1 Ocak 2011'i yeni hayata başlangıç kabul edelim

şeytan sağ omzumun üstüne oturmuş, hadi diyor saatlerdir....benim de nasıl canım sıkkın anlatamam..atsam kendimi balkondan yine de sıkıntım bitmeyecek gibi...bir tanecik içsem diyorum...sonra da 18 gündür 1 nefes bile çekmemişsin mahvetme bunu diyorum....diyorum da diyorum...offffffffffff.......

BEBEKKAFA 19.30 a kadar 4 sigara icmen cok iyi kutluyorum-)
bu kriz anlarinda nikotin sakizi denemeyi dusundunmu hic?
benim bugun 2. gunum simdilik iyi gidiyor bir ara acayip bir kriz geldi ama sakizi cignedim . yarindan sonra sakizda biticek
ben inaniyorum sende birakicaksin cunku bunun icin burdasin ve konu acmissin bu bile olumlu birsey:KK66:

şeytan sağ omzumun üstüne oturmuş, hadi diyor saatlerdir....benim de nasıl canım sıkkın anlatamam..atsam kendimi balkondan yine de sıkıntım bitmeyecek gibi...bir tanecik içsem diyorum...sonra da 18 gündür 1 nefes bile çekmemişsin mahvetme bunu diyorum....diyorum da diyorum...offffffffffff.......

Hayir sakin!!!! su ic !! dis macunu al agzinda em biraz cbkkkk:)))

cok pisman olursun ben daha once iki ay biraktim ama o iki ayi bana sor. ara ara ruyalarimami girmedi onu cok ozlemistim elimde tutup bir kerecik icmeyi hayal ederdim ama inan geccici;:))
bu geceyi atlat yarin guzel olacak:)

hepinize sıkı manevi desteğim var hanımlar hadi bakalım....

benim yaklaşık 7-8 yıllık bir sigara geçmişim var bir anda kendiliğinden nefret ettim....şu anda evimizde çevremde hiç içen yok o yüzden de tamamen kurtulmak çok kolay oldu...en güzel yollarından biri kendinizi meyveye alıştırın... şimdi önümüz kış portakal ve mandalina birebir..

benim yaklaşık 7-8 yıllık bir sigara geçmişim var bir anda kendiliğinden nefret ettim....şu anda evimizde çevremde hiç içen yok o yüzden de tamamen kurtulmak çok kolay oldu...en güzel yollarından biri kendinizi meyveye alıştırın... şimdi önümüz kış portakal ve mandalina birebir..

katiliyorum buda cok iyi bir yontem. meyvenin ustune sigara icmek igreeenccccc

ooovvvv umarım içmemişsindir kelebekk:KK24:
18 gün az bi zaman değil bir sigara tiryakisi için....umarım yazık etmemişsindir o 18 günee....

BEBEKKAFA 19.30 a kadar 4 sigara icmen cok iyi kutluyorum-)
bu kriz anlarinda nikotin sakizi denemeyi dusundunmu hic?
benim bugun 2. gunum simdilik iyi gidiyor bir ara acayip bir kriz geldi ama sakizi cignedim . yarindan sonra sakizda biticek
ben inaniyorum sende birakicaksin cunku bunun icin burdasin ve konu acmissin bu bile olumlu birsey:KK66:

evet canım bugün baya bi savaştım kendimle,sigarayla...gel gör ki bu saate kadar oturdum ve sayı 8e çıktı:KK17::KK22:
ben anladım ki geceleri daha çok içiyorum...gündüz bi şekilde atlatabiliyorum kriz anlarını ama geceleri heleki bilgisayar başındaysam cıkss kaçırıyorum ucunu...
neyse yarın da aynı şekilde savaşıcam....8 tane içtim ama bu bile iyi hani...önceden 15 tane hatta 1 paket içtiğim oluyodu çünkü....
nikotin sakızı denemedim canım....aslına bakarsan denemekte istemiyorum..o tür şeyleri sevmiyorum,ne biliyim yan etkisi olur vs gibi...takıntım var o konuda....
hadi bakalım 2 günü devirmişsin maşallahhhh:KK64:

bende burdan birlik olarak bi çoğumuzun başaracağına inanıyorum...konu açtım evet ama inşallah sonu güzel olur,utanmak istemem:26:

desteğin için teşekkürler canım...

meyve olayı bende hiç yok işte....hiç meyve sürmüyorum ağzıma neredeyse...sevmiyorum meyve...kötü bir alışkanlık biliyorum ama elimde değil....

çevrende hiç içenin olmaması büyük avantaj...benim annem evde 2 pakete yakın içiyo:KK36:onun yanında bırakmayı başarabilirsem gerçekten mucize olacak.....

eveett geceyi 8 sigarayla kapatıyorum...inşallah yarın daha az olur....en azından ay sonuna kadar 5e düşürebilsem...aralıkta sporla birlikte dahada azaltıp 1 ocakta tamamen kurtulabilirimm:KK31:

Canım tebrik ediyorum seni kararın ve kararlılığından dolayı..Bırakmayı düşünen tüm arkadaşları da tabi ki.Başarırsınız inş.Bende takip edeceğim topici.Düşüncelerin çok güzel bende böyle düşünüyordum evlenmeden önce evlendikten sonra hamile kalana kdr içerim diyosun vs vs öyle gidiyor sürekli ertelemeler,bahaneler yok bunun sonu..İnş böyle kararlı bir şekilde devam eder ve muvaffak olusun/uz cnm..Grşmek üzere

Canım tebrik ediyorum seni kararın ve kararlılığından dolayı..Bırakmayı düşünen tüm arkadaşları da tabi ki.Başarırsınız inş.Bende takip edeceğim topici.Düşüncelerin çok güzel bende böyle düşünüyordum evlenmeden önce evlendikten sonra hamile kalana kdr içerim diyosun vs vs öyle gidiyor sürekli ertelemeler,bahaneler yok bunun sonu..İnş böyle kararlı bir şekilde devam eder ve muvaffak olusun/uz cnm..Grşmek üzere

heracım teşekkürler desteğin için.....

inşallah canım yaa....elimden geleni yapıyorum,her yöntemi deniyorum..bakalım Allah büyüktür inşallah başarırırz...ara sıra uğra öpüyorum:KK71:

duqiiiiimmm hoşgeldin canımmm:KK16:
çok sevindim gelmenee...ve bu yola girmenee:KK66: teşekkür ederim canımm

günde 2 tane içmeyi başarabiliyorsan çok güzel tatlım....

ben şimdilik sayı sınırlaması koymadım gibi ama eskisi gibi 1 pakete yakın içmiyorum...6-7 tane falan içiyorum....bunu kasım sonuna doğru günde 5e düşürücem...(hiiç kasmıyorum kendimi görüyorsunuz)...aralıkta spor salonuna başlıyorum yine...ve sporun etkisiyle eminim o 5 2 ye falan düşecek....birde resim kursuna başladım mı zaten sigarayı düşünmek için daha az vaktim olacak.....böyle böyle 1 ocağa kadar 2-3 tane içsem 1 ocakta o 2-3 taneden vazgeçmekte kolay olacaktır....çünkü vücut 2-3 taneye alışmış olacak...düşünsenize günde 1 pakete alışmış bir bünyeyi birdenbire o 1 paketten mahrum bırakmak mı daha kolay yoksa günde 2-3 taneye alışmış bir bünyeyi 2-3 taneden mahrum bırakmak mı?demek istediğimi anlatabiliyorumdur umarım....

ben şuna da benzetiyorum biraz bunu...antidepresanlarda birden bire kesilmez mesela...atıyorum 6 ay bi ilacı kullandıysanız doktorunuz bırakma aşamasında dozunu azaltır....bünyeyi bırakmaya alşıtırmaktır burdaki amaç....birden bire kesince çok değişik ve yoğun etkiler görülür ama doz azaltılarak bırakınca bu etkiler en aza iner ve yok olur....aynı mantık gibi geliyor.....:KK34:

Canım hoşbulduk :KK16:
İnan bünyenin 1 pakete alışıp sonra onu en azından 8'e bile indirmen bir mucize..
İlk başlarda bende öyleydim ama zamanla iniyor 2'ye inan :KK42:
Ama diğer yazılarınıda okudum bende gece diyelim ki bir arkadaşımdayım ve koyu muhabbet almış gitmiş :KK35:
Bazen unutuyorum o sıra tatlı geliyor (ve özellikle gece) 5-6 ya çıkıyor..
Sen hiç meyve yemiyorsun ama alıştır bence kendini buna..
Kek falan filan yapma iyice kilo alma sonraaa :KK60:
İrade ve nefis işi kesinlikle ama bir arkadaş daha yazmış şetyan omuzumda diye aynen bazen öyle oluyor işte o sırada şeytanı gönderip biz güçlü irademizle başarıcaz bunu içmeyerek o şeytanada pabucunu ters giydiricezz çatım çatım çatlasınn pislüükk :KK47:

Canım sen gece bol su iç ve uyu :KK34:
Nişanlını düşün düğününü düşün.. :KK12:
İnşallah Rabbim hepimizin yardımcısı olacak inan bana bir yola başkoyduk hakkıylada çıkıcaz inşallahhh :KK19:

Kızlarrrr selammm...Son sigaramı dün akşam 18:00'da içtim.O saatten beri ağzıma sürmedim.İnşallah başarıyorumdur.Allahımm hepimizi kurtarsın bu pislikten.Misler gibi kokuyorum artık.Ağzımdaki o acı iğrenç tat gitti.Sanki bir rahatlık,sakinlik,huzur geldi bana.Normalde çok aceleci her işimi çabucak yapmaya çalışan biriyimdir ama şimdi bir sakinlik bir huzur anlatamam :KK9: İnşallah hep böyle devam eder ve inşallah bir daha içmem :KK20:

selam kızlar
ben sigarayı bırakalı 38 gün oldu.bende birden bire bıraktım yani hiç içmedim.ama ara ara o kör şeytan:KK47:benide dürtüklüyo şuanda bile olsada içsem dedğim anlar çok oluyor ama içmiyorum içmiycemm..12 sene boyunca içtimde elime ne geçti elimdeki paraların hepsi sigaraya gidiyodu hep kenarda onun için para durduruudum başka bişey almazdım kendime ama şimdi canımın istediği herşeyi alıyorumve ben aynı anda diyetede başladım yani hem kilıo veriyorum hem bırakıyorum 1 ayda 4 kilo verdim sporla ve az yiyerek hepinize kolay gelsin canlar hergün buraya yazalım arkadaşlar..:KK9:

selam kızlar
ben sigarayı bırakalı 38 gün oldu.bende birden bire bıraktım yani hiç içmedim.ama ara ara o kör şeytan:KK47:benide dürtüklüyo şuanda bile olsada içsem dedğim anlar çok oluyor ama içmiyorum içmiycemm..12 sene boyunca içtimde elime ne geçti elimdeki paraların hepsi sigaraya gidiyodu hep kenarda onun için para durduruudum başka bişey almazdım kendime ama şimdi canımın istediği herşeyi alıyorumve ben aynı anda diyetede başladım yani hem kilıo veriyorum hem bırakıyorum 1 ayda 4 kilo verdim sporla ve az yiyerek hepinize kolay gelsin canlar hergün buraya yazalım arkadaşlar..:KK9:

Tebrik ederim aygün2008 :KK48: 38 gün büyük başarı.Darısı başımıza inşallah.Bu :KK47: şeytana sakın uymayalım.Daha ilk günüm olmasına rağmen sigarasız hayatı çok sevdim :KK54:
Öyle aman amanda canım istemiyor.Bugün 2 kere falan uğradı kriz (aslında krizde diil ah bi sigara olsa da içsem dedim ama çabuk geçti)Bol bol su içip sakız çiğniyorum işe yarıyor. Nice sigarasız mutlu günler diliyorum. :KK12:

herkese merhaba
dün gece gönderdim o pis şeytanı. içmedim. eşimin evde sigara içiyor olması benim için dezavantaj. 19. günüm de bitiyor bugün...umarım bir dahiçmem o lanet şeyi....

Canım hoşbulduk :KK16:
İnan bünyenin 1 pakete alışıp sonra onu en azından 8'e bile indirmen bir mucize..
İlk başlarda bende öyleydim ama zamanla iniyor 2'ye inan :KK42:
Ama diğer yazılarınıda okudum bende gece diyelim ki bir arkadaşımdayım ve koyu muhabbet almış gitmiş :KK35:
Bazen unutuyorum o sıra tatlı geliyor (ve özellikle gece) 5-6 ya çıkıyor..
Sen hiç meyve yemiyorsun ama alıştır bence kendini buna..
Kek falan filan yapma iyice kilo alma sonraaa :KK60:
İrade ve nefis işi kesinlikle ama bir arkadaş daha yazmış şetyan omuzumda diye aynen bazen öyle oluyor işte o sırada şeytanı gönderip biz güçlü irademizle başarıcaz bunu içmeyerek o şeytanada pabucunu ters giydiricezz çatım çatım çatlasınn pislüükk :KK47:

Canım sen gece bol su iç ve uyu :KK34:
Nişanlını düşün düğününü düşün.. :KK12:
İnşallah Rabbim hepimizin yardımcısı olacak inan bana bir yola başkoyduk hakkıylada çıkıcaz inşallahhh :KK19:

kızlar selaammm..bugün gündüz tam yazacaktım buraya klavyem kafayı yedi,tuşlara basınca kodlar falan çıkıp pc kapanıyordu..zaten sonrada arkadaşla buluşcaktık dışarı çıktım yazamadım....

duqiicim evet meyveye alıştırmam lazım ama işte hiç sevmiyorum yaa:KK25:
saçma geliyo meyve yemek,anlamsız:KK53:
su içmek iyi ama gerçekten...su içmeyi seviyorum zaten...kilo olayına kafam takılmıyor değil hani...çünkü bişeyler yemek istiyor insan sigara içmeyince....3 kilo fazlam var bana göre.....ama aralıkta sporada başlayacağım ya iyi olacak o bakımdan...

evet dimi nişanlımı düğünümüzü düşüneyeim,güzel şeyler düşüneyim....:KK16:
bugün kaç tane içtiğime gelirsek....bugün dışarı çıkarken yanıma paket almadım özellikle...normalde dışardada içerdim fosur fosur...2 tane aldım yanımao da biri benim biri arkadaş içindi....arkadaşım içmiyor evde normalde dışarı çıkıncada öle bir iki tane falan....

neyse işte,evden çıkmadan önce 1 tane içmiştim dışarda o 2 taneyide ben içtim:26: eve gelincede 1 tane içtim...kaç oldu ,he 4...

şu an saat 7 buçuk ve 4 tane içtim....mmm iyi dimi...?

Kızlarrrr selammm...Son sigaramı dün akşam 18:00'da içtim.O saatten beri ağzıma sürmedim.İnşallah başarıyorumdur.Allahımm hepimizi kurtarsın bu pislikten.Misler gibi kokuyorum artık.Ağzımdaki o acı iğrenç tat gitti.Sanki bir rahatlık,sakinlik,huzur geldi bana.Normalde çok aceleci her işimi çabucak yapmaya çalışan biriyimdir ama şimdi bir sakinlik bir huzur anlatamam :KK9: İnşallah hep böyle devam eder ve inşallah bir daha içmem :KK20:

ohhh canım maşallah....şu saate kadar içtinmi merak ettim...içmemişsindir inşallah..ama içersende bozma moralini,savaşıyoruz sonuçta ve kazanacağız inşallah....

ay evet azaltınca bile insanın ağzının tadı nası geliyor dimi...mükemmel bi duygu aslında o....herşeyin tadı daha güzel...mis gibi kokmak ayrı güzel....sakinlik,huzur geldiyse ne mutlu...bende tam tersi oluyor genelde:KK58:

selam kızlar

vayyyyy harikaa....38 günnn.....ben o kadar durabilsem bi daha başlamam herhalde...
kilo almayıp verebilmiş olmanda süperr....devam devamm:KK66:

herkese merhaba
dün gece gönderdim o pis şeytanı. içmedim. eşimin evde sigara içiyor olması benim için dezavantaj. 19. günüm de bitiyor bugün...umarım bir dahiçmem o lanet şeyi....

:KK9::KK9: göndeerrr gitsinn pis şeytannnnn:KK47:

süpersiniz gerçekten....

evett işte evde birinin içiyor olması çok kötüüü....kokusunu alınca çekiyor insanı.....pislikkkk....gerçekten şeytani bişey aslında nasılda esir alıyor insanı....:KK22:

ben bugün 4 tane içtim....son 1 taneyide ilerleyen saatlere bırakıyorum...sonrada yatıp uyuycam,defedicem o şeytanı dürtüklerse.....
günde 5 taneye bi alıştırsam kendimi...sonra 3e,2ye düşürücem....

Son düzenleme:
İşte sigarayı kolay bir şekilde bırakmanızı sağlayacak 20 öneri.

1- Kendinize inanın ve güvenin. Sigarayı bırakabileceğinize inanın. Hayatınızda daha önce başardığınız zor işleri düşünün. Sigarayı da bırakabileceğiniz düşünün.

2- Sigarayı bırakma sebeplerinizi ve bırakmakla kazanacaklarınızı yazın: Örnek: Daha uzun yaşamak, kendinizi daha iyi hissetmek, para biriktirmek, daha iyi kokmak… Sigara içen herkes bunun zararlarını bilir ve bırakmak ister, siz bunu yazılı hale getirin ve her gün okuyun.

3- Ailenizden ve arkadaşlarınızdan sigarayı bırakma kararınızı desteklemelerini isteyin. Size yardımcı olmalarını; ama kesinlikle sizi suçlamamaları gerektiğini söyleyin. Sigarayı bıraktığınız ilk günlerde zorlanacağınızı ve size anlayış göstermelerini rica edin.

4- Sigarayı bırakmak için bir gün belirleyin. Bugünün yeni hayatınız için bir başlangıç olduğunu düşünün.

5- Sigarayı bırakmak için bir doktora danışabilirsiniz ve onun yardım ve önerilerini alabilirisiniz.

6- Kendinize bir egzersiz programı belirleyin. Spor yaparken sigara içmek aklına gelmeyecektir, üstelik sigara verimli egzersiz yapmanızı engelleyecektir. Spor yapmak stresinizi azaltacak ve sigaranın vücudunuz yıllarca yaptığı zararı tamir etmesine yardımcı olacaktır. Haftada 3-4 kere, 30-40 dakika spor yapın.

7- Her gün 3-5 dakika nefes egzersizi yapın. Gözlerinizi kapatın. Burnunuzdan derin nefes alın, nefesinizi birkaç saniye tutun ve çok yavaş bir şekilde ağzınızdan verin. Nefes egzersizi sırasında daha temiz ve daha rahat nefes aldığınızı göreceksiniz.

8- Birisi size sigara ikram ederse reddedin, kullanmıyorum deyin. Bu sizin kendinize olan güveninizi artıracaktır.

9- Pek çok sigara tiryakisi, sigarayı yavaş yavaş bırakamayacağını; ancak bir seferde bırakabileceğini düşünür. Hangi metodun size daha uygun olduğuna siz karar verin.

10- Pek çok sigara tiryakisi, sigarayı yavaş yavaş ırakamayacağını; ancak bir seferde bırakabileceğini düşünür. Hangi metodun size daha uygun olduğuna siz karar verin.

11- Sigarayı bırakmayı isteyen bir arkadaşınız daha varsa bunu yapmak daha kolay olacaktır. Birbirinizi teşvik edici konuşmalar yapın.

12- Dişlerinizi temizletin ve her zaman temiz tutun.

13- Sigarayı bıraktıktan sonra kendinize bir ödül verin.

14- Çok fazla su için. Su her anlamda vücudunuz için faydalıdır. Pek çok kişi yeterince su içmez. Vücudunuzdan nikotinin ve diğer zararlı kimyasal maddelerin atılmasına yardımcı olacaktır. Sigaranın verdiği zararları düzeltecektir. Ayrıca, yemek yeme isteğinizi de azaltacaktır.

15- Sigarayı en çok ne zaman istediğinizi düşünün; canınız sıkkın olduğunda, yemekten sonra, işten eve gelince mi? Sigara içmek yerine hoşunuza giden bir şey yapın.

16- Elinizdeki ve ağzınızdaki boşluk hissini gidermek için bir şey bulun. Örneğin, su için, sakız çiğneyin, leblebi yiyin.

17- Sigarayı bırakma konusunda düşüncelerinizi yazın. Bunu her gün okuyun.

18- Yanınızda sizin için çok önemli birisinin resmini taşıyın, bir kâğıda sigarayı bırakacağıma söz veriyorum diye yazın, canınız her sigara istediğinde bu resme ve nota bakın.

19- Canınız sigara istediğinde, bir sigara yakmak yerine hislerinizi bir günlüğe yazın. Bu günlüğü her zaman yanınızda taşıyın.

20- Bu listeyi okuduktan sonra, önerileri kendinize uyarlayın ve sigarayı bırakmak için kendi planınızı yapın.

alıntı

sabahlari uyanir uyanmaz ac karnina ayilmak icin sigara icen insanlara anlam veremeyen ben ,, geceleri øzelliklede bu saate nikotiin ve sigara sevdasina kapilmaktan kendimi ali koyamiyorum,, keske sabahki gibi yasasam tum gunumu:KK70:
dayanin kizlar
pfffffffffffffffff simdi birtanecik cekip cekip ufleseydim:KK70: kizlar 3. gun zormus be ama icmiycegim Allahim yardim

Canım işte budur tebrik ederim :KK9: :KK9: :KK9:
Böyle devam edersen 1 ocak olmadan bırakırsın inşallah..
4 tane çok iyi iradeli kızmışsın demekki :13:
İnşallah bu mücadelende hepimiz hem destek olucaz hemde bırakmaya çalışanlarla hep beraber bizde katılıcaz..
Haydi hayırlısı bakalım.. :KK34:
Çok çok öpüyorum bugün 4 tane iç yinee hatta 3 ü zorla bir bakalım neler oluyor :KK19:

Son düzenleme:
Mesela ben şuan 11:54 itibariyle hala bir tane bile sigara içmedim :82:
:KK3: Öğlen yemekten sonra 1 tane birde akşam tamam.. Ama bazen öğlende canım çekiyor ozaman fıstık falan yiyorum :KK23: Kilo aldırmayanından soyalı fıstık :89:
Bazeennn :78: 3 oluyor ama itiraf edeyim oda hava güzelsee eğer kış iyice bastırmış o gün aayaz varsa dışarı hiç çıkmıyorum ozaman 2 tane oluyor Allahtan evde içemiyorum kimse içmediği için koku olduğu gibi anlaşılıyorr :92:

Son düzenleme:
X