Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

Handemi geçmiş olsun tekrar
oğluşum3 yaş 5 aylık.
demin facebookta psikolog olan bir öğrencimle yazıştık. bir sürü tüyolar aldım çocuk psikolojisi hakkında.
neyse birazda kendimizle ilgilenelim . evet beyza ve eylülü okudum. dayanamıyor benimde yüreğim.
İnsan sağlamken elinden geleni yapmalı çaresizlik çok zor. yaşayan bilir. herkesten bir destek alıyor insan
kızlar hoşcakalın

KAHVALTI
1. Gurup : Çay (max 2 küp şekerle) , 1 yumurta veya 1 kk. peynir , 5 zeytin , 2 ince dl ekmek
2. Gurup : 100ml süt , 1 su b. nesfit , 2 kaşık müsli
3. Guurp : 3 porsiyon meyve

ARA
1. Guurp : 1 bardak süt , 1 porsiyon meyve
2. Gurup : 1 kase yoğurt veya 1 küçük kutu meyveli yoğurt , 2 grissini
3. Gurup : 1 fincan bitki çayı , max. 100 cal. lik bisküvi

ÖĞLE
1. Gurup : 1 kase çorba , 8 kaşık sebze yemeği (az yağla pişmiş veya susuz) 1 dl ekmek, isteğe göre yağsız salata sınırsız yenilebilir.
2. Gurup : 1 tatlıkaşığı zeytin y. ile hazırlanmış salata , 60 gr ( yaklaşık iki köfte) büyüklüğünde et ,tavuk veya balık , 3 k. pilav veya makarna
3. Gurup : 1 kase çorba , 5 k. sebze y. 4 kaşık pilav veya makarna ,isteğe göre yağsız salata

ARA
1. Guurp : 1 bardak süt , 1 porsiyon meyve
2. Gurup : 1 kase yoğurt veya 1 küçük kutu meyveli yoğurt , 2 grissini
3. Gurup : 1 fincan bitki çayı , max. 100 cal. lik bisküvi

AKŞAM
1. Guurp : 90 gr ( yaklaşık 3 köfte ) et ,tavuk veya balık , 4 yk bakliyat y , 1 dl ekmek
2. Gurup : 90 gr et ,tavuk veya balık , 5 yk. sebze yemeği ,3 yk. pilav veya makarna
3. Gurup : 1 tatlı k. yağ ile salata , 90 gr tavuk , 1 dl ekmek

GECE
1 su bardağı süt ve 1 porsiyon meyve

Diyet Kullanma Klavuzu
1. Öğün tercihleri yapılırken guurplara dikkat edilecek. eğer kahvaltıda 1. gurupla başalmışsa günün diğer öğünleirndede 1. gurptaki seçenekler tercih edilecek
2.Çiğ sebzeler yağsız olduğu sürece sınırsız yenilebilir bu yüzden doymadığını taktirde sevdiğiniz çiğ sebzeleri tüketebilri veya salata olarak yiyebilrisiniz.
3.Yemekler pişirşilirken az yağla pişirilmeli eğer başka biyerde yemek zorundaysak sadece taneleri yenip suyu bırakılmalı ( çünki yağın çoğu suyunda birikir)
4.yemekleri ve salataları tatlandırmak için istenilen baharatlar kulanılablir.eğer mide probleminiz yoksa salatalarınıza bir miktar elma sirkesi ekleyin.
5.Patates ,havuç, bezelye gibi nişastalı sebzeleri çok fazla tüketmemeye dikkat edin.
6. Aşırı tuz vücutta su tutacağından tuz tüketimizni sınırlayın.
7.Günde 10 bardak su mutlaka içilecek

Kaçamak önerilerine geçmeden önce belirteyim ki haftada sadece 2 kez ve belirttiğim ölçülerde kaçamaklar yapılacak haftanın sonunda kilo kaybına göre kendi vermiş olduğunuz listedeki masum olaynalardan biri ödül olarak veirlecek ama kilo kaybı yoks ödül de olmayacak.masum olmayan kaçamaklarsa 2 veya 3 haftada 1 yine kilo verme durmuna bağlı olarak yenilebilecek.

çikolata için genel önerim eğer çikolatada özel bir tercihiniz yoksa etinin yeni çıkan stick çikolataları kaçamak için ideal. geçenelrde ben naneli şekerli sütlü çikolatalı olanını aldım ve 1 çubuk kemirle kemirle yenince isteği köreltebiliyo ve tanesi 57 cal. diğer çeşitleirnin kalorisi değişiyo.

Handemi için Kaçamak önerileri :
1 çikolata : 1 parmak kadar yenilebilir. çikolata ynediğinde 1 porsiyon meyve ve 1 bardak süt diyetten çıkarılacak.
2 nutellalı krep : ödül sayılabilecek bi kaçamak
3 çiğ köfte : etsiz olanından 5 tane öğle yemeğinin 2. gurptaki pilav veya makarnasının yerine yenilebilir.
4 tiramisu :ödül sayılaiblecek bir kaçamak
5 kaymaklı dondurmalı irimik helvası :ödül sayılaiblecek bir kaçamak
6 mısır salatası : içeriğini açıklarsan daha iyi anlayabilirim öneir yapmak için ama normal salataya 2 yk mısır karıştırabilrisin.
7 bol çikolata soslu meyve salatası :ödül sayılaiblecek bir kaçamak

bahar için Kaçamak önerileri :
1 çikolata :1 parmak kadar yenilebilir. çikolata ynediğinde 1 porsiyon meyve ve 1 bardak süt diyetten çıkarılacak.
2 makarna : diyette zaten mevcut ama daha fazla yemek istersen öğle yemeğinin 3. guruptaki çorbasını iptal ederek toplam 6 kaşık makarna yiyebilrisin
3 börek : kahvlatının 1. gurubnda ekmekleri iptal edip yarım yufkayla ve yok az yağla teflonda masum bi börek yapabilirsin.
4 yaş pasta ve sütlü tatlılar :ödül sayılaiblecek bir kaçamak
5 etli yaprak sarma :akşam yemeğinin 3. gurubunu iptal edip yoğurtla birlikte 8 tane sarma yiyiebilrsin ( çok iri olmamak şartıyla)
6 pizza : kahvaltı 1. gurupta ekmek ve peyniri iptal edip 1 dl pizza yiyebilirsin.
7 sucuk ,salam ,sosis : kahvlatı 1. gurpta 2 dl le tost yaparak yiyebilrisin.

singing ketle için Kaçamak önerileri
1 simit ve karper :kahvaltı 1. gurpta ekmek yerine yarım simip ve peynri yerine karper yiyebilirsin
2 lahmacun :öğle 3. gurpta çorba ve makarnayı çıkartıp yerine 1 adet yiyebilrisin
3 profiterol :ödül sayılaiblecek bir kaçamak
4 çiğ köfte: etsiz olanından 5 tane öğle yemeğinin 2. gurptaki pilav veya makarnasının yerine yenilebilir.
5 pizza:kahvaltı 1. gurupta ekmek ve peyniri iptal edip 1 dl pizza yiyebilirsin
6 börek :kahvlatının 1. gurubnda ekmekleri iptal edip yarım yufkayla ve yok az yağla teflonda masum bi börek yapabilirsin.
7 acıbadem kurabiyesi :ödül sayılaiblecek bir kaçamak

kocaeli için kaçamak önerileri
1 çikolata :1 parmak kadar yenilebilir. çikolata ynediğinde 1 porsiyon meyve ve 1 bardak süt diyetten çıkarılacak.
2 iskender ödül sayılaiblecek bir kaçamak
3 kızarmış tavuk : derisini çıkartırsan zaten diyette tavuk mevcut.hergün yiyebilirsin
4 mısırlı salata : 2 kaşık konserve mısır ekleyebilrisn salataya
5 içli köfte : haşlama olamk kaydı ile ve içi çok yağlı olmaak şartı ile 2 adet öğle yemeği 3. guruptaki makarna veya pilavın yeirne yiyebilrisin.
6 mantı :pilav veya makarnalar yerine 4 kaşık yiyeiblrisin ama üzerinde yağ olmayacak.
7 hamburger :kahvlatıda 2. gurup yerine yiyeiblirsin.

tekrar altını çizmek istiyorum haftada sadece 2 kez kaçamak yapma hakkınız var.ödül olan seçeneklerde kilo verme durmunuza göre 2 veya 3haftada 1 kez yyiebileceğiniz şeyler.diğer günler diyete anyen uyulacak ve değiştirme yapılmayacak.haftanın 2 farklı günü farklı kaçamak tercih edileblir.

EXTRA ARA ÖĞÜN ÖNERıLERı
1. yarım çay bardağı beyaz leblebi ( üzeirnede su içilirse tokluk hissini arttıryo)
2.Üç kaşık yoğurt ,3 küp küp doğranmış kuru kayısı ,1 yemek kaşığı kuru üzüm ve 1 ad. kepekli bisküvi parçalanıp karıştırılark tükeitlebilir
3.Bir su bardağı yağsız patlamış mısır ( tuzsuz veya çok az tuzlu)

Son düzenleme:
evet kızlar ben yarından itibaren bu hatlarda diyeitme başıyorum eğer sizde nacizene öneirlerime kulak asıp diyeti tamamen uygularsanız bende tek tek ilgilenirim kaçamaklar ödüller dekrken arada kilolarıda veririz tabi sistemin sonuçlarını ancak uygulayarak görücez ve günde 40 dk da sporumuz yapıcaz. onaylıyosanzı birlikte başlarız ama benim için uygun değil dersenizde saygı duyarım tekbaşımada olsa yoluma devam ederim.saygılar sevgiler ve iyi geceler fıstıklı kurabiyelerim. a.s.

Sılviyacım canım süpersin uğraşmışın yormuşun kendini hepimiz için bişeyler çıakrmışın ortaya
bende başlıyorum bacım yarından itibaren

pilatesimide boşladım bu ara yarından itibaren onada devam
bu hafta kendimden umutluyum hadi bakalım hepimize kolay gelsin allah yardımcımız olsun.....

SıLVıŞ,:1hug:
gene duaları hak ettin.
senin başında ağrımıştır eminim bu kadar uğraştan sonra.
tek tek uğraşıp kafa patlatmışsın.
bu arada kocaelininde hakkını yiyemem oda spor listesini tek tek çıkarıyordu.ve herkese cevap yazıyordu.
Şeniz
bunu yazıcıdan çıkartıp mutfağa asmalıyım.
sabah gene 7.00 larda ayakta olduğum için peynir ,domates ,biberle kahvaltımı yapmıştım.
ama bir disipline ihtiyacım olduğunu düşünmüştüm.
bende varım.
spor bölümünde ancak 3 gün yapabileceğim.hafta sonu ve arada birgün.buda benim için ltf. ltf.
ellerin dert görmesin ,başın ağrımasın ,hepimiz kurtulalım şu kilolardan.
bu bir canlanma vesilesi olmalı.

yuppi yuppi handemim ve singingim ok. demiş ama şimdi yandınız kızlar yakanızdan düşmiycem.güzel sözleriniz için sağolun ama benim için keyif bu.sezilerin sayesinde kendimi kontrol etmeye çalşıyorum asıl sizler sağolsun.

kocaelicime emri vaki yapayım o zaman o da spor olayını kontrol etsin.singingim 3 gün yaparım demiş haftada bende 4 gün söz veriyorum.herkes sözünü versin sözünü tutmayanda diyette ödül kaznadığında hayır yiyemezsin spor yapmadığın için cezalıısn desin.sistemi oluşturp birbirmizi hep kontrol edelim böylece.ilgi ayakta kalmış olur motivasyonumuz düşmez diye düşünüyorum.

kızlar ben alkıma ilk gelen şeyleri söylüyorum dolayısıyla fikirlerim iyi olmaya bilir veya sizin açınızdan düşnemediğim yönleri olablir eğer şöyle yapalım böyle yapalım gibi öneirlerniz olursa mutlak söyleyin benim dediğim olcak havası uyandırmak istemem kimsede.

silviş ne yaptı: diyetine 3. gurpla başladı. kahvlatıda da 2 elme 1 portakal yedi (küçük boy üçüde) diğer öğünlerde 3. guruba uygun olacak onlarıda gün sonunda yazarım.bu gün kursta olucam gelincede yorgun olduğumdan geç girebilirm.

ellerine sağlık silviya.. bu diyet bana uyar hemde süper olur:dance: bende uyacağım senin fikirlerine. ne derseniz yaparım. bende yazdıklarını yanıma alacağım unutmamak için.. tekrardan ellerine sağlık.
HANDEMİ çok geçmiş olsun canım.. umarım yavrun tez zamanda iyileşir..
bana gelince ben bugün 2 dilim ekmek, 1 dilim peynir domates 4 zeytinden oluşan kahvaltımı yaptım.. arada 1 çay bardağı süt ve bir elma yedim.. ama sanırım öğle yemek yemeyeceğim çünkü canım hiç birşey istemiyor.. akşam üstü birşeyler atıştırırım.
akşam ise büyük bir ihtimalle balık ızgara ve bol yeşil salata yiyeceğim.. şimdilik böyle kızlar hava kapalı evdeyim canım sıkılıyor en iyisi müziği açıp biraz oynayayım hem keyfim yerine gelsin hemde spor yapmış olayım:teytey: görüşmek üzere by

ben anlamıyorum. kilo almıyorum ama gene göbek kısmım büyüyüp göğüslerimle aynı hizzaya geldiler nerdeyse. bu nasıl oluyor..
Singingim ne güzel artık bıcır bıcır konuşur her şeyi sorar Tancık..En tatlı dönemleri olsa gerek.Öpüyorum onuŞeniz
Bende aynı dertle boğuşuyorum. Kiloda veriyorum ama göğsümle aynı hizada göbeğim var. Hele yemek sonrası okadar şişiyorki inanamıyorum. Sanki dünyaları yiyorum...:bbo:

Hoş geldin dididia.s.Bende iki di'li hitap edebilirmiyimkaydirigubbakcemile3

[kocaelicm iyiydim bne böyle ya sırnaşık şey ben senn yardımıcn olsma olamz mı?nolar nolaaaar? Şeniz

Nayır nolmaz,nolamaz Silvişim. yasakkelimeOlsa dükkan seninsırnaşık şey

Silvişim eline koluna sağlık valla, helal et. Takımca silkelenmemiz lazım artık havalar ısınıyor.. Yarın işe gider gitmez ilk işim listemin çıktısını almak.Yarından itibaren başlıyorum bu yazdıklarını deniyeceğim.Hafta içi 5 gün boyuncada 1’er saat sporumu yapıcam. Bakalım etkisi ne olacak..
Spor takibide bende olduğuna göre haftada 3 gün spor yapmayana ödül mödül gok.Yapın sporu yiyin tatlıyısengözlerimebaksanab

Baharcım bekle beni karşılıklı oynayalım. Süper dans parçaları indirdim mp3’üme:sm_cool:

Baharcım bekle beni karşılıklı oynayalım. Süper dans parçaları indirdim mp3’üme

tamam canım hadi oynayalımsırnaşık şey hadi yandan yandan oh oh:dance::teytey:

kzılar çok yorgun geldim ama aklı mburda göz atmadan edemedim.herkes onaly vermiş demekki el ele tutuşup yapıyoruz diyeitmitzi. bende paartesiden perşembeye 4 gün yaparım sporumu diğer günler off gün olsun :) şimdi gidp biraz uzanıcam gece yatmadan tekrar göz atarım.

Kocaelicim
evet tan konuşuyor öpücüğünü kabul etti. seningibi güzelo bir bayandan olunca
sen baya kilo verdin aslında ama sendeki niyeki.
ben yürüyüş yaparken karnımı 200 kere içime çekip bırakıyorum.
faydasını henüz göremedim ama bir gün inşallah.
Silviş takıma ilk girdiğim zaman gibi hissetim karşımda çıtır çıtır kurabiyeleri yediler.
ucundan azıcık baktım.
ve bugün 1 noyu uyguladım.
sebze yiyeceğim motivem tam olsun diye gittim. kahana aldım. kapuskamı yedim.
yalnız doymadığım için biraz ekmek ilavesi yaptım.
ama olsun bugün hiç tatlı yemedim .
sadece elma.
baharla kocaeli oynayken anca k el çırpabilirim. bugün çok iş yapmam lazım. yarısını ancak hallettim.
herkese kolay gelsin.

Herkese selam:)

Bana istediğiniz kadar 'di' ile hitap edebilirsiniz hepsini üstüme alınırım:)
Handemi yazılanları tamamını şimdi okudum çok geçmiş olsun.

Diyet konusuna gelince bizim gramlı ölçen bir tartımız vardı ama bozulmuştu ve bende uzun süredir yenisini almıyordum kilomu görmeyeyim diye ama dün akşam diyet grubuna girdim diye aldık bir tane bu sabah aç karnına 56 çıktım. Ama 56 olması imkansız tabi , 56 olsam daha isterim, o zaman 28 beden kota girebilmem gerek ama ben 30 giyiyorum. Neyse bu tartıdan kaç kilo verdiğimi ölçerim 50 yerine 45 olunca bırakırım artık diyeti:)

Bugün saat 10 da uyandım 1 tane armut yedim
öğle 12.00: 4 kaşık bulgur - 8 tane küçük top köfte
ara 15.30: bir dilim tam buğday ekmeği ustune çok az peynir, 1 armut
akşam 18.30: türlü- 5 kaşık bulgur
ara 20.00: 1 küçük mandalina

Akşam yemeğinden 10dk öncede soğan suyu içmiştim. Yatana kadar başka birşey yemezsem iyidir:)

merhaba cicişler
bugün berbat bi gün oldu ne yedim ne içdim bilmiyorum
sabah uyandık eşim dedi hadi şileye annenlere
iyi kalktık gittik tabi oğlum evden çıkdık diye hiç durmadı hiç susumadı dolayısıyla yine kucağımda geçdi akşama kadar
pek bişey yiyemedim karışık bi gün oldu şimdi bi elma yedim yatmadanda yeşil çayımı içicem

silvişimin yazdığı diet listesine bugün başlıyamadım malum pazar ama yarın muhakkak başlıyorum
bende haftada 5 gün spor yapabilirim sanırım

didi canım sağol hayatım çok şükür oğlum iyi şuan ama şimdide diş çıkarıyo onun huzursuzluğu var napalım zor bi dönemden geçiyoruz ama olsun diş çıkarsında tek hasta olmasın

neyse kızlar ben silvişimin diet listesinin çıktısını alıcam şimdi buzdolabımın üztüne asıcam bakalım yarın hangi grupla başlarım

görüşürüz...

silvişçiğim beni de aranıza aldığınız için teşekkür ederim.işe yeni geldiğim için mesajları yeni okudum.sabah tartılmadım ama marankinin beden temizliğinden sonra 78 geliyordum ama bugün itibarıyle 79-80 olduğumu düşünüyorum.diyet listesini bilgisayarıma kayadettim inceleyip başlıycam bende.

kızlar biazcık uzanayım dedim öyle bir uyumuşum ki gece annem kanepeden yatağa süürkleyerek götürdü dolayısı ile urayamadım.neyse dün yediklerimi toptan bi yazayım ve bu güne geçelim :)

kahvalt: 2 elma 1 portakal
ara:yarım paket kepekli bisküvi
öğle: 1 kase mercimek çorbası , iki kaşık fasülye ve iki kaşık pilav (biraz yağlı olduklarından ölçüden az yemek zornda kaldım)
ara: paketin diğer yarısı ve kuşburnu çayı
akşam:5 kaşık susuz patates yemeği ve 1tavuk pirzola
gece:uymuşum sütümü içemedim :ecrin_bebek:

singingim faydasını görmedim diyosun ama yapılan sporun etkili olablimesi içn nefes alma çok önemlidir.nefes teknikleri ile ilgli biraz araştırma yapmanı tavsiye ederim.sana diyorum ama dğruus bende daha önce pek araştırmış sayılmam bu bahaneyle bedne bakarım unutmazsam :) bu arada biri bana yüryüş yaparken nefesi üç aşamada alıp 3 aşamad vermemi tavsiye etmişti böylece hem daha etkili oluyomuş hemde daha az yoruluyomuş insan .denediğim zamanlar bende farketmiştim bunu ama sonraları ihmal ettim.nefesi ilk içine çektiğinde göğsün şişiyo sonra miden sonrada karnın çekliyo verirkende önce göğsündekini sonra mide kısmı sonrada karın kısmını serbest bırakmış oluyosun.umaırm anlatmayı becerebilmişimdir okuyunca bana biraz karışık geldide :))

bide bide demekki motivasyon sağlanmış kurabiyelere karşı durabildiğine göre :) ama doymadığında ekmke takviyesi yerne çiğ sebze takviyesi yaparsan daha etkili olur hatta aklıma gelen bikaç ara öğün önerisinide listeyi editleyip ekliyeyim.

didicim yediklerini paylşamışsın bence gayet iyi kilo konuna açıklık getireyim kaslar hacim olarka küçük ağırlık olarak fazladır yağlar ise tam tersi.dolayısı ile 56 kiloda olan iki farklı kişinin vücutlarındaki kas oranında göre arasında 1-2 beden fark olması muhtemel bi durmdur.demekki seninde zamanla kaslarında azalma yağ oranıda ise artış olmuş.ama illaki tartıdan şüpheliysen yinede aldığın yerden değiştir bence. bu arada boyun kaç??

handemicim hadibakalım hafta başıyla birlkte start veriyosun.bu günden sonra anlamam ben çici kız olup diyetini yapıcaksın :) diş olayınıda bir an önce atlatrısınız umarım.

kocaelicim bak handemice 5 gün spor sözü verdi :)

papatyacım hoşgeldin.marankinin bedne temizliğine göz attım ama birazcık zor geldi hatta afedersin ama şu lavman meselesi rüyama bile girdi kaydirigubbakcemile3 sen tartılıp net kilonu söylersen bende ona göre kaydedicem çünki 100 gr bile önemli bu yüzden yarın sabah aç karnına tartlırsın ve takıma yazarsın uygun bi anında.

kızlar bana gelince ben bugün 1. gurpla başladım.şmdi tek tek yazmayyım ama gün sonunda hepsini toptan yazarım. ayrıca listeyi editleyip aklıma gelne bikaç ara öğün öneirisi yazıcam onlara göz atarsınız.siznde aklnıza gelen ibşeyler varsa söyleyin. bide kocaeli akşam atıştırmalarına çare bulalı mdmeişti öneriniz var mı??

kızlar bana gelince ben bugün 1. gurpla başladım.şmdi tek tek yazmayyım ama gün sonunda hepsini toptan yazarım. ayrıca listeyi editleyip aklıma gelne bikaç ara öğün öneirisi yazıcam onlara göz atarsınız.siznde aklnıza gelen ibşeyler varsa söyleyin. bide kocaeli akşam atıştırmalarına çare bulalı mdmeişti öneriniz var mı??

VAR SİLVİYACIĞIM:) bildiğiniz gibi gece atıştırmaları ya can sıkıntısından yada tv başında vakit öldürmekten dolayı oluyor. ben dün akşam bir deneme yaptım ve faydasını gördüm..
bence geceleri insan boş boş oturmamalı tamam belki işten yada okuldan yorgun geliyoruz ama yinede kendimizi oyalayacak birşeyler bulabilirz.. mesela sen el sanatları ile uğraşıyorsun işinle ilgilenirsen birşeyler atıştırmak aklına bile gelmez. böyle çok şey sıralayabiliriz mesela kitap okumak moda dergileri karıştırmak el işleriyle uğraşmak, çocuklarınızla oyunlar oynamak hem bu çocuklar için de çok faydalı.. ve bunun gibi bir sürü şey sıralanabilir.. yemek yemenin sadece acıkma ile olmadığını hepimiz biliyoruz. bence tv veya pc başında zaman öldürüp sürekli birşeyler atıştıracağımza daha faydalı faaliyetlerde bulunursak bu durumun üstesinden çok rahat bir şekilde geliriz diye düşünüyorum ben.. yinede başka önerileri de bekliyoruz..:enbuyukkk:

gelelim bana; ben dün dediklerimi aynen uyguladım ama bir küçük farkla.. 1,5 bardak kola içtim ama gece yemem gereken meyve ve sütümü içmeyerek durumu kurtarmaya çalıştım.
bugün ise güne 1 gruptan oluşan 2 dilim ekmek 5 zeytin ve 1 dilim peynir ile başladım. ama yanında domates te yedim ben domates olmadan kahvaltıya oturamam:)
öğle ise çorba ve 1 dilim ekmek yiyeceğim.
vakit olursa sporda yapmayı düşünüyorum.. bugünlük böyle ben kaçar kızlar görüşmek üzere hoşçakalınn...:1hug:

mernahab kızlar

dün gece hiç uyutmasada oğluş beni yinede haftaya ve güne acaip enerjik başladım
bende 1. grup ile başladım dietime
sabah şekersiz çay içdim bir fincan zaten şeker kullanmayı 3 sene evvel bırakmıştım ben ne çayda ne kahvede
şimdi yeşil çay iiçiyorum birazdan ara öğünümü yicem

yanlız Silvişim 1.grup ara 1 bardak süt,bir porsiyon meyve yazmışsın benim kafama takıldı hem süt hem meyvemi yoksa ikisinden birimi bir ara açıklarsan sevinirim canım ben bugün sadece bir porsiyon meyve yicem

ayrıca bu diet listelerini çok sevdim ben 3 ayrı seçenek olması süper sabah kalkıyosun canın ne istiyo meyve ok 3. grup bana göre bugün deyip başla dietine sıkılmadan yapabiliriz rahatlıkla silvişim sağolsun
değerini bilelim kızlar valla

oğluş uyusun sporumu yapıcam hemen söz verdiğim gibi
hadi kızlar bu liste işi ciddi bi motivasyon bizim içiniyi değerlendirelim bence

Baharcım haklısın canım ben hepsini yapıyorum elişide çocuklada uğraşıyorum kızımın dersleri ilede ama aklıma vurunca hepsi nafile irade meselesi
ama kararlıyım bundan sonra yok

Kendimi seviyom ve abur cubur yemiyorum kendim için bişeyler yapmak istiyorum artık
ve kendim için yaptığım şey oturup gereksiz şeyler yemek olmicak 26 yaşndayım ve hayatımın en güzel yıllarını kilolu olarak geçirmek istemiyorum
etrafımdakilerde hep ikinci çocukdan sonra kalıyo kilolar diyo onlarada bir ders vermek adına ben bu kiloları vericem iradeli olucam nefsime uyup yemicem artık....

merhaba kızlar.önce unutmadan bugün yedikleirmi yazıp sonrada cevapalra geçeyim

kahvaltı : 1kk peynir , 5 zeytin ,2 dl ekmek 1 fincan 2 küp şekerli çay ( bitki çayları ve kahveyi şekersiz içerim ama normal çayı içemiyorum)
ara: 1 elma
öğle: kursa geç kalıyodum bu yüzdne yiyemedim ama saat 2,5 gibi bikaç çubuk krakrle çay içtim
ara: 1 elma ve 1 bardak süt
akşam: 5 kaşık pırasa 2 kaşık pilav 1 parça tavuk ve yağsız salata.1dl tahıllı ekmek ( arkadaşlar ben listedeki değerlerle azcık oynuyorum duruma göre. mesela eve geldiğimde yemek yoktu ve çok açtım. pırasa pişrdim ama bakliyat yoktu mecburane kalan pilavdan 2 kaşık ekledim pırasamıda 4 kaşık yerine 5 kaşık yedim)

baharcım öneirleirn iyi yalnız gece atıştrımaları gerçekten irade işi.Allahtan öyle tv başına geçip cips veya türevleri yeme alışkanlığım yok amabazen şeytna dürtüklüyo ve sandviç falan yapabiliyorum.neyseki artık toparladım kendimi ve 3+3 beslenme düzenim tekrardan yerine otuuryo.zaten güne 6 öğün beslendiğinizde atıştırma gereksinimide oluyo. sanat meselesine geince benim sanatım evde yapılacak iş değil mazallah annem camdan atar beni :) ancak atölye ortamında yapaiblirm.gerçi annemin elinden gelze bana nakış dantel yaptıracak ama onalrda karakterime aykırı :roflol:

öğlen sebze yemeğide unutma şeker. eğer sebze yemeği yosa 1tk yağ ile hazırlanmış salatada yerine geçer.

handemicim 1 porsiyon meyve ve 1 bardak süt birlikte. çünki meyve tek başıan yenildiğinde kandaki şekeri hızla yükseltip kısa süreli bir tokluk versede tekrar hızla düşmesiyle çabuk acıktırır. meyve yiyince acıkıyorum diyenleri duymuşsnudur mutlaka yada kendinede gözlemlemişsndir bu durumu. işte bu yüzden meyvenin yanında sütle birlikte protein almış oluyoruz buda tokluk süresini artrıyo. karpuz+peynir bileşimide bu mantıkladır zaten. ama eğer damak zevkinize uygun değilse tercih sizin. ayrıca 1 bardak süt yerine yarım bardak yoğurt ta tercih edilebilir.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…