1 Ocak 2011'i yeni hayata başlangıç kabul edelim

tamam sekerim gozunaydin olsun atlattin ilk gunu ,, tebrik ediyorum cok cok cok
45 gun dogru diyorsun sikalim disimizi tamamen unutacagimiz gunlere gelelim
bak mis gibisin simdi uyu yarin mis gibi uyanicaksin

burda herkes birakan herkes deneyimlerini paylasiyor hepimiz motive oluyoruz
kolay degil hemd hic kolay degil allah biliyor ya .. ama inadim inat
sigara hakkinda cogu seyi artik okuduk biliyoruz
karar vermek birakmak ve devam etmek

ben hep derdim eskiden bir birakayimda devami gelir hehe oyle degilmis birakiyorsun ama birde devam ettirmesi cok cok onemliiiii hatta en onemlisi bu! biz bunu basaracagiz ins
iyi geceler canim saglikli gunlere..

ufak bir oneri daha : ilk zamanlar sabah kahvaltida 3 yaprak filan marul yerdim ve marulda biraz nikotin var ve kendini hissettiriyor tavsiye ederim gune zinde basliyor insan
tahilli ekmek , peynir , marull super ayrilmazlar benim icin. simdi marul yerine sabahlari roka tuketiyorum oda acayip faydali sigara icmis insanlar icin ozelliklede

benden simdilik bu kadar yatim zibrimmm optmmm herkesiii

herkese merhaba
bebekkafa bence herşey 3. günden sonra başlıyor. yada ben de öyle olmuştu. sanırım ilk günler canavar pek oralı olmuyor. sonradan azıtmaya başlıyor. 3-15 gün arası çok öenmli sonra azalmaya başlıyor. bol su, meyve, nefes üstesinden geleceğine eminim.

eveeet bugün 2.günümm....

nasılsın derseniz,iyiyim valla şükür:))

arada bi gelmiyo mu içme isteği geliyo tabikii...ama bi şekilde atlatıyorum..."hadi ordan "diyorum,"de gett" diyorumm

gizemli kesinlikle haklısın canım,önemli olan devamını getirebilmek....hani canımızın artık sigara istemediği,tadını bile unuttuğumuz o noktaya gelinceye kadar devam ettirebilmek bu inadı çok önemli....sonrasında zaten sigara mı o da ne moduna geleceğimizden olay bitmiş olacak....işte bunun içinde 2 aya yakın bi zaman geçmesi gerekiyor....haaa bu arada bu 2 ay hani kafada iyice bitirmenin artık daha az çok nadir akla gelmenin ve yeniden başlamanın iyice zorlaştığı zaman dilimi...ama aslında 1 yıl sürüyomuş vücudun nikotin bağımlılığından kurtulması:26:

evet acı ama gerçek bu....tam 1 yıl sonra ancak hiç sigara içmemiş biri gibi olabiliyomuşuz ,bağımlılık konusunda....kısacası 1 yıl sonra sigaraya tekrar başlamak,hiç sigara içmemiş birinin sigaraya başlaması demekmiş,bağımlılıktan kaynaklı değilmiş yani....

bu arada marul olayı enteresanmış canım...denemek lazım....bende arada karabaş otunun sapını çiğniyorum,redkit gibi bi yerde okumuştum hatta burda da paylaştım sanırım sigarayı bırakmada etkili bi yardımcıymış karabaş otu....kaynatıp suyunu da içebiliyosunuz.....

kelebekcim,evet ilk 3günden sonrası çok fenaa.....daha öncede böyle 2 gün içmediğim oldu 3.gün başlamıştım işte....bu sefer öyle olmaz inşallahh....

o kadar çok istiyorum ki hiç sigara içmemiş biri gibi olmayı,tadını unutmayı,içince verdiği hazzı unutmayı....Allahımm sen büyüksün,sen yardım ettt......

demek 1 sene sonra hic icmemis gibi olayacagiz oylemi:S
manitkli aslinda yani icmesi cok guzel ozledim bee=( ama cok nadir oluyoe bu ozlemler icmesemde olur amaaan diyorumm
ama birdaha baslamakmi tooggbeeeeeeeee yani ins bu sefer biraktim biraktim

ya bu velet cok pis birsey ya resmen mutluluk veriyor=) acayip bir bagimlilik bir alisan zor birakiyor
iyisimi hic baslamamak
biyerde okumustum idam edilmek uzere olan bir adama son istegini soruyorar adam sigara iceyim diyor:S
dusunun yani
1 sene gecsinnnnn bakalim bir sene icmeden durabilcekmiyiz eger ki durursak bu konuda bu yazilari cekeriz bir sene once yazdigimiz yazilar diye ins tabi oyle olur

ben bahar ayindan ve yazdan cok korkuyorummm kendimi biliyorum ama icmiyecegim soz veriyorummm icccmiceeeeeemmmmmm
ins o zamana kadar titsinirim yaa
burda uzun sureli birakan arkadaslar sizleri cok tebrik ediyorum arada yazilarinizi eksit etmeyin
bir sene birakanlar varsa su anki sigara isteklerinide yazarsa guzel olucak

Bebekkafa harika gidiyorsunnn
devam!
kelebek 3.gun ve sonrasi gercekten briaz zor
ama benim icin ilk gun cok kotuydu yani beyinde bir sartlama oluyor o gun icmiycem diye kastim kendimi gecesi resmen uyuyamamistim sabaha kadar ilk gunumu unutamam ben

bazen bende özlüyorum sigarayı. keşke hiç bağımlısı olmasaydım. maddi manevi mahvetti beni yıllarca. insanlıktan çıkarmış beni farkında değilmişim. ben ilk günlerde krize girdiğimde eşimin sigarsını alıp yakmadan içime çekiyordum. midem bulanıyordu kriz falan kalmıyordu. bir mümkün olduğunca erken yatıp o günü bitiriyordum. çünkü beni genelde akşamları zorluyordu.

evet hiç başlamamak kesinlikle en iyisii....başladın mı bırakmak işkencee gerçekten....çook kararlı,azimli,hazırlıklı ve istekli olmak gerekiyor....öyle olduğum halde zorlanıyorum...çok pis bişey yaa,tam bir illettt!!

gizemli bahar aylarına kadar isteğin iyicee körelmiş olacak,o yüzden korkma canım....

düşün daha 5-6 ay var bahara yaza....o zamana kadar ohooo .....

evet yaa bırakalı 1 sene oldu 5sene oldu vs diyen yok mu hiç??:44: onlar da yazsa bişeyler ne iyi olurdu aslında....

kelebek senin yaptığını yapsam ben yine içerim,yani içme ihtimalim artar...çünkü sigarayı görüyosun,elinde tutuyosun,içimden bişey yak yak diye dürtükler o zaman....

benim sigarayı hiiç görmemem lazım ki öyle de yapıyorum.....annem çok tiryakidir..ortalıkta sigara bırakmıyo artık,balkon kapısının önünde içiyo benim yüzümden....ama sayemde o da azalttı biliyo musunuz..:))

bide şunu farkettim kokusunu duyunca canım istiyo bazen,bazende kokusundan kaçıyorum,öğkk diyerek...neyse daha neler olacak bakalım,yolun başındayım ben dahaaa

Diyecek birsey bulamiyorum tbrkk valla

bunu ara ara bende yapiyorum wc aklima gelyior ahahah kagidi hemen rulo yapyiorum cek ufle cek ufle
rahatiyor:S ve bunu yaptim ben hehe dorudur yani:)

yupiiii
hepiniz harikasınız,yaptık olacak...
başka yolu yok,de hadi gettt..cigarada neymiş..

tebrikler bebekafa,efelim kız sana,sonuna kadar arkandayım..
benim 3,5 ay oldu bırakalı kız bi sene falan değil ben şimdiden unuttum..
sakın içme emii..

merhaba aygün. sen nasıl kilo vermiştin bi anlatsana. ben kendimi kocaman hissediyorum. 63 kiloyum. 3 kilo vermem gerek. ben sigarayı bırakalı 2,5 ay oldu. hala bazen çok nadir de olsa dürtüyor. ne zaman tam olarak geçiyor.

canım ben sigarayla beraber diyetede başlamıştım 5 kilo verdim.yürüyüş yaptım az yedim yaptığım bu canım.
yaa benim 1,5 aydan sonra aklıma gelmez oldu,tabikide dürtüklme oluyodur ama gülüp geçiyorum yani anlık oluyodu benim ama artık oda olmuyo canım..

merhaba
teşekkür ederim verdiğin bilgiler için. benim hem eşim hem de işyerimdeki tüm samimi arkadaşlarım içiyor. yani her an elimin altında. diyette nelere dikkat ettin. diyet listeleri topiğine baktım. ben uygulayamam. bana ağır gelir. üsytelik çalışıyorum. benim 3-4 kilo vermem gerek.

Canım evt sen bi 40 gün sonra unutmaya başladım istemez oldum demiştin ,ama işte bu sürede bile ufak bişeyden tetiklenebiliyomuş içme isteği ama 1 sene sonra tamamen yok oluyomuş o istek.....amaaan neyse öyle düşünmeyelim biz dimii...1 sene fln yok unutun 1 seneyi....en fazla 40 gün işte sonra bitti gitti sigaraa......

off bu arada çaktırmıyorum ama akşam saatlerinde çok sıkı krizler geldi....

delirdim resmen içmek için...şu anda da var...ve sıklaştı sanki...:S

fındık fıstık yiyorum su içiyorum,deminde hafif egzersiz yaptım....birazdanda banyoya giricem...bu geceyide böyle atlatırım sanırım ama yarın var yaaa,işte yarın çok daha zorr olacakk...

şaka maka bende kilo almaktan korkmaya başladım((

canım ben geçen kış spor salonuna da giderek 6 kilo verdim....diyet miyet uygulamadım öyle,yani o sıkı diyetlerden,kurallı diyetlerden...sadece hamur işini kestim,ekmeği günde 3 dilim yedim o da çavdar ekmeği....bir de porsiyonlarımı azalttım,ha bir de geceleri yerdim ben tost fln yapıp,onu da kestim tabi....buna ek olarak spora da gittiğim için çok rahat verdim 6 kiloyu....ahhh vakit olsa da keşke yine gidebilsemmm

anaaaammm sigarasız zaman geçmiyo yaaaa,en son yazdığımdan beri 1 buçuk saat olmuş daha,sanki 5 saat olmuş gibi geldi bana....

bugün acayip zorlandım hee....ama atlattım hep bi şekilde krizleri....müzik dinliyorum,farmerama diye oyun var online onu oynuyorum....deminde banyoya girdim...suyun altında kendi kendime telkin yaptım...ohh arınıyorum pislikten diyerek...şampuanları sabunları kokladım missss......kokuları daha güzel alıyorum....burnum aynı 1e düşürdüğümdeki gibi açıldı.....

banyodan sonra kremlerimi sürdüm,saçlarımı taradımmm

sonra yine geldi içme isteği,ağzıma şeker attım naneli...

bazen varya birden bire geliyo o istek,bişey beni sigara yakmaya yöneltiyo anidenn ama...sonra içimden bişey hopp içmiyosun artık diyo,işte o an kabus gibiiii ama geçiyo 3 dk da.....

ha gayrettttttttttt:122:

bebekkafa cok guzel yontemler uyguluyorsun birebir benim kendimde yaptigim seyler ,, ve sonucu etkili oluyor..

insan bir an uzaklasiyor unutuyor,, bazen oyle bir an geliyorki gozun birsey gormuyor orda irade devreye giriyor ve 3 dk da geciyor nas nas gidiyor

insan farkli bir hisse burunuyor yasanilanlar daha tuhaf geliyor sanki hayatin tadi tuzu yokmusta biryerlerden baslamak gibi ...
sonuc cok guzel olucak

1 gun 2 gun 5 gun 10 gun sonra aylar ve insallah yillar..... yilmak yok cok cok seneler sonra kazanan biz olacagiz SABIR

inşallahhhh canımm...SABIIRRRRR...

gözlerim birbirine giriyoo yavvv ama farkındaysan gülüyorum dalga geçiyorum bu halimle,ciddiye almıyorumm geliyoo geçiyooo çünküü

bu arada sigara tv. de 21 adım varr sıkıntılı anınızda buraya girin ve okuyun iyi gelicektirr eminim :)

hülyaaa arkadaşımız bahsetmişti sigara tv den şimdi bi bakayım dedim okumak iyi geldi gerçekten...alıntıladım ki görmeyenler görsün.....

Özetleyecek olursak, bu bir süreçtir. Yani sigaranın kapatma düğmesi yoktur.hayatınızın her tarafındadır.temizlenmesi,duygularınızın arınması, yeni hayatınıza alışmanız zaman alacaktır. Bunun için ne yapacağınızı biliyorsunuz. Sigara içme isteği geldiğinde ;

İçinize yönelerek,bilinçaltınızı devreye sokun ve yeni bir davranış seçmesi için yönlendirin..

Bir nefesin sizi bağımlı yapacağını çok ciddi olarak iliklerinize kadar hissedin ve ondan uzak durun..uzak durmak için ruhunuzun kaynaklarını devreye sokun..

Hayatınıza fazladan koyduğunuz, sizin için gereksiz olan, ancak kendi elinizle kendinizi mecbur ettiğiniz, güzel göstermeye çalıştığınız bir pisliği temizlemeye çalıştığınızı düşünün ve kendinizi temizeller operasyonunda gibi görün.

Bütün duygu , düşünce ve davranışlarınızın öncesinde ve sonrasında mutlaka yaptığınız, yaparken de yaşam kalitenizi engelleyerek, mutlu olmayı ve tatmin olmayı engellediğinizi bilinçaltınızla konuşun..

Bunun bir şeyden kopma kararı değil, bir yaşama dönüş operasyonu olarak görün..

Basite ve hafife almayın… hayatınızı izmaritlerle ölçmekten vazgeçin.

Daha mutlu olmak için her şeyinizin zaten olduğunu ve sigaranın sizi bundan mahrum eden bir çamur olduğunu unutmayın.

şu kısmı okuyun kızlar....hatta girip hepsini okuyun da,burası özellikle çok iyi geldi bana şimdi....

Son düzenleme:
Kısa telkin…

Biliyorum ki, sigara içme isteği, bilinçaltımdan geliyor… Bilinçaltım bunu benim için iyi bir niyetle yapıyor… Ben niyetin ne olduğunu bilmiyorum. Bilmem de gerekmiyor. Bu niyet ortaya çıktığında sigara içme davranışı ortaya çıkıyor. Ben bilinçaltımdan bu niyetle bu davranışı birbirinden ayırmasını istiyorum. Bu niyetten beklenen bütün faydaları sigara davranışı dışında bir davranışla gerçekleştirmesini istiyorum. Bilinçaltımdaki kodlama değişinceye kadar, bunu tekrarlamam gerektiğini biliyorum..

“Şuanda nefes alabiliyorum… Nefesimi hissedebiliyorum. Nefes benim yaşam pınarım. Aldığım her nefes, sigara isteğinin yerine geçiyor… Yaşamımı devam ettirebilmem için bana gerekli olan, rahatlama, konsantrasyon,güven,cesaret nefesimle birlikte yaşamıma katılır…Nefes alıyorum ve yaşıyorum..Mutluyum..” Bilinçaltımdan, sigara davranışını ortaya çıkaran niyetini gerçekleştirmesi için, nefes alma davranışımı seçebileceğini ve aynı tatmin ve faydaları bu yolla sağlayabileceğini biliyorum.

Bir nefes sigara dumanı, beni ömrümün sonuna kadar sigaraya mahkum eder..şimdiye kadar sigara içmemi sürdüren tek şey, aldığım bir nefestir…

Bir nefes sigara dumanı, hayatımın akışını değiştirir… Her şeyi yeniden, korkunç olarak başlatabilir. Bir nefes sigara, içinden çıkılmaz bir tuzaktır… Dumandan alacağım bir nefes, hayatımı karartmaya yeter… Bir nefes duman, ölümü tercih etmektir…

Bir nefes sigara dumanı, inanılmaz bir büyüdür… Kendime yaptığım bir kara büyüdür…

Ne durumda olursam olayım, biliyorum ki, bir tek nefes sigara dumanı, beni büyüleyecek, tuzağa düşürecek ve hayatımın sonuna kadar bitmeyecek bir acının içine atacaktır…

Artık çok iyi biliyorum… Şimdiye kadar beni çürüten, yaşam şeklimi değiştiren şey, aldığım tek nefes sigara dumanı oldu… Bu duman tuzak… Bu duman acı…bu duman gözyaşı…Bu duman umutsuzluk, bu duman huzursuzluk…

Bu duman benden uzak durmak zorunda…

Bir tek nefes bana büyü yapıyor… Bana sihir yapıyor… sonu gelmeyecek bir yaşamın içine atıyor…

Tek nefes, dünyanın en güçlü bombası…

İçine yaşamımı katledecek virüsler, mikroplar yerleştirilmiş, şeker gibi…

Almıyorum… Almıyorum…

Dışı şeker içi ölüm olan bu şekeri almıyorum…

Artık Tuzağı tanıyorum ve ondan kaçıyorum
.

alıntı....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…