1 Ocak 2011'i yeni hayata başlangıç kabul edelim

Ahh BEBEKKAFA ne kadar güçsüz olduğumu bir kez daha anladım.En fazla 12 saat dayanabildim.Eve geldiğimde ne kadar sinirli olduğumu eşim ve annem de anladı..Sinirim bozuldu ağladım :2:
Resmen uyuşturucu bağımlısı olmuşum.Allen car'ın videosunu da izlemiştim..Ne olduysa akşam yemeğinden sonra oldu Tüm gün nane şekeri yedim..Olmadı..Kendimi daha hazır hissettiğimde bir kez daha denicem.
Sen bu konuda daha başarılısın..Yakın bi zamanda tamamen bırakacağına inanıyorum.Umarım çevrende seni üzen olaylar bir an önce çözümlenir

ahhh canım yaaa üzüldüm içmiş olmana sıkıntı stres hepimizin hayatında var zor dönemler geçiriyoruz zaman zaman sıkıntıları geçirmiyor bu sigara denilen illet ama biz onu öyle kabul ettirmişiz kendimize salla gitsin dertleri yaaa senin canından kıymetlimi
diyorum ama bunları yazarkende acaba ne derdi var kızın diyorum kendi kendime bende 7-8 yıl kayınvalideciğimle bi arada oturdum o zamanlarda da çok denemiştim bırakmayı ama olmuyordu ona sinir oluyordum en ufak bişey de bile ben bu sigara yı bu kadının yanındayken bırakamam die tekrar içiyordum
şimdi allaha çok şükür bi sıkıntım yok bırakmak kolay oldu o yüzden benimde bi sorunum olsa ilk yapacağım şey bi sigara yakmak olcak eminim
inş. olmaz ve bende baslamam yeniden

kuzum o raks eden garıyı nasıl yapoyın bennde istiyom nereye yafıştırcam ben onu gııı...?

selam kızlar ,
işten güçten giremedim gene yaa öff (
noldu içenlermi oldu aramızda
bide aksilik sıkıntı stres tamda bu zamana gelmesi kötü oldu hakkaten ...

umarım başarırsınız kızlar , ben inanıyorum olacağına , arada kaçamaklar olsada yılmayın devam mücadeleye ...

ben iyiyim , gayet iyi gidiyo bende kendime çok şaşırıyorum valla aferin bana

Her birakan kisi hic sigara icmemis birine gore her zaman tetiktedir her zaman her an hic umulmadik bir an baslayabilir....
cok sinir bozucu bir durum bu..

benim 2 ay oldu .. su an cok iyi gidiyor kendime halen bende inanamiyorum nefret ettim kokusundan kendisinden eskiden bu kadar ictigim gunlere bile cok sinirliyim...
yani su an bu moddayken bile insan baslayabilir.. bunu biliyorum.. herseyin birakmakta oldugunu sanirdim birakmak kolay da devam ettirmek asil muhim olan..
kendimi boyle sinir bozucak baslamaya iticek seylere alistirmaya calsiiyorum bundan ck korkuyorum cunku... tek dusuncem bu..

birakan arkadaslar bunun icin mucadele eden arkadaslar ilk zamanlar cok zor insan evrim geciriypr gibi oluyor ama zamanla bir sekilde alisiliyor... vucut nikotini unutuyor ..
3 hafta sonlarinda sigarayla gecirilen zamanlar araniliyor keyifler araniyor.. nikotin aranmiyor..bununlada mucadele edilicek..
ilk 1.5 aydan sonra tamamen unultuluyor cok rahat ediyor insan yani ben kendim en azindan bu sekilde yasadim..

ilk zamanlar deli gibi nane sakizlari cignedim... geceleri uyuyamadim....yeni birakan birini cok iyi anlarim ... kimseden size fayda olmuyor kendinizle inatlasmaktan baska.. geceleri elimde i phonem surekli sigara birakan insanlarin nasil biraktiklairni okumakla gecti.. tabiki burdan cok motive oldum iyiki sizlerde varsiniz.. onun disinda tatli cikolata yedim .. kilo aldim 3 kg kadar.. simdi diyetteyim 3 haftadir acim ama halen ayni kilodayim :
sigara metobolizmami feci calistiriyordu simdi karnim tas gibi kos kotuk kaldim ama bunuda asarim inaniyorum spor yapiyorum ustelik hergun ona ragmen vucudum su topladi
ama yuzume renk geldi gozleirm parliyor..

cok guzle birsey bu yaa insan cevresindeki herkesin birakmasini gonulden istiyor inanin...
ins hep boyle devam ederim ve birakan arkadaslar ins bu sekilde yolumuza devam ederiz...

ve daha oncede 2ay sigarasizliga dayandim bir anda kotu bir olay yasadim ve ictim.. geriside geldi..
sunuda soylerim o tekrar baslamam benim icin cok buyuk bir deneyim oldu simdmi daha dikkatliyim
inanin keisnlikle ilk birakislar pek ise yaramiyor

sonraki denemeler inanin o kadar kolay oluyorki yilmak yok.... herkese kolay gelsinnn

Harikasın canım valla :) maşallah sana
kolay değil elbette kesinlikle insanı zaman zaman çok zorlayan anlar yaşıyoruz ama iradeli olmaya gayret ediyorum hep , kii sanıyorum başardım da bir kere bile içmedim ..
benimde yaklaşık 1 ay olacak işte 2 gün sonra , inanırmısın yolda yürürken önümde yürüyen eğer sigaray içiyorsa arkaya dumanı ve kokusu geliyoya midem bulanıyoo bi kerede daha diyorum ki o zaman ben bunu nasıl içmişim ya

yok canım ya seni yanlış anlamadım,sen beni yanlış anladın sanırım ama:) sana bişey demiyorum ben yanlış anlama....sadece kendi derdimi anlatabilmek adına öyle yazdım...yani amaan boşver sinirlenme diyecek kadar basit bişey değildi derdim...onu demek istedim....yoksa haklısın sonuna kadar anlıyorum senin ne demek istediğini...

yaşadığım sıkıntıyı buradan yazmak istemiyorum canım,özel mevzular....ama nişanlımla ilgili fln değil özel diyince öyle anlaşılabilir diye söylüyorum...başka bir mevzu....

kaldığım yerden devam edicem evet...çünkü inanın bana midemi bulandırıyor ve içtiğim günden beri pişmanlığım büyük,nasıl üzgünüm anlatamam....
((

azelyacım,ruhen ve beynen sigaryı bırakmaya hazır değilsen ilk günlerde çok zorlanırsın emin ol....bende daha önce denemiştim 2 gün sonra içmiştim....bu benim 2.denemem....2.denemede 25 gün durabilmem de kendimi çok hazırlamamdan kaynaklanıyor...bende senin gibiyim çok sinirli oluyorum içmeyince,ağlamak istiyorum,yüzümü ateş basıyor vs (sinirlendiğimde böyle oluyorum içemeyince) dediğin gibi uyuşturucu bağımlısı gibi hissediyor insan....

benim yaptığımı dene...sigarayla ilgili yazılar oku bol bol netten,resimlere bak,videolar izle ama bu yaparkende iç....zamanla soğuduğunu farkedeceksin....zaten kesin bırakma moduna geldiğini anlarsın ve yaparsın....

sigarayı 25 gün içmemiş ve sonra dış etkenlerden dolayı içmiş bir insan olarak size söyleyebileceğim tek şey,benim yaptığımı sakın yapmayın....onca gün durmuşken mahvetmeyin herşeyi......ben çooook pişman oldum siz olmayın.....

dün nişanlım geldi,yanımda içmeyecekti güya ama sanırım ben başladığımı söylediğim için içti ...ama yemin ederim o içerken öyle çoook fazla içesim gelmedi...ara sıra istedim o içerken özellikle yemekten sonra....içtin mi derseniz,dün 3 tane zorakiii ,iş olsun diye,bugünde 2 tane içtim..

yemin ederim bu 2-3 taneler bile öyle iğrenç geliyorki ve resmen 10 tane içmiş gibi hissediyorum...yok yok ben baya baya alıştırmışım kendimi nikotinsizliğe....kaldırmıyor bünyem artık....

second'ın dediği gibi 1 şubatta en kötü ihtimalle ben devam ediyorum bu savaşa....sonuna kadar gidicem sonuna kadar,pes etmiycem...kesinlikle bırakıcam ben illetiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

ahh ahh bende 1 ay oldu diycektim((

o dediğin bana da oluyor eylül,yolda sokakta o kadar çok içen varki....dumanları gelince yüzüme doğru boğulacak gibi oluyorum...tıkanıyorum resmen....

benim için bitmiş aslında sigara...şimdi dış etkenlerden de etkilenmemem gerektiğini öğrendim....
hiç bir kuvvet bana sigara içiremez mantığınla gidersem tam olacak bu iş....

herkese merhaba
uzun zamandır yoktum. öncelikle yanınzda olamadığım için özür diliyorum. neler olmuş neler bu sürede. bize yeni katılanlar, tek sigaraya evet diyenler...herbir yazıyı alıntı yapıp yorumlamak isterdim ama o kadar çok ki. ben de defalarca denemeden sonra ancak bırakabilenlerdenim. uzun bir zaman içmedikten sonra tekrar 1-2 içmenin nasıl bir duygu olduğunu biliyorum. yenilmişlik hissi, cesareti kaybetme, yeniden sözler vermeler. yok haftaya şu gün ilk günüm olcak gibi. hepsini bırakın bir kenara. silkelenin ve tekrar başlayın denemeye. bu zıkkımı ilk denemede bırabilenlerden değiliz malesef. bebekkafa sakın üzme kendini. sigara denilen illeti bırakmak zor. zaten ilk günlerde zorlamıyor. günler geçtikçe beyninde türlü türlü oyunlar başlıyor. ya günde bir tane kahveyle içsem mi acaba, yada şöyle arkadaşlarla biraray gelince bir tane içsem nasılsa bıraktım. kendini fazla kasma bence. ama sakın olursa olur deme. bir gün mutlka olacak de.
sevgilerimle.

arkadaşlar bende bırakmaya çalışıyorum. çarşamba günü son diyorum inşallahta olur. şöyle bi düşününce sigara içmek aslında çok manasız ama nedense o illeti içiyoruz ağzımızı zehir gibi yapıyo hele üst üste içince tat bile vermiyo ne anlıyoruzki? içmiycem işte artık . hadi bakalım sizdende güç alarak başloyorum aranızda bırakanlar var demekki bende bırakırırım.( bu arada aygüncüm teşekkür ederim bu topiği gösterdiğin için)

hoşgeldin canım.
burdaki arkadaşlarla beraber sana destek oluruz..

hoşgeldin canım.
burdaki arkadaşlarla beraber sana destek oluruz..

Hoş bulduk. Desteğin içinde sonsuz teşekkürler.
ben bırakacağıma inanıyorum çünkü bu güne kadar hiç bırakma girişiminde bulunmamıştım . eşim defalarca bırakmaya çalıştı ama ben hep yok ben bırakamam derdim. içmeyi çok seviyorum derdim. Ama şimdi nefretle içiyorum zaten çok azalttım ve çarşamba günüde inşallah yardımlarınız ve azmimle bu illetten kurtulucam. en çokta çocuklarım için istiyorum. yanlarında zaten içmiyorum ama düşünsenize artık nefes alamadığımı hissediyorum . bana bişey olsa onlar çok ufaklar . ne yaparlar bensiz. öbür topiğede yazmıştım gerçekten çok bencilmişim bu güne kadar.

Selam kelebek....
evet ben yeniden başlıyorum bu zıkkımla savaşıma....perşembeden beri nişanlım burdydı ve onunla birlikte de içtim günde 2-3 tane....zaten o gelmeden önce yenilmiştim o gelince de kasmadım....ama her içişte de nefretimi katladım...

kendime de acayip derecede kızgınım,elimde değil....sen dur o kadar gün sonrada bir çuval inciri berbat et ne oldu şimdi? herşeye yeniden başlıycam ve aynı zorlukları yeniden yaşıycam,belki daha az olacak bu sefer zorluklar ama olacak sonuçta....olan bana oldu,kendime ettim ne ettiysem...

içince neler hissettiğimi,pişmanlığımı,kendime kızmamı da özellikle yazıyorum ki bırakanlar tekrar başlamadan önce bir daha düşünsün....

bende de sevgiler.....

merhaba hoşgeldin zilan aramıza....
hadi bakalım bismillah de başla sen de....aygüne ben de teşekkür ederim buraya yönlendirdiği için seni....emin ol burda acayip bir birlik var,sinerji var....ben buradaki destek olmasa belki o 25 günü bile tamamlayamazdım.....

25 gün sonunda yenildim,içtim ama şimdi yine buradaki destekten güç alıyorum ve yeniden başlayacağım....

kendimize güvenelim herşeyden önce,ve istemek istemek istemek.....isteyin gerçekten kurtulmayı....isteyelim...

artı ben bu yaşadığım tecrübeden şunu anladım,etrafınızda sizi sinir eden herrrr ne olursa olsun aslaa ve asslaaaa kendinizden daha önemli olmadığını düşünün...ben bunu yapamadığım için yenildim.....demek ki kendimi bırakmaya hazırlarken bu kısma iyi çalışmamışım...bunu kafama iyi kazımamışım....bu yenilgi bu anlamda iyi oldu...

evet sinirlenince içemediğimde/içemediğimizde çok kötü oluyoruz,boğulacak gibi,çıldıracak gibi,etrafı dağıtacak gibi oluyorz belki....kan beynime sıçradı tabirini tam anlamıyla yaşıyoruz belki amaaaa o an bu sinirlendiğim şey ya da kişi benden,benim geleceğimden,doğacak çocuklarımdan veya var olan çocuklarımdan,benim ömrümden daha önemli mi" diye düşünebilsek,sadece 1 dakika durup nefes alıp şu cümleyi aklımızdan geçirebilsek olay bitecek işte....cevabımız koca bir HAYIR olacak değil mi? o zaman o zıkkımı "NE OLURSA OLSUN ! KİM OLURSA OLSUN ! " bize içirtemezzz.....

delirecek gibi oluyorz sinirlenince belki evet (sinirlenmekten gidiyorum çünkü ben ondan içtim ve bi çok kişi bundan içiyo eminim) ama o anı atlatabilmek için de bişeyler bulucaz o zaman....üstte yazdığım cümleyi tekrarlayıp,ne biliyim müzik açıp tepinelim mesela....sinirimizi öyle atalım:))) ya da yastık yumruklayalım :)))) ama içmeyelimm......ne olur arkadaşlar elimizden gelen herşeyi yapalım,her yolu deneylim ama şu zıkkımdan kurtulalım yaaa......

ya ben haziran geldiğinde bu topikte kendimde dahil bir sürü kişinin zaferini kutlamak istiyorum...
Allahım inşallah yaa inşallahh.....

Son düzenleme:

Allah ın izniyle kutlayacağız canım..
haziranda parti var arkadaşlar..bırakanlara tabi..

Evet yaaa. kesinlikle şu zıkkımdan kurtulallım. Bu kadar iradesiz olmaktan çok utanıyorum . Nasıl oluyorda dumanlı bi çubuğun bu kadarda esiri olmuşuz, ben baya azalttım çarşamba günüde tamamen bırakıcam ama itiraf etmeliyimki aklımdanda çıkmıyo . Bu nasıl lanet bişeymiş te bu kadar esir almış beni ? Kendimden nefret ediyorum . Ama başarıcam, bi şekilde başarıcam .. Dediğin gibi haziranda artık bu iş tamamiyle bitmiş olacak.
Ben bide kendimi içmeyenleri düşünerek avutuyorum , yani içmiyolar ve benden farklı değiller. Abim mesela oda benim gibi çabuk sıkılan biriridir ama o cebinde çukulata kuru yemiş gibi şeyler bulundurur ,(sigara içmeyi çok manasız ve aptalca bulur, tadı güzel değil üstelik zararlı: zaten akıllı bi insanın düşünmesi gerekende budur.) onlarala oyalanır demekki bende yapabilirim.. İnşallah hep beraber yapıcaz...

Son düzenleme:
BBKKFF :92::92::92::92::92::92: tekrar birakicaksin kutluyorummmmmmmmmmm canim
ben 2 aydir icmiyorum ama onun oncesi aylar surekli birakip cok derfa basladim ama bu sefer cok eminim
sende oyle olucaksinnnnn ,, insan daha bilincli oluyor
senin gibi sigara karsiti bir insan daha fazla icemez sanmiyorummki o pis sey senin hayatinda daha fazla yer tutsun ..

birakan arkadaslar birakmak isteyenler ve birakicak olanlar hepimiz basaracagiz
ilk zamanlar ne yazikki zorluyo zorluyor zorluyoor.... simdiii eser yok diyebilirim kendimce birazcik dayanin
surekli okuyun videolar izleyinn

zilan33 cok guzel yazmissin .. ne sinirli insanlar tanirim ne kadar sosyalleri bilirim yani icmeyen insan icmiyor .. diyorumumki bunlare naisl dayaniyor=) tmm bu aliskanlik tabikide ama aritk bizler bilincliyiz ve dedigin gibi icmek akil kari degill korkuyorum yani:S

Allah bir azim bir guc evrsin birazda siz zorlayin bakin nasil hallediliyor
ki burdaki yazan herkes bir gun zaten hic icmeyecek .....

Evet burdakilerin hepsi bırakacak , zaten sihirli kelimelere ulaşmışız lanet, berbat ,zıkkım diyoruz ve son derece nefret ediyoruz. Şimdiden sonrasıda sabır. yaklaşık 1 haftadır azalttım o bile farketti artık uyumayan insan uyumaya başladı. tabi gece uyuyamadığım için bütün gün uyuşuk uyuşuk geziyodum.Hareketlendim. Çocukjlarımla daha rahat ilgilenebiliyorum. evin hiç bi tarafında içtirmiyorum kimseye, içen bahçeye. bu bi,le bence bi aşamadır 1 haftadır istikrarlı devam ediyo ....

bu nasıl bir pişmanlıktır,nasıl bir vicdan azabıdır yarabbim....

öyle pişmanım kiii anlatamam sizee((((((((((((

bir kaç gündür içiyorum evet,günde sadece 2-3 tane ama bu bile başa döndürmeye yetti beni....resssmennn ilk bıraktığım,bırakmaya çalıştığım gün ki gibiyim.....bugün yeniden bıraktım diyerek kalktım yataktan ama demin içtim 1 tane yine....içtim ve sonrada kendime saydırdım((o an anladım ki benim mücadelem gerçekten baştan başlıyor....

şunu düşünmek istiyorum bir de,benim gibi olan bir sürü insan var,en basiti bu topikte bir sürü kişi benim gibi bu mücadeleyi veriyor...tek ben değilim yani bu sıkıntıyı bu zorlukları yaşayan....

second'ın dediği gibi 1 şubattan başlıyorum ben yine....son 2 gün....salı günü bitti bu iş....
evet şubat-mart ve nisan aylarında öyle stresli olucam ki,öyle yoğun....çeyiz tamamlamalar,eşya bakmalar,ev yerleştirmeler,düğün hazırlıkları,gelinlik vs vs ve ben bu süreçte bu zıkkımı bırakmayı bşarırsam benden de güçlüsü olmaz herhalde....

Günaydınnn kızlarr :)) nabersiniz ,

hiyooo bugün tam 31 gün oldu hayatımdan sigarayı çıkaralı herşey çok iyi ... daha da iyi olacak inşallah ..
mesela dün bir arkadaşımın evinde toplandık kızlarla, hepside sigara içiyo ben içmedim tabiiki yine :))
kafamda ruhumda herşeyde bitmiş sigara :) bi kere daha mutluyum ..

inşallah seninde böyle olacak bebekkafa , inanıyorum ben buna , mücadeleye tam gaz devam

bende içmeseydim şimdi seninle 31.günü kutluyordum....

inşalllah canım...ben yarın tekrar başlıyorum...aslında kaldığım yerden mi devam etsem dedim ama kendini kandırmak olacaktı...içtim işte sonuçta....ya ne biliyim şimdi baştan 1.gün diye başlamak çok zoruma gidiyor...neyse gerçi bu ilk bırakışım gibi olmaz o kadar zor olmaz yani....

bu saate kadar içmedim bugün....çıktım dışarı gezdim alışveriş yaptım biraz...şimdi 1 tane içiyorum:S

ama yarından itibaren 1.gün diye başlıycam yine....

second nerdesin???? birlikte başlıycaktık haniiiiiii

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…