1 Ocak 2011'i yeni hayata başlangıç kabul edelim

1 kasımda bırakmıstım. 8 gun sonra 4 tANE ıctım
ama hıc bısey anlamadım........tat almadım ve ertesı gun bogazlarım hemen gıcık yapmaya basladı
suna ınanıyorum azaltmak kesınlıkle ıse yarıyor .. vucudun nokotınsızlıge dayanma gucu artıyorhelekı azaltan arkadaslar gunde 3 taneye ındırmeyı basarabılırsenız sızın ıcın buyuk sans..
sonra zaten ıstenılınce oyle guzel bırakılyıorkı Bol sans hepımıze benım tekrardan 2. gunum artık fazla aramıyorum aralarda yakmasam tam olcak ama sunu anlyıorum nıkotını aramıyorum ARTIK
Sanırım bende kenıdmı 1 ocaga hazırlıyorum o gun keısnlıkle bıtmıs olmalııııı olmalı olmalııııııı
sımdı pılates yapacagım opuldunuz sıgarasız gunler..

iştee benimde anlatmak istediğim buyduu...bu mantıkla azaltma yoluna gittim....şimdi senin bunu yazman beni dahada cesaretlendirdi....:KK9:

ben bu konuyu açtığımda baya bi azaltmıştım işte biliyosunuz...günde 15den az içmeyen ben günde 6 ya kadar düşürmüştüm....ama dediğim gibi son günlerde yaşadığım bazı sıkıntılardan malesef ipin ucunu kaçırdım:26: yine günde 10 a falan çıktım son günlerde...ama moralimi bozmuyorum çünkü azaltabildiğimi biliyorum...konsantre olunca bunu yapabiliyorum,e azaltabiliyosam zaman içinde tamamende kesebilirim demekki diye düşünüyorum...
heleki senin bu dediğini düşününce,yani vücudu nikotinsizliğe alıştırmak....çünkü vücut ve beyin sistemi öyle bişeyki neye alıştırırsan öyle gidiyor.....

ne olursa olsun,ister 45 gün içmeyip 45.günde 10 tane içmiş olun,moralinizi bozmayın kızlar....bu uzun bi süreç çünkü...önemli olan olayı kökünden halledebilmek...ha birden kesenlerde var tabi ama demekki onların vücudu buna uygun...belki bizim kadar tiryaki değiller ya da bünyeleri,beyin kimyaları bizden farklı...o yüzden herkes kendine uyan yöntemi denesin diyorum...

önemli olan gerçekten İSTEMEK! yöntem ne olursa olsun.....isteyin ve İNANIN.....bilmem kaç gün içmedim sonra içtim,bırakamıyorum ben bunu demeyelim...bırakıcazz diyelim,yılmayalım,pes etmeyelim....:92:

BEBEKKAFA kesınlıkle azaltarak bırakılırsa bıraz uzun bır surecte bırakılıyor ama omrumuz boyunca ıcmemıs olacagız.. yanı bedenı arındırıyoruz yavas yavas.. burada olmamız buraya yazmamız bıle gercekten bbırakmayı ıstıyor oldugumuzu gosterır..ben anlamıyorum sıgarayı cooook severek ıcenlerı ..hayatta bırakamam atın olumu arpadan olsun dıyenlerı anlamıyorum! demesınler oyle .. benım kayınvalıdem baypass oldu cevremde sıgaranın zararlarını goren o kadar cok ınsan goruyorum kı artık sıgarayı ıcmek benı cok korkutuyor.. kabus gıbı gelıyor .. paramız cebte kalıyorya ınaın para ıcın deıl ..yanlıs anlamayın sıgaraya fazla fazla yetıcek param var ama ılerde saglıgımı gerı alabılecek kadar yok..saglık satın aınmıyor Allahım yardım et hepımıze

dün itibarıyla 4 haftayı bitirdim. 29. günüm bugün...çok mutluyum

:KK19: bu kupa senin için canımm:)))
koskocaa 1 ayy o lanet şeyi içmedin,tebrik ediyorum...devamınıda getireceğine inanıyorum...

BEBEKKAFA kesınlıkle azaltarak bırakılırsa bıraz uzun bır surecte bırakılıyor ama omrumuz boyunca ıcmemıs olacagız.. yanı bedenı arındırıyoruz yavas yavas.. burada olmamız buraya yazmamız bıle gercekten bbırakmayı ıstıyor oldugumuzu gosterır..ben anlamıyorum sıgarayı cooook severek ıcenlerı ..hayatta bırakamam atın olumu arpadan olsun dıyenlerı anlamıyorum! demesınler oyle .. benım kayınvalıdem baypass oldu cevremde sıgaranın zararlarını goren o kadar cok ınsan goruyorum kı artık sıgarayı ıcmek benı cok korkutuyor.. kabus gıbı gelıyor .. paramız cebte kalıyorya ınaın para ıcın deıl ..yanlıs anlamayın sıgaraya fazla fazla yetıcek param var ama ılerde saglıgımı gerı alabılecek kadar yok..saglık satın aınmıyor Allahım yardım et hepımıze

evet canım ben konuyu açmadan önce çok düşündüm,gerçekten istiyorsan aç dedim kendi kendime...nihayetinde kafama koydum kesin bırakmayı ve öyle açtım...bende anlamıyorum severek içenleri...tamam belki bi dönem hepimiz keyif aldık içerken ama aslabırakamam bırakmam demek çokyanlış ve kötü....

ben şu an istemeyerek içiyorum,çok garip oluyor söyleyince ama gerçekten istemiyorum sırf o bağımlılık yüzünden içiyorum...ama onu da yenmeye istekliyim,hevesliyim....her çektiğim nefeste artık o nefes kalbimi durdururmu acaba ya da nefesimi kesermi gibi şeyler düşünüyorum,o derecekokrtum bende artık.....bu da beni yavaş yavaşta olsa soğutuyor sigaradan....

inşallahhh 1 ocak'a kadar tamamen kurtuluruz o bağımlılıkhissinden,tek dileğim bu.....

merhabalar...aygün ya..bu krizler ne zaman bitecek. hala bazen sanki sigara içmeye devam ediyormuşumda bir saat önce sözdürmüşüm gibi geliyor. yada bir sigara içeyim de şu işi yapayım diyorum kendi kendime.

SİGARAYI BIRAKMAK ÖMRE ÖMÜR KATIYOR!

Sigarayı Bırakmak Her Yaşta Yaşama Yıl Katıyor!

Amerikalı uzmanlar egzersiz ve dengeli beslenmenin yanında ileri yaşlarda sigarayı bırakan kişilerin de ömürlerinin uzadığını kaydetti.

65 yaşında bile sigarayı bırakan kişilerin önemli ölçüde yaşama yılı kazandıklarını belirten Kuzey Carolina Duke Üniversitesi uzmanları, yaklaşık 1 milyon kişi üzerinde yürütülen araştırmaya göre 35 yaşında sigarayı bırakan kişilerin sigara içenlerden en az 9 yıl daha fazla yaşadığını açıkladılar. 65 yaş üzerinde sigarayı bırakanların ise en az sigara içenlerden 2 yıl daha sonra yaşamlarını kaybettiği belirlendi. 35 yaşında sigarayı bırakanların en az 75 yaşına kadar yaşadığı, 65 yaşında bırakanların ise 71 yaşına kadar yaşadığı gözlemlenmiş. Kadınlarda ise bu durum daha farklı. Uzmanların açıklamalarına göre 35 yaşında sigarayı bırakan kadın 80 yaşına kadar, 65 yaşında sigarayı bırakan kadınsa 77 yaşına kadar yaşıyor.

bugün 48.günüm..kelebek,benim krizlerde ara ara oluyodu taa 3 4 gün öncesine kadar fakat artık olmuyor desem olur..yani artık daha iyiyim aklıma gelmiyor.sadece kafam kazan gibi oda diyettenmi yoksa sigarasızlıktanmı bilemiyorum..:KK12:

bugün 48.günüm..kelebek,benim krizlerde ara ara oluyodu taa 3 4 gün öncesine kadar fakat artık olmuyor desem olur..yani artık daha iyiyim aklıma gelmiyor.sadece kafam kazan gibi oda diyettenmi yoksa sigarasızlıktanmı bilemiyorum..:KK12:

aygün nasıl diyet yapıyorsun. gerçi kilo almadım ben hiç ama bazen karnımda felaket şişlik oluyor. o zaman da kendimi kocaman hissediyorum.

aygün nasıl diyet yapıyorsun. gerçi kilo almadım ben hiç ama bazen karnımda felaket şişlik oluyor. o zaman da kendimi kocaman hissediyorum.

canım biraz fazla kilom var onları vermeye çalışıyorum.3 kilo verdim.sigarayı bıraktığım gün diyetede başladım.herşeyden azar azar yiyorum.3 ara 3 ana yemek..

aygün iradene,sabrına hayran kaldım:KK9:

48 günnn...ahhh ahh bende bi gün bunu söyleyebilecekmiyim acaba...sigarayı bırakalı 48 gün oldu,6 ay oldu,yıllaar oldu falan diye.....:97:

sigarayı bıraktığımda herşeyin tadının,hayatın bile tadının daha güzel olacağını biliyorum...çünkü azaltınca bile farkedilebiliyor bu.....

şu an 2.ciyi içiyorum....dün saymadım ama yine 6-7 tane içtim sanırım....offf bi 5e düşürebilsem...

aygün iradene,sabrına hayran kaldım:KK9:

48 günnn...ahhh ahh bende bi gün bunu söyleyebilecekmiyim acaba...sigarayı bırakalı 48 gün oldu,6 ay oldu,yıllaar oldu falan diye.....:97:

sigarayı bıraktığımda herşeyin tadının,hayatın bile tadının daha güzel olacağını biliyorum...çünkü azaltınca bile farkedilebiliyor bu.....

şu an 2.ciyi içiyorum....dün saymadım ama yine 6-7 tane içtim sanırım....offf bi 5e düşürebilsem...

sen iste yeterki..tabikide başarabilirsin ilk 1 hafta geçtimi tamamdır unutma pesetme yeterki..:kk77:seni burda gün sayarken görürüz inşallah 1. 10.100............:KK12:

içmek istiyorum. onunla da olmuyor onsuz da...zaten canım fena sıkkın.

ahhh ah hayat bu can sıkıntısı olmazmı hiç..hergün bişeylere kızıyorum sıkılıyorum stressss,sinir,üzüntüüü ama nereye kadar herseferinde sigara içecek olursak vay..hem içtikmi ne değisecek aynı sıkıntı gene var..:78:

benimde son zamanlarda canım çok sıkkın.....

bi 10 gün öncesine kadar gayet iyiydim hatta kendime şaşırıyordum....sigarayı azaltmıştım,bırakma yolunda emin adımlarla gidiyordum,evde yemekler yapıyordum,kitap okuyordum,içimde bi sevinç bi coşku vardı ama son zamanlarda yaşadığım bi sağlık problemi canımı çok sıktı,bi anda çöktüm...şimdi içimde nedenini bilemediğim bi sıkıntı var....bu yüzdende sigarayı yine bilinçsizce içmeye başladım...isteyerk mi,hayıırrr aslaa....iğrenerek içiyorum ama bu sıkıntı bu huzursuzluk şuursuzca içiriyor bana...kendimden nefret ediyorum içtikçee:KK22:

benimde son zamanlarda canım çok sıkkın.....

bi 10 gün öncesine kadar gayet iyiydim hatta kendime şaşırıyordum....sigarayı azaltmıştım,bırakma yolunda emin adımlarla gidiyordum,evde yemekler yapıyordum,kitap okuyordum,içimde bi sevinç bi coşku vardı ama son zamanlarda yaşadığım bi sağlık problemi canımı çok sıktı,bi anda çöktüm...şimdi içimde nedenini bilemediğim bi sıkıntı var....bu yüzdende sigarayı yine bilinçsizce içmeye başladım...isteyerk mi,hayıırrr aslaa....iğrenerek içiyorum ama bu sıkıntı bu huzursuzluk şuursuzca içiriyor bana...kendimden nefret ediyorum içtikçee:KK22:

sağlık problemi dediğin allerjik olanmı?yoksa başka bişeymi var Allah korusun..beterinden korusun inşallah..:26:

sağlık problemi dediğin allerjik olanmı?yoksa başka bişeymi var Allah korusun..beterinden korusun inşallah..:26:

alerji olayı...2 kere tekrarlaması canımı sıktı....bir de öyle basit bir alerji değil,anaflaksi....nerden çıktı nasıl oldu anlamadım:KK43: bu yaşıma kadar yoktu böyle bişey...

birde onun için dr.a gittim fakülte hastanesine ,test yaptırıcam diye gittim,kan idrar tahlili yapıldı...bir de kan alırken iğneyi sinirime dokundurmuş hemşire:KK43: kolum elektriklendi resmen,1 haftadır geçmedi...pek kullanamıyorum sol kolumu,bazı hareketlerde sinirim çekiliyor gibi oluyor,iğneliyor ve arada buz gibi oluyor....nörolojiye gittik hafif zedelemiş siniri dedi,ilaç verdi ama pek düzelmedi hala...bunca yıldır kaç kere kan aldırdım ilk defa geldi bu da başıma...bişey var bende bu aralar ama hayırlısı....Allah beterinden korusun evet aminn....sağlık gibisi yok....:KK50:

35. günüm. bu sefer olacak gibi. ama hala canım istiyor.

35 gün sonra bile istiyormu gerçekten yahu:KK59:ben ilk 1 hafta ya da 10 günü atlatsam gerisi kolay olur diyordum....yarın hiç içmemeyi deniycem ben ilk defa...elimden geleni yapıcam krizleri atlatmak için....

Allah'a dualar ediyorum yardım et bana diye .....:KK59:

benim 55.günüm veee artık aklıma hiç gelmiyor gelsede canım içmek istemiyor eşim bana çok kötü kokmaya başladı napcam ben yaaa..kurtuldum şükür ama ya eşim sigara kokusuna dahi tahammülüm yok şuan..bebekkafa başarılar diliyorum sakın pes etme canım...:KK20:

X