13 ay sonra geri dönen sevgili.?..ne yapacağım ?

Elfidaaaaa

2. üyelik sebebi ile profil pasif edilmiştir.
2. Üyelik !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2018
43
10
30
Arkadaşlar uzun olabilir ama fikirlerinize çok ihtiyacım var okursanız sevinirim.

Hayatımda sadece bir kez sevgilim oldu. Onla da 3 yıl sürdü. ciddi bir ilişkiydi. Evlenmek istediğini söylüyordu. Bu üç yılda ailesiyle de tanışma oldu. Askere gitti bekledim, benim mezun olmamı bekliyorduk evlenmek için. Onun da ilk sevgilisi bendim. Çok aşıktık birbirimize üzerime çok titrerdi. İlkin acemiliğinden midir nedir aşırıydık biz. Telefonda konuşsak en az 5 saat sürüyordu. Uzak mesafeydik çünkü. Sürekli sevgimizi söylüyoduk aşırıydık kısaca. Bir sene böyle sürdü. Sonra normalleşmeye başladı bense hala aşırıydım. Az aramaya başladı ben sevmiyorsun dedim. Böyle böyle kavgalar arttı. İşin içine aileler de girince bunaldı çok bunaldı. Benim ailem biraz problemliydi ve ben bunu çok yansıtıyordumkavgalar arttı ona çok ağır konuluyordum o ise alttan alıyodu hatta beni uyardı beni bu şekilde azarlamaya devam edersen beni kaybedersin dedi ve ben devam ettim. O da en son patladı. 3 senenin sonunda nişan yapacağız derken beni terk etti. Aslında zaman ver bana dedi ben vermedim ya benle olursun ya da olursun yaptım resmen. Onun peşinden aylarca koştum işte bu süreçten sonra bana öok kötü davrandı. İstemiyorum seni defol sevmiyorum seni sorunlusun sen gibi hakaretler yedim aylarca.. Sana acıyorum vicdan yapıyorum sen de bunu istiyosun zaten. Karşımda zavallı durna bana muhtaç değilsin böyle yaptıkça soğuyorum dedi. Ben her lafına rağmen peşinden gittim tam 10 ay.. ve en son hayatımda biri var daha yazma dedi. Ben de yazmadım.

Son 3 aydır hiçbir şekilde iletişime geçmedim. Gittim psikolojik tedavi gördüm. Hayata adapte olmaya başladım onsuzluğa alıştım derken bir hafta önce ondan mesaj aldım.. Uzunca konuştuk. Neden ayrılmak istediğini bana neden o kadar kötü davrandığını anlattı.

Sebebi şuymuş: aşırı kavga ediyorduk bu şekilde evlenemezdik. Ben o süreçte seni sevmekten nefret ettim seni sevmek istemedim bunu hep bastırdım. Karşımda güçsüz olmandan nefret ettim bana zaman vermeyişinden nefret ettim dedi. Son üç aydır beni aramadın.korktum seni kaybettim diye ama bu zaman bana ne hissettiğimi görme fırsatı verdi ben seni çok sevmişim ben sana aşıkmışım dedi. Hayatımda senden sonra kimse de olmadı diye yeminler etti. O süreçte benden kop peşimi bırak diye bu ualanı söyledim sadece sensiz de olabileceğimi görmek için bir kızla konuşmaya çalıştım onda da senin gibi kimsenin olmayacağını seni sevdiğim gibi kimseyi sevemeyeceğimi gördüm dedi. Eğer o kadar üzerime gelmeseydin ben sana o lafları etmeezdim ana beni affet o sözlerim için ben senin kıymetini anladım dille değil kalple söylüyorum seni çok seviyorum bize bir şans verdi.arkadaşı da aradı beni. Bu çocuk aylarca sen dedi mutsuz hayatı berbat sensiz yapamıyo dedi.

sizce bunca hakarete rağmen ona şans verebilir miyim? Söylediklerinde sevgisinde samimi mi? Nasıl anlarım?

Yani artık yeni hayatına adapte olmuşsun 13 ay geçmiş üstünden zor günleri atlatmışsın bence hayatına devam et.. geriye dönsen bile o kavgalar edildi o sözler söylendi hiçbirşey eskisi gibi olmayacak..

Bence bir şansı hak ediyor. Siz bakmayın buradaki tüm kadınlar asla geriye bakmaz ilk hakaretinde kocasını boşar kimseye eyvallahı yoktur vesaire... Sizin ilişkiniz devam ettirilebilir göründü bana. Yokluğunuzda değerinizi anlamış olabilir.
Devam ettirmek istesem de o süreçte duyduğum hakaretlerden dolayı çok kırgınım. Sevse bunlar olur muydu diye düşünüyorun hep. Sevdiğine nasıl inanacağım ki :KK43:

Yani artık yeni hayatına adapte olmuşsun 13 ay geçmiş üstünden zor günleri atlatmışsın bence hayatına devam et.. geriye dönsen bile o kavgalar edildi o sözler söylendi hiçbirşey eskisi gibi olmayacak..
Ben de bunu düşünüyorum. Bu aşılabilcekk bir şey değil sanırım

13 ay sonra donuyor, hala ne yapsam diye dusunuyorsun...
Kardesim,
Bir iliskinin daha ciddiye dahi binmeden suyunu cikarinca o evlilikten hayir gelmez. Kulagina bunu kupe yap ve bir sonraki iliskinde yipratmadan yuzgoz olmadan ilerle bence...

Ben bi sans daha verirdim sanırım. Ama tabi hemen eskisi gibi olma, ilişkinizin en başını hatırla öyle davran. Temkinli yani. Tabi hemen kollarına atılmış gibi yapma :KK48: ama bi sans daha hakediyor bence ilişkiniz. Belki de cok daha sağlam olacak bilemezsin.

Ay ne güzel heyecanlar kız tadını çıkar :oops::KK36: hakkınızda hayırlısı olsun, sen de seviyorsan mutlu olun inşallah.

Ben de bunu düşünüyorum. Bu aşılabilcekk bir şey değil sanırım
Değil güzelim değil daha yaşın çok genç inanki unutamazsın ettiğiniz kavgaları.. ayrıca arkadaş demiş bütün kadınlar kocalarını boşuyor zaten diye evlilikte boşanmak zordur evet belki bişeylerin hatrına evliliği devam ettiriyor insan bazı sözleri yutuyor ama siz evli değilsiniz yolun başındasın kararını seni üzmeyecek şekilde vermelisin..

Devam ettirmek istesem de o süreçte duyduğum hakaretlerden dolayı çok kırgınım. Sevse bunlar olur muydu diye düşünüyorun hep. Sevdiğine nasıl inanacağım ki :KK43:

Ama siz gerçekten yıpratmışsınız ilişkiyi ve adamı. O da kendince beraberliğin mutluluk getirmediğine kanaat getirip duygularını yok saymış. Mantıklı bulduğu yolu seçmiş. Yokluğunuzda da özlem ağır basıp size olan sevgisini yoğunlaştırmış. Eğer barışıp bu dönemde yaptıklarını devamlı yüzüne vurursanız çok daha beter ayrılıklar yaşarsınız. O nasıl pişmanlığını dile getirip af dilediyse siz de her kötü sözü affedip (tamamen unutun demiyorum) o dönemi aklınıza getirmeyip beraber olacaksınız. Ancak bu şekilde mutlu olursunuz. Kendinizden şüpheniz varsa hiç denemeyin derim...

Bende duygusalim ama.. unuttuysam o kisiyi atlattiysam travmayi tekrar ayni sey olabilme ihtimaline karsi sans vermezdim.. neden vereyimki ztn bisey hissetmiyorsam artik? unutamadiysam er ya da gec verirdim galiba..

Değil güzelim değil daha yaşın çok genç inanki unutamazsın ettiğiniz kavgaları.. ayrıca arkadaş demiş bütün kadınlar kocalarını boşuyor zaten diye evlilikte boşanmak zordur evet belki bişeylerin hatrına evliliği devam ettiriyor insan bazı sözleri yutuyor ama siz evli değilsiniz yolun başındasın kararını seni üzmeyecek şekilde vermelisin..

Merhabalar, ben dedim forumdaki kadınlar eyvallahsız diye :) Konuda ilişkinin çöküşündeki ilk hatayı hanımefendide gördüğüm için böyle yorumladım açıkçası. O kendisini değiştirebildiyse, hatalarından ders çıkardıysa sevgilisi de düzelmiş olabilir... Kadına pozitif ayrımcılığa karşıyım da :) Saygılar...

Bende duygusalim ama.. unuttuysam o kisiyi atlattiysam travmayi tekrar ayni sey olabilme ihtimaline karsi sans vermezdim.. neden vereyimki ztn bisey hissetmiyorsam artik? unutamadiysam er ya da gec verirdim galiba..
Ona karşı duygularım bitmiş değil :KK43: sadece alıştım yokluğuna ama üzüntüsünü hep duydum. Kafam çok karışık

X