Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

kızlar geçerken uğradım ama gerçekten şu anda yazacak halim yok yoksa döktürürdüm kelimeleri kaydirigubbakcemile3
bizim takım da REsmen bitmiş durumda bir an önce toparlanmamız lazım ama bilmiyorum ya yorum yapacak halim yok cidden bende de o eskisi heves kalmadı 1 yaptım 2 yaptım ama ...

Singingcim her zamanki gibi sana katiliyorum.Umarim takim kapanmaz.Ben kendi adima cok motiveyim bu aralar ins hep boyle gider.Elimden geldigince hergun yazmaya calisiyorum ve yazmadigim gun inanin firsat bulamadigimdandir ve ben bunun herkes icin boyle oldugunu dusunmek istiyorum.Her zaman icin pozitif dusunmenin faydasini gordum.O yuzden eger bi eksiklik varsa sadece kendimden kaynaklaniyodur sizleri tenzih ederim.Takim kapansa bile ki umarim kapanmaz sizlerle yazismaktan ve tanismaktan cok mutlu oldugumu soylemek isterim kizlar.Selamlar

]Sıngıng +
sılvıya
tarıkım +
enfurtu
Şeker c.
Handemı +
leah

yok anacım olmuyo böle bende varım
silvişim gelince biz böle görmesin valla kızcazın emeklerine yazık sonuna kadar varım bu kilolardan kurtulup mezun olana kadar burdayım
son günlerde dediğim gibi annemlerin gitmesi sınav felan derken boşladım çok ama yarından itibaren ben yazıyorum günlük raporlarımı toparlanmak şart
umarım leah ve silvişim iyidir
hepinizi öpüyorum şekerlerŞeniz

ya zaten kaç kişiyiz şurda o koyversin ben koyverim daha bu takım niye var
singing ablam sen toparlamak için bi adım atmışsın bende yanındayım bunu bil

Umarım biraz da olsa işimize yarar :Saruboceq:
YAĞ YAKMANIN YOLLARI
İşlemeyen vücut yağ bağlar.. Sürekli yiyip yan gelip yatarsanız ya da tüm gün masa başında yiyip içip hareketsiz çalışırsanız vücudunuzun yağ bağlamasını engelleyemezsiniz. Hiç yemeyen biri de kilo alabilir. O halde ne yapmalısınız? Vücudunuz neden yağ depolar, hızlı yağ yakmak için ne yapmalısınız?

Diyette yağ alımını kesmek kilo verme sürecini hızlandırır mı?
Uzmanlara göre yapılan en yaygın hatalardan biri çok az yemek. Bu, metabolizmanın yavaşlamasına neden olur, vücut olanı koruma moduna girer. Vücudun enerji seviyesini ve metabolik işlemleri sürdürebilmesi için belli bir miktar besine ihtiyaç vardır ve bu nedenle çok az yağ tüketmek de bir problemdir. Diğer bir yaygın hata da sürdürülebilir olmayan bir diyeti takip etmektir. Hızlı zayıflama diye bir kavram yoktur. Doğru bir diyet, hızlı bir incelme değil kilo sorununa uzun vadeli bir çözüm getirmelidir. Çok az yemek genellikle kilo kaybının hızının artmasını sağlayacaksa da, sürdürülebilir olmadığından yetersiz beslenmeye sebep olabilir. Ayrıca, karbonhidratlar gibi, tüm bir besin grubunu tamamen kesmek de çok yanlış. Karbonhidrat eksikliği vücudun yeteri kadar lif ve B vitamini alamamasına sebep olur. Bu da egzersiz için ihtiyaç duyulan kan şekeri ve glikoz seviyelerinin düşmesine yol açabilir.

Karın bölgesinde oluşan yağlanma tehlikeli mi?
Özellikle karın ve bel bölgesinde oluşan aşın yağlanma; obezite, insülin direnci, tip 2 diyabet, kısırlık ve kardiyovasküler hastalıklara sebep olabilir.

Gece geç saatte yemek kilo vermeyi engeller mi?
Vücudunuz çalışmayı gece de durdurmaz ve uyurken uzun bir süre açlık döneminde olduğunuz için aslında önemli miktarda enerji yakarsınız. Ama çoğu kişi belli bir saatten sonra atıştırmamayı yararlı bulur çünkü bu zamanlar az yemek, kilo almaya sebep olabilir. Akşamları televizyon karşısında abur cubur olarak tabir edilen kalori değeri yüksek yiyeceklerden farkında olmadan bolca tüketebilirsiniz. Tabii bu noktada önemli olan neyi ne kadar yediğiniz. Mutfaktaki raflarınızı meyve ve fındık gibi düşük glisemik indeks değerine sahip atıştırmalıklarla doldurmak harika bir fikir olabilir. Bu, metabolizmanızın çalışmasını hızlandırır ve sizi aşırı yemekten, özellikle de sağlıksız yiyeceklerden korur.

Kadın vücudu yaşlandıkça neden biçim değiştirir?
Kadın vücudu genellikle menopoz dönemi öncesine kadar armut biçimindedir, yağlar kalçada depolanır. Menopoz dönemi sonrasında ise vücuttaki yağ orta bölgeye depolanır ve vücut elma biçimini alır. Yağ dağılımındaki bu fark menopoz dönemindeki hormona! değişikliklerden kaynaklanır. Bu, kadınlar için özellikle kalp hastalıkları açısından risk oluşturabilir. Yaşlandıkça hepimiz yılda bir-iki kilo alma eğiliminde olabiliriz. Vücutta özellikle karın bölgesinde oluşan abdominal yağlanma hiçbir zaman için iyi değildir. Kadınlar için 80 cm'den az olan bir bel ölçüsü sağlıklı olarak kabul edilebilir.

Egzersiz yapmadan önce mi, egzersizden sonra mı yemeliyim?
Egzersizden önce yemek yemek tavsiye edilir fakat zamanlama önemlidir. Çalışmadan iki saat önce yapılan yüksek karbonhidratlı ve düşük lifli bir atıştırma idealdir, bundan daha geç bir zamanda yemek, spor yaparken zorlanmanıza sebep olabilir. Karbonhidrat alımından sonra vücudunuzda önce bir insülin artışı meydana gelir ve bu, kan şekeri seviyenizin düşmesine neden olur. Fakat iki saat kadar beklemek vücudunuzun kan şekeri ve insülin değerlerinin normale dönmesine imkan verir. Egzersiz sonrası hafif bir atıştırma da o sırada boşalan karbonhidrat depolarınızın tekrar yenilenmesini sağlayacağı için uygundur. Spor sonrası yüksek karbonhidrat değeri ve biraz da protein içeren bir öğün idealdir çünkü protein karbonhidratların alınmasını kolaylaştırır.

Vücuttaki yağ hücreleri zamanla değişir mi?
Birkaç yıl öncesine kadar doğum sonrası sahip olduğunuz yağ hücresi miktarının hayatınız boyunca sahip olduğunuz kadar olduğu ve siz zayıflayıp şişmanladıkça bu hücrelerin dolup boşaldığı düşünülüyordu. Sonuçta hücrelerin sayısı değişmese de özellikle yağlı beşin tüketildiğinde yağ hücrelerinin ciddi oranda büyüdüğü gözlemleniyor.

Üç ana öğün yiyerek kilo verebilir miyim?
Ara öğünler, metabolizmayı hızlandırdıklarından ana öğünlere göre çok daha yararlıdır. İnsülin salgılanmasının dengeli olmasını sağlarlar. Yüksek insülin değerleri vücudun yağı kırma kabiliyetini azalttığından düşürülmeli. Ara öğünler ani acıkmaların önüne geçer.

Yağ yakımı nasıl hızlandırılır?

Kalori Kısıtlaması : Öğünlerinizde daha az ve sağlıklı besinler yerken enerji tüketimini artırmak kilo vermenin en mantıklı yoludur.

Öğün Yerine Geçen Karışımlar : Bu karışımların bazıları kısa vadede belirgin bir kilo kaybını hedefliyor. Böyle bir zayıflama yöntemi muhtemelen yağ kadar kas kaybını da içeriyor. Bu karışımlar genellikle vücudun depolamadığı kadar yüksek miktarda protein içerir ancak büyük ihtimalle eski diyetinize döndüğünüz zaman kaybettiğiniz kiloları hızla geri alırsınız.

Kilo Verme İlaçları : Bu ilaçların, vücudun besinlerdeki yağı almasını engelleyen türleri güvenlidir. Ama başta ishal olmak üzere tatsız yan etkileri olabilir. Bu durum sizi daha az yağ yemeye yönelterek negatif bir destekleme işlevi görebilir.

Egzersiz Programları : Egzersiz programları her zayıflama stratejisinin parçası olmalıdır ve mutlaka kas yapmaya yönelik bir direnç çalışması içermelidir. Kas oluşumu yağların o bölgeye yerleşmesini engeller.
Suyun içine birkaç damla limon damlatıp içerek metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz.

Yağların vücutta hangi sebeple ve nasıl depolandığı fazla kiloların oluşmasında önemli bir etken. İnsanların daha zor koşullarda yaşadığı eski dönemlerde vücutta yağ depolanması hayati önem taşıyordu. Vücut, gıdalardan artan enerjiyi yiyecek bulunamadığı zamanlarda kullanmak üzere depoluyordu. Günümüzde enerji depolaması hayati gereklilik taşımasa da; yağ, diğer organların fonksiyonlarını etkileyen hormonları ürettiği için önemli. Çok fazla yağ, vücudun şekeri işleme koyma gücünü azaltabilir ve bu da kişinin üreme sistemiyle ilgili problemler yaşama ihtimalini artırabilir. Yetersiz yağ alımı ise adet dönemlerinin aksamasına ve doğurganlıkla ilgili problemlere yol açabilir.

TAŞ DEVRİ DİYETİ
İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Aydın, Taş Devri’nden bugüne kadar genlerde çok az değişiklik olmasına karşın çevresel şartlar ve yiyeceklerin büyük oranda değiştiği söyledi. Aydın, özellikle son 50-100 yıl içinde doğal olmayan, işlenmiş ve katkı konulmuş gıdalar, margarin gibi kimyasal yolla katılaştırılmış, ayçiçeği, mısır gibi sıcak preslenmiş sıvı yağların aşırı şekilde kullanılmaya başlandığını vurguladı.

Buna karşılık taze sebze, meyve ve tencere yemeklerinin tüketiminde de belirgin bir azalma olduğunu ifade eden Aydın, şunları kaydetti:
“Gen yapımız ve buna bağlı vücudumuzda gerçekleşen kimyasal reaksiyonlar doğal olmayan yiyeceklerin tümü ile başa çıkacak yeteneğesahip değiller. Genler ve yiyecekler arasındaki bu uyumsuzluk şişmanlık, diyabet, koroner kalp hastalığı, hipertansiyon, felç, ülser, astım, romatizma, müzmin yorgunluk, kanser ve osteoporoz gibi çok sayıda kronik hastalığa neden oluyor. Bu hastalıklardan korunmak yaşam süresi ve kalitesini artırmak için mümkün olduğunca Taş Devri’nde olduğu gibi beslenmeliyiz.”

Aydın, milyonlarca yıl avcı ve toplayıcılıkla geçimini sağlayan kişilerde genler ve idare ettikleri enzimlerin sadece et, meyve ve sebze gibi doğal gıdalar ile baş edecek etkinliğe ve donanıma sahip olduğunu, günümüz insan genlerinin yüzde 99’unun 40 bin yıl önceki homo sapien genleri gibi çalıştığını söyledi.

YAPILACAKLAR VE YAPILMAYACAKLAR

Prof. Dr. Aydın, genel olarak tuz, şeker ve un kullanılmaması gerektiğini, her yiyeceğin doğal şekline en yakın olarak tüketilmesinin önemli olduğunu, yasaklar haricinde yeme sınırının olmadığını vurguladı. Çiğ yiyeceklerin toplam diyetin en az yüzde 60’ını oluşturması gerektiğini belirten Aydın, kırmızı et kullanımının serbest olduğunu, ancak, katkı maddelerinden dolayı salam-sosis gibi et ürünlerinin tercih edilmemesi gerektiğini anlattı. Aydın, beyaz etin de mönüde yerini alması gerektiğini belirterek, şöyle devam etti:
“Ağır metal zehirlenmesi riskini azaltmak için küçük balıklar tercih edilmeli, çiftlik balıkları yenmemeli. Sakatatın yasaklanması doğru değil. Fakat sadece veteriner gözetiminde kesilmiş hayvanların sakatatı yenmeli. Et ve hayvani yağ, balık, tavuk, zeytinyağı, fındık yağı, yumurta, az şekerli meyveler, sebzeler, kabuklu kuru yemişler, süt ürünlerini istediğiniz kadar yiyin. Tahıllar ve unlu gıdalar, patates, şeker, tatlıları yemeyin. Baklagiller ve çok şekerli meyveleri ise az tüketin.”

Aydın’ın “taş devri diyet programı”na göre, sebzeler ve yeşil yapraklılar daha çok çiğ tüketilmeli, doğal yetiştikleri için ebegümeci, kuzukulağı, ısırgan otu, semizotu, labada gibi yabani otlar tercih edilmeli.

Diyet programında, kayısı, üzüm, muz, gibi şeker içeriği yüksek meyveler sınırlı yenilirken, üzüm çekirdeği ve kabuğu, çilek, yaban mersini, kızılcık gibi meyvelerin çok yüksek antioksidan etkilere sahip olması nedeniyle bolca tüketilmeli.

Diyet listesinde, sütten çok mayalanmış süt ürünlerinin tüketilmesi, günlük mandıra sütünün satın alınması gerektiği kaydediliyor. Nohut, fasulye, mercimek, bezelye, börülce gibi baklagillerin ise haftada en fazla 2-3 kez tüketilmesi gerektiği vurgulanıyor.

Prof. Dr. Aydın, lokmaların iyice çiğnenmesi ve günde en az yarım saat hızlı yürüyüş yapılması veya yavaş koşulması, merdivenlerin çift çift çıkılması gerektiğini de sözlerine ekledi.

domination teşekkürler şeker.
zaman zaman bu şekilde toparlanmalar gerekiyor .
evet ben yediklerimizi yazmaya devam etmekten yanayım . yazacaklarımdan utanıp diğer öğüne dikkatli geçiş yapıyorum.
kendi öz eleştirimi yapmak istiyorum.

psikolojik çıkmazlardan hala kesin dönüşlere kilo kayıplarına geçemedim.
midem genişlemiş.
motivasyonum yerlerde.
yürüyüş yapamıyorum. bu sağlık sorunumla ilgiliama en azından 15 dakika yapabilirim .

bütün bunlar kilo kaybetmeme sebebim değil sadece sığınağım . sığınaktan çıkma vakti geldi.
handemi tşk.ler.

tarikimle ben biliriz takıma kabul edilmenin sancılarını . çünkü bir ing bölümünde yazışıyorduk ve çok istiyorduk. ben 1 ay beklemiştim takıma girebilmek için. bunu temcit pilavi gibi sürekli yazıyorum ama insan bazı şeyleri elde edince yada kolay ulaşınca onun önemini unutuveriyor.
diğer takımlara misafirliğe yada casusluğa gidelim.
nalansu da dönecek. ben biliyorum .enfurtuda tatilini yapıcak gelecek.

iyi akşamlar

evet kızlar itiraf ediyorum valla sözde takımdan çıkmak istedim ama özledim burayı.yani buraya bakmadan olmuyor inanın.yaptığınız liste varya hani bende kendimi ekliyorum takım kapatıılmasın.ben teklif ettim ama pişman oldum yazılarınızı okuyunca.takım demek bu demek zaten.bu akşamlık fazla yazamayacağım.yarın görüşürüz.

silviş ve leahı acayip merak ediyorum ya.neredeki.neyse yarın kilo bildirim günü.ben tekrar uğrayabilirsem yarın listeyi ekleyecem.sabah tartılmayı unutmayın ha!!!!!

silviş canım aşağıda adını gördüm çok sevindim umarım herşey yolundadır.

takımda maalesef benm başlattığım bir konu yüzünden bazı yazışmalar oldu.arkadaşlar bugün bayağı konu ile ilgili yazışmışlar.bende takımdan ayrılamayacağımı anladım.o yüzden sen o benm yazılarımı dikkate alma lütfen.çünkü çok çaba sarfediyorsun bizler için...

kızlar geçerken bir uğrayayim dedim ama
nolmuş size böyle yaa
takim nerde bıraktıysam orada
aynı sancılar
hatta takımı kapatma boyutuna gelmişsiniz
bunu söylemek ne kadar dogru bilmiyorum ama ne yapılırsa yapılsın
bu takım bir türlü o ruhu yakalayamayacak sanırım

aslında silvişin emeklerine,harcadığı zamana çok üzülüyorum
onun gibi çalışan bir kaptanın takımı müthiş motive ilerlemeliydi

2.TAKIM **130.ETAP **
singing kettle (71.5
Silviya ( 66.5
LEAH (84.6
sheker_cadi (71.7
EN-FUR-TU (70.0/70.0/0.0/0.0&#37
Handemi(69.4
tarikim(64.2

2.TAKIM TOPLAM KıLO (497.9)

Son düzenleme:
megilara sende hoşgeldin canım.aslında bi yanım sana katılıyor bi yanımda yok yok toparlanırız diyor amaan ne bileyim işte.bak silviş yine yok görünüyor.ne oluyor anlamadım valla.kızıpta küstü mü acaba.

kızlar aşağıda ismimi görüp nedne yazmadığımı merak ediyosunuz.sanırm pazar gününden beri girmesim bi sorn yok iyim.merak ettiğiniz için teşekkkür ederim. şu an zamanım yok ama uzunca bi mesaj yazıcam.eminim yarın gelirseniz görebilirsiniz.şimdilik ayırmam gerek pcden. iyi geceler hepinize...

:teytey: oh be iyiki geldin cok merak etik seni allah tan kotu bi durum yokmus yarin gorusuruz artikopuyorumnanaktan

kizlar bizim takim canlanmaya basladi biraz gelin sizde bizimlede paylasin tarikim enfurtur 14 takima bekleriz bizim arkadaslarlada tanisin takimlar eski motivationu bulana dek gelin bekleriz ismini yazmadigim arkadaslar sizde gelin beraber toparlanalim:enbuyukkk:

toparlanir toparlanir kotu bi donem sadece bizim takimlar dgeil zaten gel vakit buldukca bizim takima cayimizi ic bak ben hep geldim size

ben geldiim
amanın silvişim gelmiiiş hoşgelmiiş
bizde böle gel gitler yaşadık silvişim ama hepimiz sağ salim ve veremediğimiz kilolarla yine burdayız ben dediğim gibi yarından itibaren başlıyorum günlük rapor vermeye
enfurtu seninde olumlu düşünmene sevindim hayatım bu takımdan ben bi dönem ayrılmıştım ve 3 kilo alaraka geri döndüm kaç gündür yazmıyorum diye yine kaçırdım ipin ucunu yok yok böle olmaz dediğim gibi mezun olmadan burdan ayrılmam

Kızlar ayın en son 6 sında mesaj yazmışım takıma bi ara girip baktımsada bilerek ve isteyerek yazmadım.Evet yoğunum.hatta haftanın 7 günü dolu bir programa sahibim şu an ama istersem 5 dk mutlaka ayırabilirim çok iyi bilirsiniz ki gündüz yazamadığımı girer gece geç saatte yazardım tıpkı şimdi olduğu gibi (saat 02.13 ve bu mesajı bitirmem nekadr sürecek bilmiyorum) kendimce takımı protesto ettim yazmayarak ve ben yok ken ne olacağını merak ettim doğrusu ama görmek istediğim bu değildi!takım benim sırtımda bi küfe değil.ben yoksam yok varsam var diye birşey söz konusu değil.yada bu bi at arabası değil bende arabayı çeken at değilim.söyleidkleirmi yanış anlamayın sakın demek istediğim ben çekmezsem yürümeyecekse ben bu işte yokum.Ben çaba gösteriyorum takımı bir arada tutayım.sözler veriyorum "kaptan gemisini terketmez en son kişi mezun olana kadr burdayım" diyorum ama arkama dönüp baktığımda kimseyi bulamamak beni üzüyo.isterdim ki ben yokken herşey rayında olsun aa silviya yok ama bişey olmuştur ya gelmzse deyip listeler hazırlanıp işleyiş devam etsin ama gel görki benzin dökmüşünüzde çakmağınız ateşlememiş!

Leah en son ayın 31 inde mesaj yazmış aradan bu gün itibari ile 13 gün geçmiş.ama domuz gribine yakalndıklarından bahsetmişti sağlığı konusudan endişeleniyorum.
Handemi son zamanalrda kopuk kopuk paylaşımda bulundu.Annesinin haca gitmesi sebebiyle ona yardıma koşturdu ama bukadar uzun aralıklar olmasaydı keşke..
sheker cadı ayın en son 6 sında girş yapmış görünüyo olsada en son yazdığı mesaj önceki ayın 30 unda yani iki haftadır ortalıkta yok.

Bir takım kuralar koyduk.daha öncelerindede başka şeyler yapmaya çalıştık motivasyon artsın diye ümit ederek ama 2 gün şakşaklandı sonra yavaş yavaş kayboldu gitti mesela tetikler diye kilo veremeyen diskalifiye olur dedik belki çaba gösterilir diye ama hadi sonuca bakalım...

singing 71.7-71.5=0.2kg

silvia 69-66.8.= 2.2kg

LEAH 84.8-84.6= 0.2 kg

şeker cadı 74.5-71.7=2.8kg

enfurtu 71-70.6=0.4kg

handemi70.2-69.4=0.8kg

sonuca göre paçasını kurtaran 2 kişi geri kalan eğer önümüzdeki 4 etapta 1 kilio veremezse kurala göre diskalifiye olması gerek!!!

zaten sorun takımı yürütme sormluluğunun sadece bana ait olduğunun düşünülmesi

keşke hep ilk günlerdeki gibi olabilseydi...

alkisalkisalkisalkisalkisalkis

geçmiş olsun canım.bir an önce toparlarsın inşallah.100kg olma ama dikkat et yinede...

singingim takımın yıkılmaması için çaba gösterdiğin adım attığın için teşekkür ederim. opuyorumnanaktan beklediğin sonuca gelince daha önce detaylı yorum yapıcam demiştim ama işte ondan sonra girmeidm siteye yukarıda yazdığım kadarıyla durum öyle görünüyo ama bakalım zaman ne gösterecek...

bilmukabele tarikim.bende seni tanımkatan memnunum. :1hug:

handemicim herkes kendi için çabalıyo sende kendin için çabala diğerlerinin varlığından bukadr etkilenme ve şunu belirteyim ki benim emeğimin tek başına bi anlamı yok siz kendiniz bişeyler içşin çabalamalısınız ki sonuç alasınız...

ya zaten kaç kişiyiz şurda o koyversin ben koyverim daha bu takım niye var
singing ablam sen toparlamak için bi adım atmışsın bende yanındayım bunu bil

megicim sevgiler.uzun zamndır yeni uğradın ama manzara nahoş.toparlanabilirse topalranır olmaz sa olmaz yapacak bişey yok.. sevgiler...

aslında silvişin emeklerine,harcadığı zamana çok üzülüyorum
onun gibi çalışan bir kaptanın takımı müthiş motive ilerlemeliydi

saol a.s.

Vel hasılı kelam kızlar benim şahsi niyetim 65 kg ya uaştığımda vücudumun biraz istirahat etmesi için bir süre sabit kalmak istiyodum.93 noktasondan buraya geldim ama doğrusu bu durmla bunu biraz erkene alıp takımdan geri dönmek üzere ayrılmak istiyorum.
Dönüş tarihim de şubat sonu mart başı gibi bir zaman olacak.Şimdi buna göre madem olmadığım süre içersinde takımı dağıtıp topladınız sonrada yürümesine karar verdiniz ben gelene kadar takımı sizlere bırkamka istiyorum.Ya emanetime sahip çkarsınız yada kapatırsınız.ne yapmak istediğinize dair kararınızı bana bildirebilirseniz bende gerekli yerlere gerekli açıklamaları yazarım.şidmilik söyleyeceklerim bunlar.cevabınızı merakla bekliyorum.Amacım kimseyi kırmak ceya incitmek değildir.Sürç-i lisan ettimse affola.
Hepinize sevgi ve selamlar...

silviş yazdıklarında sonuna kadar haklısın.darılmaca gücenmece yok,hepimiz kendimizi biliyoruz zaten.benim yazdıklarım sadece özeleştırıydi.yani bazen pcmdeki sorun yüzünden bazende ev işleri dolayısıyla 1 gün boyunca giremeyebiliyorum.işte bu yüzden bazı şeyler aksıyor.ha takıma bakıpta aa bugünde kimse gelmemiş deyip yazı yazmadan çıktığımda hiç olmamaıştır.geçen haftada bana düşen görevimi yapıp günlük listeyi yaptım ama handemiden başka kimse rapor yazmadı.bende düşündüm madem dedim takımdaki bu görevimi aksatıyorum o zaman boşa yer işgal etmeyeyim.

sen şimdi takımı sadece silviş yürütüyor o olmazsa olmaz diye düşündüğümüzü yazmışsın,e durum öyle ama.sen takıma gelmeyince kimsede gelmiyor.işler yürümüyor.aha dün perşembeydi kimse listeyi hazırlamamış.herkesin kendine göre yoğunluğu var.herkesin kendine göre işi gücü var.yani sende başından beri söylüyorsun illa herkes burdayken paylaşımda bulunmak değil,gece bile olsa girin yazın.neyse sen geri dönmek üzere ayrılacağını yazmışsın bende daha önce dediğim gibi haftaya bayram tatiline memlkete gideceğimden ayrılıyorum.

şahsen ben yazdıklarına alınmadım onu söyliyim,çünkü benmde mazeretim var,sizler belki mazeretten saymayabilirisniz ama beni sıkıntıya sokan bi mazerettir bu pc min bozuk oluşu.eğer bundan sonrada benm bu gel gitlerimle takım kabul ederse devam ederim.yok valla senin ki mazeret değil derseniz ayrılırım.çünkü ben takımda üzerime düşeni yaptığımı düşünüyorum.

hepinize sevgiler.(bu arada gelenler listeye eklesin kendinide bari diskalifiye olmayalım)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…