Cuma Zayıflama Yarışması 13. Takım

kızlar moralim çok bozuk :KK14::KK14: annem dolabımı karıştırmış elbiselerimin ceplerini karıştırmış sevgilimin bana aldığı yüzüğü bulmuş saklamış nereye koydu bulamıyorum :KK43: bana yazdığı yazıları okumuş şimdilik bir şey demiyo ama sınadan sonra der kesin laf sokup duruyo :KK14: moralim çok bozuk hiç bir şey canım istemiyo tonlarca çikolata yeyip ağlamak istiyorum :KK14: sevmiyorum annemi her şeyimi karıştırıyo günlüğümü bile okuduu :KK14: bu evde yaşamak istemiyorum artık

kızlarınızın sizden nefret etmesiini istemiyosanız özel hayatlarına karışmayın eşyalarını karıştırmayın buda benden size kardeş nasihati olsun :KK14:

pek gelemeyebilirim bu sıralar foruma canım hiç bir şey istemiyo :KK14:

canım benim annemde yapıyordu.aslında kötü niyetleri yok ama tabiki doğru bişey değil bazı şeyleri karıştırmamak kişiye özel bırakmak lazım.bence annenle güzel bi şekilde konuş bu durumdan hoşlanmadığını ortada yanlış bi durum olmadığını anlatmaya çalış.zamanla böyle durumlar çözülüyor zaten.sakın morelini bozup kendini bırakma.böyle yapmanın sadece kendine zararı var

selam kizlar eve yeni geldim bigun yiyecek konusunda baya gunah isledim hayvan gibi yedim birazda huzurlu ama huzursuz bi gundu filan anlamadim hersey iyi giderken bisiler cikio devamli mutluluguma golge dusuyo :KK14:

Burcucum
1.sini bulabilirmiyim bakmam lazim o kelimeleri tercüme etmeliyim. Sanirim ben bimeks aramistim daha önce ama bulamamistim.
Birde kac saat bekletiyirsun sacta.

2.tarifteki lavanta kurusu nasil, dallimi yada tek tohumlarimi cnm?
Bide sen tarifteki gibi duruluyirmusun yada sacindami birakiyorsun lavanta suyunu.
Birde suan hangi sampuani kullaniyorsun?

Ben bir ara uzun süre h&shoulders ve krem olarak garniertin yesil kutusunu kullandm artik satistan kalkti o.
sonra saclarim döküldü.
ünlülerin kullandgi cok önerilen ve pahali bisey kullandim saclarim resmen 3ayakli catala döndü.
Hemen uckari aldirtip panthene gectim. Sampuan ve sac kremini kullaniyorum. Sac kremini son 2defada kullanmadim sanirim o da döküyor.
Canim lavantayi tarifteki gibi yapip 1 tas suyun icine koyuyorum ve son kez onu sacima dokup cikiuorum banyodan. Ben h&shoulders kullaniuorum sac kremi elidor kullaniyorum sac dokulmem coktu azaldi. Bunu her banyoda yapiodum simdi yapmiyorum 1 aydir filan bide haftada 1 yumurta zeytinyagi sirkeden maske yapiodum simdi cok memnunum saclarimdan :KK43:
kızlar moralim çok bozuk :KK14::KK14: annem dolabımı karıştırmış elbiselerimin ceplerini karıştırmış sevgilimin bana aldığı yüzüğü bulmuş saklamış nereye koydu bulamıyorum :KK43: bana yazdığı yazıları okumuş şimdilik bir şey demiyo ama sınadan sonra der kesin laf sokup duruyo :KK14: moralim çok bozuk hiç bir şey canım istemiyo tonlarca çikolata yeyip ağlamak istiyorum :KK14: sevmiyorum annemi her şeyimi karıştırıyo günlüğümü bile okuduu :KK14: bu evde yaşamak istemiyorum artık

kızlarınızın sizden nefret etmesiini istemiyosanız özel hayatlarına karışmayın eşyalarını karıştırmayın buda benden size kardeş nasihati olsun :KK14:

pek gelemeyebilirim bu sıralar foruma canım hiç bir şey istemiyo :KK14:

Canim emin ol kotu bi niyeti yoktur ben bile gencayin kardesinin facesini kontrol ediuorum ama tabi dogru bisi degil ama annem banada yapmisti ve simdi diyorum ki iyi ki yapmis cunku bnm gormedgim yanlislari gormus ve iyiki uyarmis diyorum emin ol kotulugunu istemez otur oturdugun yrde ve hayatina devam et cikolata kurtulus degil o sinavdan yuksek alip yuzlerini kara cikarmamak kurtulus cnm :KK4:

kızlar bu ara depresyondayım sanki çok canım sıkılıyor
tatile girdim ama yine de kafam rahat değil
ama tek sebebi kilolarım
bu günkü menümü yazmıycam çok kaçamak yaptım
ama bundan sonra gün atlamadan menümü yazıcam

sabah
2 kuru kayısı
1 haşlanmış yumurta
2 yeşil zeytin
1 dilim peynir
2 cherry domates
1 dilim ekmek

ara
yarım sigara böreği (maalesef)
1.5 muz (muzlar büyük değildi)

akşam
fırında hamsi
bol salata
1 bardak kola :KK43:

şimdilik 1 litre su yatana kadar 1.5 litre yapıcam onu da.

bugün öğlen bişey yemedim üşendim sanırım. :KK50: ara kısmındakilerle idare ettim. ayrıca sigara böreğinin kalorisi çok çok yüksekmiş haberiniz olsun yedikten sonra baktım, iyi ki yarım yemişim. :KK37:

Canim 1 bardak kolada 60 kesme seker ve bunu eritebilmek icin 1 saat yurumen gerektgini biloyormuydun :KK47:

menüm

sabah (10.00)

1 haşlanmış yumurta
biraz beyaz peynir
1 tam buğday ekmeği
1 domates 1 salatalık
yeşil çay

öğle(14.00)

5 kaşık kıymalı ıspanak yemeği
2 kaşık yoğurt

akşam(18.00)

1 orta boy çupra fırında
3 fırında mantar
bol roka salatası
2 küçük parça kabak tatlısı:18:

9 büyük bardak su daha da içerim
sabah yarım saat yürüdüm birazdan yine yürüyüşe çıkıcam

Bugünkü menüm
Sabah 10:30
1 kase nesfit+süt

Öğle 14:15
1 tabak fırında kıymalı karnıbahar
1 kase yogurt+1yk keten tohumu

Akşam 18:30
1 kase yoğurt+5yk yulaf ezmesi

800ml yesil cay
3 litre su

Spor
00:45
20dk kosu bandı+20dk k.bisikleti

15:30
45dk k.bisikleti 250cal:KK52:
5dk sopayla saga sola dönme-eğilme hareketleri
:KK8:
Ozlemim aksam neden gecistrdin guzek menu :KK9:
bugünkü menüm :

sabah 10 : 1 kkdan az peynir
4 yeşil zeytin
yarım domates
azıcık roka
2 kaşık süzme yoğurt
1 bardak süt
1 tane yumurta
1 dilim ekmek kepekli

ara 12 : yarım armut

öğle 14.00: 4 kaşık ıspanak yemeği
4 kaşık yoğurt
avucumun içinden daha küçük et haşlama
salata
1 kepçe tarhana çorbası

ara 16.45 : 1 tane elma
2 dilim ekmek kepekli

akşam 18.15 : çoban menemeni

su : 1.5 litre bitti

spor şimdilik yok ama karın hareketleri yapıcam 200 mekik çekicem ama değişik şekillerde alt karın üst karın hepsini çalıştırıcam :KK31:
bide yan yağlar için bi hareketim var onu yapıcam :KK31:

Hanifecim hosgeldin. Ekmeklerin fazls olmus bide sabah sut yogurt peynir fazla geldi bna 3 sutlu yogurt olmayabiirdi

selam kizlar eve yeni geldim bigun yiyecek konusunda baya gunah isledim hayvan gibi yedim birazda huzurlu ama huzursuz bi gundu filan anlamadim hersey iyi giderken bisiler cikio devamli mutluluguma golge dusuyo :KK14:

Canim lavantayi tarifteki gibi yapip 1 tas suyun icine koyuyorum ve son kez onu sacima dokup cikiuorum banyodan. Ben h&shoulders kullaniuorum sac kremi elidor kullaniyorum sac dokulmem coktu azaldi. Bunu her banyoda yapiodum simdi yapmiyorum 1 aydir filan bide haftada 1 yumurta zeytinyagi sirkeden maske yapiodum simdi cok memnunum saclarimdan :KK43:

Canim emin ol kotu bi niyeti yoktur ben bile gencayin kardesinin facesini kontrol ediuorum ama tabi dogru bisi degil ama annem banada yapmisti ve simdi diyorum ki iyi ki yapmis cunku bnm gormedgim yanlislari gormus ve iyiki uyarmis diyorum emin ol kotulugunu istemez otur oturdugun yrde ve hayatina devam et cikolata kurtulus degil o sinavdan yuksek alip yuzlerini kara cikarmamak kurtulus cnm :KK4:
hayrola burcucum canını sıkan bir durum mu oldu

kızlar bu ara depresyondayım sanki çok canım sıkılıyor
tatile girdim ama yine de kafam rahat değil
ama tek sebebi kilolarım
bu günkü menümü yazmıycam çok kaçamak yaptım
ama bundan sonra gün atlamadan menümü yazıcam

canım kaçamaklar olabiliyor ama kendini bırakmadan devam etmek önemli morelini bozma ve yarından itibaren güzel sağlıklı bir menüyle diyetine devam et.istedikten sonra yapamayacak bişey yok sen de biliyosun bunu:KK34:

hayrola burcucum canını sıkan bir durum mu oldu

canım annemle gencay biraz çatışıyolar birbirlerine söleyemiyolar doğl olarak hep bana sölüyorlar sözlenince rahat olcaz diye düşündü dün 10 a kadar izinliydim gencay annemi aradı 11 olsa olur mu dedi annemde yok 10 da evde olcak dedi. gencay anama bişi diyemedi bana köpürdü filan. gün boyuda hiç sıkıntımız yoktu

bildirim geldi bi açtım senden. suçumu bildiğim için dedim: kızım hazır ol kızıcak. :KK52:

60 kesme şeker nedir ya, yuh. :KK4:

yaa işte o masum bi bardak kola öle bişi diyetide aynı normalide kan şekerini hemen fırlatıp yağ depolanmaya yatkınlığı artırıyor daha çok içildiğinde gastrit ülser gibi mide rahatsızlıkları ve bagırsaklardaki yararlı bakterileri öldürmeye kadar gidiyor canım. kendimden biliyorum :KK50:

Son düzenleme:
kızlar günaydınnnn ben yine dershaneye gidiyorummm ıff pıff gidesim yok ama mecburum :KK50:

Günaydin kizlar nasilsiniz?
Wc ihtiyaci icin kalktim baktim modemin isiklari yaniyor hemen fora girrym dedim. Dün bisürü kntr gitti buraya gircem diye. Abonelik yapmadikca net giderse gelenicem yinr.

Dünki menümüde yazayim
11
1kase nesfit ve süt

16
Yarim poaca olmamis ams
Dayanamadim :KK43:

18:30
3 tane kücük kabak dolmasi.
Yani bir bütün kabak büyüklügünde. Kabak inceydi icindeki pirinc cok azdi yNi.
Ve 1 kase yogurt.

2ltye yakin su

Biraz serbest egzersiz yaptm tuhaf hareketler :KK70:

.Lavanta Kürü - Sac Dökülmelerine karsi Prof.Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu'nun Tarifi
Prof.Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu'nun Sac Dökülmelerine karsi Lavanta Kürü

Saç dökülmesine karşı kür.
Bir tutam lavantayı (yaklaşık 4-5 gram veya tepeleme 1 yemek kaşığı) 500-750 ml kaynamakta olan suya ilave ediniz. Yaklaşık 5 dakika kısık ateşte demleyiniz. Demleme tamamlandıktan sonra ılımasını bekleyiniz ve ılıkken süzünüz.
Eğer, saçlarınız temiz ise demlediğiniz lavanta suyu ile saçlarınızı yıkayınız ve yarım saat etki ettiriniz. Yarım saat etki ettirdikten sonra sadece suyla durulayınız.
Eğer, saçlarınız kirli ve çok yağlanmış ise önce sabun (tabii yeşil sabun) veya şampuanla yıkayınız. Sonra demlenmiş lavanta suyu ile yıkayarak, yarım saat etki ettiriniz. Daha sonra sadece su ile durulayınız. Saç dökülmesi durana kadar haftada bir-iki defa uygulanır. Saç dökülmesi durduktan sonra önleyici amaçlı olarak zaman zaman uygulanır..

Alintidir...

arkadaslar dokulen saclara lavantanın cok ıyı geldıgını duymustum ve arastırdım kendımde uygulamaya basladım.daha bı hafta oldu ve oldukca etkılı.uygulamak ısteyen arkadaslara tarıfı yazıyorum.4 su bardagı kaynamakta olan suya bı tutam lavantayı eklıyoruz.yaklasık 5 dakıka yuksak sıcaklıkta kaynatıyoruz.altını kapatıp demlemeye bırakıyoruz.ılınınca suzuyoruz.saclarımız temız ıse sacımızı demledıgımız lavanta kuruyle ıslatıyoruz ve yarım saat beklıyoruz.sonra sadece suyla duruluyoruz.eger saclarımız kırlı ıse saclarımızı sampuanlayıp duruladıktan sonra lavantalı suyu sacımıza dokuyoruz ve yarım saat bekletıp duruluyoruz.bu uygulamayı sacımızın dokulmesı durana kadar haftada bır veya ıkı kere uyguluyoruz.ıste bu kadar basıt.uygulayacak olan arkadaslar sonucları buradan paylasırlarsa mutlu olurum...

Ok cnm tsk ederim :)
Hersey yolunda gider

Duzelir insallah en kisa zamanda.:KK66:ben senin surekli telefondan baglandigini zannediyordum.:KK52:

Evet canim son 1hafzadir fln telden giriyorum ama evin wlanini kullanarak. Sim kartimdan girmiodum cünkü cok pahali ve asiri yavas, cekmio üstelik :s
Ondan simdi wcye kalkinca modemin isiklari yandgni görünce hemen forums girdim :)

Kizlar gecmise göz attim kacamaklar var benimde öyle naptik biz ya haftaya sonuncu olmayalim yine 1.olmusken toparlaniiiinnn :)

Simdi dvm uyuyacagm net gitmezse yine görüsüürüz :)

Gunaydin cnm iyi dersler sana.:KK66:) sen okula gidiyordun sanki.:-/

Okulum tatiloldu cnm kpss ye hazirlaniyorum dershne var hocada o kdar sıkıci anlatiyor ki :KK14:

Günaydin kizlar nasilsiniz?
Wc ihtiyaci icin kalktim baktim modemin isiklari yaniyor hemen fora girrym dedim. Dün bisürü kntr gitti buraya gircem diye. Abonelik yapmadikca net giderse gelenicem yinr.

Dünki menümüde yazayim
11
1kase nesfit ve süt

16
Yarim poaca olmamis ams
Dayanamadim :KK43:

18:30
3 tane kücük kabak dolmasi.
Yani bir bütün kabak büyüklügünde. Kabak inceydi icindeki pirinc cok azdi yNi.
Ve 1 kase yogurt.

2ltye yakin su

Biraz serbest egzersiz yaptm tuhaf hareketler :KK70:

Pogaca disinda iyi bi menu canim :KK9:

X