Cuma Zayıflama Yarışması 13. Takım

Gunaydın hanımlar
bayadır geliyorum takıma ama hiç aktif.değil takım cok kotu
ben izindeyim. Ama gelip okuyorum, yazamıyorum cunku finallerim basladı
Yeni gelenler hosgeldiniiizzz
Kapran yok.ortalıkta,inş hersey yolundadır, takımın boyle boş oldugunu orunce o da uzulu,ek:KK43:
kızlar bugun tartıldım ama sonuc felaket, soyleyemem bile
bugun evdeyim pirinç lapası detoksu yapıyorum,.dur demezsem basladıgım yere geri donucem:KK43:(
hızlıca bir iki kilo.gitsin, şoklayayım, sonrada kendimi tutmaya devam, eski halime donup, hatta eksiye geçip tekrar giricem takıma inşallah
öpüyorum herkesii, bugun cok calısmam lazım yarınki sınava, goorusurızz

canım başarılar sana
umarım iyi geçer sınavlar
aman dikkat et sınavların bitince pişman olma
ben genelde öyle yapıyorum
ama dün akşam ufak bir kaçamak yaptım ve çok kızdım kendime
başım sıkışınca işleri yetiştiremeyince kendimi yemeğe veriyotum
ama olan bana oluyor
ahhhh allahım artık dur diyorum kendime

günaydın arkadaşlar.evet arkadaşlar gruplar artık eskisi gibi aktif değil.

evet canım
hep birlikte el birliği ile hareketli hale getiricaz

Kızlar gelemiyorum bir kaç gündür. Ben gelemeyince de takım eski haline dönemiyor. Çok yoğunum bu günlerde. Hiç bir şeye vaktim yetmiyor. Üstüne birde hastalığım tam iyileşmedi. En kısa zamanda her şeyi yoluna koyup sık sık gelmeye çalışacağım. Ama bu arada sizde bırakmayın kendinizi. Takımın durumu kötü ama onu iyileştirmek bizim elimizde. Birazcık sabır ve destek. Geçmişi okuyamadım ama Elif gelmiş sanırım. (file76 Uzun zaman oldu ismini doğru hatırlayabildiysem eğer:26:) Mesajlarına tam bakmadım. Takıma dönmek istiyorsan geldiğim zaman görüşelim yeniden. Beni hatırlamışsındır büyük ihtimal.

Burcu' cum desteklerin için çok teşekkürler Seviyorum seni :KK16:Funda' cım bugün ikinci gün nasıl geçiyor?

canım çok geçmiş olsun

Kaptancim cok gecmis olsun dikkat et kendine.az once buyuk capta bi tartisma yasadim mudur yardimcisiyla o sinirle mudurun odasina gittim olayi anlatirken mal gibi aglamaya basladim ciktim lavboya gittim durduramadim kendimi ne bicim agladim:KK43:sonra ictim 1 tane.icime cekmedim ama yeminle durduramadim aglamami regl olacam onun da etkisi:KK43:beceremedim ebru arkasina sigindim belkide:KK43:ama birakmadim devam edecem.

canım üzüldüm tartışma yaşadığına umarım yoluna girer işler
sıkma canını sigara konusunda da aman haa taviz yok
funda burcun ne ben çok çabuk ağlarım sinir olurum bu huyuma

kızlar nabersiniz? :)

bir aklıma geldi, takımıma bakayım dedim :)
biz iyiyiz , 31. haftadayız :) az kaldı walla...
hayırlısıyla kavuşacağım oğluma 9-10 haftaya kadar inşallah...

sonra da birkaç ay geçsin, vuhuuuu yanınızdayım.. eşime söz verdim, seneye yaza bomba olcam diye... şimdilik 10-11 kilo aldım.. çok değil ama hızlandı son haftalarda... çok fazla almadan bitirebilirsem süper olacak...

öpüyoruuuumm...

hayırlı doğumlar canım sana
aman dikkat et bundan sonra alınıyor asıl kilo
mümkün oldukça almamaya çalış
çünkü emzirirken de çok alınıyor
ben ilk hamileliğimde 23 kilo aldım
ikinci de 11 kilo aldım

Kaptancim cok gecmis olsun dikkat et kendine.az once buyuk capta bi tartisma yasadim mudur yardimcisiyla o sinirle mudurun odasina gittim olayi anlatirken mal gibi aglamaya basladim ciktim lavboya gittim durduramadim kendimi ne bicim agladim:KK43:sonra ictim 1 tane.icime cekmedim ama yeminle durduramadim aglamami regl olacam onun da etkisi:KK43:beceremedim ebru arkasina sigindim belkide:KK43:ama birakmadim devam edecem.
Teşekkür ederim canım benim. :KK16: Bırakmadım devam derken umarım sigaradan bahsetmiyorsundur. Vazgeçmedin dimi bırakmaktan? İlk zamanlarda öyle olabilir ama emin ol sonradan hepsi bitiyor. Sen sigaradan zannediyorsun sinir halini ama emin ol onunla alakası yok. Bende bugün iş yerinde kötü bir olay yaşadım. Şuan çalıştığım birimden eski birimime almak istiyorlar beni ama ben eskisinde çalışmak istemiyorum. Israrla beni yerimden etmeye uğraşıyorlar canım çok sıkkın. Dua edin bana hayırlısı olsun hakkımda. Sende sıkma canını düzelir inşallah her şey en kısa zamanda.

Onemli degil ebrucum elimden gekdigince burdayim ananeme bakiyorum 2 gundur telden girmeye calisiyorum ama bi kac gun onceye gore daha canli diye dusunuyoorum takimi file 76 ve gozde diye 2 yeni isim var canin bugun bakamadim katilmak isteyenler alanina askinda yeterince uyemiz var ama paylasim yok cnm ya :KK14:
Zaten bu olaylar birden bu hale geliyor Burcu. Üye çok ama katılımın ve paylaşımın çoğalabilmesi için yeni kana ihtiyacımız var. :KK34:

hatırlıyorum canım çok geçmiş olsun kendine dikkat et.gelince bol bol sohbet ederiz.
Teşekkürler canım :KK16:

kızlar nabersiniz? :)

bir aklıma geldi, takımıma bakayım dedim :)
biz iyiyiz , 31. haftadayız :) az kaldı walla...
hayırlısıyla kavuşacağım oğluma 9-10 haftaya kadar inşallah...

sonra da birkaç ay geçsin, vuhuuuu yanınızdayım.. eşime söz verdim, seneye yaza bomba olcam diye... şimdilik 10-11 kilo aldım.. çok değil ama hızlandı son haftalarda... çok fazla almadan bitirebilirsem süper olacak...

öpüyoruuuumm...
Hoş geldin canım. Her şeyin yolunda olmasına çok sevindim. Kiloyu sakın ama sakın takma. Önemli olan senin ve bebeğin sağlığı. Gerisini sen halledersin nasıl olsa. :KK16:

canım başarılar sana
ama olan bana oluyor

canım çok geçmiş olsun
Çok teşekkürler Zeynep' cim. :KK16: Kaçamak için kızdım sana çünkü artık listedesin. Kaçamak yok :KK47: Bebişte büyüdü artık. Ek gıdaya başladın mı? Hala emiyor mu?

sabah(10:30)
recel bal tereyag
4 zeytin
yarım kk peynir
3 dilim kızarmıs ekmek

öğle(14:00)
1 kase mercimek corba
1 dilim kızarmıs ekmek

akşam(17:30)
4 yk pırasa
salata

2 litre su

sabahları ananeme gidiyorum kızlar evin düzeninide pek bilmediğim için ne bulduysam onu yedim gibi oldu
:KK50:

Son düzenleme:
Teşekkür ederim canım benim. :KK16: Bırakmadım devam derken umarım sigaradan bahsetmiyorsundur. Vazgeçmedin dimi bırakmaktan? İlk zamanlarda öyle olabilir ama emin ol sonradan hepsi bitiyor. Sen sigaradan zannediyorsun sinir halini ama emin ol onunla alakası yok. Bende bugün iş yerinde kötü bir olay yaşadım. Şuan çalıştığım birimden eski birimime almak istiyorlar beni ama ben eskisinde çalışmak istemiyorum. Israrla beni yerimden etmeye uğraşıyorlar canım çok sıkkın. Dua edin bana hayırlısı olsun hakkımda. Sende sıkma canını düzelir inşallah her şey en kısa zamanda.

Zaten bu olaylar birden bu hale geliyor Burcu. Üye çok ama katılımın ve paylaşımın çoğalabilmesi için yeni kana ihtiyacımız var. :KK34:

Hoş geldin canım. Her şeyin yolunda olmasına çok sevindim. Kiloyu sakın ama sakın takma. Önemli olan senin ve bebeğin sağlığı. Gerisini sen halledersin nasıl olsa. :KK16:

Çok teşekkürler Zeynep' cim. :KK16: Kaçamak için kızdım sana çünkü artık listedesin. Kaçamak yok :KK47: Bebişte büyüdü artık. Ek gıdaya başladın mı? Hala emiyor mu?

Hahahah ebru harbiden kafam gitmis ne yazmisim ben oraya ya.aslinda soyle demek istedim:vazgecmedim kararimdan bu illetten kurtulmak icin mucadeleye devam:) ya reglden benim sinir sigaradan degildir.regl zaten dengemi alt ust ediyor ustune bu adamda asabimi ziplatinca duramadim.ne istiyorlar arkadas ben analamadim ya birinin egosumu tatmin olacak sen eski yerine gecince bayan olup calismak ne zor rahat ezebileceklerini dusunuyorlar Allah yardcin olsun seninde ebru donem donem onlarinda aybasisi tutuyor anlasilan.

canım başarılar sana
ama olan bana oluyor

evet canım
hep birlikte el birliği ile hareketli hale getiricaz

canım çok geçmiş olsun

canım üzüldüm tartışma yaşadığına umarım yoluna girer işler
sıkma canını sigara konusunda da aman haa taviz yok
funda burcun ne ben çok çabuk ağlarım sinir olurum bu huyuma

hayırlı doğumlar canım sana
aman dikkat et bundan sonra alınıyor asıl kilo
mümkün oldukça almamaya çalış
çünkü emzirirken de çok alınıyor
ben ilk hamileliğimde 23 kilo aldım
ikinci de 11 kilo aldım

Aslan canim burcum.ya oyle kolay aglamam sinirlenince agliyorum o halde kendimi ifade edemeyince iyice dellenip daha cok agliyorum coj sinir bi durum ya karsindaki ciddiye almiyor seni oyle durumlarda.

canım benim seninde dediğin gibi hakkında hayırlısı neyse o olsun.inşallah biran evvel düzelir her şey.

recel bal tereyag
4 zeytin
yarım kk peynir
3 dilim kızarmıs ekmek

1 kase mercimek corba
1 dilim kızarmıs ekmek

4 yk pırasa
salata

2 litre su

sabahları ananeme gidiyorum kızlar evin düzeninide pek bilmediğim için ne bulduysam onu yedim gibi oldu

afiyet olsun,hafif olmuş.

canım kızmakta haklısın
listedeyim ama dün akşam sinir harbi yaşadım
işeri yetiştiremediğim için

recel bal tereyag
4 zeytin
yarım kk peynir
3 dilim kızarmıs ekmek

1 kase mercimek corba
1 dilim kızarmıs ekmek

4 yk pırasa
salata

2 litre su

güzel menü canım afiyet olsun

Aslan canim burcum.ya oyle kolay aglamam sinirlenince agliyorum o halde kendimi ifade edemeyince iyice dellenip daha cok agliyorum coj sinir bi durum ya karsindaki ciddiye almiyor seni oyle durumlarda.

aslan burcunu severim babam da aslan
çok hırslıdırlar aslında hırsından ağlamışındır bende genelde öğle olur

sabah ilk iş ılık 1 bardak su
sarımsak çayı
kahvaltı:yağsız peynirli kepekli tost
1 haşlanmış yumurta
çay

öğlen:2 küçük fırında pişmiş bağet
yoğurt,1dilim kepek ekmek
ara:limonlu soda,yarım avuç leblebi

akşam mercimek çorbası,yoğurt
ara:elma yerim açıkırsam
su2.5lt
spor 40 dk koşu bandı yürüyüş

sabah ilk iş ılık 1 bardak su
sarımsak çayı
kahvaltı:yağsız peynirli kepekli tost
1 haşlanmış yumurta
çay

öğlen:2 küçük fırında pişmiş bağet
yoğurt,1dilim kepek ekmek
ara:limonlu soda,yarım avuç leblebi

akşam mercimek çorbası,yoğurt
ara:elma yerim açıkırsam
su2.5lt
spor 40 dk koşu bandı yürüyüş

canım acıkırsan elma yeme yoğurt ye çünkü elma kan şekerini birden yükseltip yağ depolamaya neden olur o nedenle öğlen 3 ten sonra meyve ve süt tüketmiyoruz biz grupça ama yoğurt fermantasyon geçirömiş bi ürün olduğu için sıkıntı olmuyor :KK31:

canım acıkırsan elma yeme yoğurt ye çünkü elma kan şekerini birden yükseltip yağ depolamaya neden olur o nedenle öğlen 3 ten sonra meyve ve süt tüketmiyoruz biz grupça ama yoğurt fermantasyon geçirömiş bi ürün olduğu için sıkıntı olmuyor :KK31:

uyarın için teşekkürler,yoğurt yerim.

SU HER GÜN AZAR AZAR YUDUM YUDUM 2.5 LİTRE İÇİLECEK!
'İdrar renginiz açık limonata renginde olacak.'

Su 24 saat gün boyu içilmelidir. Ancak yemek sırasında içilmemelidir. Çünkü yemek yerken içilen su mide asidini sulandırır, hazımsızlığa neden olur. Her gün azar azar yudum yudum 2.5 litre su tüketilecek. En önemli kriter, idrar rengi, açık limonata renginde olacak. Öyle değilse vücuda yeterli s
u girmiyordur. Bu nedenle de bağırsaklar çalışmıyor. İşte bu sebeple Türkiye'nin en büyük sorunlarından biri de kabızlıktır. Kabızlık ise, metabolizmanın bozulduğunun en basit ve en önemli göstergesidir, belirtisidir. Ciddi bir sağlık sorunudur. Hareket etmezseniz, su içmezseniz bağırsaklar çalışmaz.

ŞEKERLİ, ASİTLİ VE KOLA GRUBU İÇECEKLERİN REKLAMLARINA TAHAMMÜL EDEBİLİYOR MUSUNUZ?

Bir kutu kola içtiğimiz zaman;

İlk 10 dakikada 10 tatlı kaşığı şeker, kana geçer. Bu, vücudumuzun günlük ihtiyacının 100 katı kadar şeker anlamına gelmektedir.

Yirminci dakikada kan şekeri aniden yükselir, buna karşılık olarak da insülin hormonu yükselir.
40. dakikadan sonra kafeinin tümü kana geçer ve da bu kan basıncını yükseltir. 45. dakikadan sonra beyinde dopamin yapımı artar. Dopamin, mutluluk hormonudur ve yoğun enerjiyle devam eder. Bu beyinde eroine benzer bir etkidir. 60-90 dakika sonra ani halsizlik hissi başlar. Acıkma hissi, huzursuzluk, ellerde titreme ve ardından kola ve tatlılara saldırılır. Çünkü o yüklü enerji hissine artık bağımlılık başlamıştır. Beyinde meydana gelen dopamin mutluluğuna bağlılık başlamıştır. Bu bir kısır döngüye dönmüştür. Kişiler buna hapsolmuştur. Sonrasında karaciğer yağlanması başlar, arkasından göbek yağlanması, bel çevresi genişliği ve memelerin büyümesi artar."

CANAN KARATAY DİYETİ

Şekeri bırakmanız için 66 neden
"Şeker tütün kadar tehlikeli, zarar verici ve bağımlılık yapıcı olduğu için uyuşturucu sınıfına sokulmalıdı

British Medical Journal'da yeni yayınlanan bir makalede "Şeker tütün kadar tehlikeli, zarar verici ve bağımlılık yapıcı olduğu için uyuşturucu sınıfına sokulmalıdır" diyor. Gözünüzün önüne yeğeninize, çocuğunuza "hediye ettiğiniz" çikolatalar, gofretler mi geliyor? İnsanı sigaraya, uyuşturucuya en yakınları alıştırır... Çocukları da "şeker isimli zehire" anne-babaları alıştırıyor en önce.

Şekerin vücudunuza zararları

• Fazla şeker tüketmek kan şekerini çok çabuk artırıyor ve pankreas aşırı insülin salgılıyor. Buna "metabolik sendrom" deniyor. İnsülin, şekeri regüle ettikten sonra fazlasını yağ olarak depoluyor. Kan şekerindeki ani düşüşse sürekli acıkma hissine ve yemeye yol açıyor.

• Diş çürümesi başta olmak üzere, obezite, diyabet, kalp ve dolaşım hastalıkları, böbrek taşları, kanser, hipertansiyon, felç, ülser, astım, romatizma, kronik yorgunluk sendromu ve kemik erimesine neden oluyor.

• Kan dolaşımıyla vücudun her tarafına taşınan şeker özellikle de göbek, kalçalar, göğüsler ve bacağın üst kısmında toplanıyor. Bu bölgeler de dolduğunda, yağ asitleri kalp ve böbrek gibi aktif organlara dağılıyor. Bu organlar gittikçe yavaşlıyor ve sonuçta dokuları bozularak yağa dönüşüyor.

• Bağışıklık sistemi zayıflıyor. Vücut soğuk, sıcak veya mikroplara karşı koyamıyor.

Her yerde "şeker" var

Kek, pasta, baklava gibi tatlı yiyeceklerin içinde şeker olduğunu zaten biliyoruz. Tehlikeli olan gelişme, şekerin artık yerli yersiz neredeyse bütün hazır gıdaların içine koyulur hale gelişi... Bebek maması, mısır gevreği, sosis, mayonez, ketçap, pizza, hamburger ekmeği, kola, hazır meyve suyu gibi gıdalar şekerle tüketici gözünde daha çekici hale getiriliyor. Doğuştan tatlıya yatkınlığı olan insanoğlu da, farkında olmadan bu çekime kapılıyor ve satışlar artıyor. Gittikçe daha fazla satın alıyor, daha yiyoruz bu gıdaları.

Çocuklar ve bebekler için çok sakıncalı

Özellikle bebek mamasında bile şeker olması, çocukların beslenme zevkinin bir ömür boyu yanlış bir yolda gitmesine neden oluyor. Günümüzde artan aşırı şişmanlığını sorumlularından biri de bebekken tanışılan şeker olsa gerek. Bebek mamasında anne sütüne oranla yüzde 60 daha fazla şeker bulunuyor!

Şekerdeki genetik risk

Şekerle ilgili çok önemli başka bir tehlike daha var. Genetiğiyle oynanmış mısırdan "mısır şekeri" üretiliyor. "Nişasta bazlı sıvı şeker" de denilen bu "oynanmış" şeker, çikolata, gofret, gazlı içecek, baklava, mısır gevreği gibi endüstriyel gıdalarda en çok kullanılan şeker türü. Genetiğiyle oynanmış gıdalar ise, başlı başına sayfalarca yazı yazılabilecek bir konu. Doğal halinde değil, insan eliyle "oynanmış" genlere sahip yiyecekler yediğimizde, bizim vücudumuzda da genlerimizi ilgilendiren değişiklikler olabileceğinden korkuyor bilim adamları. Günümüzde yaygınlaşan besin alerjileri, kanser gibi rahatsızlıkların nedenlerinden biri olduğu düşünülüyor

Şekerin gizli isimleri

Yiyeceklerin "içindekiler" listesinde şekerin farklı isimlerle gizlenmiş olduğunu görebilirsiniz. Bu isimler ne mi? Sakaroz, esmer şeker, mısır şurubu, nişasta bazlı sıvı şeker, dekstroz, sorbitol, mannitol, xylitol, früktoz, meyve şurubu, glikoz, glikoz şurubu, bal, invert şeker, laktoz, maltoz, akçaağaç şurubu, melas, şeker şurubu, turbinado, amazake.

Şeker yememek için 66 neden

1. Şeker kanser hücrelerinin en çok sevdiği şeydir.

2. Şeker bağışıklık sisteminizi zayıflatabilir.

3. Şeker vücudunuzun mineral dengesini bozabilir.

4. Şeker çocuklarda hiperaktivite, endişe, dikkat bozukluğu ve huysuzluğa sebep olabilir.

5. Şeker çocuklarda uyuşukluğa sebep olabilir.

6. Şeker çocukların okul başarısını olumsuz etkileyebilir.

7. Şeker trigliserit seviyesinde belirgin bir artışa sebep olabilir.

8. Şeker bakteri enfeksiyonlarına karşı savunma sistemini zayıflatabilir.

9. Şeker böbreklere hasar verebilir.

10. Şeker krom eksikliğine yol açabilir.

11. Şeker bakır eksikliğine yol açabilir.

12. Şeker kalsiyum ve bakır emilimini engeller.

13. Şeker meme, yumurtalık, prostat ve rektum kanserine yol açabilir.

14. Şeker kadınlarda daha büyük risk oluşturmak üzere, kolon kanserine sebep olabilir.

15. Şeker safra kesesi kanseri için risk faktörü olabilir.

16. Şeker gözleri bozabilir.

17. Şeker serotonin seviyesini yükseltir; bu da kan damarlarını daraltabilir.

18. Şeker Hipoglisemiye sebep olabilir.

19. Şeker midenin asidik olmasına yol açabilir.

20. Şeker çocuklarda adrenalin seviyesini artırabilir.

21. Şeker koroner kalp hastalığı riskini artırabilir.

22. Şeker ciltte kuruma ve saç beyazlamasına yol açarak yaşlanma sürecini hızlandırabilir.

23. Şeker alkol bağımlılığına yol açabilir.

24. Şeker diş çürüklerini artırabilir.

25. Şeker kilo alımı ve aşırı şişmanlığa katkıda bulunabilir.

26. Yüksek miktarda şeker yemek Crohn's hastalığı ve ülseratif kolit riskini artırır.

27. Şeker kireçlenmeye sebep olabilir.

28. Şeker astıma sebep olabilir.

29. Şeker mantar enfeksiyonlarına sebep olabilir.

30. Şeker safra taşı oluşmasına yol açabilir.

31. Şeker böbrek taşı oluşmasına yol açabilir.

32. Şeker istemik kalp hastalığına yol açabilir.

33. Şeker apendisite yol açabilir.

34. Şeker Multipl Skleroz (MS) hastalığının belirtilerini şiddetlendirebilir.

35. Şeker dolaylı olarak hemoroide yol açabilir.

36. Şeker damarlarda varise yol açabilir.

37. Şeker osteoporoz oluşumuna katkıda bulunabilir.

38. Şeker salya asiditesine katkıda bulunabilir.

39. Şeker insülin sensitivitesinde düşüşe sebep olabilir.

40. Şeker glikoz toleransının düşmesine sebep olur.

41. Şeker büyüme hormonunu azaltabilir.

42. Şeker toplam kolesterolü artırabilir.

43. Şeker sistolik kan basıncını artırabilir.

44.Şeker gıda alerjilerine sebep olur.

45. Şeker diyabet oluşumuna katkıda bulunabilir.

46. Şeker hamilelikte kan zehirlenmesine yol açabilir.

47. Şeker çocuklarda egzama oluşuma katkıda bulunabilir.

48. Şeker kardiyovasküler hastalığa sebep olabilir.

49. Şeker DNA yapısını bozabilir.

50. Şeker katarakta sebep olabilir.

51. Şeker amfizeme sebep olabilir.

52. Şeker ateroskleroza sebep olabilir.

53. Şeker serbest radikal oluşumuna sebep olabilir.

54. Şeker enzimlerin işlevselliğini düşürür.

55. Şeker karaciğer hücrelerinin bölünmesine sebep olabilir; bu da karaciğerin boyutlarını büyütür.

56. Şeker karaciğerde yağ miktarını artırabilir.

57. Şeker karaciğerde patolojik değişimlere yol açabilir.

58. Şeker pankreasa zarar verebilir.

59. Şeker kabızlığa sebep olabilir.

60. Şeker miyopluğa sebep olabilir.

61. Şeker hipertansiyona sebep olabilir.

62. Şeker migren de dahil olmak üzere baş ağrılarına sebep olabilir.

63. Şeker beyin dalgalarını artırabilir; bu da beynin düşünme kabiliyetini zayıflatır.

64. Şeker depresyona sebep olabilir.

65. Şeker hormonal dengesizliğe sebep olabilir.

66. Şeker Alzheimer's hastalığı riskini artırabilir.

bu yazdım ve cok da güzel uygulamalı olrak biliyorum ben 5 yıl önce babam sayesinde bıraktım şekeri hemde birden 2 tatlı kaşığı veya 5 tane küp şekerle içerken önce zorlandım çayın tadıını alamadım kıtlama işine başladım yanında çikolata envayi çesit tatlılar filan yerdim sonra diyete başlayınca KARATAY gibi bi diyet yaptım karatydan fark olarak günde 1 yada 2 dilim ekmek yiyordum. sonra çikolatayı bi sinrlenince 2 paket ülkerden yerdim en büyüğünden şerbetlı tatlı zaten yemezdım ama sütlü tatlılar her akşam istinasızdı. şimdi ise aramıyorum bile gencay alırsa yiyorum annem sütlaç getirirse yiyorum krizlerim yok migren ağrılarım azaldı demir eksikliği anemim vardı şükür 10 aydır düzeylerim normal kabız oolurdum stres yapmadığım sürece olmuyorum artık tiroidlerim çok düzenszdi şükür onlarda düzeldi bu şekilde sekerle hikayem var ama iyi biş değilmiş gercekten şimdi çay süt bitki çayları v.b hepsini şekersiz içiyorum En Büyük KK

iyi akşamlar kızlar nasılsınız gelemıyorum hiçç iş yerınde tel yasak maalesef :KK50: neyse daha regl olmadım 2,5 ay olacak offff :KK14:

selam!!!
bugünkü menüm

sabah 08.30
3 yaprak marul
1 yum haşlama
3 ceviz
1 fincan pekmez(demir değerlerim iyice düştü kızlar.geçen ay hap yazmıştı doktor
ama ben kullanmamıştım.bu ay pekmeze başladım artık.mecburen)

ara 12.00
1 Trabzon hurması
1 çay bardağı süt

öğle 13.30
1/2 tavukgöğsü haşlama,içine 4 tane de mantar doğradım güzel oldu:)
yoğurt

ara 15.00
1 aktivia

akşam 18.00
2 kabak kavurma
1 kase yayla çorbası
yoğurt
salata

21.00
1 kupa yeşilçay

su yatana kadar 2 litre olur
spor 1 saat 10dk yürüyüş