum zemuszemus

ya gidecek ya gidecek inşallah :lepi:

:lepi:kaydirigubbakcemile5süpeerrr...

leylacım geçmiş olsun canım sana. ama fırsat olmuş bak meyveyle geçiştirmişsin dünü misafir hazırlığı için de kolaylıklar diliyorum yerimseniben

galiba detoks niyetine bigün oldu
sağol tatlıma.s.
misafirler beni görünce nasıl şaşırdı anlatamam...daha 1,5 hafta önce gördük biz seni,naptın falan filan...demek o kadar farketmişkakolu kek yapmıştım 1 çatal tadına baktım,devamı yokyerimsenibenısrarda yoktu sağolsunlarkaydirigubbakcemile5

samanyolum bu kadar uğraş arasında ne yesem diye pek düşünme fırstaı bulunamıyor malesef...haklısın yaniiiyerimsenibenama ipin ucu kaçmasın deriiimmmzemuszemus

canım İzmit yuvacık ve körfez de teyzelerim var benimyerimseniben

fırın pşetinde sebze türlüsünü ben de en kısa srede yapacağım canım :asigim:

valla ben de tekrar denicem:lepi:çok lezzetliydicokacimcoook

abartı yok canım çok güzellllkaydirigubbakcemile5sadece sucukla reçelin yanyana gelmemesine özen gösterelimyerimseniben

Zeynepcim senin için böyle daha iyise olabilir canım,geri dönmek üzere ara verirsinyerimseniben oğluşuna da geçmiş olsuna.s.

dünkü yediklerim
sabah
bitane kaşarlı tost

arada karpuz bi dilim

öğlen soslu makarna

arada kiraz saymadım bu defa

akşam ton balıklı salata yarım tabak kıymalı şehriye çorbası

ikraacım sen bu listeyle kilo veremezsin ki yaaalmaz:sabah tost,öğlen soslu makarna...akşama gene şehriye...metabolizma hızlandırıcı çayı denemelisin mutlaka...1 fincanda form çayı içsen ne olur kibilmiyorumkismilehadi amaaa acele eeettt,Cuma ya ne kaldıııı:1ninca:vereliniortak

süper süper süper:lepi:

eyvahedigeldismile benide görüyormusun ceydacım:kedi: kaydirigubbakcemile3hihoyyyt Şeniz

ebrucuuuummm daha sık gel noooluuurrrr:Saruboceq:

pembecik listeni çok beğendim ben yaaa,tam benlik:lepi:ben de peyniri çok sevdiğimden,peynir çeşitlerinden tabak hazırlarımkaydirigubbakcemile3

asiciiiimmm çok beğendim listeniiii:lepi:canım üşümüşte olabilirsin...benim ayaklarım betona fazla değdimi regli olacak gibi şişerim:1ninca:

dün kü mönüm ;

sabah ;

1 dilim kepekli ekmek(pek sevmem kendilerini :S )
1 dilim yağlı peynirkaydirigubbakcemile3
domates,salatalık,biber 3 lüsü..
2 çatal yumurta...

ara;
5 tane kiraz...

öğlen;
ne yedim yaaafisfisfis
hıh tamam
k fleksimi yemiştim

ara;
1 ya da 2 çatal olsa gerek kakaolu kek...

akşam;
1 tabak yeşil salatanın içine 3 yk makarna karıştırıp afiyetle yedimcokacimcoook

ara;
salatalık :)

2,5-3 lt su içtim...form çayımı içtim...
hoplanıp zıplandı keçi gibihihoyyyt
26 hazirandaki kuzenimin düğünü için aldığım elbise denendi harika oldu:kedi:misafirlerin ısrarıyla giydim...açıkçası şöyle; elbise çok çok sade bişey...elbiseyi görünce hmmmm dediler,giydikten sonra aaaaaaaaa dedilerkaydirigubbakcemile3

68.8:lepi:şeker gibi eriyorum:lepi:ne oldu bana bilmiyorum:1ninca:

Ceydacım gerçekten beyaz peynirden çokmuş ama ben neredeyse hergün beyaz peynirle kaşar peyniri yiyorum bence yemesem o da etkiler dimi kilo vermemi ben onuda keseyim barisağol cnm ya:)

bu arada geçenlerde eklediğim fotodaki elbiseyle yeni resim çektim...

valla yakında koruma günlüğünü açacak gibiyim haberiniz olsun:jeyyar: meyvelerimi toplamaya başladım zemuszemus

86 lık fotoyu tekrar ekleyelim bu arada yerimseniben

Son düzenleme:
leylacım memnun oldun teyzelerinin burada olmasına. ziyarete gelirseniz görüşürüz belki yerimseniben

sanırım üşüttüm leylacım. karnım midem ikisi birden şiş benim. gerçi regl sinyallerini de almaya başladım. ama 1 haftadan fazla var hesaplarıma göre

süpersin daha ne diyeyim ki :lepi:
birde kaptan olursam salarım kendimi diyodun. bak nasıl da erimeye başladın. kıskanıyorum seni boshayallersmile
ama menülerin gerçekten harika canım

elbisen de bayağı bollaşmış yaniiii kaydirigubbakcemile2

senin boyun kaçtı leylacım. ideal kilo neydi bilmiyorumkismile

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…