Cuma Zayıflama Yarışması 13. Takım

Merhaba sıra kendimi tanıtmakta :) Adım ece. 20 yaşındayım üniversite okuyorum. Daha önce 5. takımda yarışmış, kaptanlık yapmıştım.
Şaşırtıcı bir başarıyla mezun olmuştum. Ancak üniversite sınavlarına hazırlık, tercih dönemi, üniversiteye hazırlık, başlangıç sınavlar yeni arkadaşlar yeni ortam derken üzücü bir şekilde kilolarım geri geldi. Moralimi bozmamak açısından bu konuya girmemeye özen gösteriyorum.Aslında yarışmak için dönmüştüm geri ama bundan vazgeçtim. Bunun yerine ihtiyacı olan takımlara yardım etmek istiyorum. Bu daha iyi geliyor bana.şu an 66.3 kiloyum. Hedefim 48 e inmek..

Memnun oldum Hilal' cim :KK16: Şuan takımda ki ikinci Hilal oluyorsun bu ara Özlem' lerden sonra Hilal bolluğumuz oldu galiba. :KK9: Öncelikle kilo konusunda hiç acele etme. Önemli olan kilo vermenin yanında verdikten sonra o kiloyu almamak. Mesela ben yaklaşık 4 ay önce 61 kiloyla mezun oldum şuan herşeyi yememe rağmen 62,6 kiloyum. Yani sadece 1,6 kilo fazlam var. Hepimiz ilk başladığımızda senin gibi hevesli olduk. Biran önce bütün fazlalıklardan kurtulmak istedik ama nasıl bir anda o kadar fazla kiloyu almadıysak bir anda da veremiyoruz. İdeali haftada 1 kilodur. Yani ayda 4 kilodur. Öncelikle kendini buna alıştır. Şok diyetlerden kesinlikle uzak dur. Zaten ben gerekli uyarıyı yaparım menülerini görünce. Yaşın henüz çok küçük. Yani metabolizman oldukça hızlıdır. O nedenle birçok kişiden daha çabuk kilo verebilirsin. Her gün akşam en son öğününden sonra menünü buraya yazman gerekiyor. Geçmişi incelersen menülerin nasıl yazıldığını görmüş olursun. Ayrıca takıma her geldiğinde yazmış olduğun en son mesajdan itibaren geçmişi okumayı ihmal etme lütfen çünkü bu çok önemli. Geri kalan herşey zaten kurallarımızda yazıyor. Ara ara oku kurallarımızı. Mümkün olduğunca hafta içi tartılmamaya çalış. Sadece cumadan cumaya tartıl. O zaman motivasyonun daha iyi oluyor. Bunların haricinde aklına gelen herşeyi sorabilirsin bize. Elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırız her konuda.

Ebrucum sana çok teşekkür ederim canım ya :) Ben biraz aceleci davrandım sanırım hemen vermek istedim 1 ay önce diyete başladım 4 kilo vermiştim sizin gibi arkadaşlarım olmadığından dolayı o kiloyu tekrar aldım yani diyeti bıraktım maalesef. Bir kaç arkadaş daha yardımcı oldu bana şok diyeti bıraktım yapmıyorum sağlıklı kilo vermek istiyorum ben de. Fikirlerin için çok teşekkür ederim canım :) Hemşireyim zaten bu şok diyetlerrin işe yaramayacağını biliyordum ama insan hem kilo vermek istiyor ya o da imkansız ben de takımımın kurallarına uyuyor dediklerine katılıyor bu yöntemi doğru bulmuyorum :) Sadece cuma günleri tartılmak çok mantıklı aksi halde dediğin gibi insanın morali bozuluyor ayrıca adaşım olmasınada çok sevindim canım. Herkese başarılar.:KK9:

Takımı sağlıkçılar bastı zaten :KK9: Ben de sağlıkçıyım. Diğer Hilal' de. Burcu' da toplamda 4 kişi olduk. Yakında sağlıkçılar takımı yapcam 13. takımı :KK52:

Valla çok iyi bir fikir canım :)) 'Çılgın sağlıkçılar zayıflıyor' :hadi bakalım 4 kişinin meslektaşım olmasına çok sevindim ayrıca :) daha iyi motive olacağımızı düşünüyorum :):KK53:

Tatlım herkes sana kendini tanıtmış. Ama sen henüz tanıtmamışsın. Bizde sabırsızlıkla seni tanımayı bekliyoruz. Nerdeyse herkes söylemiş şok diyetler hakkındaki düşüncesini. Takımda hiç kimse şok diyet yapmıyor. Burdaki ilk amacımız kilo vermenin yanında sağlıklı beslenmeyi öğrenebilmek. Öncelikle hayatından şekeri ve beyaz ekmeği tamamen çıkartman lazım. Ayrıca patates diyette yenilmemesi gereken bir yiyecek. Bize çok masum görünüyor ama glisemik indeks oranı yüksek olması sebebiyle kilo verdirmek yerine kilo aldırıyor diyeyim kısaca. Takıma alınma konusuna gelince eğer paylaşımların güzel olur, iyi kilolar verebilirsen bu süre kısalabilir. Yani bu tamamen sana bağlı. Kısalabileceği gibi uzayabilme ihtimalide var. Çünkü listeye her giren çıkan üye takım ortalamasını etkiliyor. O nedenle deneme süresine göre alıyoruz listeye.

Seni izinli yazmadım o zaman Nur. Haftaya çok iyi bir sonuç bekliyorum ona göre hazırla kendini. :KK20::KK34:

Bunu verilmiş bir söz olarak kabul ediyorum Özlem haberin ola :KK34:

Maşallahın var Özlem' cim. Eğer bu şekilde gidersen yaza bomba gibi bir hatun olacaksın. :KK9::nazar:

Evdeyim derken? Nerdeydin ki daha önce? Bu arada baban için mutlu yıllar :KK16:

Tanıtım yaptım canım ben de ama yine söyleyim 21 yaşındayım evliyim hemşireyim şok diyetide bıraktım bu arada :KK70: katılıyorum sizlere takıma alınmak için elimden geleni ardıma koymayacağım :KK70::KK1:

Kızlar ben şimdi oturmaya gidiyorum. 2 bardak çay içerim. bir de salata tarzı birşey varsa 4 kaşık ara öğün olarak ondan alırım. hamur işi ve tatlılara dokunmayacağım söz :KK1:

Ebrucum sana çok teşekkür ederim canım ya :) Ben biraz aceleci davrandım sanırım hemen vermek istedim 1 ay önce diyete başladım 4 kilo vermiştim sizin gibi arkadaşlarım olmadığından dolayı o kiloyu tekrar aldım yani diyeti bıraktım maalesef. Bir kaç arkadaş daha yardımcı oldu bana şok diyeti bıraktım yapmıyorum sağlıklı kilo vermek istiyorum ben de. Fikirlerin için çok teşekkür ederim canım :) Hemşireyim zaten bu şok diyetlerrin işe yaramayacağını biliyordum ama insan hem kilo vermek istiyor ya o da imkansız ben de takımımın kurallarına uyuyor dediklerine katılıyor bu yöntemi doğru bulmuyorum :) Sadece cuma günleri tartılmak çok mantıklı aksi halde dediğin gibi insanın morali bozuluyor ayrıca adaşım olmasınada çok sevindim canım. Herkese başarılar.:KK9:

aramıza hoşgeldin :)) ben özlem 25 yaşındayım bu takımla birlikte yaklaşık 2 ayda 7 kilo verdim.takıma girmeden de baya kilo vermiştim ama buranın motivasyonu başka.alışınca burdan uzak kalmak hiç yaramıyor.şok diyetleri bırakman çok iyi olmuş canım gerçekten boşa zaman kaybı fazlasıyla geri dönüyor kilolar.Biraz sabır ve motivasyonla seninde hedefine ulaşacağına inanıyorum

Son düzenleme:
aramıza hoşgeldin :)) ben özlem 25 yaşındayım bu takımla birlikte yaklaşık 2 ayda 7 kilo verdim.takıma girmeden de baya kilo vermiştim ama buranın motivasyonu başka.alışınca burdan uzak kalmak hiç yaramıyor.şok diyetleri bırakman çok iyi olmuş canım gerçekten boşa zaman kaybı fazlasıyla geri dönüyor kilolar.Biraz sabır ve motivasyonla seninde hedefine ulaşacağına inanıyorum

Hoş bulduk özlemcim evet çok teşekkür ederim yapmıyorum sizin sayenizde şok diyeti canım :) Motivasyonu kadınlar kulubünden ve sizden alacağıma sonuna kadar eminim ama sabır ben de yok şok diyete bu yüzden başladım canım maalesef benim hayatım hep kilo verme çabasıyla birlikte yürüdü. 15 yaşımdan beri zayıflamaya calısıyorum maalesef artık bıktım başarısız serüvenlerden. Bu sefer kendimden eminim yolumdan dönmeyeceğim fakat kilo vermem bazı rahatsızlıklar yüzünden zor gibi görünüyor ama bunu motivasyonumla aşacağım terleten eşofman aldım spora fazlasıyla çıkıyorum umarım bu sefer vazgeçmem sayeniz de 2 haftada 3 kilo verdiysem çokta yavaş sayılmaz kilo vermem sadece senin de dediğin gibi SABIR lazım canım teşekkür ediyorum hepinizi çok sevdim :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

Hoş bulduk özlemcim evet çok teşekkür ederim yapmıyorum sizin sayenizde şok diyeti canım :) Motivasyonu kadınlar kulubünden ve sizden alacağıma sonuna kadar eminim ama sabır ben de yok şok diyete bu yüzden başladım canım maalesef benim hayatım hep kilo verme çabasıyla birlikte yürüdü. 15 yaşımdan beri zayıflamaya calısıyorum maalesef artık bıktım başarısız serüvenlerden. Bu sefer kendimden eminim yolumdan dönmeyeceğim fakat kilo vermem bazı rahatsızlıklar yüzünden zor gibi görünüyor ama bunu motivasyonumla aşacağım terleten eşofman aldım spora fazlasıyla çıkıyorum umarım bu sefer vazgeçmem sayeniz de 2 haftada 3 kilo verdiysem çokta yavaş sayılmaz kilo vermem sadece senin de dediğin gibi SABIR lazım canım teşekkür ediyorum hepinizi çok sevdim :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

2 haftada 3 kilo çok iyi canım.şuanki kilonu bilmiyorum yazmışsan daha önce gözümden kaçmış olabilir.vermen gereken kilo fazlaysa başlarda çok ve daha hızlı kilo verirsin. asıl sabır işi kilo verme yavaşladığında lazım.genelde bi süre kilo veremeyince yada az verince sıkılıp bırakıyoruz bunu yapmazsak bi süre sonra kilolar tekrar gitmeye başlıyor zaten.şimdiye kadar verememiş olabilirsin ama şuan senin çok kararlı olduğunu düşünüyorum bu çok öenmli bu sefer başarıcaksın eminim.

2 haftada 3 kilo çok iyi canım.şuanki kilonu bilmiyorum yazmışsan daha önce gözümden kaçmış olabilir.vermen gereken kilo fazlaysa başlarda çok ve daha hızlı kilo verirsin. asıl sabır işi kilo verme yavaşladığında lazım.genelde bi süre kilo veremeyince yada az verince sıkılıp bırakıyoruz bunu yapmazsak bi süre sonra kilolar tekrar gitmeye başlıyor zaten.şimdiye kadar verememiş olabilirsin ama şuan senin çok kararlı olduğunu düşünüyorum bu çok öenmli bu sefer başarıcaksın eminim.

Teşekkür ediyorum canım ben de bu sefer başarabileceğimi düşünüyorum ben açlığı aramıyorum ama şekerim tansiyonum düşüyor o da beni çok rahatsız ediyor savaşamıyorum bununla sağlık açısından da baş etmem mümkün değil o yüzden enerji verici ama kalorili olmayan besinler tüketmem lazım benim tekrar çok teşekkür ediyorum canım kilom 79 olmak istediğim kilo 65 15 kilo vermem lazım:KK23:

hilalcim hoşgeldin tekrar. dinç tok tuacak tek şey düzenli bir beslenme planıdır cnm. eğer çok acıkıyorsan kuru meyve beyaz leblebi ama abartmadan ve ekmeği ne kadar az yersen o kadar az acıkırsın

canım yeni gördüm teşekkür ederim sana ben bir de şey diyeceğim ki benim hedef kilom 64 orada bahsedilen bensem eğer 60 yazılmış ama hangi hilal bilmiyorum :)) kilom 79 boyum 173 :)

merhaba ben 9.takımdan
takım kaptanımız sizinle kardeş takım olduğumuzu söyledi ve kendisi bugün meşgul listeyi ben hazırlamaya ve genelde paylaşmaya uğraştım da
yanlışlık olmamassı adına bir şey sormak istiyorum
takımın yüzdesi hesaplanırken
yüzdeyi kişi sayısına bölerken izinli arkadaşı da buna dahil ediyor muyuz

bizim takımda listede şuan 5 kişi var ama 1 kişi izinli görünüyor takımın toplam yüzdesini 4'e mi 5'e mi bölmem gerekli
şimdiden teşekkürler

hoşbuldum canım ben 21 yaşındayım 5 aylık evliyim masa başı bir işte çalışıyorum ismim hilal ilk defa böyle bir platforma üye oldum :) sevinçli ve azimliyim vereceğim bu kiloları bir an önce takıma alınmak istiyorum ebru hanım her hafta cuma günleri bu andan itibarem kilomu paylasacagım umarım devam ederım 40 kilo vermiş birisi olarak iştah kesici ve enerji sağlayıcı bir şeyler önerir misiniz :KK52:

Mrb Hilal, ben Gönül. Bir haftadır buradayım. Şimdi deneniyorum. İlk haftada 1 kilo verdim, mutluyum. 33 yaşındayım, bekarım, memurum. Kilom artık 82 hedegim 63 😉 kolaylıklar dilerim.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Mrb Hilal, ben Gönül. Bir haftadır buradayım. Şimdi deneniyorum. İlk haftada 1 kilo verdim, mutluyum. 33 yaşındayım, bekarım, memurum. Kilom artık 82 hedegim 63 😉 kolaylıklar dilerim.

merhaba gönül hanım hedef kilomuz birbirine çok yakın ben de 79 kiloyum kilolarımız da çok yakın sık sık haberleşelim dertleşelim :)):KK8::KK8::KK8:

merhaba gönül hanım hedef kilomuz birbirine çok yakın ben de 79 kiloyum kilolarımız da çok yakın sık sık haberleşelim dertleşelim :)):KK8::KK8::KK8:

Canım ismimle hitap edebilirsin daha rahat konuşuruz 😉

Teşekkür ediyorum canım ben de bu sefer başarabileceğimi düşünüyorum ben açlığı aramıyorum ama şekerim tansiyonum düşüyor o da beni çok rahatsız ediyor savaşamıyorum bununla sağlık açısından da baş etmem mümkün değil o yüzden enerji verici ama kalorili olmayan besinler tüketmem lazım benim tekrar çok teşekkür ediyorum canım kilom 79 olmak istediğim kilo 65 15 kilo vermem lazım:KK23:

öğünlerinin arası çok uzun olması bi de ara öğün yap bence.az az aç kalmadan yemek yersen tasiyonun düşmez diye düşünüyorum.sağlıklı bir menü olunca bu sorunları yaşamazsın ama yediklerinde bir sorun yok ve hala devam ediyosa diyetisyenden ve doktordan yardım alman daha iyi.bugünden itibaren menülerini görücez nasıllar bakalım:))bende kilo vermeye başladığımda senin kilolarındaydım şuan da 64.8 yani senin hedeflediğin kiloyu verebilmiş biriyim seninde yapmaman için hir bir neden yok.

merhaba ben 9.takımdan
takım kaptanımız sizinle kardeş takım olduğumuzu söyledi ve kendisi bugün meşgul listeyi ben hazırlamaya ve genelde paylaşmaya uğraştım da
yanlışlık olmamassı adına bir şey sormak istiyorum
takımın yüzdesi hesaplanırken
yüzdeyi kişi sayısına bölerken izinli arkadaşı da buna dahil ediyor muyuz

bizim takımda listede şuan 5 kişi var ama 1 kişi izinli görünüyor takımın toplam yüzdesini 4'e mi 5'e mi bölmem gerekli
şimdiden teşekkürler

aslında burcu buna cevap verse daha iyi olurdu ama ben bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışayım.
izinli olan arkadaş bu hafta izne ayrılmışsa listeye onuda ekleyip listeyi ona göre hesaplıyoruz.ikinci ve sonraki haftalar onu liste dışı bırakıyoruz.

X