2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    272
Oliviaa Oliviaa canım mesela yumuşak olunca tutmuyor bazen benimki de çığlık çığlığa ağlıyor bende o an serçe parmağımı damağına koyuyorum emmeye başladığı gibi memeyi yapıştırıyoruz ve susuyor 😃😃 ikinci cocuk olunca deneyimler oluyor ilk bebeğimde çok zorlanmıştım o yüzden yardımlaşmak çok önemli 🥰

Evet inan sanki birisi dövüyor sanirsin susmuyor benimde artık sinirlerim bozuluyor sinirlenince sabır diliyorum ve onun bütün rahatsizligini bana geçmesini diliyorum. Kendime hatirlatiyorum o daha bebek. bilerek aglamiyor bir şey rahatsiz ediyor ki agliyor sinirlenme diye kendimi yatiştiriyorum. Böyle dua ettigimde biraz sakinliyorum. Yoksa gerçekten dayanilacak gibi degil. Evet yoruldugu içinde uyuyor olabilir. Hani mesela saat 22 den önde gayet keyfi yerindeydi çok sakın gülüyordu hatta çekim bile yaptik. noluyorsa gece oluyor başliyor. Biliyorum dün aç degil ama meme veriyorum emmeye başliyor süt geliyor bile ama bir anda kivranmaya başliyor normalde kucakta dik taşisam sakinliyor. Ama gece oluyor abartisiz diyorum ne yaparsamda ağliyor. Bildigniz hamak gibi beşik aldık onda bile sakinlemiyor. gaz degil çünkü gaz olsa ayaklarini çekerek ikinir gibi yapardi. Bu oyle degil. Neden oluyor anlamiyorum. Artik sadece atağa yormaya çalsiyorum.
Evet bir an önce 3 4 ay olsun istiyorum. Ama bu bebekligi kalmicaginada uzuluyorum :KK43:
Akşam huzursuzluğu deniyor işte bazıları kolik diyor bir sabah kalkıcaksın ve bitmiş. Çok masumlar bu günler geçiyor geriye dönüp iyi ki böyle yapmışım, davranmışım, sabretmişim sediğimiz günler geçiririz inşaallah

kızlar üç dal saçı vardı keltoşumun onlarda dökülüyor ne zaman çıkar yenileri 🤣kocam diyor testesteronu fazla ondan kel 🤣🤣🤣
Çıkar canım sürtünmeden dökülüyordur 🤭 traş etseniz aslında paşanın saçlarını daha güzel uzar. Biz 7.gün kestik tüm çocukların saçını. Çok güzel uzuyor sonra

Kızlar sezeryan yaramın sol son kısmı öyle olmuş. şişmiş Biraz dokununca boyle kanla su karışıklı şey çıktı. Neden olmuş ki korkulu mu
Önce boyle şiş ti

Eklentiler

• 20240427_161511.jpg
    20240427_161511.jpg
    45,2 KB · Görüntüleme: 75
  • 20240427_161250.jpg
    20240427_161250.jpg
    60 KB · Görüntüleme: 72
Doluyken sağdım 30cc yi geçmedi :KK43:(

Bebeğin çekim gücüyle pompaların ki bir değiş diyor dr lar. moral yüksekliği çok önemli. Benim sütüm bol, şelale gibi akıyor diye düşünün. Bebeği de bol bol öpün koklayın beyine sinyal gidiyormuş kıssadan hisse öyle diyim:) takılmayın lütfen ona
Canım geçmiş olsun krem vs yazdımı Dr
Bez konusunda da sleepy kullaniyorum. Bizde pişik bile yapmadı.
Bide bez konusunda elinde kaldiysa kendine ped olarak kullanabilirsin. Şubat grubunda oyle yaptim demiş birisi.

Bide demiş küçük oluyorsa bacak kısmindaki 2 lastik var ya onun içkisini yırtıyormuş. Hem bacakta iz yapmiyor hem bez buyuyor demiş. Ama oyle yaparsanda taşmazmi dış lastık baya gevşek.

evet mantıklı, teşekkür ederim ☺️
bakalım yeter ki düzelsin bian önce inşallah:KK43:

Kizlar merhabalar. Sadece meme veren arkadaşlar. Bazı zamanlar iki gögsümde yumuşak oluyor ve bebekte aç boyle zamnlarda mama veriyormusunz ya dolmasini bekliyormsnuz. Bizde 50 günlügüz artık eskisi gibi degil çok emiyor sürekli acikiyor midesi büyüyordur tabi. Dün gece 2 buçukta eşim mama getirdi gögüslerimde süt olmadigi için. Aç sandik verdim 60 cc yaptim 30 bile içmedi sonra uyuya kaldı. Türkiye de Nutrilak diye mama varmı onu almiş eşim.
Dünde hem agliyor durmadan ne yaparsamda durmuyor. Ve bu her gün oyle diyebilirim. Saat 22 23 den gece 3 e kadar agliyor meme versemde aglayarak emmiyor kucakta taşisamda durmuyor. Saat 2 bucuk 3 oluyor kendikignden sakinliyor sabaha kadar emmeye bile kalkmiyor 7 8 oluyor uyaniyor. 7 haftalik olduk atak dönemimi acaba özelikle o saatlerde yapiyor.

memenin yumuşaklığı ile süt miktarı arasında hiçbir bağlantı yokmuş. Bizim artık haftalarımız ilerledi o yüzden zaten dolu dolu şiş olmaması gerekiyormuş çünkü beyin bebek emmesine göre üretim yaptığı için şiş olmaması asıl normal olanmış, buna takılmayın ☺️ karışık anlattım ama benim de son haftalar yumuşadı ama oğlum gayet kg aldı şükür. ısrarla meme devam sadece

Bez konusunda sleepy natural çok kücük ve ince sızdırıyor sleepy bio naturalden memnunum güzel tutuyor ama birazcık pişiği oldu emin olamadım Molfix aldım ama Molfix sarı paket pure soft daha iyi diye onu aldım ama acayip sızdırıyor bıktım üst değiştirmekten malesef büyük paket almıştım bitsin diye takıyorum ama çok sıkıldım arkası özellikle hep kayıyor sürekli kakası taşıyor çok can sıkıcı bir de pahalı yani sleepy bio naturalden devam edicem ben

Katılıyorum sleepy natural çok küçük, bende bio natural 2 kullanıyorum ama 3 e geçeceğim elimdeki bitince denemek için

ay evet ya bez küçük çıktı bio natural bulamadım dün hızlıca migros hemen den söylemiştim. bacak kenarını sıkmış anlamadım o lastik kısmı da esnek ben mi sıktım çektim çok anlamadım. ama küçük olduğu kesin

kızlar buarada bebek doymuyor sanıp her ağlamada meme verdikçe çocukta daha çok gaz birikiyor. Her ne kadar üst gaz çıksa da çıkmayan kısmı oluyor nolursa olsun.
Sonra gaz sebebiyle çocuk daha çok ağlıyor, daha çok gaz oluyor ve kısır döngüye giriyor.
Gündüz 3 saat, gece 4-4 buçuk saatte 1 emziriyorum.
Mümkün olduğunca aktif emme sonrası doymadı diye telaşa düşüp meme/mama vermek iyi gelmiyor bebeklere.
Sakinleştirme yöntemleri bulmak daha mantıklı.
Her bebeğin kendine özel sakinleşme yöntemi var, onu bulmalı.
Annenin dinlenmesi süt üretimi için çok önemli.

Kizlar merhabalar. Sadece meme veren arkadaşlar. Bazı zamanlar iki gögsümde yumuşak oluyor ve bebekte aç boyle zamnlarda mama veriyormusunz ya dolmasini bekliyormsnuz. Bizde 50 günlügüz artık eskisi gibi degil çok emiyor sürekli acikiyor midesi büyüyordur tabi. Dün gece 2 buçukta eşim mama getirdi gögüslerimde süt olmadigi için. Aç sandik verdim 60 cc yaptim 30 bile içmedi sonra uyuya kaldı. Türkiye de Nutrilak diye mama varmı onu almiş eşim.
Dünde hem agliyor durmadan ne yaparsamda durmuyor. Ve bu her gün oyle diyebilirim. Saat 22 23 den gece 3 e kadar agliyor meme versemde aglayarak emmiyor kucakta taşisamda durmuyor. Saat 2 bucuk 3 oluyor kendikignden sakinliyor sabaha kadar emmeye bile kalkmiyor 7 8 oluyor uyaniyor. 7 haftalik olduk atak dönemimi acaba özelikle o saatlerde yapiyor.
Ben doğduğundan beri sadece anne sütü veriyorum. Eğer 2 saatte 1 emerse memem hiç sertleşmiyor yumuşak oluyor. Ne zamanki 4 saatte 1 emiyor o zaman anca sertleşiyor. Bence yumuşak olması süt olmadığı anlamına gelmiyor çünkü bebeğimin kilo alımı da önde gidiyor. Meme yeterli sütü topladığında onu taşıyabiliyor ve yumuşak kalıyot. Ne zaman çocuk emmezse fazla süt oluşup öyle sertleşiyor bence. Yumuşaklık süt yetersşzliği demek değil bence öyle olsa bebdğim kilo almazdı

Ben doğduğundan beri sadece anne sütü veriyorum. Eğer 2 saatte 1 emerse memem hiç sertleşmiyor yumuşak oluyor. Ne zamanki 4 saatte 1 emiyor o zaman anca sertleşiyor. Bence yumuşak olması süt olmadığı anlamına gelmiyor çünkü bebeğimin kilo alımı da önde gidiyor. Meme yeterli sütü topladığında onu taşıyabiliyor ve yumuşak kalıyot. Ne zaman çocuk emmezse fazla süt oluşup öyle sertleşiyor bence. Yumuşaklık süt yetersşzliği demek değil bence öyle olsa bebdğim kilo almazdı

aynen öyle kesinlikle. benim de 4 saate geçince gece şişmişti hatta kenarlarda tıkanıklık oldu. onları emzirirken eş zamanlı masajla açtım.
şimdi de 4 saati olur da aşarsa anca o zaman şişiyor.
Biz kadınların vücudu muhteşem gerçekten 😍🥰

Akşam huzursuzluğu deniyor işte bazıları kolik diyor bir sabah kalkıcaksın ve bitmiş. Çok masumlar bu günler geçiyor geriye dönüp iyi ki böyle yapmışım, davranmışım, sabretmişim sediğimiz günler geçiririz inşaallah
Insallah biter canim
Kizlar bebişler ne zamn başini tam tutarlar

Çok haklısın kuzum ama mesela benim bebeğim aaaasla 4 saati beklemez gündüzleri. Yani uyaniksa 2yi bile beklemiyor ve asla sakinlesmiyor meme istiyorsa 🥲

Insallah biter canim
Kizlar bebişler ne zamn başini tam tutarlar
Bebekten bebeğe değişir canım, doktorlar rutin muayenede takip ediyorlar baş durumunu bunun için bol bol tummy time yani karın üstü zaman geçirme öneriliyor egzersizle baş boyun kasları güçleniyor zamanla

Çok haklısın kuzum ama mesela benim bebeğim aaaasla 4 saati beklemez gündüzleri. Yani uyaniksa 2yi bile beklemiyor ve asla sakinlesmiyor meme istiyorsa 🥲
Bizde öyleyiz sürekli emzirir pozisyondayım hayır emzik almadığı için pusettede durmuyor

• Beğen
Reactions: The
Benimki de öyleydi ama 2. Ayı bitirince huyu değişti. Emme araları açılmaya başladı. Bide hep 20-20 dk emerdi şimdi 5 dk da tek meme emiyor sonra bırakıyor. Sanırım hızlı çekmeye başladı sütü ben de anlamadım

• Beğen
Reactions: The
X