1 Ocak 2011'i yeni hayata başlangıç kabul edelim

şu ana kadar 3.30 ve 4.30 olmak üzere 2 tane içtim..o ikinciyi de içmezdim de içtim işte......

merhaba;
dün akşam içmedim o sigarayı. krizlerim daha güçlü artık. neredeyse gün boyu canım sigara içmek istiyor. benim bünyem tersişliyor sanırım. ama umrumda olmuyor. elim gitmiyor içeyim diye..

evet ya benimde eşim içiyor ama canım pek çekmiyor.ama ablamdan veya başka bi bayandan gördümmü içtiğini acayip çekiyo canım.ayyy diyorum nasılda tatlı tatlı içiyo mereti..

yaa eski bırakanlardan gelse diyorum.tamamen nezaman istekler geçer acaba.benim bayağı geçti ama günde 1 2 defa aklıma düşüyor..:26:

Son düzenleme:
sigarayı azaltan arkadaşları kutluyorum....inşallah emelinize ulaşırsınız...sizden etkilenip bende bugün az içtim...ama pek başarılı oacağımı zannetmiyorum...çünkü daha önceleri birçokkez bunu denedim ama ben bırakamadım :93: bu illeti..benim için tek çözüm birden kesmek ama korkuyorum....birdaha içememek düşüncesi beni ürkütüyor...ALLAH sağlıklı bir şekilde hepimizin rızgından kessin bu illeti....

yaa eski bırakanlardan gelse diyorum.tamamen nezaman istekler geçer acaba.benim bayağı geçti ama günde 1 2 defa aklıma düşüyor..:26:

evet yaa bencede..bırakanlar gelse bize gaz verse,tecrübelerini anlatsa....:97:

bir daha içmeyecek olmak benide ürkütüyor nedense...bununda psikolojik olduğunu düşünüyorum...o kadar çok alışmışızki varlığına...boşluğa düşecek gibi bi his yaratıyor bir daha içmeyeceğini düşünmek....

birden bire kesemiyorum işte bu yüzden...dile kolay 13 yıl içmişim....

bugün 5 tane içtim bu arada....o da biraz sıkıntılı olduğumdan...saat 10 olmuş...şu an içesim var aslında ama zorluyorum kendimi....

ufff hadi bırakanlardan gelsin birileri,başarı öyküleri okuyalım birazzz

Canım benim yavaş yavaş görüp gelen olur topiği zaten.. Ozaman başlarız başarı öykülerini okumaya inşaallah..
Belkim biz yazarımm

Bebekim geceyi 5 le kapattıysan seni kutluyoreee
Bak hatta sana şarkım bile söyllüyorumm
13 yıla inat yarın gün boyu 4 dene bakalım..
Çünkü hergün 1 tane azaltıyorsun sübhanallah yaa

Hadi maşallah canım iradene hayranım şuan ve inşallah her gün böyle devamm eder

Günaydın kızlar

Ben de bırakmak için her yolu denedim sürekli sigara değişikligi yaptım çünkü içtiğim sigaranın da tadını cok seviyordum bana cok yumusak geliyordu o yüzden sigaramı değiştirdim şu anda içtiğim sigaradan hiç tat almıyorum bıktım tozunu denedim sadece 4 gün içmedim 4 gün sonra tekrar basladım inşallah bırakırız...

22. gündeyim. motivasyonumu yavaş yavaş kaybediyorum. ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. bir tanecik içsem....

ayy canım benim teşekkür ederimşarkı için amma velakin ben dün 7 tane içtimm:26:
dün biraz stresliydi benim için o yüzden 7 olduu....biliyorum bu bahane...zaten önemli olan stresli anlarda içmemeyi başarabilmek ama işte yapamadımm..

bugüne gelirsek şu ana kadar 3 tane içtim....bakalım yatana kadar ne olacak...

canım hoşgeldin...ben öyle toz moz kullanmak istemiyorum yavv,korkuyorum da öyle şeylerden...sigara değişikliği yapmakta bi seçenek evet...bende düşünmüştüm bunu....inşallah bırakabilirz canım hadi bakalım....

22. gündeyim. motivasyonumu yavaş yavaş kaybediyorum. ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. bir tanecik içsem....

oyy oyy 22.gün....ben senin gibi böyle 22.günleri,38.günleri okuduğumda çok tebrik ediyorum gerçekten....inanın büyük iş başarıyorsunuz...ben o kadar durabilsem sanırım gerisinide getirebilirim.....

sakın yenilme ona canım..bak ne güzel kocaaa 22 gün içmemişsin...

20 dakika: Kan basıncı ve kalp hızı normale döner. Eller ve ayaklar, dolaşım normale döndüğü için ısınmaya başlar.

8 saat: Kanda oksijen düzeyi normale döner. Kalp krizi riski düşmeye başlar.

24 saat: Karbon monoksit (egzoz gazı) vücuttan atılır. Akciğerlerdeki balgam ve diğer birikimler temizlenmeye başlar.

48 saat: Nikotin vücutta artık saptanamaz. Tat ve koku alma duyusu artmıştır.

72 saat: Solunum yolları gevşediği için nefes almak kolaylaşır. Vücut enerjisi artar.

2-12 hafta: Dolaşım bütün vücutta düzelir. Yürümek kolaylaşır.

3-9 ay: Öksürük, nefes darlığı düzelir. Akciğer işlevi yüzde 5-10 oranında artar.

5 yıl: Kalp krizi riski sigara içenlerin riskinin yarısına iner.

10 yıl: Akciğer kanseri riski sigara içenlerin riskinin yarısına iner. Kalp krizi riski hiç sigara içmemiş biri ile eşit olur.

bak bunları oku canım...okuyalım yanii:86:

kleopatra niye beğenmedin ki mesajımı? yanlış bişey mi söyledimki?:26:

kleopatra niye beğenmedin ki mesajımı? yanlış bişey mi söyledimki?:26:

hakkaten niyeki katılmadı acaba:26:heralde beğene tıklıcaktı yanlışlık oldu sanırım
kızlar benim 42.günüm.halen aklıma geldikçe içesim geliyo bi kaç gündür böyleyim halbukim unutmuştum onu.

Niye katılmayım canım söylediklerin çok doğru tabiki de katılıorum yanlışlıkla tıklamısım ona kusura bakma ..

kızlar ben 5 ocaktan beri içmiyorum.işallah darısı sizin başınıza olur.size tavsiyem olabildiğince sigara içilen ortamlara girmemeye çalışın.bende çok denemeler yaptım ama yanımda birileri içince daynamadım.bu herşeyden önce alışkanlık insan kahvenin yanında sigara olmazsa olmaz diyor ya da açık hava bir ortamda sigarayı arıyor ama inanın bu geçecek.bi kere paranız bitmek bilmiyor,bereketi çok oluyor.her zaman temiz parfüm kokuyorsunuz.ben sigarayı bıraktıktan sonra arkadaşımdan özür diledim o içmiyordu ve ben ne kadar iğrenç koktugumu bırakınca anladım.işalllah hepiniz kurtulursunuz

eminim bu anlarıda atlatacaksın...42 gün gibi uzun bir süre içmemeyi başarabildiysen sen çok güçlü ve iradeli birisin....

benim de23. günüm. aklımdan çıkmıyor. halbuki ilk günler düşünmüyordum bile

belkide belli bi zaman geçtikten sonra kendini aratıyor zıkkım....
işte o anları ilk zamanlardaki kararlılıkla atlatın inşallahh....:92:

Niye katılmayım canım söylediklerin çok doğru tabiki de katılıorum yanlışlıkla tıklamısım ona kusura bakma ..

hımm anladım canım aslında mesajı yazdıktan sonra aklıma geldi yanlışlıkla olmuş olabileceği önemli değil canım...

sigara içilen ortamlara girmemeye çalışmak...evet bu çok önemli ama gel gör ki bizim evde fosur fosur içen bir annem var..... yani benim için imkansız bişey bunu yapabilmek....

zaten bu şekilde ,bu ortamda sigarayı bırakabilirsem mucize olacak diyorum....
5 ocaktan beri içmiyorsun ha....bravo...sen artık tamamıyle bitirmişsin sigaranın işini:81:

ne kadar kötü koktuğunu azaltınca bile farkedebiliyorum ben....içmeyenler için gerçekten işkence o kokuyu solumak....

Dayanın arkadaşlar çok iyi gidiyosunuz gaz falan değil kaç yıllık bağımlılık bu kolay mı?Bende sizlere baktıkça etkileniyorum yakında listeye gircem galiba.Bebekkafa öpüyrm sni cnm pes etmek yokkkkkkk:)

canım benim,çok teşekkür ederiz....

ben 2 gündür bozdum azaltma durumunu ne güzel gidiyodu oysa....günde en fazla 6 tane içiyodum..oraya düşürebilmiştim...ama 2 gündür stres yaptım bişeyleri,birde şiddetli bir alerji durumu yaşadım nedeni belirsiz... bütün vücudum kıpkırmızı oldu,kaşıntı,yanma,batmalar,kulak memelerimde şişme,ishal,ürperme vs..anormal bi durum...

daha önce plates yaparken lastiklerden olmuştum böle 3 hafta önce..acile gitmiştim serum vermişlerdi...alerji ilacı...dün yine oldu durup dururken...çok korktum...dr.a gidicem alerji testi yaptırmak istiyorum..bu yaşıma kadar yaşamamıştım böyle bişey....

velhasıl kelam dün ve bugün içtim baya...ama yrndan itibaren 5 le devam ediyorum....ne zaman strese girsem,sıkıntı yaşasam sigaraya sarılıyorum....sonrada kendime kızıyorum....beceremedin yine diye....o kadar bilinçliyimki aslında....:97:

diğer arkadaşları okudukça mutlu oluyorum,22 gün 40 gün falan ne demek yaa..büyük başarı...helal olsun hepinizeee:92::92::92
:

arkadaşım bence azaltarak değil birden bırak.azaltarak olmuyo canım illa içiliyo yine ama bi sferde bıraktınmı beyin istemiyo artık içmicem diceksin ben öyle yaptım azaltarak yapamadım.Allah kolaylıklar versin arkadaşlar.ben artık daha iyiyim geçenlerde ablamdan bir fırt çekmiştim onun krizleriyde gelenler 1 hafta kendime zor geldim valla sakın bir nefes bile çekmeyin valla ben bişey olmaz diyerek çektim ama aklıma düşürdüm yine mereti ama düzeliyorm artık.bugün 43.gün.......

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…