1 Ocak 2011'i yeni hayata başlangıç kabul edelim

haklısınız arkadaşlar ben bilemiyorum ki bırakmaya alışma sürecini geçen yıl yaşadım hakket kolaylık oluyor 2 haftalık bir bırakma getirdi ardından fakat öyle bir içiyorumki şu sıra azaltamıyorum da ben batık durumdayım nasıl kurtulucam sık sık girip okuyorum yazdıklarınızı benim kendimde çözdüğüm şey şu ben sigara içmemeyi istiyorum fakat bırakmayı istemiyorum ne diyorum bilemiyorum gözümde çok büyütüyorum ve içinden çıkamıyorum:KK59:

Herkese merhaba
biliyorum sizlere fazla destek olamıyorum. Ben artık kaçıncı günüm olduğunu bilmiyorum. 16 aralıkta 2 ayım bitti. Ben başardıysam herkes başarır. Tek yapmanız gereken sabır....şimdi günde bir paket sigarayı nasıl içtiğime inanamıyorum. Sanki hiç yapmamışım gibi.... Herkese başarılar diliyorum. Iyi haberlerinizi bekliyorum.
:nazar::nazar::nazar:

maşallahhh canım maşallahhh....darısı bizim başımıza artık....

yarın son günüm....hem yılbaşı hemde sigarayla vedalaşma gecesi....:KK37:

Allahımm sen yardım ett....

haklısınız arkadaşlar ben bilemiyorum ki bırakmaya alışma sürecini geçen yıl yaşadım hakket kolaylık oluyor 2 haftalık bir bırakma getirdi ardından fakat öyle bir içiyorumki şu sıra azaltamıyorum da ben batık durumdayım nasıl kurtulucam sık sık girip okuyorum yazdıklarınızı benim kendimde çözdüğüm şey şu ben sigara içmemeyi istiyorum fakat bırakmayı istemiyorum ne diyorum bilemiyorum gözümde çok büyütüyorum ve içinden çıkamıyorum:KK59:

ne demek istediğini çok iyi anlıyorum...bende öyleydim hep...içmek istemiyorum,bana zarar verdiğini biliyorum ama bırakmakta istemiyorum derdim....şimdi ise bırakmakta istiyorum...bu büyük bi adım işte...bırakmayı istemelisin....

ınsan sıgara ıcerken ıctıgı ıcın uzuluyor ve ıcmek ıstemıyorsa ,, ama bunada engel olamıyorsa o ınsan aslında cok kolay bırakır.. cunku beynının bıyerlerınde bırakma ıstegı hep vardır ve bunu basarabılır.. ama ıcıpte valla ben sevıyorum bırakmakta ıstemıyorum atın olumu arpadan olsun dıyenler ancak bır gun acıl kalp amelıyatı olmalısın sozunu duyunca mecburıyetten bırakıyorlar:KK66: hatta cogu yıne devam bıle edıyor o noktaya elmeden kurtulalım arkadaslar hepımıze kolay gelsınnnn..

gizemli doğru söyledin canım,bende buna inanıyorum..istemek başarmanın yarısıdır hesabı:))

bugün son gün arkadaşlarrr....şu saate kadar 3 tane içtim...evdeki hazırlık telaşından,yemek yap bilmem ne derken 3 tane içtim :KK17:

inanın korkuyorum bırakırken ki zorluklardan....:18:

elimden geleni yapıcam,inşallah yarın bu iş biter,inşallah başarabilirimm,başarabilirizzz...

bu arada herkesin yeni yılını kutluyorum...başta sağlık olmak üzere huzur ve mutluluk diliyorum herkese....ve tabikii sigarasız günleeerrr...

yeni yılda tüm istekleriniz gerçek olsun inşallahh.....
:KK16:

images
0712101221561792765.gif

multi5.gif

sagol bebekkafa

Sanada mutlu yılar herkese mutlu yıllar ... Avatarlara bayıldımmmmm noel babalı olan harıkkaaaa
ıns guzel bır yıl olması dılegıyle...

yarın bırakıcak olanlar kriz anlarında buraya ugrayın ve sık sık yazılanları tekrardan okuyunn
ılk gunu atlattınızmı bakın gerısı nasl guzel gelıcek

ınsan sıgara ıcerken ıctıgı ıcın uzuluyor ve ıcmek ıstemıyorsa ,, ama bunada engel olamıyorsa o ınsan aslında cok kolay bırakır.. cunku beynının bıyerlerınde bırakma ıstegı hep vardır ve bunu basarabılır.. ama ıcıpte valla ben sevıyorum bırakmakta ıstemıyorum atın olumu arpadan olsun dıyenler ancak bır gun acıl kalp amelıyatı olmalısın sozunu duyunca mecburıyetten bırakıyorlar:KK66: hatta cogu yıne devam bıle edıyor o noktaya elmeden kurtulalım arkadaslar hepımıze kolay gelsınnnn..

Bir gazetede okumuştum keyifle içenlerden daha çok suçlulukla içenlere zarar verior diye oda ayrı muamma oluyor işte yıllardır suçlulukla korkuyla içiyorum ben.Sizlerede iyi yıllar dilerim.Bebekkafa allen carr ı okumuştum ben içinde sevinç olmalı kaygı yerine kaygı bilinç altını zorlar gücünü keser bu sorunu aşmalısın bırakmanı istiyorum gerçekten ben seni bayadır takip ediyorum istikrarlı ve bilinçlisin kaygılanma günde bir tane içebilen hiç içmemeyedi becerir zorlanmadan.KOLAY GELSİN CANIM.

sagol bebekkafa

Sanada mutlu yılar herkese mutlu yıllar ... Avatarlara bayıldımmmmm noel babalı olan harıkkaaaa
ıns guzel bır yıl olması dılegıyle...

yarın bırakıcak olanlar kriz anlarında buraya ugrayın ve sık sık yazılanları tekrardan okuyunn
ılk gunu atlattınızmı bakın gerısı nasl guzel gelıcek

Sende sağol canım....:KK16:

Bir gazetede okumuştum keyifle içenlerden daha çok suçlulukla içenlere zarar verior diye oda ayrı muamma oluyor işte yıllardır suçlulukla korkuyla içiyorum ben.Sizlerede iyi yıllar dilerim.Bebekkafa allen carr ı okumuştum ben içinde sevinç olmalı kaygı yerine kaygı bilinç altını zorlar gücünü keser bu sorunu aşmalısın bırakmanı istiyorum gerçekten ben seni bayadır takip ediyorum istikrarlı ve bilinçlisin kaygılanma günde bir tane içebilen hiç içmemeyedi becerir zorlanmadan.KOLAY GELSİN CANIM.

haklısın lara,kaygılanmak,telaşlanmak insanı olumsuz etkiliyor..2 hafta önce hiç kaygılı olmadığım için 1 hafta boyunca günde 1 tane içmeyi başarmıştım hemde zorlanmadan....

güzel sözlerin için teşekkürler canım:KK71: takip etmeye devam et lütfen:)
insanın buna ihtiyacı oluyor ve çok motive edici oluyor inanın...

hadi bakalım bebekkafa. ben senin başaracağına inanıyorum. herkese mutlu yıllar...

teşekkürler kelebekcimm:KK16:

sanada mutlu yıllarr.....

1 ocak ve ilk ben yazayim bari=) Herkese yeni saglikli huzurlu seneler !!Nerdesinizzz kiizlaaarrrr ,, hersey yolundami !!
senenin ilk gunu hepimiz icin guzel bir baslangic olur insallah !!
Herkese guzel guzel seneler olsunnnnn

benim bugun tam 1ay oldu. gecen sene 2 ay icmemis biri olarak simdi rekorum ikinci ayi gecmek
3. aydan sonra tekrar baslamalar azaliyormus sanirim

Allllaahimmmmmm yardimmmmm banada herkesede !! Krizler azaldi gibi iskenceli degil artik ,, ama havadan bir tane yaksam hicte fena olmiyacak yani sogumadim dumanindan filan titsindigim yok :)
ins beynim tamamen unutur diye umuyorum.... cunku baska turlu olmuyor yaa once fizikten arinmak sonra psikolojik arinmak ...
Hani okuyorum burdaki her lonuyu ve yazilanlari benim farkettigim sey 5 sene birakmis biri yinede ozlem duyabiliyor:? ama birakiicazzzzzz olmaaazzzzz saglik olmadan olllmazzzz

1 ocak ve ilk ben yazayim bari=) Herkese yeni saglikli huzurlu seneler !!Nerdesinizzz kiizlaaarrrr ,, hersey yolundami !!
senenin ilk gunu hepimiz icin guzel bir baslangic olur insallah !!
Herkese guzel guzel seneler olsunnnnn

benim bugun tam 1ay oldu. gecen sene 2 ay icmemis biri olarak simdi rekorum ikinci ayi gecmek
3. aydan sonra tekrar baslamalar azaliyormus sanirim

Allllaahimmmmmm yardimmmmm banada herkesede !! Krizler azaldi gibi iskenceli degil artik ,, ama havadan bir tane yaksam hicte fena olmiyacak yani sogumadim dumanindan filan titsindigim yok :)
ins beynim tamamen unutur diye umuyorum.... cunku baska turlu olmuyor yaa once fizikten arinmak sonra psikolojik arinmak ...
Hani okuyorum burdaki her lonuyu ve yazilanlari benim farkettigim sey 5 sene birakmis biri yinede ozlem duyabiliyor:? ama birakiicazzzzzz olmaaazzzzz saglik olmadan olllmazzzz

herkese merhabaaa

gizemliii canım benim,beni hiç yalnız bırakmıyorsun,hep desteksin,hem kendine hem bana....çok teşekkür ederim arkadaşım:KK71::KK16:

eveeeet bugün 1 OCAK 2011.....

ve bugün sigarayı bırakmamın 1.günü:KK53:

bugün ne yaptıma gelirsek...malum dün yılbaşı olduğundan geç yattım,ailecek oturduk yedik içtik,bi sürü yemekler yaptık annemle,1-2 kadeh şaraplarımızı içtik hepberaber....ve tabi son günün şerefine canım istedikçe sigara içtim:KK53: hatta çok istmediği anlarda bile içtim son günüm diye....aynı şey gibi oldu,hani ramazanlarda sahur vakti içiyoruz ya ezan okunmadan yetişeyim hesabı,onun gibi oldu....:))))

neyse saat 12den sonra da içtim bu arada....ama son sigarayı içerken bi tuhaf oldum...ne biliyim o vedalaşma anı çok garipti:KK31: çok sevdiğim biriyle vedalaşır gibiydim ama bi yandan otobüs kalkıyo yetişmeliyim gibi bi stres bi hız vardı,onu da anlamış değilim:))))

velhasıl kelam son sigaranın dibine gelmiştim ki o son kısmı hızlı hızlı kendimi dumana boğarcasına çektimm...iğrenmek için ve hafızamda hep o iğrençliği kalsın diye...ve bittiğinde de "pislikk" diyerek kül tablasında bi söndürüşüm vardı ki görmeliydinizz:KK52:

neyse ondan sonra dişlerimi fırçaladım güzelceee,odamı iyiceee havalandırdımm....ve yatıp uyudumm...bugün 2 buçukta kalktımm....kalktığımda ağzımın içi leş gibiydi haliylee:KK50:

o tattan nefret ediyorummm....kahvaltı yaptım,çayımı içtim....sonra dişlerimi fırçaladım...oturdum gazete okudum....2 hafta öncede böyle gündüzleri içmemeye kendimi alıştırdığım için şu an zorlanmıyorum çok tabi ama artık geceleride o 1 taneyi içmeyeceğim ve artık daha zorlu bi yoldayım o nedenle neler olacak bende merak ediyorum ama inşallah en az zorlanmayla başarıcam bunu...

az öncede kendime notlar aldım,kağıda bişeyler yazdım sigarayı içersem ne olur içmezsem ne olur gibi notlar.....ve başınada "ne olursa olsun sakın içme,ne kadar sinirlenirsen sinirlen sakın içme" gibi şeyler yazdım dolabıma yapıştırıcam.....içme siteğim geldikçe onlara bakıcam....

ha bi de günlük tutuyorum bugünden itibaren....sigara günlüğü.....hergün bişeyler yazıcam oraya,neler değişiyo ne gibi olumlu şeyler oluyor veya krizlerde ne hissediyorum atlatmak için ne yapıyorum vs....yine içme isteiğim geldiği zaman oraya bişeyler karalıycam böyle.....

oyhh yoruldumm yazarken.....bi yandanda elimde pet şişe su içiyorumm....:))

arkadaşlar inşallah başarıcazz..yeterki isteyelim ve birbirimize destek olalım...lütfen bu çok önemli...inanın ben burda gizemlinin olsun,aygünün olsun bırakan ya da bırakmaya çalışan arkadaşların yazdıklarını okurken çok motive oluyorum....bunu mutlaka yapalım....
benim bugün 1.günüm,ne krizler ne anlar olacak hepsini burda yazıcam,yardım edelim birbirimize.........

herkese kolay gelsinn..Allah yardımcımız olsunn.....:KK71:

OOYYYY BEBEKKAFA BU NE DONANIM BU NE HIZ=))
Helal olsunnnnn sana ..... hic ummuyordum bu kadar hazirlikli baslayacagini yani hep bir cekinen tarafin var gibiydi ama cok guclu gordum seni basaricaksin arkadasimmm o pislige bundna sonra elveeedaaaa!!!

bu arada su ictigini belirtmissin bu cok ise yariyormus ufak bir krizde bir yudum su .. SUPERSIN
bugunu atlat yarina hic sigara icmemis biri olarak uyanmak varyaaa Mannnnyaak birseyyy bunu yasamani istiyorumm:))

sonrasi zaten gelicek ve kendine inanamyicaksin gunler gectikce cesartin articak kolay kolay aklinada gelmiyecek ..............
gece cok zor oluyor ama kendinle inatlasicaksinnnnn icindeki kucuk canavari oldurucezzz !!!!:KK62:
cok cok tebrik ediyorum insss devam ediceksin guzelim
bizler arkandayiz KKEn Büyük KK EN BUYUK KK BASKA BUYUK YOK .......!!!!!!!!!!!

OOYYYY BEBEKKAFA BU NE DONANIM BU NE HIZ=))
Helal olsunnnnn sana ..... hic ummuyordum bu kadar hazirlikli baslayacagini yani hep bir cekinen tarafin var gibiydi ama cok guclu gordum seni basaricaksin arkadasimmm o pislige bundna sonra elveeedaaaa!!!

bu arada su ictigini belirtmissin bu cok ise yariyormus ufak bir krizde bir yudum su .. SUPERSIN
bugunu atlat yarina hic sigara icmemis biri olarak uyanmak varyaaa Mannnnyaak birseyyy bunu yasamani istiyorumm:))

sonrasi zaten gelicek ve kendine inanamyicaksin gunler gectikce cesartin articak kolay kolay aklinada gelmiyecek ..............
gece cok zor oluyor ama kendinle inatlasicaksinnnnn icindeki kucuk canavari oldurucezzz !!!!:KK62:
cok cok tebrik ediyorum insss devam ediceksin guzelim
bizler arkandayiz KKEn Büyük KK EN BUYUK KK BASKA BUYUK YOK .......!!!!!!!!!!!

:KK66::KK66::KK66::KK64::KK64::KK64:

canımsınn yaaa.....kız senin bu enerjinde çoook etkiliyiyo beni inann....aygününde öyle oluyodu ama ne zamandır uğramaz oldu o da....aygüüün nirdesiiiiinn....??

valla canımm kasımın 1inden beri kendimi bugüne hazırlıyorum....önce azalttım sonra 1e düşürdüm biliyosun,bi yandan nette yazılar okudum,resimlere baktım,videolar izledim falan filan....zaten en son bu 2 hafta önce 1e düşürdükten sonra ,benim canım pek sigara istemez oldu..mesela önceden 15 tane içince çok içtim derdim ama geçen hafta falan 4-5 içince öff çok sigara içtim bugün demeye başladım...yani o 4-5 bana 15 gibi gelmeye başlamıştı ki bu benim için büyük adım....

çekinen tarafım vardı evet yok değil yani,hala da ara sıra panikliyorum acaba yapabilecekmiyim,yok yapamıycam galiba falan diye ama bu şekilde hazırlıklarla,kendime gaz vermelerle üstesinden gelmeye çalışıyorum bunun.....

evet su olayı gerçekten iyi oluyor...mesela deminden beri ara ara hafifte olsa içesim geldi ama onun yerine 2 yudum su içiyorum,geçiyo 2 dk sonra o istek....

günler geçtikçe cesaretin artacak cümlesine bayıldımmm :KK62: öyle olacak dimiii:KK52: inşallahh yarabbimmmm....

gece en dayanamıycak noktaya geldiğimdede vurup kafayı yatmayı planlıyorum,oturdukça coşuyo o istek çünkü....bir de dua edicem hep Allah'a ....yardım edecek bana inanıyorumm....

:KK19:Hooobaarreeeeyyyyyyy:KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64:

:nazar:

Senin en buyuk sinavin bu geceyi atlatmakkkkk en yap ne ettt sakinnnnnnnnnnnnnn....

ben inaniyorum sanaaaaaaa bir ay sonra kutluyalimmmmmmmmm bunuuuuuuuuu

Sizi okuyorum ve özeniyorum ben dipte hissediyorum kendimi sanki bırakınca bomba gibi hissedicem kendimi enerjim yerine gelecek yıkık ve yorgunum çünkü grip ve sigara bir arada çok içiyorum günde 1 paketi geçiyor ama azaltmayıda beceremiyorum direk bırakma yoluna gitmek zorundayım diye düşünüyorum banada el atın kızlar fikrinize desteğinize ihtiyacım var

:KK19:Hooobaarreeeeyyyyyyy:KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64:

:nazar:

Senin en buyuk sinavin bu geceyi atlatmakkkkk en yap ne ettt sakinnnnnnnnnnnnnn....

ben inaniyorum sanaaaaaaa bir ay sonra kutluyalimmmmmmmmm bunuuuuuuuuu

oyy oyy az önce zor tuttum kendimiiiiiiiiii:KK53:

çok önemli bişey değildi ama babama bişeyi tam 5 kere tekrarladım sinir geldiii,odama hızlı adımlarla geldim normalde böyle bi durumda direk pakete saldırırımm....ama oamda pakette bulundurmuyorum tabi artık ...hemen odamın penceresini açtım buzz gibi havayı çektim içime ya sabır dedim üstüste ...:KK36: geçicek geçicek geçicekkk diye tekrarladımmm.....resmen ilk şiddetli krizimdi bu daha ilk gündennn....neyseki atlattık.....

canım evet bu gece önemli ama daha önce 2 gün durabilmiştim en sonki denememde....3.gün içmiştim..o yüzden benim için ilk 3 günden sonrası çook önemli....

of Allahımmm hadi inşallahhh yarebbimmmm:KK55:

Sizi okuyorum ve özeniyorum ben dipte hissediyorum kendimi sanki bırakınca bomba gibi hissedicem kendimi enerjim yerine gelecek yıkık ve yorgunum çünkü grip ve sigara bir arada çok içiyorum günde 1 paketi geçiyor ama azaltmayıda beceremiyorum direk bırakma yoluna gitmek zorundayım diye düşünüyorum banada el atın kızlar fikrinize desteğinize ihtiyacım var

Laraaa canımm..okumaya devam ett....kendini kasmaa,benim hep söylediğim şey bu,tamam bırakıyorum bıraktım diye küt diye böyle kendini sıkıntıya sokma....sen devam et burayı okumaya,arada yaz böyle içinden geldikçe,zaten zamanla zihninde sigaraya karşı soğuma oluştuğunu farkedeceksin.....benim öyle oldu....

zamann ve sabırr çoook önemli.....birde yeteri kadar istemek....inan bana bende ciddi tiryakiydim...şu son 20 gün hariç 1997 den beri fosur fosurr içiyodumm....öyleki son yıllarda artık resmen dumanın içinde yaşıyor ve uyuyordum....odamın içinde üst üste içiyodum bazen göz gözü görmüyodu düşünnnn:KK53: sonra yatmadan havalandırıyodum güyaa ama çıkmıyodu tabi tam olarak,nevresimlerim fln sigara kokuyodu ne biçim....ıyyy kendimden iğrendim anlatırkenn:KK30:
demem o ki ben bile bırakmaya çalışıyorsam ve bu kadar azimli ve başarılıysam herkes yapabilir bunu...

benim için en zor zamanlara yemekten sonrası ve sinirlendiğim zamanlardı....yemekten sonrasını çözdüm artık...yani artık yemekten sonra içmeden durabiliyorum,şimdi sinirlendiğim zaman durabilme kısmındayım ki bu en zoru aslında....az önce ilk sınavımı verdim bu konuda...inşallah devamı gelir..

sinirlendiğim zaman şöyle düşünüyorum bide;

sakin ol,bu an geçecek,sinirin geçecek,sakın içme,o an geçince içtiğinle kalırsın...bu geçici bi an,içip kendini zehirlemeye değmezz...gibi şeyleri tekrarlıyorum içimden.....

deneyin mutlaka....laracım dediğim gibi takibe devam et,kendini hazır hissedince bize katıl.....:KK71:

bebekkafanin dedigi gibi burayi okumaya devam et ,, ettikce bir bakmissin bir anda olabi bitirmissin ,)
burda olduguna gore bu isi basarcaklardan biride sensin
hazirlan ve karar ver bir an once kendinide sagliga spora ver en azindan bir muddet sonra zaten hersey aliskanlik haline gelicek ve yillarina yillar katicaksin

Bebekkafa o sinir anlari cok kotudur bilirim dayanilmasi en zor anlardir ama yinede usnu bilyioruz geliyop gecici bir durum ve kendimizi snein yaptigin gb yapip telkinlemek cok onemli

ben kendimde bir seyi daha farkettim .. ilk zamanlar sinirlenince cok cnaim istiyordu cunku cok sinirleniyordum. 1 ay gecti ve inanirmisin artik kolay kolay hic bir seye sinirlenesim gelmiyor:S:S
cok ilginc bence nikotin seviyesi dustugu icin durduk yere sinri gelebiliyor
allen carin videosundada dedigi gibi sunu anlatmaya calisiyorum, sigara icen bir insan normal insanlara nazaran daha agresif daha sinrili daha panikler vallahi bunu kendimde goruyorum sui an resmen

benim gece uykularim cok kotuydui uykuya gec dalardim kolay kolay uyuyamazdim sinri basardi boyle bir acayiptim panik atak oldugumdan suphelendigimide bilirim
ama su son zamanlar masalllahhh:nazar: diyorum kus gibiyim bebek gibi baismi yastiga koydugumda hemencik uyuyorum !!!
bu arada ben hergun balik yagida almaya basladim cildimdeki degisikligi anlatamam
tavsiyye ederim muhakakk kullanin sagliga saglik katan birsey bu titsinirsneiz balikyagi kapsulleri var muhakak onu alin! depresyona vs cok iyi gelyior bagisiklik sistemini cok guclendiriyor soylemek istedim

az ince disari ciktim bir saat yurudum kendime geldim uzerimdeki gerginlik gitti resmen bu yuruyuse bayiliyorum... yatmadanda biraz pilates tamamdir

gizemli,evet o sinir anları çokkk zorlanıyorum yaa...:18:

dediğin şeyi bende duymuştum ve hatta bugün öyle sinirlenince aklımdan geçti...sigara içenlerin daha sinirli ve daha depresif olduğunu okumuştum bende....sinirlenince sigara içip sakinleştiğimi sanırmışız aslında o,nikotin isteğinin bastırılmasından kaynaklanan bi sakinleşme mi neymiş..

hatta sigarayı uzun süre içmemyi başarırsam bende daha sakin bi insan olurmuyum acaba diye düşünmüştüm bugün,sende içimi okumuş gibi bunları yazmışsın:)

balıkyağı kapsülü iyi fikir,bende c vitamine başlıycam,daha doğrusu bi ara içiyodum hergün ama epeydir aksatmıştım,sayende hatırladım:)

off spor olayına çok üzülüyorum:KK14:

o kadar çok istiyorum ki yine spor yapmayı....ama vaktim yok işte salona gitmeye....plates desen,bu konuda acı bi hikayem var,plates lastiklerinden alerji oldum,aylarca neler çektim,acillere gittim vs....hatta ondan sonra bünyem alerjik oldu saçma sapan şeylerden kaşınmaya kızarmaya başladım kiiii sigarada bende bunu yapmaya başlamıştı son zamanlarda....

dumanından gözlerimin beyazı pembeleşiyodu,yanıyodu falan....zaten bırakma kararımda bu da tetikleyici oldu.....

tamam spor salonuna gidecek vaktim yok,eni konu lastiklerle fln plateste yapamıycam ama en azından plates egzersizlerinden yapsam iyi olur bende....:KK31:

hayir canim ben pilatesi ilk zamanlar lastik kullanarak yapyiordum ona ihtiyacin yok
hatta pilates deyince akla topu gelir toplada bir ilgisi fazla yok

yerde jimnastik yaptigini dusun ,, karin hareketleri bacak mekik v.s gibi
hergun duzenli biraz biraz ibr kac hareketi yap illa spor salonuna gitmeyede gerek yok
birde dvd2 yi siddetle tavsiye ederim 6 kaftada gozle gorulur bir kas yigiltisi yapio =)

cd almim dersen
tv8 in sitesine gir orda tekrari olan binlerce pilates videosu var
basla eminim faysadini goruceksin
ki senin cocugun yok ben birde su an bile dibimde viyaklayan bir cocukla ugrasiyorum
sen rahatsin bence sadece 30 bilemedin 40 dk alicak basla bana tsk ediceksin
lastik filan gerenzi yokinzii sekerim

ebru salli zaten soyluyor surekli pilatese baslayanlarin cogu sigarayi kendiliiginden birakiyor cunku nefes egzersizleriyle yapiliyor ve insani inanilmaz rahatlatiyor:KK66:

hayir canim ben pilatesi ilk zamanlar lastik kullanarak yapyiordum ona ihtiyacin yok
hatta pilates deyince akla topu gelir toplada bir ilgisi fazla yok

yerde jimnastik yaptigini dusun ,, karin hareketleri bacak mekik v.s gibi
hergun duzenli biraz biraz ibr kac hareketi yap illa spor salonuna gitmeyede gerek yok
birde dvd2 yi siddetle tavsiye ederim 6 kaftada gozle gorulur bir kas yigiltisi yapio =)

cd almim dersen
tv8 in sitesine gir orda tekrari olan binlerce pilates videosu var
basla eminim faysadini goruceksin
ki senin cocugun yok ben birde su an bile dibimde viyaklayan bir cocukla ugrasiyorum
sen rahatsin bence sadece 30 bilemedin 40 dk alicak basla bana tsk ediceksin
lastik filan gerenzi yokinzii sekerim

ebru salli zaten soyluyor surekli pilatese baslayanlarin cogu sigarayi kendiliiginden birakiyor cunku nefes egzersizleriyle yapiliyor ve insani inanilmaz rahatlatiyor:KK66:

canımm evet çok rahatlattığını biliyorum platesin..çünkü ben net hatırlamıyorum ama 1 hafta falan yapmıştım sanırım ve inanılmaz farketmiştim değişimi...daha dik duruyodum,karnım gözle görülür şekilde gitmişti....bu arada bende dvd 2 si var canım :KK64: onunla yapıyodum ben...çoook zorlayıcı hareketler var onda.....kan ter içinde kalıyodum resmen.....

ama işte şu alerji olayı olunca platesten de korktum resmen....lastiklerden kaynaklı oldu ama bu arada altımda yün karışımlı tayt ve yün battaniye üzerinde yapıyodum ben:S:S bi yandan ter fln sanırım hepsi birleşince ürtiker oldum....dr.ürtiker olduğunu söyledi yani bilemiyorum artık....

ama ne zamandır nazar değmesin bi şikayetim yok...hafif hafif arada yüzümde fln kabarıklık kızarıklık kaşıntı oluyo ama o zaman ki gibi şiddetli ve bütün vücudumda değil şükürr....

neyse uzattım yine :KK53: bi ara deniycem tekrar plates yapmayı....

bu arada bu saat oldu içmemeyi başardımm...1.gün bittiiiii:KK66:

iyi gecelerr canımmm yarın görüşürüzz...yarın ve her geçen gün biraz daha zorlanacağımı biliyorum ama sadece bi 45 gün çekicem bunu onu da biliyorum...offf zaten değil 45 gün 1 ay durabilsem ağzıma sürmeden daha ne isterimmm....

hadi yarın görüşmek üzere canımm:KK3:

X