1 Ocak 2011'i yeni hayata başlangıç kabul edelim

ama birsey ekliyeyim
normalde ben bu saatlerde nikotin krizleri yasardim en guzel saaatlerdir
ama su an off asla icmem icemem yani bir taneden birsey olmicani bilsem yinede icmem cunku canim gercekten hic istemiyor ,,bu noktaya geldgiime kendiime inanamiyorum
resmen sogumusum ,, o duman kokusu aklima gelyior beynim atiyor resmen
ama sanirm onunla gecirilen keyifli zamanlar ,, onunlayken yakip uzandigimdaki rahatligi baska seyde bulamiyorum
ay bu sanki sevgiliden ayrilmis gibi oldu ahahahaha:KK70:
ama oyle ...
yerine sporu koydum saglikli beslenmeyi koydum ,, koydumda koydum
yok o bibr baska:)
tabi canim istiyormu gercekten istemiyor onu soylemek istedim

bbkkfffff ffffffffffffff yani ffffffff=)) birak artik sigarayo konuyu ac ,, git kendin ohh ic :p
saka bir yana
o kaza icin gecmisler olsun ailelere sabirlar olsun..

benim gunlerdir basim tuhaf tuhaf agriyor
hani cok sigara icince bas agrirya onun gibi yaa cok rahatsiz etmeye basladi.. sinir oluyorum
bir aydirda benim kizin gece uykulari cok kotu surekli uyyaniyor uyku dengem bozuldu
acaba diyorumyeterince uykumnu alamiyorumdami boyle oluyor
her sabah yorgun kalkiyorum yataktan cikasim gelmiyor ve inanirmisiniz bogazimda sanki sigarayi cok icmisim gibi tuhaf bir his olmaya basladi .. bir gicik bir gicikk

Basimin agrisi acaba uykusuzlukmu stresmi sIkIntImI ne anlamadim gitti..
Guya sigara biraktim 2 ay oldu sanki daha kotu oldum:S
mal gibi bos bos kaldim yani sigara bugn aklima geldi gitti :KK70: aslinda nasilda kandirtiyorum kendimi o pis seyi sosyal aktivitem gibi gormeye basladim bu aralar:KK70:
sirf icmiyorum diye icimden biside yapmak gelmiyor yani arkadas ziyaretlero v.s
havalarda soguk zaten tikandim kaldim evde
aslinda hep bahardan guzel havalardan korkardim ama ben bu soguk havalari sevmemeye basladim
icime daral geliyor bunaldim ya

aaa bu ne bicim bir hayat demeye basladim sanirim ben =)

yani canim hiiiccc birsey istemiyorr sadece yatip uyumak istiyorum
sanirim depresyondayim KESIN
:KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53:
:KK33::KK33:

depresyon olabilir evet...ben de yataktan çıkmak istemem hep uyumak isterim öyle olunca....
bu arada sağol geçmiş olsun dileklerin için gizemlicim....

geçmiş olsun bebekkafa..
büyük tehlike atlatmışsınız..
Allah sabır versin ölenlerin ailelerine..

teşekkürler aygün....aminn Allah sabır versin...

defne joy foster ın ölümü de beni çok etkiledi....böyle hayat dolu,kıpır kıpır bir insan pat diye gitti....astımı varmış ya bir de....sigaradan iyice nefret ettim....bir yandan da diyorum böylesine hayat dolu bir insan bile öldü gitti,kaderin önüne geçilmiyor,iç gitsin anasını satayım,her gün 3 sigara mı beni öldürecek....diyorum....sonrada sözümü hatırlayıp başa dönüyorum vs svs....

dün de içtim 2 tane....
ama bugün içmedim hiç...içmiycem de....yeniden savaşıyorum,deniyorum ama o ikinci içişimdenberi bir türlü toparlayamıyorum:KK43:(((

3-4 taneyi geçmedim hiç şimdiye kadar ama bir türlü tamamen kesemedim tekrar...bu arada aygüncüm ben ilk bırakışta da azaltarak bıraktım...ben bu şekilde yapabiliyorum,başkaalrı birden keserek yapıyordur ayrı ama ben birden kesemiyorum...o yüzden 1 ocakta bırakmadan önce azaltmıştım hep....nitekim çok ta etkili oldu...diğer türlü çok kasılıyorum,baskı hissediyorum üzerimde....

allen car demiş ya vay o 1 tane 2 tane içenlere diye...halt etmiş o...
kaç gündür 2-3 tane içiyprum mesela ama daha fazlasını bünyem kaldırmıyor...maksimum 4 içebiliyorum,4 içincede 15 tane içmiş gibi oluyorum,neden ?çünkü alıştırmıştım önceden bünyeyi buna....

25inde bozmuştum orucu,bugün 6sı...12 gündür günde ortalama 3 tane içtim....
bugün bıraktım artık yine....
bakalım ne olacak....

depresyon olabilir evet...ben de yataktan çıkmak istemem hep uyumak isterim öyle olunca....
bu arada sağol geçmiş olsun dileklerin için gizemlicim....

teşekkürler aygün....aminn Allah sabır versin...

defne joy foster ın ölümü de beni çok etkiledi....böyle hayat dolu,kıpır kıpır bir insan pat diye gitti....astımı varmış ya bir de....sigaradan iyice nefret ettim....bir yandan da diyorum böylesine hayat dolu bir insan bile öldü gitti,kaderin önüne geçilmiyor,iç gitsin anasını satayım,her gün 3 sigara mı beni öldürecek....diyorum....sonrada sözümü hatırlayıp başa dönüyorum vs svs....

dün de içtim 2 tane....
ama bugün içmedim hiç...içmiycem de....yeniden savaşıyorum,deniyorum ama o ikinci içişimdenberi bir türlü toparlayamıyorum:KK43:(((

3-4 taneyi geçmedim hiç şimdiye kadar ama bir türlü tamamen kesemedim tekrar...bu arada aygüncüm ben ilk bırakışta da azaltarak bıraktım...ben bu şekilde yapabiliyorum,başkaalrı birden keserek yapıyordur ayrı ama ben birden kesemiyorum...o yüzden 1 ocakta bırakmadan önce azaltmıştım hep....nitekim çok ta etkili oldu...diğer türlü çok kasılıyorum,baskı hissediyorum üzerimde....

allen car demiş ya vay o 1 tane 2 tane içenlere diye...halt etmiş o...
kaç gündür 2-3 tane içiyprum mesela ama daha fazlasını bünyem kaldırmıyor...maksimum 4 içebiliyorum,4 içincede 15 tane içmiş gibi oluyorum,neden ?çünkü alıştırmıştım önceden bünyeyi buna....

25inde bozmuştum orucu,bugün 6sı...12 gündür günde ortalama 3 tane içtim....
bugün bıraktım artık yine....
bakalım ne olacak....

ne diyim canım sen bilirsin..
hayırlısı olsun inşallah..:KK39::KK39:

of ya bbkff bende diyorum onu 3 tane sigarami beni oldurucek:KK70:
ama 3 taneyle kalsa iyi o duzene bir girdimi gunde bir pakete yakin oluyor
kaldiki 3 tanede icse bir kisi ciddi bagimlilik ve zarar ...

valla ne yalan soylimm bu aralar istiyorum ama icmeyecegimide biliyorum...

hayatimdaki inis cikislara gore ruh halime gore bazen istiyorumbazen istyemiyorum

ama en onemlisi ben icmeyi istemiyorumm
bitmistir...

:KK51:

bbkkff yakinda basarirsin .. bu gelgitlerde seni sonunda bu sigaradan iyice sogutucak bir bakmisin hic icmiyorsun... o gunde yakindir ben soyliyeyim..

Bende paylaşmak istedim hikayemi
9-10 yıllık sigara tiryakisiydim.günde en az 1 paket içiyordum..4 aylık evliyim ve daha sevgiliyken eşimle evlenince bırakırız sigarayı die konuşuoduk..neyse evlendik önce bi kaç kere bırakmayı denedik ama öle günde 2 tane içelim yemeklerden sonra içelim sadece kahveyle içelimle olmadı..
Sonra yeni yıla 15 gün kala dedim ki 1 ocakta bırakalım!
anlaştık ama o 15 günde hiç bırakmıcakmışız gibi içtik o mereti..yılbaşı gecesi dışardaydık eve geldiğimizde sadece iki sigara kalcak şekilde o paketi de bitirdik..
eve gelince köpüklü bi türk kahvesi yaptım son sigaralarımızı yavaş yavaş içtik..
son sigaraları söndürdükten sonra evde ne kadar kültablası çakmak varsa yok ettik ilk önce
ertesi gün evi temizledim bi güzel perdeleri yıkadım halıları sildim evden attım o pis kokuyu
sonra da sanki daha önce hiç sigara içmemiş gibi davrandık kocamla ne lafını açtık ne canımız istedi dedik..
Sonuç 1 ayı çoktan geçti ve ağzımıza sürmedik..eskiden içmeyenlerin yanında içince çok rahatsız olduklarını söylüyolardı ama abartıyolar zannederdim gerçekten içmeyene o kadar pis kokuyomuş kii onu anladım
Bugün sahilde yürüdük kocamla içen bi adamın yanından geçtik sanki adam duman bulutu biz de bu kadar pis mi kokuyoduk dedim içim kalktı..belki çok erken bunları sölemek için ama ben tiksindim bi kere.bundan sonra tekrar iççeğimi de hiç sanmıyorum..
ohhh biraz çok yazdım ama içimi döktüm belki birilerinin işine yarar die

He bide bizim buralar biraz yokuşlu eskiden sahile inince geri eve yayan çıkamazdım tıkanırdım hemen yolun başında die arabayla inerdik..bugün hem indik hemde yolu uzata uzata çıktık geri..
Herkese tavsiye ederim=))))

of ya bbkff bende diyorum onu 3 tane sigarami beni oldurucek:KK70:
ama 3 taneyle kalsa iyi o duzene bir girdimi gunde bir pakete yakin oluyor
kaldiki 3 tanede icse bir kisi ciddi bagimlilik ve zarar ...

valla ne yalan soylimm bu aralar istiyorum ama icmeyecegimide biliyorum...

hayatimdaki inis cikislara gore ruh halime gore bazen istiyorumbazen istyemiyorum

ama en onemlisi ben icmeyi istemiyorumm
bitmistir...

:KK51:

bbkkff yakinda basarirsin .. bu gelgitlerde seni sonunda bu sigaradan iyice sogutucak bir bakmisin hic icmiyorsun... o gunde yakindir ben soyliyeyim..

bana en çok inanan belkide sensin biliyorsun dimi:)

benziyoruz çünkü birbirimize....

evet dün bıraktım dmeiştim yine...dün de içmedim bugün de....içmekte istemiyorum...çünkü onu içince kalbim hızla çarpıyor,kalbime ne kadar kötülük ettiğimi anlıyorum,çünkü onu içince ciğelerimden ıslık sesi geldiğini duyuyorum bazen,ciğelerime ne kadar kötülük ettiğimi anlıyorum...çünkü onu içince burnum öyle bir tıkanıyor ki nefes alamıyorum burnumdan,kendime ne kadar kötülük ettiğimi anlıyorum....

evet sigaradan nefret ediyorum....bunu hep söyledim zaten,25 gün sonra içtiğimde de isteyerek severek içmedim,bana yaptığı kötülüğü bile bile içtim....çünkü bu bir bağımlılık,bir alışkanlık,siz onu bırakmak isteseniz de o yakanızı bırakmıyor....ama ona galip gelmek de mümkün,gelen bir sürü insan var.....ben de galip gelicem bunu adım kadar iyi biliyorum,belki şu sıra sözümü tutamadım,fireler verdim ettim ama bu demek değil ki ben sigarayı bırakamadım....ben sigarayı BIRAKTIM....1 OCAKTA BIRAKTIM....sigarayı kafamda bitirdim ben arkadaşlar....

o içtiğim bikaç sigara bana hiç bişey ifade etmiyor aslında...o anlarda çok gerildim,bir takım şeyler yaşadım ve bir an elim ona gitti,eskisi gibi içime bile çekmeden,saçma sapan elimde sallayarak dumanını dışarı üfledim durdum....ara ara çekmedim mi içime çektim ama çektiğimde de hiç bişey ifade etmedi....o nefesler sadece kendime şiddetle kızmama ve ondan bir kere ,bir kere daha nefret etmemi sağladı.....olay bu....kısacası benim kafamda sigaranın o keyif kısmı,o felsefe çoktaaan bitti,psikolojik açıdan sigarayı bitireli 38 gün oldu benim.....

evet bugün de içmedim....
önceden içmeden duramayan ben,şimdi istersem içiyorum istersem içmeyebiliyorum....bu ne demek?artık ben sigaraya hükmedebiliyorum...:)

bugün de dün de içesimin geldiği zamanlar oldu ama içmedim...kaç gündür içtin 2-3 de olsa yeter artık dedim kendime ve içmedim....içmiycem de....:KK34:

Bende paylaşmak istedim hikayemi
9-10 yıllık sigara tiryakisiydim.günde en az 1 paket içiyordum..4 aylık evliyim ve daha sevgiliyken eşimle evlenince bırakırız sigarayı die konuşuoduk..neyse evlendik önce bi kaç kere bırakmayı denedik ama öle günde 2 tane içelim yemeklerden sonra içelim sadece kahveyle içelimle olmadı..
Sonra yeni yıla 15 gün kala dedim ki 1 ocakta bırakalım!
anlaştık ama o 15 günde hiç bırakmıcakmışız gibi içtik o mereti..yılbaşı gecesi dışardaydık eve geldiğimizde sadece iki sigara kalcak şekilde o paketi de bitirdik..
eve gelince köpüklü bi türk kahvesi yaptım son sigaralarımızı yavaş yavaş içtik..
son sigaraları söndürdükten sonra evde ne kadar kültablası çakmak varsa yok ettik ilk önce
ertesi gün evi temizledim bi güzel perdeleri yıkadım halıları sildim evden attım o pis kokuyu
sonra da sanki daha önce hiç sigara içmemiş gibi davrandık kocamla ne lafını açtık ne canımız istedi dedik..
Sonuç 1 ayı çoktan geçti ve ağzımıza sürmedik..eskiden içmeyenlerin yanında içince çok rahatsız olduklarını söylüyolardı ama abartıyolar zannederdim gerçekten içmeyene o kadar pis kokuyomuş kii onu anladım
Bugün sahilde yürüdük kocamla içen bi adamın yanından geçtik sanki adam duman bulutu biz de bu kadar pis mi kokuyoduk dedim içim kalktı..belki çok erken bunları sölemek için ama ben tiksindim bi kere.bundan sonra tekrar iççeğimi de hiç sanmıyorum..
ohhh biraz çok yazdım ama içimi döktüm belki birilerinin işine yarar die

He bide bizim buralar biraz yokuşlu eskiden sahile inince geri eve yayan çıkamazdım tıkanırdım hemen yolun başında die arabayla inerdik..bugün hem indik hemde yolu uzata uzata çıktık geri..
Herkese tavsiye ederim=))))

hikayaye bayıldım...

ikinizi de tebrik ederim maryporker...karı koca bunu başarmanız,birbirinize destek olmanız ayrı bir güzel olmuş :81:

veee 1 ocak olması da gülümsetti beni..:)

inşallah aynen böyle devam edersiniz,çok sevindim gerçekten....

bu arada evet içenlerin çok kötü koktuğu doğru....bende o ilk 25 günde istem dışı elimle burnumu kapatıyordum içenlerin yanında....:KK25:

Son düzenleme:
selamlar..

1 şubatta bırakırım demiştim , tam olarak bırakamadım ama bazen tüm gün boyunca hiç içmiyorum, akşamları bi kaç tane içiyorum.. bu ara grip gibiyim canımda hiç istemiyor.. tamamen bırakmama az kaldı . ama malesef yine kendimi kontrol edemedim.

eskiye göre bu durumum bile ümit verici aslında. ''sigaraya hükmetmek'' terimine katılıyorum .

selamlar..

1 şubatta bırakırım demiştim , tam olarak bırakamadım ama bazen tüm gün boyunca hiç içmiyorum, akşamları bi kaç tane içiyorum.. bu ara grip gibiyim canımda hiç istemiyor.. tamamen bırakmama az kaldı . ama malesef yine kendimi kontrol edemedim.

eskiye göre bu durumum bile ümit verici aslında. ''sigaraya hükmetmek'' terimine katılıyorum .

sıkma canını canım...ne zaman hazır olursan o zaman kendiliğinden bırakıyorsun zaten merak etme...yeterki bırakmayı gerçekten iste ve kafanda bitir olayı....

eğer tüm gün içmeden durmayı başarabilmeye başladıysan ve o derece azalttıysan ,isteğini kaybetmediğin sürece devamı gelecektir emin ol.....

bende 1 şubatta bırakamadım tekrar ama 6 şubatta bıraktım...üstte de yazdığım gibi kafada aslında 1 ocakta bıraktım....

Merhaba arkadaslar 13 yasindan beri sigara icen biri olarak ve birakmayi hic denememis biri olarak yani tek bir günüm bile gecmedi bu güne kadar sigara icmedigim Allen car dvd sini izleyip birakma karari aldim. iki paket sigaramida kirip cöpe attim icim azcik acidi cünkü attigim sigara türk parasina vurursan 20 tl civarinda:) su anda 8 haftalik hamileyim ve cok fazla sigara iciyorum(dum):) 10 yasindaki kizimda cok rahatsiz bu durumdan, hayatimda ilk kez sigarayi birakicagima dair söz verdim ve kizim üzerine yemin ettim, birakanlara sorum su en zorlandiginiz gün hangisi yani biraktiktan sonra ilk günmü, ilk bir haftami bana yardim ederseniz sevinirim tesekkürler.

Merhaba arkadaslar 13 yasindan beri sigara icen biri olarak ve birakmayi hic denememis biri olarak yani tek bir günüm bile gecmedi bu güne kadar sigara icmedigim Allen car dvd sini izleyip birakma karari aldim. iki paket sigaramida kirip cöpe attim icim azcik acidi cünkü attigim sigara türk parasina vurursan 20 tl civarinda:) su anda 8 haftalik hamileyim ve cok fazla sigara iciyorum(dum):) 10 yasindaki kizimda cok rahatsiz bu durumdan, hayatimda ilk kez sigarayi birakicagima dair söz verdim ve kizim üzerine yemin ettim, birakanlara sorum su en zorlandiginiz gün hangisi yani biraktiktan sonra ilk günmü, ilk bir haftami bana yardim ederseniz sevinirim tesekkürler.

3.gün çok zorlanmıştım hiç aklımdan çıkmamıştı....sonra yavaş yavaş alışıyorsun...ama zorlandığın günler oluyor illaki...birazda şartlarınla ilgili...yanılmıyorsam 9.günde çok zorlanmıştım

hamileyken içmiyorsundur umarım...:KK20:
benim bırakmak istememin temel sebebi bu....hamilelikten önce vücudumu bu pislikten arındırmak...

canim bana ozelden mesaj atmissin. ama mesaj kutun dolu. sana geri donemiyorum. silmen lazim mesajlarini.cevabim ise:

benimki 90 gr. O zamanin en iyisiydi. her kullanan hayran. merak etme azurlarim hepsi super.

canim bana ozelden mesaj atmissin. ama mesaj kutun dolu. sana geri donemiyorum. silmen lazim mesajlarini.cevabim ise:

benimki 90 gr. O zamanin en iyisiydi. her kullanan hayran. merak etme azurlarim hepsi super.

teşekkürler canım..evet msj kutum dolmuş mail geldi öyle farkettim...

10 saat oldu saat aksam 8 su anda acayip canim istiyor ama icmiycem gerekirse disari aticam kendimi.

sürekli ona takılma..başka şeylerle ilgilen...sadece 3-5 dakika sürüyo o istek,atlatabilirsen sen kazanırsın...

bir ayı geçti artık gün saymayı bıraktım daha az geliyo aklıma
ama arada bir baya zorluyo açıkçası oda gececek zamanla inşallah:KK61:

bir ayı geçti artık gün saymayı bıraktım daha az geliyo aklıma
ama arada bir baya zorluyo açıkçası oda gececek zamanla inşallah:KK61:

tebrik ederim asya....:) en çok zorlananlardandın sen de ama bak ne kadar zaman olmuş...bravo....

sanırım en iradesiz ben çıktım...en iradeliymiş gibi görünürken....

neyse içmiyorum ben de yine ama başa dönmek kötü tabi...

hergün bi kişi bile olsa yazardı buraya bende hergün gelip okuyorum nerdesiniz bayanlar 3 gündür
bebekkafa ne yaptın içiyo musun içmiyomusun arada yaz buraya

o kadarrrrr streslii ve yoğunumki son günlerde...daha da yoğunlaşacak zaten :18::18:

valla içmiyorum desem yalan olur...bazen günde 2-3 içiyorum bazen hiç içmiyorum...şu zor günleri bu şekilde geçiriyorum....her seferinde yrn hiç içmiycem diyorum bazen dediğimde duruyorum bazen duramadan bikaç tane içiyorum....

içtiğim an da etkilerini hissedince yine nefret ediyorum,içtiğim için kendime kızıyorum ama yok elimde değil bu aralar frenleyebilmem mümkün gözükmüyor....yine de elimden geleni yapıyorum....

herkese merhaba

o kadar cok arkadas ortamlaırm oldu .. sıgarayla cok kez kendıı test edılmıs gb hıssettım
ama sunuda hıssettım kızar ben kurtulmusum yanı dun gece baısmı yastıga koydugumda bundan 3 ay once off derdım bugunde kac tane ıctım ben ne zmn kurtulucam bu ıllletten derdım boazım gıcık yapar yapar uyurdum ertesı gun bırakıcam dıye dusunurdum kı ertesı gun yıne aynı ıcmelere devam..

neysekı dun ıste dedım vay be deıdm ben boyle olcakmıydım
ıcımden ınanıyordum hep usunuyordum bu bıyerde bıtıcek ve ben buna dur dıyecegım
ama zor oluyordu yanı o zn bu zmnmıs ..ben kurtuldu darısı ısteyenlerın baısna
artık onumuz yaz ne yazdan korkarım ne kıstan
kendıme ınanıyorum yanı canım hıcte ıstemıyor artık kus gıbıyım
ıstesemde ıgrenc bırsey ıcemem bu kadar yol katetmısken

bbkkff ve bırakmak ısteyen doger arkadaslar bır yerde zaten bıtıcek hepımız bunun ıcın bhurdayız
sadece dogru zamanı kenıdnız en ıyı blırlersınız
dıleırm ıns kurtulursuuz bu pıs ılletten
bence yeryuzundekı ennnnn kotuu herseyden kotu olan sey bu sıgara
ve ben artık bır bayana hıc ama hıc yakıstıramıyorum:S

buraya an an dakıka dakıka gunlerce gecırdıgım krıszlerı v.s yazdım ama artık snaırım aklıma bıle gelmıyor buraya gelıp yazamıyorum bıle .. ve bol bol yazın ınsan bır muddet sonra sıgaradan ou dusunmekten bıktırıyor
hayat yasamaya saglıklı olmaya deger
ıns herkes bırakır saglıkloı gunler:KK54:

ayrıca yıne sımdı farkettım gunlerı bıle syamıyorum sımdı sıze solemek ıcın saydım 75 gun:) 2.5 ay
dılek olay .. darısı bırakmak ısteyenlere..

gizemli harikasın...ne güzel anlatmışsın...tebrik ediyorum seni tekrar...:KK19:

darısı benim ve benim gibi olanların başına inşallah....

seni o kadar iyi anlıyorum ki.....ben de öyle hissediyordum içmiyorken....bayanlara yakıştıramıyordum falan...garip bir ruh hali o,içip içip sonra bırakınca ki ruh hali...hem bir sürü olumlu tarafını hissediyorsun hem de özlüyorsun ara sıra...belli bir süre sonra ise hiç aramıyorsun....aslında muhteşem bişey bırakabilmek....

bana gelirsek,ben hala aynı hisleri taşıyorum ona karşı....iğreniyorum...ama günlerce içip kendime çok kötülük ettim,resmen başa döndürdüm kendimi....1 ocaktan öncesine....o yüzden şimdi yine zorlanıyorum bırakmakta....ha 1 ocak öncesi gibi içmiyorum tabiki ,dediğim gibi günde 3-4 ...ama yine de kurtulamıyorum:KK43:

hele ki şu son günlerde öyle stresli zamanlar yaşadım ki....ev tutma telaşındayız....nasıl gerildiğimi anlatamam....çok zormuş bu işler,çok stresli....:18: bir yandan çeyiz hazırlıkları,bir yandan ev telaşı...günde 3-4 de bıraktığım için bile neredeyse kutlıycam kendimi....ama işte keşke ona da başlamasaydım....

neyse,gizemli,dediğin gibi bir gün elbet olacak,hele ki ben kafamda o "sigara içme felsefesini" bitirdiğim için şu stresli zamanları atlatınca bırakacağıma inanıyorum....zaten bu inanç biraz da bu konuda rahat olmamı sağlıyor artık....

ha ne için üzülüyorum,o içmediğim koca 25 günü ziyan ettiğim için ve buraya konu açıp bunu yerine getiremediğim için....(en azından şimdilik).....

ama istediğim zaman hiç içmeden durabiliyorum artık mesela....

öyle işte...:97:

gizemli harikasın...ne güzel anlatmışsın...tebrik ediyorum seni tekrar...:KK19:

darısı benim ve benim gibi olanların başına inşallah....

seni o kadar iyi anlıyorum ki.....ben de öyle hissediyordum içmiyorken....bayanlara yakıştıramıyordum falan...garip bir ruh hali o,içip içip sonra bırakınca ki ruh hali...hem bir sürü olumlu tarafını hissediyorsun hem de özlüyorsun ara sıra...belli bir süre sonra ise hiç aramıyorsun....aslında muhteşem bişey bırakabilmek....

bana gelirsek,ben hala aynı hisleri taşıyorum ona karşı....iğreniyorum...ama günlerce içip kendime çok kötülük ettim,resmen başa döndürdüm kendimi....1 ocaktan öncesine....o yüzden şimdi yine zorlanıyorum bırakmakta....ha 1 ocak öncesi gibi içmiyorum tabiki ,dediğim gibi günde 3-4 ...ama yine de kurtulamıyorum:KK43:

hele ki şu son günlerde öyle stresli zamanlar yaşadım ki....ev tutma telaşındayız....nasıl gerildiğimi anlatamam....çok zormuş bu işler,çok stresli....:18: bir yandan çeyiz hazırlıkları,bir yandan ev telaşı...günde 3-4 de bıraktığım için bile neredeyse kutlıycam kendimi....ama işte keşke ona da başlamasaydım....

neyse,gizemli,dediğin gibi bir gün elbet olacak,hele ki ben kafamda o "sigara içme felsefesini" bitirdiğim için şu stresli zamanları atlatınca bırakacağıma inanıyorum....zaten bu inanç biraz da bu konuda rahat olmamı sağlıyor artık....

ha ne için üzülüyorum,o içmediğim koca 25 günü ziyan ettiğim için ve buraya konu açıp bunu yerine getiremediğim için....(en azından şimdilik).....

ama istediğim zaman hiç içmeden durabiliyorum artık mesela....

öyle işte...:97:

canim skma canini
olsun sen konus actin kac kisiyye ne kadar faydali seyler yazdik
basa donup okundugunda sigaraya asik biri etkilenir birakir yani

senin icin sunu soylim ,, ben snein yerinde olsam oldugun durumun icinde olsaydim mumkun degildi birakmam :S:S
yani bunu cok acik soylerim
stres off bilirim o zamanlari evlilik oncesiii o kosturmalar cok iyi anliyiorum
aman ic cok dert etme sen zaten yakin bir zmnda birakicaksin

stresli bir ortamda ben asla biramazdim .. en iyi odlguum kendimi en huzurlu hissettyiigm bir zamana denk getirdim ve kurtuldum
ara ara zorlanmalar oldu tabi muhakkak olucak ama baslamamak icin stres amaninnnn olmazzzz....

X